Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю опублікувало результати дослідження про випадки запалення серця у молодих чоловіків, які щепились від COVID-19 вакциною компанії Pfizer.
Дане дослідження було покликане з'ясувати ймовірний зв'язок між вакцинацією і запаленням серця, відомого як міокардит. Про виникнення міокардиту у вакцинованих МОЗ Ізраїлю повідомило 26 квітня.
Про подібні випадки 23 травня заявили і в США. Там у підлітків фіксують проблеми з серцем після вакцинації.
В Ізраїлі було зареєстровано 275 випадків міокардиту в період з грудня 2020 року по травень 2021 року серед 5 млн щеплених людей, передає US News з посиланням на результати дослідження.
Більшість пацієнтів, які перенесли запалення серця, провели в лікарні не більше чотирьох днів, і 95% випадків були класифіковані як легкі. Дослідження проводили три групи вчених.
Дослідження показало ,що "існує ймовірний зв'язок між прийомом другої дози (вакцини Pfizer) і появою міокардиту серед чоловіків у віці від 16 до 30 років".
Згідно з отриманими даними, такий зв'язок частіше спостерігалася серед чоловіків у віці від 16 до 19 років, ніж в інших вікових групах.
В очікуванні цього звіту МОЗ Ізраїлю відклав надання права на вакцинацію дітям у віці від 12 до 15 років. Втім паралельно з публікацією цих результатів комітет Міністерства схвалив вакцинацію підлітків. "Комітет дав зелене світло вакцинації дітей у віці від 12 до 15 років, і це стане можливим з наступного тижня", - сказав Нахман Еш, ізраїльський координатор по боротьбі з пандемією.
Що таке міокардит
Міокардит - це запальне захворювання міокарда, яке виникає в результаті впливу різних факторів і супроводжується інфільтрацією імунними клітинами і некрозом кардіоміоцитів.
Основними симптомами міокардиту (порушення серцевих функцій) є: відчуття втоми, болі в районі серця, задишка, підвищене потовиділення, прискорене серцебиття.
Вас також можуть зацікавити новини
- У США дозволили використовувати вакцину Pfizer для щеплення підлітків
- ЄС збільшив термін зберігання вакцини Pfizer
- Вакцини Pfizer і AstraZeneca виявилися ефективними проти "індійського" штаму коронавірусу - ЗМІ
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Ірина Погоріла