MY.UAНовости
Кримінал, розваги та пресрелізи про місцеве життя – аналіз тематичних пріоритетів регіональних ЗМІ
Кримінал, розваги та пресрелізи про місцеве життя – аналіз тематичних пріоритетів регіональних ЗМІ

Кримінал, розваги та пресрелізи про місцеве життя – аналіз тематичних пріоритетів регіональних ЗМІ

ІДПО за підтримки Медійної програми в Україні провів дослідження регіональних друкованих та інтернет-медіа у семи регіонах України: Донецькій, Чернігівській, Львівській, Одеській, Луганській, Полтавській, Хмельницькій областях. Моніторинг мав на меті оцінити якість контенту, тематику, дотримання стандартів журналістики та законодавства щодо розміщення реклами. 

«Детектор медіа» вже публікував частину дослідження – про те, як джинсували регіональні ЗМІ в травні 2021 року. Читайте тут. 

Топ-темами регіональних друкованих ЗМІ у травні були: категорія «інше» – 34,8% (реклама, розважальний контент, поради, привітання тощо), життя місцевої громади – 16,6% та кримінал – 6,9%. Для інтернет-видань на першому місці був кримінал – 18,8%,  життя місцевої громади на другому – 16,3% та COVID-19 на третьому – 12,5%. У газетах, як правило, переважали позитивні історії: численні нариси про ветеранів до Дня пам’яті і примирення, а також передруки мажорних звітів місцевої влади. На сайтах в лідерах зведення від правоохоронних органів та також передруки прес-релізів. Лише в окремих виданнях знайдено приклади якісних аналітичних матеріалів, де всебічно аналізуються місцеві проблеми.

Тож як на тематичному, так і на жанровому рівні регіональні ЗМІ залишаються слабкими. Теми корупції, проведення реформ на місцях, витрат з місцевого бюджету замовчуються або подаються тільки з перспективи певної політичної сили.

Такими є результати моніторингу регіональних друкованих та інтернет-медіа, який у травні 2021 року провів Інститут демократії імені Пилипа Орлика за підтримки Медійної програми в Україні. Дослідження здійснювалося у семи регіонах України: Донецькій, Чернігівській, Львівській, Одеській, Луганській, Полтавській, Хмельницькій областях. Моніторинг мав на меті оцінити якість контенту, тематику, дотримання стандартів журналістики та законодавства щодо розміщення реклами. 

У кожному із семи регіонів експертна група ІДПО відібрала по чотири друкованих видання та чотири онлайн-видання, які друкують суспільно вагомий контент, є популярними у своєму регіоні/районі. Усього оцінили 1494 матеріалів у друкованих ЗМІ, 2393 – в онлайн.

Тематичні пріоритети видань можна порівняти на графіку нижче. 

*Клікніть на зображення, щоб збільшити

Газети

Теми

Уже не вперше на першому місці за популярністю категорія «інше», вона традиційно складає приблизно третину контенту. Порівняно із січнем кількість таких матеріалів навіть збільшилась на 3%. Тож незалежно від подій у країні, розважально-привітальна суміш та немаркована реклама завжди в лідерах за кількістю газетного простору.

Так, майже чверть контенту друкованих видань Чернігівщини становила реклама. Одеські газети «Курьер недели» та «Одесская жизнь» вміщували найбільше приватних оголошень та розважального контенту. На Полтавщині в лідерах – рекламний контент, який видання практично не маркували.

Експерти Полтавської та Донецької груп припустили, що моніторинговий тиждень – після затяжного святкового періоду – міг видатися бідним на події в регіоні. Саме тим і можна було пояснити збільшення контенту в категорії «інше». Наприклад, у бахмутській газеті «События» 32 матеріали із 74 були уналежнені до цієї категорії. На Полтавщині у лідерах за цим показником «Зоря Полтавщини».

Щодо другої за популярністю теми – життя місцевої громади – то газети, як правило, висвітлювали її на матеріалі прес релізів та з точки зору представників влади. «Попри те, що основними темами на шпальтах газет та новин на сайтах є життя місцевої громади, експертна думка та позиції пересічних громадян щодо актуальних питань місцевого розвитку, зустрічаються не часто. Пересічні чернігівці є в основному героями життєвих історій», - зазначила координаторка Чернігівської експертної групи Ірина Новожилова. Така ж ситуація і в інших регіонах. Лише окремі видання, як наприклад, «Телеграф» (Полтавщина) висвітлюють цю тему, орієнтуючись на думки громадян, місцевих фахівців, представників бізнесу тощо.

Популярність криміналу на сторінках місцевих видань була пов’язана з тим, що подібні повідомлення здебільшого копіювалися із зведень правоохоронних органів без обробки.

Другого травневого тижня, коли здійснювався моніторинг, друковані ЗМІ були зосереджені на відзначенні Дня пам’яті і примирення: висвітлювали різноманітні заходи, організовані на місцях, нариси про ветеранів і, звісно, привітання політиків та чиновників, які інколи домінували на шпальтах.

Привітання із Днем Пам’яті та примирення в газеті Лубенщина (Полтавщина) – на першій та другій шпальтах

Експерти Донецької групи відзначили, що у виданнях регіону йшлося саме про святкування 9 травня, а не дні пам’яті та примирення.

«Не зважаючи на те, що моніторингова хвиля розпочиналась 10 травня, кожне з досліджуваних видань присвятило пам’ятним датам 8-9 травня не тільки оперативні матеріали (зокрема, фоторепортажі із заходів), а і по 2-3 тексти спогадів ветеранів, історичних нарисів (які логічно було б оприлюднювати напередодні або взагалі протягом року) і звітів про допомогу від депутатів та місцевої влади. Рекордсменкою у відзначанні Дня перемоги стала газета «Знамя Индустрии», присвятивши даті третину контенту (7 текстів)», - зауважила координаторка групи Тетяна Строй.

Схожа ситуація на Луганщині, де газети вміщували численні привітання із Днем пам’яті та примирення. «При читанні матеріалів про відзначення дати подекуди відчувається дух радянськості... Практично немає паралелей із сучасними військовими діями в країні. Таке замовчування ніби дає можливість не заглиблюватися в реальну історію Другої світової, не аналізувати політичних і соціальних проблем, що спричинили війну тоді та зараз. Навіть спогади про війну, розміщені у виданнях, мають швидше інформативний, хронологічний характер», - відзначила координаторка групи Алла Федорина.

А от на Хмельниччині та Полтавщині, окрім згадок про 9 травня та радянських воїнів, розміщували публікації про героїв УПА та не забували про нинішню війну Росії проти України. Тему подій у зоні ООС висвітлювали також видання Львівщини та Чернігівщини. На Одещині про це лише одна згадка в газеті «Одесская жизнь» - у матеріалі про місцеву територіальну оборону.

Мізерна кількість матеріалів у регіональних ЗМІ були присвячені ВПО (0,3%), темі корупції (0,8%), економіки (4,4%), місцевому самоврядуванню та реформам на місцях (1,1%), зовнішній політиці та міжнародним новинам (2,6%), а також – COVID-19 (2,6%). Видання зрідка писали про вакцинацію та сучасну ситуацію із коронавірусом в період, коли відголоски третьої хвилі пандемії в країні ще були відчутними.

Детальніше про тематичні пріоритети газет на графіку:

*Клікніть, щоб збільшити

Жанри

Газети традиційно надавали перевагу інформаційним жанрам: 43,5%; майже стільки ж такого контенту було у січні – 44,2%. У деяких регіонах (Донеччина, Одещина, Львівщина) таких текстів більше половини (51-57%).

Частина інформаційних повідомлень запозичувалась з інших ЗМІ – із посиланням чи й без. Передруковувались вчорашні і навіть старіші новини, незважаючи на те, що інтернет-видання регіону уже давно поширили таку ж інформацію.

Уся шпальта новин з рубрики «Місто» полтавської газети «Вечірня Полтава» у номері за 12 травня містить «новини» за 3, 6, 8, 10, 11 травня, про які раніше вже повідомляли місцеві інтернет-видання. Наприклад, інформаційний привід про інсталяцію «юні пішоходи» був поширений інтернет-виданнями ще 3 травня (сайтом «Коло»). Схожа ситуація – у більшості газет із вибірки ІДПО. Преса українських регіонів передруковує новини, які аудиторії вже давно дізнались з інтернет видань, не поспішаючи змінити темпи своєї роботи в цифрову добу або бути джерелами унікальної інформації.

Тим часом аналітики бракує. 3,8% аналітичних кореспонденцій, 2,5% - статей та аналітичних оглядів. Край мало журналістських розслідувань (одне в Полтаві і одне у Львові за моніторинговий тиждень, що в сумі дає 0,1%). У деяких регіонах навіть не всі видання вміщують аналітику. Так, на Хмельниччині «День за днем» та «Подільські вісті», на Донеччині «Знамя Индустрии» - взагалі не містили аналітичних матеріалів (кореспонденцій, статей, оглядів).

Окрім цього, значний відсоток складали офіційно-протокольні матеріали – 6,4%. Найбільше таких текстів на Хмельниччині (15%) та Луганщині (12%).

Популярними були також художні жанри – 4,9% (життєві історії, нариси, творчість читачів) та інтерв’ю – 5,1%.

Натомість були слабко представлені рецензія – 0,3%, журналістське розслідування – 0,1%, листи в редакцію / звернення читачів – 0,8% та авторські колонки – 0,4%.

*Клікніть, щоб збільшити

 

Онлайн

Теми

На сайтах на першому місці кримінал – 18,8%. Це на 3% більше, ніж під час попередньої моніторингової хвилі.

Значно (на 10%) збільшилась частка криміналу на сайтах Полтавщини порівняно із січнем. У травні – 24%. Як правило, видання регіону зловживали криміналом у вихідні дні, але деякі, наприклад, «Ехо» надавали перевагу цій темі протягом тижня. Власних текстів на сайті було обмаль.

На сайтах Хмельниччини, а саме «Вечірній Кам’янець» та «Всі новини Хмельницького» стрічка перенасичена кримінальними подіями (показник регіону – 20%). А перший сайт пише не лише про кримінальні події області, але й усієї України.

Ще один регіон, де найбільше писали про кримінал – Одещина (також 24%).

Другою топ-темою онлайн видань (16,3%) було життя місцевої громади. Але тут, так само як і в газетах, бракувало власних матеріалів на цю тему. Як правило, сайти послуговувалися передруками прес-релізів та повідомлень у соцмережах.

На третьому місці – статистика щодо covid-19 (12,5%). Видання передруковували всеукраїнські або регіональні дані, не аналізуючи ситуацію. Наприклад, на Хмельниччині сайти щодня оприлюднювали статистику захворюваності та смертності. Переважали негативно забарвлені заголовки: смерті, викликані вірусом, мутації, ускладнення після хвороби. Бракувало матеріалів про вплив пандемії на освіту, підприємництво, бюджети громад тощо.  

На четвертому місці за популярністю категорія інше – як правило, неналежно маркована реклама – 8,2%. Поширеними були також економіка – 5,8% та події у зоні ООС – 5,6%. Однак, щодо останньої теми, то вона висвітлювалася на основі прес-релізів та зведень. Бракувало матеріалів про допомогу армії, реабілітацію, повернення воїнів до мирного життя.

Сайти мало уваги приділяли темам корупції, місцевого самоврядування та реформам на місцях.

*Клікніть, щоб збільшити

Тональність матеріалів 

Як в онлайн, так і в друкованих ЗМІ переважала нейтральна тональність (85,5% та 74,4%). Позитивної було більше в газетах – 18,6% порівняно із сайтами – 8,3%. Негативна тональність приблизно на одному рівні: 7,1% – газети, 6,2% - онлайн.

Сайти подавали інформацію більш нейтрально (і, до речі, мали трохи вищу оцінку за дотримання стандарту відокремлення фактів від коментарів). А переважання позитиву в газетах можна пояснити значною кількістю розважального контенту та художньо-публіцистичних матеріалів (життєствердних нарисів про земляків).

*Клікніть, щоб збільшити

Походження матеріалів

У друкованих ЗМІ переважали власні матеріали (46,8%), запозичених – 29,6%, не ідентифікованих – 23,6%. Не ідентифікованим був розважальний контент та поради, джерела яких ніяк не позначалися. Інколи поради були зовсім сумнівними – як лікуватися від хвороб підручними засобами (без посилання на компетентних фахівців чи ресурси), як вберегтися від безгрошів’я та залучити позитивну енергетику.

Щодо мережевих видань, то власного контенту було навіть більше, ніж у газетах – 49%. Запозичених публікацій – 42%, не ідентифікованих – 9%. Однак у випадку сайтів експерти багатьох регіонів відзначили, що на сайтах підпис автора чи редактора містять повідомлення, написані на основі прес-релізів. Це, наприклад «06452», «Трибун» (Луганщина), «Полтавщина».

«З однієї сторони хочеться відзначити сайт Полтавщина, який працює із деклараціями, аналізує закупівлі, розподіл бюджетних коштів, надає приклади розслідувальної журналістики. Але все ж часом це видання та й видання усього регіону перетворюються на агрегатори чужих новин і практично не виробляють власного контенту. Більше того, видання намагаються певним чином “приховати” факт запозичення чужих матеріалів. Тільки роблять вони це по-різному: “Полтавщина“ ховається за прізвищем журналіста, а “Новини Полтавщини” вміщують посилання на джерело (а частіше просто згадку про джерело) лише в тексті матеріалу», - прокоментував ситуацію експерт Микола Польовий.

Деякі сайти – взагалі не підписували свої матеріали («Ирта Fax», «Первая полоса», Луганщина).

*Клікніть, щоб збільшити

 

ВИСНОВКИ

Результати травневого моніторингу підтвердили попередні висновки ІДПО: розважальний контент, кримінал та прес релізи складають левову частку контенту регіональних ЗМІ. Деякі видання схожі більше на дайджести, майже не містять власних публікацій. Під питанням є роль цих видань у своїх громадах – кому вони потрібні і для чого? Зрозуміло, що редакції місцевих газет хочуть догодити читачу і друкують популярний «легкий» контент: гороскопи, кросворди, зведення правоохоронців про ДТП та злочини. Опрацювання такого контенту майже не потребує додаткових ресурсів редакції. Однак дотримання балансу між цікавим і важливим є необхідним для відтворення реальної картини світу, якщо ЗМІ хочуть залишатись четвертою владою і впливати на долю своїх громад. Інакше місцеві громади ризикують перетворитися на інформаційні «пустелі», де якість місцевого менеджменту не отримує об’єктивної оцінки,   а громадяни вимушені ухвалювати рішення «всліпу», базуючись на плітках.

Теги по теме
Статьи
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Посланець Путіна гучно говорить про мир... емодзі «голуб миру» заполонив його соцмережі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T01:54:39Z
Під впливом агента КДБ: в чому головний прорахунок Віткоффа
24tv
2025-04-19T01:39:04Z
Наречена Стейтема влаштувала сексуальну зйомку в білому мереживі
Gazeta UA
2025-04-19T01:15:47Z
Загальна мобілізація: коли можуть оштрафувати за ігнорування повістки поштою
ZN UA
2025-04-19T01:03:11Z
Трамп повідомляв своїй команді, що може "вмити руки" у питанні припинення війни в Україні — Axios
ZN UA
2025-04-19T01:03:01Z
Він не на боці українців: політолог назвав дві причини, чому Трамп не хоче продавати зброю Києву
24tv
2025-04-19T00:33:25Z
"Путінська параноя": експерт про ймовірний сценарій усунення президента РФ
GlavRed
2025-04-19T00:27:21Z
Зеленський ввів санкції проти низки російських акторів, співаків та спортсменів, а також проти російських та китайських компаній
Украина Криминальная
2025-04-19T00:18:21Z
ВЛК визнала Насірова придатним до служби в частинах забезпечення, – військова частина
24tv
2025-04-19T00:15:47Z
Як сказати "понарошку" українською: вчителька дала відповідь
GlavRed
2025-04-19T01:51:26Z
Як в Україні зараз карають за неявку за бойовою повісткою
Telegraf
2025-04-19T00:36:04Z
Всього 45 років, а вже є право на пенсію. Хто може вийти і отримувати 15 тисяч у 2025
Telegraf
2025-04-19T00:33:49Z
Учасників Національного мультипредметного тесту просять не надавати персональні дані чат-ботам у Телеграмі
УкраинФорм
2025-04-19T00:21:06Z
"Шокувала пасажирів": стюардеса розкрила, що насправді носять бортпровідники під уніформою
Фокус
2025-04-19T00:06:46Z
На Львівщині в сервісному центрі МВС чоловік намагався скласти іспит за допомогою «розумних» окулярів
УкраинФорм
2025-04-18T23:42:32Z
Місячний календар на 19 квітня: 5 заборон, які не можна порушувати у цей день
GlavRed
2025-04-18T23:27:59Z
Христос Воскрес: гарні привітання з Великоднем
ZN UA
2025-04-18T23:04:17Z
Українські міста стали російськими. Корейська авіакомпанія потрапила у скандал
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T22:30:51Z
Судитимуть чотирьох експравоохоронців, які служать ворогу в окупованому Маріуполі - прокуратура
УкраинФорм
2025-04-19T01:24:10Z
У Сімферополі під приводом «реконструкції» знищують дитячий парк - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2025-04-19T00:54:33Z
Гороскоп на завтра 20 квітня: Овнам - несподіване повідомлення, Стрільцям - радість
GlavRed
2025-04-19T00:51:13Z
У Києві пройде масштабна акція для дітей «Операція - вакцинація»
УкраинФорм
2025-04-19T00:39:13Z
На Вовчанському напрямку прикордонники знищили російський склад з пальним, техніку та 18 загарбників
УкраинФорм
2025-04-19T00:21:14Z
Жителям Сумщини рекомендують не відвідувати кладовища неподалік кордону
УкраинФорм
2025-04-18T23:19:29Z
В Одесі пролунали вибухи, ударні дрони зайшли до міста з моря
ZN UA
2025-04-18T22:39:14Z
Протягом дня прикордоння Сумщини зазнало 124 обстріли росіян
УкраинФорм
2025-04-18T22:24:50Z
Українські військові відкинули противника в Удачному: оновлена мапа DeepState
24tv
2025-04-18T22:00:53Z
Захоплюють з першого кадру: 3 нові турецькі серіали, від яких неможливо відірватися
24tv
2025-04-18T21:03:01Z
Зник: близький друг розповів про здоров'я Андрія Губіна
GlavRed
2025-04-18T20:27:56Z
Лів Тайлер уперше розповіла про те, як дізналася, що фронтмен Aerosmith її батько
Фокус
2025-04-18T19:51:25Z
5 емоційних і драматичних фільмів, які замінять похід до психолога
24tv
2025-04-18T19:33:17Z
Носили навіть чоловіки - чому у 17-18 столітті ходили з напудреними перуками
GlavRed
2025-04-18T19:27:07Z
Українська зірка Шахтаря вдруге стане батьком: зворушливе відео
24tv
2025-04-18T19:21:33Z
Фестиваль квір-кіно Sunny Bunny заявив, що не прагнув «хайпанути» на даті заходу, яка припала на Великдень
Детектор М
2025-04-18T17:48:54Z
Вона дуже гарна, – Вадим Олійник прокоментував чутки про стосунки з переможницею "Холостяка-13"
24tv
2025-04-18T17:06:55Z
Український кіноальманах «Війна очима тварин» їде на фестиваль в Америку
УкраинФорм
2025-04-18T16:42:06Z
На Хмельниччині провели рідкісну операцію пацієнтці, органи якої мають дзеркальне розташування
УкраинФорм
2025-04-19T01:39:53Z
У воді, в коньяку та вині: як вимочувати родзинки для паски
24tv
2025-04-18T22:03:52Z
Українським медикам передали чергову партію «швидких» Kia Bongo
AutoCentre
2025-04-18T17:01:09Z
Медичний канабіс проти раку: нові несподівані висновки вчених
Факти ICTV
2025-04-18T14:34:09Z
Знайшли простий спосіб зменшити ризик інфекційних захворювань
24tv
2025-04-18T14:27:57Z
З кінця лютого ціни на ліки з переліку ТОП-100 знизилися на 27% - Шмигаль
УкраинФорм
2025-04-18T13:19:54Z
Як Lviv IT Cluster промотує IT-галузь в Україні та як у цьому допомагає EU4Digital
24tv
2025-04-18T13:03:57Z
Фахівці попереджають про небезпеку ятрогенного ботулізму після ботулотоксинових ін’єкцій
360ua.news
2025-04-18T13:00:49Z
Вчені відкрили формулу ідеального дня
Подробности
2025-04-18T12:45:53Z
На Київщині вибухнув автомобіль
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T01:00:06Z
Юрій Макаров вперше прокоментував замах на себе
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T23:36:21Z
У Конго щонайменше 148 людей загинули під час пожежі на судні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T23:09:31Z
В Одесі прогриміли вибухи: місто атакують ворожі дрони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T22:39:29Z
У Харкові завершили аварійно-рятувальні роботи: один загиблий, 114 поранених, серед них - 9 дітей
УкраинФорм
2025-04-18T22:01:22Z
У столиці сварка через російську музику закінчилась вбивством – двом братам повідомлено про підозру
Украина Криминальная
2025-04-18T21:09:49Z
Фіктивні довідки: на Хмельниччині звільнили 16 прокурорів з інвалідністю
Gazeta UA
2025-04-18T21:01:20Z
Правоохоронці затримали організаторів схем для ухилянтів, серед яких посадовець Конституційного суду
УкраинФорм
2025-04-18T20:21:14Z
Одеська область під масованою ракетною атакою: прогриміли сильні вибухи
GlavRed
2025-04-18T19:27:18Z
Стане білосніжною: як очистити ванну від бруду за лічені хвилини
GlavRed
2025-04-19T01:03:40Z
Дівчина показала, як прибрати подряпини на тарілках: її відео стало хітом
GlavRed
2025-04-18T23:27:33Z
Щури та миші зникнуть назавжди: копійчаний засіб проти гризунів
GlavRed
2025-04-18T21:27:06Z
Елементарно, але працює: що робити, щоб паска не падала
24tv
2025-04-18T20:57:46Z
Досвідчені квітникарі чайні пакетики у квіткові горщики: навіщо так робити
GlavRed
2025-04-18T20:27:18Z
Непереможна трійця: знаки зодіаку з рідкісним поєднанням інтелекту та могутності
GlavRed
2025-04-18T20:27:10Z
Щоб не зіпсувалося одразу після свят: як і скільки можна зберігати свинину в холодильнику
24tv
2025-04-18T20:21:56Z
Борода – не просто мода: навіщо чоловіки її насправді відрощують
Знай
2025-04-18T19:51:24Z
Недарма його назвали "Премія": рецепт особливого салату на Великдень
24tv
2025-04-18T19:30:11Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги в Дніпрі: хто заплатить менше, а кому прийдуть більші платіжки в травні
Политека
2025-04-19T02:00:24Z
Google розкритикували за непрозорість у звіті щодо Gemini 2.5 Pro
InternetUA
2025-04-19T00:01:40Z
На Вінниччині недбалість юриста колонії спричинила збитки держбюджету на ₴1,1 мільйона
УкраинФорм
2025-04-18T22:48:35Z
Ціни на газ найнижчі за останні роки
Топ Жир
2025-04-18T22:00:31Z
"Яєць стільки, що вже нікому не треба", — Трамп заявив, що подолав яєчну кризу в США
ZN UA
2025-04-18T21:52:56Z
Газовики штрафують українців за газове обладнання: хто ризикує заплатити 50 000 грн
Знай
2025-04-18T20:51:07Z
Вперше за 20 років: бізнесу в Україні доступні кредити на сонячні станції без застави
24tv
2025-04-18T20:27:05Z
Ціна на бензин 1 травня: зміни торкнуться всіх водіїв, до чого готуватись
Политека
2025-04-18T20:01:39Z
Фальшиві гроші в Україні: які купюри найчастіше підробляють і як їх розпізнати
Политека
2025-04-18T19:31:02Z
Артета: Чемпіонство Ліверпуля цими вихідними? Зробимо все, щоб цього не сталося
Football.ua
2025-04-18T21:40:35Z
Українська висхідна зірка біатлону претендує на звання "новачок сезону" від IBU
24tv
2025-04-18T21:27:20Z
Ювентус, Челсі та Ньюкасл проявляють інтерес до Кіма Мін Дже
Football.ua
2025-04-18T21:13:03Z
Еспаньйол здолав Хетафе завдяки голу Кумбулли
Football.ua
2025-04-18T21:01:00Z
Кохана гравця збірної України взяла участь у гарячій фотосесії: відверті світлини
24tv
2025-04-18T20:51:44Z
Раньєрі: Поки що не повністю задоволений грою Довбика
Football.ua
2025-04-18T20:24:47Z
"Завершить кар'єру": колишній чемпіон світу дав прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-04-18T20:12:27Z
Айнтрахт збільшив апетити щодо Екітіке до 100 млн євро
Football.ua
2025-04-18T20:01:41Z
Тренер Роми жорстко пройшовся по Довбику та збирається посадити його на лаву запасних
24tv
2025-04-18T19:54:45Z
ChatGPT навчився використовувати спогади про користувача для персоналізації веб-пошуку
InternetUA
2025-04-19T01:03:22Z
Лише "мегамозок" знайде рибку за 5 секунд: головоломка, яка змусить попотіти
GlavRed
2025-04-19T00:27:43Z
Meta заблокувала Apple Intelligence на своїх платформах
InternetUA
2025-04-18T23:01:57Z
Археологи встановили, як у давнину жили солдати
Gazeta UA
2025-04-18T22:39:46Z
Apple може підняти ціни на iPhone 18 через перехід на 2нм-чіпи TSMC і мит США
InternetUA
2025-04-18T21:16:44Z
Стартап застосував "доісторичну" технологію для вирішення сучасної проблеми
Фокус
2025-04-18T20:36:12Z
Штучний інтелект змінює правила гри: як молодь готується до майбутнього в ІТ
24tv
2025-04-18T19:30:29Z
Гігантська пилова буря нависла над найсуворішою пустелею Китаю: NASA показало фото з космосу
InternetUA
2025-04-18T18:49:58Z
«Суспільне Вінниця» отримало срібну кнопку від YouTube
Детектор М
2025-04-18T18:25:24Z
Знову дозволили Mansory поблизу Audi RSQ8
Топ Жир
2025-04-19T01:45:31Z
Які звичайні автомобілі є насправді крутими?
Топ Жир
2025-04-19T00:45:12Z
У 2023 році хтось планує продати Suzuki Jimny Turbo за подвоєну вартість закупки
Топ Жир
2025-04-19T00:15:01Z
Якщо ви вважали, що зірковий CLA був поганий, подивіться на це шедевр…мистецтво
Топ Жир
2025-04-18T23:15:51Z
Зростаючий попит на електричні продажі у всьому світі, але наближається темна хмара
Топ Жир
2025-04-18T22:45:10Z
Хлопець розбив автомобіль Ford GT свого батька, намагаючись догнати Miata
Топ Жир
2025-04-18T21:15:23Z
Тарифи Трампа можуть змушити Toyota виготовити наступний RAV4 у США
Топ Жир
2025-04-18T21:00:01Z
Tesla скорочує виробництво Cybertruck
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T20:01:40Z
Електричний повітряний таксі, підтриманий Stellantis, обіцяє перемогти затори в Нью-Йорку
Топ Жир
2025-04-18T19:30:55Z