MY.UAНовини
RFERL: Заробітчани з Центральної Азії більше не хочуть в Росію, вони працюють в Казахстані
RFERL: Заробітчани з Центральної Азії більше не хочуть в Росію, вони працюють в Казахстані

RFERL: Заробітчани з Центральної Азії більше не хочуть в Росію, вони працюють в Казахстані

Заробітчани з Центральної Азії більше не хочуть працювати в Росії / vse.media

Заробітчанин з узбецького міста Коканд на ім'я Дільшодбек працював у Росії більше 10 років. Але цього року він збирається в Казахстан.

"Платня в Казахстані значно менша, але я підрахував, що в кінцевому підсумку різниця буде не великою. Мій брат, який їздив в Росію у травні, витратив 600 доларів на авіаквитки і ще 300 доларів заплатив за дозвіл на роботу. У Казахстані все це можна отримати за частину цих грошей", - сказав чоловік журналістам Radio Free Europe/Radio Liberty.

Безпрецедентно високі ціни на літак на тлі пандемії коронавірусу і дорогі дозволи на працевлаштування в Росії змусили багатьох мігрантів з Центральної Азії шукати роботу в Казахстані, яка лишається найбагатшою країною в регіоні. Казахстан не менш охоче приймає працівників з-за кордону. Більшість з них готові виконувати фізичну роботу, від якої місцеві відмовляються. Деякі казахські регіони навіть покривають витрати на дорогу, щоб привабити жителів сусідніх країн.

В травні влада Атирауської області привезла 600 людей з Узбекистану, щоб вони працювали на місцевих фермах. На місяць раніше чиновники регіону організували спеціальний чартерний рейс, щоб найняти 70 узбецьких заробітчан для прибирання міських вулиць. Атирауський області, як і багатьом іншим регіонам Казахстану, бракувало робочих рух в 2020 році. Оскільки пандемія коронавірусу змусила закрити кордони.

Голова ферми в Атирау Актурлан Ерманов був серед тих роботодавців, які погодилися заплатити за переїзд робітників з Узбекистану. За квитки й тест на коронавірус для кожного мігранта довелося заплатити 500 доларів. Але Ерманову з 1500 гектарами орної землі гостро були потрібні робітники. У багатому на ресурси Казахстані люди все більне не хочуть виконувати некваліфіковану ручну роботу. Тож мігранти заповнюють вакансії на фермах, будівництвах і на ринках.

"Мігранти більш надійні, ніж наші місцеві працівники. Місцеві часто несподівано кидають роботу. Наприклад, сьогодні вони працюють, а завтра вже не приходять", - сказав Ерманов.

За прибирання вулиць міста Атирау людям платять 330 доларів на місяць. Також вони отримують додаткові пільги як муніципальні працівники. На фермах людям платять 235 доларів на місяць. Для мігрантів з Узбекистану, Киргизстану, Таджикистану й Туркменістану це приваблива зарплата. Адже вдома за таку ж роботу платять менше. Безробіття в цих країна - головна проблема з 1990-х років.

Тренд на роботу в Казахстані

Росія була головним напрямком для мільйонів трудових мігрантів з Центральної Азії після розпаду СРСР три десятиліття тому. Значно менше людей їздили на заробітки в Казахстан у перші роки після розпаду радянської імперії. Але популярність цього напрямку постійно зростала з 2014 року, коли Росія зіштовхнулася з економічним падінням й різким обвалом валюти. Значно дешевший рубль означає для мігрантів, що вони повезуть додому значно менші суми після обміну на валюти своїх країн.

Офіційна статистика говорить, що кількість узбеків, які працюють в Казахстані, збільшилася в 10 разів за останні 5 років. До пандемії в країні працювало близько мільйона людей з інших країн Центральної Азії. Їхня точна кількість зараз не відома, тому що багато людей працюють нелегально, уникаючи сплати податків й користуючись правом приїжджати в Казахстан без візи.

Найбільша частина трудових мігрантів в Казахстані припадає на громадян Узбекистану. До пандемії їх було приблизно 360 тисяч. Попри закриття кордонів через пандемію коронавірусу, у січні в країні працювало 209,3 тисяч узбеків, про що свідчать дані Міністерства економіки й скорочення бідності Узбекистану. Друга найбільша група трудових мігрантів - це киргизи. В січні Державна міграційна служба Киргизстану підрахувала, що на території Казахстану працювало 35 тисяч її громадян. Обидві країни входять в створений Росією Євразійський союз. Тож киргизи можуть законно жити й працювати в Казахстані. Також до пандемії на казахській території було 14 тисяч трудових мігрантів з Таджикистану.

Мігранти з країн Центральної Азії пояснюють, що Казахстан значно ближче. Мови і культури народів більш схожі. А виконати умови для отримання дозволу на роботу значно легше, ніж в Росії. Російські чиновники вимагають від мігрантів здати тест на знання російської мови й історії, чого ніхто не вимагає в Казахстані.

Ніякого страху

На відміну від Росії, злочини через ненависть і ксенофобію проти мігрантів - рідкість у Казахстані.

"Я заробляв близько 700 доларів на місяць, працюючи на приватній дачі в Росії до 2019 року. В Казахстані я отримають приблизно половину цієї суми. Але принаймні мені не потрібно постійно озиратися, боячись, що на мене нападуть чи образять", - сказав Дільшодбек.

Правозахисні групи задокументувати численні випадки нападів включно зі смертельними проти мігрантів в Росії. Російські чиновники визнають, що громадське ставлення до трудових мігрантів в останні роки тільки погіршилося.

"В опитуванні за 2020 рік чверть респондентів висловили негативне ставлення до мігрантів. Опитування вказує, що таке ставлення лише погіршується. Кількість людей, які не схвалюють мігрантів, зросла на 7,5% за минулий рік. Це серйозно впливає на стан міжетнічних відносин в країні", - сказав заступник голови адміністрації президента РФ Магомедсалам Магомедов.

Вас також можуть зацікавити новини:
 

  • Українським збирачам ягід заборонили в'їзд до Фінляндії
  • Rzeczpospolita: Україна і Польща борються за одних і тих же людей
  • Українські заробітчани значно збільшили суми грошових переказів з-за кордону
  • Moody's: старіння населення стане причиною зниження глобального економічного росту
  • Bloomberg: Травма COVID-19 змінила економіку і, можливо, назавжди

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ

Переклад: Лесь Димань

Теги за темою
РоссияКазахстан
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Лучший баланс цены и качества: как работают телевизоры Mini-LED и стоит ли покупать
Фокус
2025-02-13T13:36:45Z
Топ-5 смартфонов за 5000 гривен: модели Xiaomi, Samsung, Poco, Motorola, Pixel
Фокус
2025-02-13T13:36:26Z
Секреты безумного монастыря: Обзор The Stone of Madness
GameMag
2025-02-13T13:31:30Z
Пользователи Android получат удобный доступ к Apple TV+
Gazeta UA
2025-02-13T13:27:43Z
Личинки мух используют поддельное лицо, чтобы украсть еду у термитов: оно прикреплено не к голове
Фокус
2025-02-13T13:27:17Z
Зодиакальный свет: в феврале можно будет увидеть странное треугольное явление в небе
Фокус
2025-02-13T13:21:51Z
Cкорость чипа Samsung Galaxy S25 вызвала резонанс: почему смартфон считают разочарованием
Фокус
2025-02-13T13:12:01Z
"Боже мой": женщина нашла редкое радужное морское существо на пляже
Фокус
2025-02-13T12:45:14Z
Телескопы NASA показали космический букет специально ко Дню святого Валентина: что это
Фокус
2025-02-13T12:36:02Z
Зарплата до 30 тысяч и бесплатное проживание: в Буковеле появилась интересная вакансия
Telegraf
2025-02-13T12:48:20Z
Получается очень вкусным: рецепт постного пирога с маком без яиц и молока
Фокус
2025-02-13T12:36:13Z
Вкусный салат из синей капусты: финалистка "Мастер Шеф" дала оригинальный рецепт
Политека
2025-02-13T12:30:37Z
Нужно ли выключать бойлер на ночь: ответ вас удивит
TSN
2025-02-13T11:51:10Z
Лучшие рецепты на Масленицу: топ-3 сладких начинок с яблоками для блинов
Фокус
2025-02-13T11:45:15Z
Rory Gilmore Brunette: самое модное окрашивание на тот случай, если хотите стать брюнеткой
Marie Claire
2025-02-13T11:01:30Z
Море продолжает отступать: в Турции из воды появилась 2,4-тысячелетняя памятка
Апостроф
2025-02-13T10:33:42Z
Любовь в воздухе: какие знаки зодиака ощутят настоящее счастье в День Валентина
Gazeta UA
2025-02-13T09:54:54Z
Гороскоп для знаков зодиака на 14 февраля 2025 года
Корреспондент
2025-02-13T09:54:54Z
Наезд в Мюнхене: полиция задержала афганца
Корреспондент
2025-02-13T13:36:11Z
Перестал дышать прямо на поле: в Днепре подросток потерял сознание во время соревнования
TSN
2025-02-13T13:36:03Z
В Мюнхене авто въехало в толпу, есть пострадавшие
Европейская правда
2025-02-13T13:27:26Z
Хотите разжечь печь быстрее – не беритесь за аэрозоль: в ГСЧС рассказали о губительных последствиях
Знай
2025-02-13T12:51:28Z
Жестокое убийство в Одесской области: мужчина убил трехлетнего мальчика из-за плача
Comments UA
2025-02-13T12:18:42Z
В Николаевской области гость привязал женщину к батарее, а ее родственницу изнасиловал
TSN
2025-02-13T12:03:40Z
Подозреваемый в убийстве Фарион сделал новые заявления: что решил суд
TSN
2025-02-13T11:51:22Z
Присвоила 2,5 миллиона гривен: в Харькове разоблачили владелицу благотворительного фонда
TSN
2025-02-13T11:36:54Z
Чупакабра вернулась: фермеры напуганы демоническим существом, убившим стадо животных
TSN
2025-02-13T11:03:13Z
Назван самый высокооплачиваемый спортсмен мира
ZN UA
2025-02-13T14:03:20Z
"Бокс – это наркотик": Усик впервые прокомментировал решение Фьюри завершить карьеру
TSN
2025-02-13T13:36:17Z
В Днепре 16-летний спортсмен во время игры упал и перестал дышать
Comments UA
2025-02-13T13:18:23Z
Жена Зинченко показала фигуру в бикини на фоне живописных пляжей
Gazeta UA
2025-02-13T13:09:26Z
Рекордный гонорар в карьере: стало известно, сколько Беринчик заработает за бой с Дэвисом
TSN
2025-02-13T12:33:42Z
Соперник Беринчика обвинил его в расизме перед титульным боем – что ответил украинец
TSN
2025-02-13T12:19:49Z
Беринчик назвал желаемого соперника в случае победы над Кишоном Дэвисом
Корреспондент
2025-02-13T12:03:22Z
Побеждавший Усика экс-чемпион мира назвал украинца одним из лучших боксеров в истории
Известия Киев
2025-02-13T11:37:38Z
Промоутер Усика высказался о его будущем
Корреспондент
2025-02-13T11:03:45Z
Гороскоп на февраль 2025 года: месяц страсти, вдохновения и больших перемен
Marie Claire
2025-02-13T12:58:00Z
В ОСГВ "Хортица" рассказали, контролируют ли войска РФ трассу Покровск-Константиновка
ZN UA
2025-02-13T12:51:12Z
В Киеве ухудшилось состояние качества воздуха: где худшая ситуация и как действовать
Фокус
2025-02-13T12:36:18Z
Контроль оккупантов важной трассы в Донецкой области: что известно
Comments UA
2025-02-13T12:27:32Z
Бывший ресторан Тищенко "Велюр" в центре Киева выставлен на продажу: какая цена
VGorode
2025-02-13T12:24:25Z
Киев накрыло "грязное облако": откуда взялась и к чему здесь Польша
TSN
2025-02-13T11:51:59Z
В Украину идет волна мощных снегопадов: когда ждать непогоды
Апостроф
2025-02-13T11:36:27Z
«ВСУ обстреляли автоколонну миссии МАГАТЭ»: что известно
Comments UA
2025-02-13T11:15:07Z
Враг продвинулся на Харьковщине и Донбассе: обновлена карта DeepState
TSN
2025-02-13T10:12:03Z
Беспросветная русская хтонь: Обзор сериала «Аутсорс» от Okko
GameMag
2025-02-13T14:07:24Z
Известный украинский певец Целип шокировал, как ему предлагали интим за деньги
TSN
2025-02-13T14:03:28Z
Инсайдер рассказал, готова ли Дженнифер Гарнер бросить жениха ради Бена Аффлека
Фокус
2025-02-13T14:00:07Z
Кошевой похудел, а дочь повзрослела: как сейчас выглядит семья главного комика из "Квартал 95"
Telegraf
2025-02-13T13:33:11Z
Победительница "Холостяка" Инна Белень показала свою арендованную квартиру в Киеве/Сейчас харковчанка живет в столице
Апостроф
2025-02-13T13:27:51Z
"Укрпошта" выпустит марку в честь города Волноваха
Комсомольская правда
2025-02-13T13:13:43Z
Театральное представление «ТичинА: феномен добИ»
Кино-Театр
2025-02-13T13:12:37Z
Давал детям микрофон и заставил собравшихся плакать: как прошел закрытый концерт MONATIK в Киеве
TSN
2025-02-13T13:06:11Z
Бомбер+юбка=самое модное комбо весны 2025
Marie Claire
2025-02-13T13:01:37Z
Масштабное хищение в ВСУ: подозреваемые в схемах с квартирами и снабжением имущества
Comments UA
2025-02-13T14:03:53Z
Кому из военных выплатят по 1 млн грн: Кабмин обнародовал условия
Апостроф
2025-02-13T14:03:28Z
Не все 18-летние смогут уйти на фронт и получить "плюшки" от государства: детали от Минобороны
Comments UA
2025-02-13T14:03:20Z
Помогает другим найти любовь: после 2000 неудачных свиданий мужчина открыл агентство знакомств
Фокус
2025-02-13T14:00:58Z
"Продолжаем искать разные возможности". Могут ли выжить украинские медиа без поддержки USAID
Апостроф
2025-02-13T13:57:14Z
72 – еще не повод для скуки: британка после 40 лет в церкви бросила религию и нашла себя в эксорте
Знай
2025-02-13T13:51:04Z
"Генералка й полковниця": нужны ли феминитивы в воинских званиях
Gazeta UA
2025-02-13T13:24:49Z
Раскрыто прозвище принца Гарри, которое ему дали работники дворца, — СМИ
Фокус
2025-02-13T13:21:12Z
Только попал на фронт: ВСУ уничтожили экспериментальный комплекс РЭБ россиян
Фокус
2025-02-13T13:12:34Z
Мужчина съел 100 столовых ложек сливочного масла в течение 10 дней: результат был неожиданным
TSN
2025-02-13T13:36:17Z
С 1 марта аннулируют декларации с семейными врачами: что нужно сделать срочно
Знай
2025-02-13T12:30:02Z
ВИЧ может вернуться с новой силой: организация, борющаяся с ним, на грани коллапса
Фокус
2025-02-13T12:12:51Z
Заставил 40% людей завязать с алкоголем: ученые открыли неожиданный эффект оземпика
Фокус
2025-02-13T11:36:21Z
Киноа: в чем настоящая польза крупы
TSN
2025-02-13T10:33:25Z
Цены на лекарства с марта изменятся на 30%
Comments UA
2025-02-13T10:27:11Z
Когда нужно ужинать, чтобы долго жить — названо точное время
TSN
2025-02-13T10:21:43Z
Рак поджелудочной железы: симптомы и первые признаки
Comments UA
2025-02-13T10:21:27Z
Сколько нужно ходить в день, чтобы избавиться от живота: названо время
UAToday
2025-02-13T10:00:34Z
С начала полномасштабного вторжения ДТЭК Энерго трудоустроил почти 4 тысячи переселенцев
TSN
2025-02-13T14:03:43Z
Китай скупает золото: почему это сигнал нового глобального кризиса
Telegraf
2025-02-13T13:36:10Z
Газ, вода и свет: увеличатся ли цены на коммуналку в 2025 году
Знай
2025-02-13T13:30:01Z
Лучшая защита от России
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T13:15:01Z
"Гдє я вазьму тєбє паліцию?": у пассажирки украли телефон, сотрудники "Укрзалізниці" заблокировали проход
Знай
2025-02-13T13:12:47Z
Два дополнительных блока ХАЭС призваны устранить дефицит электроэнергии в Украине, но оппозиция критикует проект, – NYT
TSN
2025-02-13T13:12:35Z
Третья платежка за газ: кому из украинцев придется заплатить больше
Фокус
2025-02-13T12:57:51Z
Украинцы заплатят налоги за квартиры, которые давно купили: детали
Фокус
2025-02-13T12:57:11Z
Хлеб с маслом как элемент роскоши. Почему растут цены на продукты в Украине и что будет весной
Фокус
2025-02-13T12:30:56Z
На рынок выходит большой американский электрофургон с запасом хода 290 км
Фокус
2025-02-13T12:06:27Z
Байкер из кровати и скотча создал мотоцикл, который ездит по воде
Фокус
2025-02-13T12:00:40Z
Новый 900-сильный суперкар от Toyota рассекретили на первых изображениях
Фокус
2025-02-13T10:42:29Z
Слияние отменяется: Honda и Nissan прекратили переговоры об объединении
Фокус
2025-02-13T09:42:08Z
Дешевле Duster: самый доступный электрокроссовер Chevrolet показали до премьеры
Фокус
2025-02-13T07:42:19Z
Tesla теряет позиции: назвали популярнейшие электромобили месяца
Gazeta UA
2025-02-13T06:54:38Z
Знаменитый итальянский спорткар 90-х вернули на рынок
Фокус
2025-02-12T19:12:30Z
Полицейские провокации на дорогах: 4 вопроса, на которые не стоит отвечать водителям
Знай
2025-02-12T17:21:53Z
Создан генератор, который превращает выхлопные газы в электричество: как работает
Фокус
2025-02-12T17:00:43Z
Три сценария окончания войны в Украине появились после разговора Трампа и Путина
Comments UA
2025-02-13T14:06:53Z
Вслед за Порошенко: СНБО ввел санкции против Медведчука, Коломойского и не только, - СМИ
Telegraf
2025-02-13T14:00:55Z
Лукашенко Александр Григорьевич: досье, биография
Telegraf
2025-02-13T13:57:12Z
ХАМАС вернулся к перемирию с Израилем после угроз Трампа
Корреспондент
2025-02-13T13:54:42Z
Усталость от войны сказывается: сколько украинцев готовы уступить территории ради мира
Comments UA
2025-02-13T13:54:05Z
Орбан раскритиковал заявление об участии Европы в переговорах по Украине
Лига
2025-02-13T13:49:20Z
Трамп пошел на уступки Путину в еще одном вопросе: о чем идет речь
Comments UA
2025-02-13T13:42:47Z
Руслан Бортник рассказал, за кого все же Кит Келлог – за Украину или россию
Знай
2025-02-13T13:42:38Z
Путин – вне подозрения? Кто, когда и почему развалил Потсдамский мир
Telegraf
2025-02-13T13:39:07Z