MY.UAНовини
«Скажені сусіди» на прискореному ОТТ-ринку
«Скажені сусіди» на прискореному ОТТ-ринку

«Скажені сусіди» на прискореному ОТТ-ринку

Схоже, український телевізійний ринок знайшов свій Грааль на наступні декілька років: ОТТ. Нині про стримінг говорять, коли оцінюють інвестиційні перспективи кабельних операторів, його записують у пріоритетні для розвитку активи ті, в кого він є, і в бажані покупки — ті, в кого його немає. І зрештою, для ОТТ-платформ в Україні починають знімати контент.

Один із таких проєктів нещодавно анонсували «1+1 media» і «Film.ua»: 24-епізодний серіал «Скажені сусіди» за мотивами кінофраншизи «Скажене весілля» для платформи «Київстар ТБ». Про деталі проєкту, перспективи наповнення «Київстар ТБ» ексклюзивним контентом та масштаби субсидування originals «Детектор медіа» поговорив із керівником «Київстар ТБ» з боку «1+1 media» Павлом Рибаком, креативним продюсером «Скаженого весілля» Миколою Куциком та промопродюсеркою «Скаженого весілля» Олександрою Прищепою.

– Коли планується вихід серіалу «Скажені сусіди»?

Микола Куцик: У лютому-березні наступного року. Спочатку на платформі «Київстар ТБ», а потім, через якийсь час — на телеканалі «1+1».

– Це якась спеціальна дата для виходу чи ви радше прив'язувалися до виробничого процесу?

Павло Рибак: Виробництво, включно із постпродакшеном, триватиме приблизно до кінця грудня. Відповідно, серіал буде готовий у січні. Запускати продукт у цей період недоцільно, адже це свята, відпустки і, відповідно, не найкращий час для прем’єри. Тому ми плануємо тримати серіал до початку весняного сезону, оскільки це період підвищеного інтересу до фільмів і серіалів, всі чекають прем’єр.

М.К.: До того ж, серіал літній по картинці. Якраз у лютому-березні люди вже сумують за літом, на фоні набридлих сірих буднів їм хочеться побачити зелень і сонечко.

– «1+1 media» у пресрелізі назвала його original. Мені здається, вже прийшов час дати визначення цьому слову. У класичному уявленні це щось, що знімається для стримінгу. Але якщо контент спочатку показують на стримінгу, а потім на телебаченні, то чи є це original повною мірою?

П.Р.: Насправді, в Україні це поняття до кінця не визначено — що ж вважати originals. Нині створення контенту на замовлення платформи і його поява там до телевізійної прем’єри — це вже велика подія. Наступним етапом має стати підхід, коли для платформи та для телебачення вироблятимуть дві різні версії продукту. Тобто у версії для стримінгу, наприклад, дозволятиметься дорослий гумор, лексика 18+, відвертіші сцени — туди потраплятимуть ті елементи, які заборонені на телебаченні. Тоді це перетвориться на справжні originals для платформи. Маємо вже такий досвід із серіалом «Секс, Інста і ЗНО».

– А чому ви вирішили показувати «Скажених сусідів» спершу на платформі?

П.Р.: Для нас це експеримент. Весь час було навпаки: телебачення виступало першим майданчиком для прем’єри продукту. Однак ми бачимо, як розвиваються ОТТ-сервіси, в тому числі локальні. Їхня роль стає все більшою.

Виходячи з досвіду «Київстар ТБ», я можу сказати, що наразі лінійне телебачення домінує над VOD. Але ми спостерігаємо, що трапляються місяці, коли перегляд VOD займає до 45% від загального часу дивлення. Зрозуміло, що є сезонність, а також зовнішні фактори, які ми, наприклад, спостерігали у періоди жорсткого локдауну, коли давали абонентам безкоштовний доступ до всієї VOD-бібліотеки, і вони різко почали дивитися всі фільми без упину. До того ж, багато поціновувачів серіалів чекають, щоби вони вийшли повністю і можна було би переглянути їх від першої до останньої серії. Хоча є й інші глядачі, які чекають від серії до серії та люблять споживати контент поступово.

– Бачачи, що під капотом «Київстар ТВ», чи можете сказати, що відрізняє аудиторію VOD?

П.Р.: У цих глядачів відсутнє поняття класичного телевізійного дивлення у плані часу. Всі ми знаємо, що є ранковий прайм, вечірній прайм, навіть денний праймовий слот, і певна сезонність. Люди, які дивляться VOD, споживають контент у кардинально протилежних часових проміжках: пік дивлення припадає в нас на вечір понеділка. Користувачі VOD заповнюють таким чином свій вільний час повсякденними справами. А вільний час з’являється у них або в ліжку перед сном, або у метро чи маршрутці — і тоді ми бачимо також денне споживання. Зокрема, під час дослідження респонденти відповідали, що їм зручно використовувати «Київстар ТБ» у громадському транспорті: у мережі «Київстар» платформа має занулений трафік. До того ж люди часто споживають наш контент саме на мобільних ґаджетах. Цікавий факт: таксисти люблять дивитися «Київстар ТБ», поки чекають замовлення.

– На якому етапі виробництво «Скажених сусідів»?

М.К.: Зараз передпродакшен. Ми дописуємо останні дві серії, читаємо сценарій всією знімальною групою і готуємося до зйомок, які, за попередньою інформацією, повинні стартувати 8–9 червня.

– Персонажі ті самі, що і в повних метрах, чи довелося робити кастинг на нових героїв?

М.К.: Загалом — всі ті самі, але деякі персонажі нові. Кіно має свій хронометраж, закони, а серіал — трошки інакші. Нам потрібно дещо більше показати світ франшизи. Наприклад, у фільмі є персонажі Полька і Ашот, які тримають кафе. Упродовж фільмів глядачі жодного разу не мали можливості його побачити. А в серіалі вони вже зможуть подивитися, що це за кафе, як воно існує і які веселі події там відбуваються.

– Сюжети повних метрів будувалися довкола весіль. А в серіалі в центрі сюжету будуть не весілля, а життя цієї громади?

М.К.: Так. Весілля — центральна велика подія, яка в житті відбувається рідко. Йому можна присвятити фільм. А буденне життя довше і про нього можна знімати серіал. Як у всіх звичайних українських людей, у наших фільмах між сусідами є певна ворожнеча, міряння, хто кращий господар, більший патріот, чия хата вища, а телевізор кольоровіший. Але крім прямого конфлікту між сусідами по вулиці в серіалі будуть ще сусіди по бізнесу, по роботі — різні форми сусідства і конфліктів між ними.

У грудні Міністерство культури та інформаційної політики виділило на серіальному пітчингу трохи більше 900 тис. гривень на даний серіал. Що ви зробили за ці кошти?

М.К.: Кошти нам виділили на девелопмент 12 серій. Ми оцінили, що за той короткий термін, який було відведено для реалізації проєктів, ми би не встигли написати більше. У грудні здали роботу, а кошти прийшли в січні чи в лютому.

– Яким буде загальний бюджет серіалу?

П.Р.: Це недешевий продукт, який знімається дуже якісно. Інвестиції у серіал — вищі за середній показник на ринку.

– Інвестують і «1+1 media», і «Film.ua»?

П.Р.: «1+1 media» інвестує як для канального бізнесу, оскільки планується трансляція на телеканалі, так і для проєкту «Київстар ТБ», в якому «1+1 media» є відповідальною за контент.

– Ви співпродюсери з «Film.ua»?

П.Р.: Ні. Продюсування серіалу повністю на боці «Film.ua».

– «Київстар» не бере участі в фінансуванні контенту?

П.Р.: На даному етапі нашої взаємодії — ні.

– Який його внесок у платформу «Київстар ТБ»?

П.Р.: «Київстар ТБ» — це партнерський проєкт двох компаній: групи «1+1 media» та «Київстар», у межах якого є чіткий розподіл зон відповідальності. «Київстар» частково разом із «1+1 media» відповідає за маркетингову складову розвитку платформи «Київстар ТБ», а також повністю за сферу обслуговування клієнтів і бренд. Відповідно, «1+1 media» відповідальна за створення та технологічний розвиток платформи, функціональне та продуктове наповнення.

– Зараз кілька стримінгів рухаються паралельно в виробництві originals. Мені здається, Oll.tv тяжіє до того, щоби для їх планування виділилася окрема невелика команда, відмінна від тієї, яка планує серіали для телеканалів «Медіа Групи Україна». Чи відбулося у вас якесь виділення команди, яка працюватиме над originals? Або ви це робите в рамках загального серіального виробництва для телеканалів?

П.Р.: У нашому випадку виробництво originals є частиною загального серіального виробництва. Колеги, які наразі цим займаються, мають величезний досвід та знання своєї справи і розуміють, який контент і коли краще показувати глядачам, чи підходить він для показу на платформі. Також у процесі виробництва допомагає неймовірна здатність колег до синергії, злагодженості дій по відношенню до успіху продукту як на телебаченні, так і на стримінгових платформах. Такий підхід працює краще, ніж мати дві окремі команди, адже є ризик, що між ними виникнуть розбіжності у баченні результату.

– Скільки originals, як би ми їх не розуміли, для «Київстар ТБ» ви готові зробити або почати виробляти в цьому році?

П.Р.: Ми отримали велику кількість пропозицій для «Київстар ТБ», які зараз у стані розгляду. На жаль, це все поки що зовсім свіжі ідеї, а потенційні виробники, які самостійно з ними прийшли до «Київстар ТБ», прагнуть не розголошувати інформацію на цьому етапі. Але можу сказати, що наша мета — виробляти один продукт на місяць, тобто загалом 12 продуктів на рік, які будуть підтримувати розвиток напрямку originals. До кінця року ми плануємо запустити ще кілька продуктів, проте для цього необхідно зробити правильний вибір серед ідей для запуску. Цього року «Київстар ТБ» був партнером фестивалю «Молодість», зокрема серіального пітчингу, що дало можливість відібрати контент навіть на рівні конкурсних робіт.

– Чи буде серед усіх цих проєктів для «Київстар ТБ», про які ви вже розумієте, що у них є шанс бути втіленими, щось, що вийде тільки на «Київстар ТБ» і не вийде в ефірі ваших телеканалів?

П.Р.: На мою думку, ми зможемо презентувати перший ексклюзив для диджитал-сегменту вже наступного року. На сьогодні ми маємо такі пропозиції від двох компаній.

– А чи буде щось, що вийде не тільки на «Київстар ТБ», але й на інших стримінгах? Тобто чи важливий для вас ексклюзив?

П.Р.: Наразі ми плануємо лише ексклюзив, враховуючи тенденцію розвитку ринку у цьому сегменті і боротьбу за ексклюзивний показ. Все ще залишається відкритим питання: це добре або погано? Погано — тому що вартість контенту зростає щодня. Добре — тому що ОТТ-платформи готові інвестувати у контент, поповнювати бюджет ринку, а це, у свою чергу, надасть можливість зосередитись на якості продукту у майбутньому, не збільшуючи витрати на виробництво.

Ринок перейшов до активної фази розвитку, яка супроводжується переходом аудиторії з кабельного, супутникового, аналогового та Т2-підключення до ОТТ-сервісу. Онлайн-телебачення — технологія, відмінна від телевізора, яка надає глядачу можливість обирати, а ми, як платформа, готові пропонувати ексклюзив заради любові аудиторії та визначення своєї частки ринку.

– Продаватимете доступ до цих серіалів поштучно? Чи радше вони будуть входити в підписку?

П.Р.: Це питання потребує обмірковування, адже розглядаємо обидві моделі. На ринку вже з’явився сегмент користувачів, які не готові платити за підписку через звичку ситуативного перегляду телебачення. Для таких людей необхідно залишати опцію купувати окремо серіал або будь-який інший продукт. А говорячи про прем’єру, варто розпочати з продажу такого серіалу як окремої одиниці, а вже потім розміщувати у загальній бібліотеці в рамках підписки.

З іншого боку, неможливо не звернути увагу на приклад Netflix. Платформа вдало диференціює себе на ринку відсутністю пропозиції купувати продукти як окремі одиниці та включає як прем’єри, так і появу вже відомих хітів у загальну підписку. Користувачам такий підхід подобається більше, тому що, купуючи пакет, ніхто не хоче додатково витрачати кошти на той чи інший фільм. «Київстар ТБ» прагне рухатися саме в напрямку моделі «все включено», але за умови, що попит буде породжувати пропозицію.

– Чим для «1+1 media» був уже згаданий вами серіал «Секс, Інста і ЗНО», який відрізняється за стратегією: не ексклюзив, перший показ не на «Київстар ТБ», а на «1+1 video», продаж поштучно?

П.Р.: Це була перша проба пера та вихід на нову територію. Виробництвом проєкту «Секс, Інста і ЗНО» займалася «1+1 Digital Studios», він став одним із перших продуктів їхнього портфоліо.

– Я паралельно розмовляла з різними гравцями, які зараз працюють над якимись originals. І виходить така картина. Ви кажете, що у вас будуть ексклюзиви, ви дивитеся багато заявок, йдете до того, щоби раз на місяць виходило по серіалу. У Oll.tv похвалилися бюджетом 1,5 млн євро за серіал, дивляться багато проектів, йдуть до того, щоби випускати по одному серіалу на місяць. Megogo працює в цьому напрямку досить давно: якщо дивитися не тільки на їхній український бізнес, а й охоплювати російський, то вони знімали якісь проекти ще на початку 2020 року і, ймовірно, одного разу завалять нас контентом. Про Sweet.tv кажуть, що поки він готовий купувати контент, але через рік, можливо, буде готовий і продюсувати. Пам'ятаєте, як розвивалося українське телебачення? З'являлося багато гравців. Усі інвестували в дорогий контент. Зрештою ринок прийшов до того, що зараз цих гравців і витрат все ще занадто багато, а рекламних грошей занадто мало, щоби його окупити. Чи не станеться так і з ОТТ-сегментом, що певна гонитва озброєнь і готовність зараз інвестувати, захоплюючи частку ринку, призведе до того, що він теж стане таким потенційно неокупним для кожного з гравців?

П.Р.: На сьогодні формат ексклюзиву в Україні не виправдовує фінансових очікувань. А originals, насамперед ексклюзивні, як правило, загалом мають велике субсидування. Але якщо забути про суму інвестицій та згадати, що в 2020 році ОТТ-сегмент в Україні зріс вдвічі за кількістю абонентів — варто зазначити, що такого стрімкого росту вже давно не було, за виключенням платного супутника, зростання кількості абонентів якого також перевершило очікування року. У найближчі два-три роки очікується, що такий стрибок відбудеться ще декілька разів поспіль і, відповідно, 75–80% аудиторії будуть споживати ОТТ. 

Особливість цієї технології в тому, що можна підключитися до кількох платформ одночасно. Наприклад, у США одна людина в середньому споживає контент трьох різних платформ. Netflix, Disney+, Apple TV — кожна має свій контент і кожна з компаній, навіть популярний Netflix з 200 млн абонентів, не є прибутковою.

Наша модель розвитку платформи простіша, якщо говорити про суми інвестицій та обсяг контенту. За два-три роки ми спостерігатимемо, як ринок остаточно сформується і аудиторія перейде до перегляду інтерактивного телебачення. А ті компанії, які подбають про довготривалі інвестиції в ОТТ-сегмент, почуватимуться комфортно.

Інвестування — це завжди складна тема, адже всі прагнуть заробити тут і зараз. Але ми вирімо у ринок онлайн-телебачення та прагнемо його розвивати. Наша мета — не купувати контент, а пишатися виробництвом власного та мати полиці, наповнені originals або іншим українським продуктом. І для цього ми маємо також зробити свій внесок.

Згадайте, скільки копій щоразу ламається з приводу мови телевізійного контенту, мовних квот. ОТТ відкриває приголомшливі можливості різних мовних доріжок. Якою мовою ви переважно зніматимете свої originals?

П.Р.: Однозначно українською мовою.

– Чи будете паралельно робити інші доріжки?

П.Р.: Швидше так, аніж ні. Питання в тому, які це будуть доріжки. Серед наших користувачів є міжнародна аудиторія, тому ми додаємо контент з англійською, іспанською, німецькою звуковою доріжкою — як правило, мовою оригіналу, де вона доступна. Але слід не забувати, що ми розвиваємо платформу в Україні і, в першу чергу, хочемо створювати originals, і не лише їх, українською мовою. Інші мови — додаткова перевага. У будь-якому разі, питання мови є предметом діалогу з виробником контенту і якщо це допоможе його монетизувати, щоб реінвестувати у створення нового продукту, тоді мета буде виправдовувати свої засоби.

– Чи думали ви вже над тим, яким буде промо «Скажених сусідів»?

Олександра Прищепа: Ми в процесі активного обговорення, є багато ідей та планів. Зовсім нещодавно був спільний кейс «Film.ua» та «Київстар ТБ» щодо релізу «Скаженого весілля — 3» на платформі. Ми вирішили всебічно підійти до цього питання, об’єднавши наші зусилля та майданчики: «1+1 media», «Київстар» та «Film.ua». До просування фільму були залучені актори та партнери, з якими ми запустили крос-промо. Наступного разу плануємо масштабувати цей досвід та зробити промо ще крутішим.

П.Р.: Збираємося задіяти всі доступні нам інструменти прямої комунікації з абонентами: повідомлення SMS, соціальні мережі, банерну рекламу тощо. Також хочемо розмістити рекламу на телебаченні.

– «Скажене весілля» знамените тим, що в ньому чимало продакт плейсменту. Чи буде він у серіалі?

М.К.: Звісно. Це наша фішка. (Сміється.) Як кажуть продюсери, це наша місія — привчити українського глядача, що у всьому світі кіно виробляється з продакт плейсментом. Просто в нас до цього не звикли і здається, ніби щось нав’язується. Але якщо подивитися американські фільми та серіали — ніхто не п’є ні пиво, ні віскі, і не їздить на автомобілях просто так.

Ми ще вчимося його робити. І до певної міри навіть вчимо маркетингові відділи рекламодавців гармонійним проявам. Цей шлях повинні пройти всі, адже чим більше грошей, тим якіснішим можна зробити фільм. Для наших фільмів — це теж певний знак якості, коли рекламодавці готові платити чималі кошти за розміщення.

Фото: «1+1 media»

Теги за темою
Ринок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Прощай фигура": Григорий Решетник перед стартом шоу "Холостяк" показал греховное
Знай
2025-10-20T05:51:01Z
Повалий подверг резкой критике из-за заявления пропагандистам о "общей культуре" с РФ: детали
Comments UA
2025-10-20T05:18:38Z
И стильно, и комфортно: Андре Тан назвал тренды осени для Рlus size
Знай
2025-10-20T04:51:46Z
Wil‑Rich XL² чи QX²: як обрати модель для складного рельєфу та рівного поля?
AgroNews
2025-10-19T18:39:00Z
В Киеве презентовали альманах военного искусства "Метаромантика" — фото
Апостроф
2025-10-19T16:39:32Z
Умер бас-гитарист и соучредитель группы Limp Bizkit Сэм Риверс
Апостроф
2025-10-19T14:54:55Z
Слава Демин резко прошелся по Ивану Дорну после его неоднозначного интервью с россиянином
TSN
2025-10-19T14:48:09Z
Олег Маслюк: Сейчас называю себя человеком, который интересуется многими вещами и делает все
Комсомольская правда
2025-10-19T13:04:39Z
Павлик после операции жены высказался о ее состоянии и готовности к новой пластике: "Не отговариваю"
TSN
2025-10-19T13:03:55Z
В Украине состоится индексация зарплат: на сколько вырастут оклады с ноября
Новости Украины
2025-10-20T07:42:35Z
Минимальный штат — максимальный доход: OnlyFans стала мировым лидером по доходу на одного работника
ZN UA
2025-10-20T07:27:46Z
На Миколаївщині шахраї ошукали фермерку на 400 тис грн
AgroNews
2025-10-20T07:07:58Z
По несколько тысяч гривен с каждого: "Ощадбанк" автоматом списывает деньги со счетов пенсионеров
Знай
2025-10-20T07:06:03Z
Рф применила опасную тактику атак на энергетику: украинцев предупредили, что будет со светом
Знай
2025-10-20T06:36:06Z
Стоимость газа в ноябре: какие суммы увидим в платежках
Знай
2025-10-20T06:06:15Z
Реально ли обеспечить блекаут в Москве: какие уязвимые точки российской энергетики
Comments UA
2025-10-20T05:24:39Z
Когда лучше покупать валюту: финансист назвал конкретные даты в октябре
Знай
2025-10-20T05:06:45Z
Украинские дроны поразили гиганта российской энергетики: Оренбургский газовый узел под ударом
Новости Украины
2025-10-20T05:00:33Z
Центрист Родриго Пас выиграл президентские выборы в Боливии, завершив почти 20-летнее правление левых
Украинская правда
2025-10-20T07:45:44Z
Зеленский ответил, может ли Украина согласиться на новые условия по «обмену» территориями
Comments UA
2025-10-20T07:45:00Z
Кортеж вице-президента США Джей Ди Вэнса попал под осколки снаряда: что произошло
Comments UA
2025-10-20T07:42:37Z
В парламенте предлагают отмечать в Украине День благодарения 22 октября
Апостроф
2025-10-20T07:39:21Z
Будапешт – плохая площадка: Зеленский о переговорах с Путиным, "Томагавки" и 25 Patriot
TSN
2025-10-20T07:34:12Z
Трамп: Никогда не призывал Зеленского сдать Донбасс
Корреспондент
2025-10-20T07:21:42Z
В МИД РФ срочно сделали новое заявление о встрече Путина с Трампом в Будапеште: детали
Comments UA
2025-10-20T07:21:31Z
Еще раз показал свою немощность перед Путиным: в США жестко высказались о последнем решении Трампа
Comments UA
2025-10-20T07:09:28Z
Оружие от Трампа, встреча с Путиным и выход из Донбасса: главные заявления Зеленского в разговоре с журналистами
TSN
2025-10-20T07:06:53Z
В Киеве произошел взрыв в автомобиле: детали и фото
TSN
2025-10-20T06:21:28Z
Россияне ударили по Днепропетровщине: какие последствия
TSN
2025-10-20T05:48:25Z
В Днепропетровской области после атаки РФ горят "АТБ" и многоквартирный дом
Новости Украины
2025-10-20T05:27:43Z
В Средиземном море затонула лодка с мигрантами
Апостроф
2025-10-20T04:54:19Z
Грузовой самолет в аэропорту Гонконга выкатился в море, погибли два человека
Украинская правда
2025-10-20T03:18:40Z
"Гонка со временем": появился перечень драгоценностей, которые похитили из Лувра
ZN UA
2025-10-20T00:00:45Z
В Днепропетровской области после обстрелов горят АТБ и многоквартирный дом
Корреспондент
2025-10-19T23:09:18Z
Музей Лувра ограбили. СМИ говорят о похищенных драгоценностях
ZN UA
2025-10-19T16:33:12Z
"Ваша дочь в реанимации": мошенники очищают пенсионеров на тысячи гривен
Знай
2025-10-19T16:06:04Z
От дронов до ракетных двигателей: Украина может стать оборонным хабом Европы
Хвиля
2025-10-20T07:42:54Z
Обучение без света и отопления: образовательный омбудсмен сделала заявление
Корреспондент
2025-10-20T07:39:26Z
Какой завтра, 21 октября, праздник — все об этом дне, какой церковный праздник, что нельзя делать
TSN
2025-10-20T07:27:12Z
В Украине запускают новый проект идентификации тел погибших
Хвиля
2025-10-20T07:15:39Z
Дроны-перехватчики ВСУ меняют правила войны: в Business Insider раскрыли детали
Новости Украины
2025-10-20T06:24:57Z
"Я побежала к директору": Наталья Сумская рассказала, что ее очень взволновало в поведении учеников киевского лицея
Знай
2025-10-20T06:21:12Z
Патриарх Филарет в своем духовном завещании запретил отпевать его архиереям ПЦУ
Комсомольская правда
2025-10-20T06:15:52Z
Сил беспилотных систем поразили 1008 целей противника в течение суток
Апостроф
2025-10-20T06:00:35Z
Как сдать экзамен на водителя с первого раза: секреты, которые знают только опытные автошкольники
Знай
2025-10-20T05:21:25Z
Глубокие вздохи скрывают неожиданную пользу для здоровья: что выяснили ученые
Фокус
2025-10-20T07:27:38Z
Как лучше снизить уровень сахара в крови: ученые определили неожиданный фрукт
Comments UA
2025-10-20T07:18:13Z
Эти доступные продукты могут спасти от операции на желчном: неожиданные советы
Comments UA
2025-10-20T05:06:35Z
Вы употребляете их ежедневно: врачи назвали продукты, которые приводят к воспалению кишечника
Знай
2025-10-20T02:51:15Z
Отравление грибами: как уберечься
ZN UA
2025-10-19T22:24:23Z
Ученые сделали неожиданное открытие о курении и деменции
Comments UA
2025-10-19T20:00:39Z
Ученые создали лекарство, которое эффективнее химиотерапии при тяжелом раке молочной железы
Новости Украины
2025-10-19T20:00:22Z
Направление на ВЛК, созданное самостоятельно: что грозит за непрохождение
Знай
2025-10-19T19:12:02Z
РФ лишила своих граждан современных фармацевтических разработок — разведка
Апостроф
2025-10-19T15:45:52Z
Должно быть в каждом авто: водителям назвали 5 обязательных вещей
Хвиля
2025-10-19T19:15:41Z
Первая регистрация автомобиля в Украине: владельцам объяснили, сколько налога необходимо уплатить
Знай
2025-10-19T02:51:36Z
Боковые зеркала машины не будут намокать под дождем: вот чем их нужно смазать
UAToday
2025-10-18T22:39:32Z
Без этого границу не пройти: водителей предупредили о новых требованиях
Знай
2025-10-18T12:30:46Z
"Тихий убийца" вашего авто: механик со стажем раскрыл водителям причину внезапных поломок
Хвиля
2025-10-18T05:15:03Z
ТОП-5 самых быстрых автомобилей в мире
Comments UA
2025-10-17T19:30:50Z
Как продлить срок службы зимних шин: водителям назвали главные ошибки, ведущие к износу
Хвиля
2025-10-17T19:21:50Z
Isuzu представила коммерческую версию пикапа D-Max V-Cross
Корреспондент
2025-10-17T18:48:50Z
На аукцион выставили необычную коллекцию из более 200 ретро-авто
Фокус
2025-10-17T17:00:17Z
"Фактическая осада" после прорыва: как ВСУ остановили самое быстрое наступление РФ
Новости Украины
2025-10-20T07:21:27Z
Морпехи показали, как уничтожают вражеские укрепления в окрестностях Мирнограда в Донецкой области. ВИДЕО
Новости Украины
2025-10-20T06:45:26Z
Россияне продвинулись на лиманском направлении — ISW
ZN UA
2025-10-20T06:42:06Z
Россияне нанесли 595 ударов по 17 населенным пунктам Запорожской области
Апостроф
2025-10-20T06:30:30Z
Ціни на українську кукурудзу продовжують знижуватись
AgroNews
2025-10-20T06:06:59Z
Враг не продвинулся под Купянском: украинская оборона держится, несмотря на постоянные попытки штурмов
Новости Украины
2025-10-20T06:03:39Z
Войска РФ атаковали центр Херсона, двое раненых
Новости Украины
2025-10-20T05:42:06Z
Даже пенсия не спасет от мобилизации: кем заинтересуется ТЦК
Знай
2025-10-20T05:36:32Z
Россияне ночью снова ударили по энергообъектам Черниговской области – новые отключения
Апостроф
2025-10-20T04:42:17Z
Гороскоп на 20 октября: позитив и оптимизм помогут легче справляться с жизненными вызовами
Новости Украины
2025-10-19T20:57:48Z
Золотые осенние завитки: яблочные слойки с ароматом октября ароматом, рецепт
Знай
2025-10-19T19:51:09Z
Хрустящий тортик из кукурузных палочек за 15 минут: рецепт с которым вкусно и быстро
Знай
2025-10-19T16:51:32Z
Омолаживающие стрижки для женщин за 50: придают волосам объема, движения и визуальной густоты
TSN
2025-10-19T15:06:57Z
Гороскоп на понедельни 20 октября 2025 года
UAToday
2025-10-19T15:00:49Z
Четыре представительницы знаков Зодиака, отличающиеся наибольшей силой характера
Знай
2025-10-19T14:51:42Z
Античная головоломка «Найди три отличия»: только очень внимательные разгадают с первого раза
TSN
2025-10-19T14:06:24Z
Навсегда забудут дорогу: что положить в погребе от мышей и крыс — лучшая защита
TSN
2025-10-19T11:09:53Z
Печенье, пахнущее солнцем и морозцем: рецепт клюквенно-апельсиновогого десерта
Знай
2025-10-19T10:51:16Z
Теория Хаоса Семёна Рыбакова: Обзор мультсериала «Splinter Cell: Караул смерти» от Netflix
GameMag
2025-10-20T07:07:03Z
На Землю упал неизвестный объект из космоса: возможно, это обломки китайской ракеты
Фокус
2025-10-20T06:51:08Z
Ученый NASA объяснил, почему инопланетяне до сих пор не вышли на связь с Землей
Comments UA
2025-10-20T05:33:57Z
Олія, яйця та курятина дорожчають рекордними темпами
AgroNews
2025-10-20T05:10:49Z
Посмотрите, как ремейк Demon's Souls выглядит в энергосберегающем режиме PlayStation 5 — подготовка к PlayStation 6 Portable?
GameMag
2025-10-20T05:01:53Z
Магнитная буря 20 октября: какой будет ее активность
TSN
2025-10-20T04:06:29Z
В Україні третина площ під озимину залишилась недосіяною через посуху
AgroNews
2025-10-20T04:03:16Z
Если не хотите, чтобы полетела техника: как защитить бытовые приборы от перепадов напряжения
Знай
2025-10-20T03:51:20Z
В Турции найдено затонувшее судно возрастом 2000 лет с сохранившимся грузом
Корреспондент
2025-10-20T03:00:21Z
Финт Бекхэма: звездный игрок нацелен на неожиданный трансфер
Корреспондент
2025-10-20T07:30:41Z
Побит мировой рекорд: в Польше поймали гигантского сома
Comments UA
2025-10-20T06:33:37Z
Рамос vs Навас: легенды Реала встретились в Мексике
Корреспондент
2025-10-20T06:21:31Z
ЧМ U-20: Марокко обыграло Аргентину в финале и завоевало титул
Корреспондент
2025-10-20T05:03:57Z
Энфилд стал свидетелем поражения своих хозяев
Корреспондент
2025-10-19T21:06:05Z
Эпицентр в гостях у Карпат заработал три очка
Корреспондент
2025-10-19T19:33:38Z
Саудовцы дали Синнеру золотую ракетку за победу
Корреспондент
2025-10-19T18:51:54Z
Сабо раскритиковал Бражка после женитьбы на Даше Квитковой: "Надо ему приходить в сознание"
Знай
2025-10-19T18:51:36Z
Защитника Динамо пугает поток ничьих в играх клуба
Корреспондент
2025-10-19T17:45:34Z