MY.UAНовини
Кастинг-директорка «Поганих доріг» Ольга Клименко: Чи достойні кастинг-директори окремої номінації на «Золоту Дзиґу»?
Кастинг-директорка «Поганих доріг» Ольга Клименко: Чи достойні кастинг-директори окремої номінації на «Золоту Дзиґу»?

Кастинг-директорка «Поганих доріг» Ольга Клименко: Чи достойні кастинг-директори окремої номінації на «Золоту Дзиґу»?

У трьох із чотирьох акторських номінацій цьогорічної премії «Золота Дзиґа» перемогли актори з фільму «Погані дороги» – виконавці головної чоловічої ролі Юрій Кулініч, чоловічої ролі другого плану Ігор Колтовський і жіночої ролі другого плану Оксана Вороніна (а загалом було номіновано сімох акторів «Поганих доріг»: колегам поступилися Марина Клімова, Оксана Черкашина, Сергій Соловйов та Юлія Матросова). Якщо ви не дуже глибоко інтегровані у професійну кінотеатральну спільноту, то їхні імена можуть бути вам і не знайомі, хоча всі вони – професійні актори. І це якнайкраще ілюструє стан справ у вітчизняній кіносеріальній індустрії: попри те, що протягом кількох останніх років вона переживає бум із точки зору кількості знятих проєктів, дуже багато процесів у ній перебувають у зародковому стані. Зокрема, це стосується проблем із медійною упізнаваністю українських акторів, відсутності повноцінних акторських баз, стихійної гонорарної політики.

Про те, як у таких умовах українським кастинг-директорам вдається збирати вдалі акторські ансамблі, за що актори та акторські агенти можуть потрапити у їхній чорний список та чому на «Золотій Дзизі» ніхто не нагороджує самих кастинг-директорів, «Детектор медіа» поговорив із Ольгою Клименко – кастинг-директоркою «Поганих доріг», а також не менш відзначених кіноакадеміками та глядацькою увагою «Спіймати Кайдаша», «Кіборгів», «Захара Беркута» та інших стрічок.

– Ольго, на «Золоту Дзигу» було номіновано сімох акторів фільму «Погані дороги», причому подекуди одразу кілька з них змагалися між собою в одній номінації. Це, мабуть, приємна для вас ситуація?

– З одного боку, звичайно, приємно, що так багато наших акторів були номіновані. Раділа і вболівала за кожного з них. Але з іншого – мені як кіноакадеміку довелось робити вибір при голосуванні. І цей вибір був нелегким.

– Вже коли ці актори були номіновані, я шукала їх у Google, щоби подивитися їхні біографії. Не всіх знаходить навіть ця пошукова система, тому що часто трапляються однофамільці і вона пропонує дві кандидатури. А ви їх знайшли, відібрали на пробах, запросили у фільм. Як ви це робили?

– Хороше зауваження з приводу Google. Це питання фактичної відсутності інституту медійності українських акторів. Що стосується конкретно акторів «Поганих доріг», то це було Наталчине (режисерки фільму Наталки Ворожбит. – Ред.) побажання: шукати не серед медійно впізнаваних акторів, щоб у глядачів не виникало асоціації з тією чи іншою зіграною роллю. Хотілось їхньої абсолютної віри в те, що це звичайні, справжні люди.

Перш за все, я користуюсь власною акторською базою, яку збираю роками і постійно поповнюю: дивлюсь вистави, в тому числі – в навчальних театрах, намагаюсь дивитись усі українські фільми, які виходять у прокат, навіть якщо вони мені як глядачу не подобаються, обов’язково передивляюсь фільми національного конкурсу на «Молодості» та ОМКФ.

Робота кастинг-директора – це спосіб життя. Ми постійно перебуваємо в пошуку. Навіть скролячи стрічку Facebook, звертаю увагу на обличчя людей на фото, моніторю – хто це, чи часом не актриса чи актор? Наприклад, так я вперше побачила актрису Марину Кошкіну років п’ять чи шість тому: мені дуже сподобалося фото, яке потрапило в мою стрічку, а точніше, очі дівчини на ньому.

Отримуючи і читаючи сценарій, я спочатку роблю підбір акторів із тих, кого знаю – зі своєї бази. Далі з’являється розуміння, чи достатньо моєї бази, чи, навпаки, я наразі не знаю акторів, які б могли виконати якусь роль. Або знаю, але замало, а режисер хоче мати більший вибір. І ось тут починається пошук. Він іде скрізь: моніторинг театрів, виїзні кастинги, оголошення в профільних групах у Facebook, комунікація з колегами, пошук по акторських базах. Хороших українських акторських баз не так-то й багато. Велика акторська база є в «АБА Студії», в ній близько 4 тис. акторів, але вона відкрита не для всіх. Є бази на DzygaMDB, Dreamcast на етапі становлення. Власне, і все.

І ось цей пошук часто буває складним, але знаходити, відкривати нових акторів – це моє професійне задоволення.

– З акторами, яких ви запрошували в «Погані дороги», ви були знайомі особисто?

– З кимось – так, з кимось – ні.

Особисто були знайомі з покійною Оксаною Вороніною. Дуже шкода, що вона була недооцінена як театральна актриса в своєму театрі. В Театрі російської драми, де працювала Оксана, я три роки поспіль проходила студентську практику, коли навчалася в театральному інституті. Бачила там чи не 90% вистав діючого репертуару, деякі – по кілька разів, але не пам'ятаю в них Оксану. З нею мене познайомила років шість тому одна з засновниць «АБА Студії» Арміна Німенко, з якою ми тоді разом робили кастинг. Оксана була дуже сильною актрисою.

Наталія Ворожбит і Ольга Клименко отримують «Золоту Дзигу», вручену Оксані Вороніній посмертно 

З Сергієм Соловйовим, її партнером, ми познайомились років три тому в Харкові на виїзному кастингу для художнього фільму «Степне» режисерки Марини Вроди.

Зою Барановську знаю з дипломної вистави їхнього курсу в університеті ім. Карпенка-Карого. Це було ще до моєї роботи в кіно і навіть до мого вступу до цього вишу (перша освіта Ольги Клименко – юридична. – Ред.).

Ігора Колтовського я бачила в фільмі «Червоний», у нього там дуже хороша робота. Потім мені порадили його як викладача дитячої театральної студії, коли я шукала дітей-акторів для фільму «Захар Беркут». Я сходила на виставу, щоб подивитись на діток, а побачила Ігора. А особисто ми познайомились уже на пробах у «Погані дороги».

Цікава історія знайомства у мене була з Андрієм Лелюхом. Вперше я його побачила в серіалі, здається, «Жіночий лікар». Мені актор сподобався, але в титрах я його не знайшла. Зробила скріншот кадру з Андрієм, розіслала колегам, з якими товаришую, але ніхто з них не знав, що це за актор. Минуло пару років, і я знову побачила Андрія на екрані – в короткометражці «Прості речі» Олександра Ратія. Цього разу в титрах я його знайшла. Але в «Погані дороги» Андрія привела не я, а моя колега Алла Самойленко, з якою Наталка Ворожбит починала робити кастинг десь за півтора роки до реального запуску фільму. Наталці Андрій ще тоді сподобався і я просто схопилася за можливість нарешті з ним попрацювати.

А от звідки я знаю Діму Орлова, я не змогла згадати. Він нещодавно у мене запитував, а я не пам’ятаю. Точно знаю, що спостерігала за ним декілька років. Так буває: знаєш актора не один рік, стежиш за його роботами, ролями, але в сценаріях, над якими працюєш, просто немає для нього ролей.

Також на пробах уперше особисто я побачила Марину Клімову. А дізналась про неї за декілька років до того від одеської актриси Ірини Костирко. Це такі цінні історії, коли акторів рекомендують інші актори.

Аню Жураківську знайшли через оголошення в профільній групі Facebook. Зазвичай я розглядаю такі оголошення як допоміжний варіант, але цього разу дійсно спрацювало. Аня записала прикольну візитку, потім – самопробу, потім двічі приїздила до нас на живі проби. Окремо хочу згадати про маму Ані – Наталію, яка була поруч і на пробах, і на зйомках, і на прем’єрі. Ані дуже пощастило мати маму, яка так її підтримує.

Юлію Матросову я знаю завдяки акторській базі «АБА Студії».

Вову Гуріна – зі студентського кастингу в університеті ім.Карпенка-Карого.

Юру Кулініча знаю з часів «Кіборгів» Ахтема Сеітаблаєва, де у Юри була невелика роль. Десь у цей період він переїхав до Києва з Запоріжжя, і мені про нього розповів хтось із колег.

Оксану Черкашину я вперше побачила на прем’єрі вистави «Погані дороги» ще на «Сцені 6». Це було справжнє відкриття. Я ледь дочекалась антракту, щоб пошукати в інтернеті – хто це. Оксана – єдина актриса, яка задіяна і у фільмі, і у виставі «Погані дороги».

– А чому так сильно відрізнявся кастинг у театральній постановці від фільму?

– Різні режисерки – різні бачення. Наталці принципово було не повторювати акторів, які зіграли у виставі. Це неетично – взяти кастинг іншої режисерки.

– Через немедійність акторів, які грали в «Поганих дорогах», я в процесі перегляду фільму розмірковувала, професіонали вони чи ні. Чи працювали ви коли-небудь із непрофесійними акторами? Я чула різні думки стосовно доцільності їхнього залучення.

– Так, працювала. Але моє ставлення до залучення непрофесійних акторів неоднозначне. Щодо себе скажу, що коли є можливість запропонувати режисеру на роль професійних акторів, перш за все запропоную їх. Я з повагою ставлюсь до професії актора. Чомусь існує думка, що ледь не будь-яка людина без акторської освіти буде органічніша в кадрі. Не згодна з такою тезою. Таку органіку теж потрібно пошукати. Коли ми залучаємо до зйомок непрофесійних акторів, то також робимо серед них кастинги, проби.

До непрофесіоналів я звертаюсь, коли не вдається знайти на роль актора потрібного типажу. Наприклад, часто виникають складнощі з актрисами поважного віку, коли потрібна виконавиця ролі сільської бабусі без татуажів та інших косметологічних втручань.

А от на мікроепізоди та в групову запрошувати непрофесіоналів мені подобається. Це знову ж таки питання типажності і достовірності того, що відбувається в кадрі.

В цьому плані мені подобається, як працює кастинг-директор Сергія Лозниці. Перегляд їхніх фільмів – це для мене певний професійний спорт. Тому що я знаю: цей режисер часто вдається до такого прийому – поєднання професійних і непрофесійних акторів. І, дивлячись його фільми, я намагаюсь вгадувати, професійний актор зараз у кадрі чи ні. Не завжди вгадую. Це цікавий прийом, але з непрофесіоналами теж потрібно вміти працювати. Це також пошук і відбір.

– Як журналіст я переважно пишу не про повнометражне кіно, а про телевізійне серіальне виробництво. Телепродюсери кажуть, що дуже не вистачає професійних акторів – чоловіків середнього віку. Чи дійсно правда, що їх не вистачає? Чи виною є і їхнє небажання брати невпізнавані обличчя і просувати їх?

– Не вистачає не стільки акторів-чоловіків певного віку, скільки «героїв». Але багато їх ніколи не було. Та й героїнь не так багато. Наприклад, коли ми шукали актрису на роль Мирослави для фільму «Захар Беркут», організували всеукраїнський студентський кастинг – тоді ще було невідомо, що на роль візьмуть британську актрису. Ми з Анастасією Чорною передивилися, напевно, до 500 дівчат. І тих, хто міг би бути героїнею в класичному розумінні того формату фільму, який ми готували, серед них було лише четверо чи п'ятеро.

Про серіальне виробництво мені говорити складніше, за останні декілька років я зробила кастинг лише одного серіалу – «Спіймати Кайдаша». Але в професійному спілкуванні колеги часто скаржаться, що спочатку йде запит на нові обличчя, а потім усе одно повертаються до знайомих медійних акторів. Чи то не вистачає сміливості і ризиковості брати невпізнавані обличчя, чи то не завжди вдається такі обличчя знайти – як на мене, обидві ці ситуації можуть мати місце.

– Ви вже кілька разів згадали про агентство «АБА Студія». Колись ви там працювали кастинг-директоркою. На їхньому сайті є акторська база, з якою вони працюють на ексклюзиві. Деякі з її фігурантів навіть медійно впізнавані. Наскільки це частий випадок для української індустрії, що є така кастинг-агенція зі зрозумілою точкою входу? Чи цей сегмент ринку не індустріалізований?

– Він однозначно недостатньо індустріалізований. «АБА Студія» – ледь не унікальний приклад. Вони працюють і як кастинг-агенція, і як акторська агенція. Серед аналогів зараз можу згадати лише кастинг-агентство Оксани Бордан. В Україні на даний момент є немало акторських агентів. Але такого, щоб у агента був сайт, куди можна зайти і побачити, з якими акторами він співпрацює, ознайомитись з інформацією про акторів, майже ні в кого немає. Ледь не виняток – сайт агента Алли Гордієнко. А так зазвичай таку інформацію ми отримуємо переважно через наше кулуарне спілкування. Але відсутність загальнодоступних сайтів у акторських агентів – це не основна проблема. Існує інший проблемний момент: юридична неврегульованість їхнього статусу, і, відповідно, їхньої співпраці з продюсерами та командами фільмів.

– У акторів, яких ви відібрали для «Поганих доріг», були агенти?

– Лише в Ігора Колтовського та в Оксани Вороніної. Для мене наявність агента ніколи не має особливого значення, хоча часто через агентів працювати зручніше. Наприклад, із ними комфортніше обговорювати фінансові питання. Або отримати графік зайнятості актора.

– Скільки часу загалом тривав підбір акторів для «Поганих доріг»?

– Зараз складно сказати. Ми кожну новелу готували окремо. Іноді між ними були невеликі перерви. Новела «Підвал» взагалі не планувалась і ми почали роботу над нею, коли вже думали, що фільм знято. Перші чотири новели ми робили місяці три, здається.

– Це стандартна тривалість кастингу чи буває довше?

– По-різному. Залежить від проєкту, кількості і складності персонажів, озвучених строків, режисера. У мене був проєкт, кастинг якого ми робили місяців п’ять чи шість. А в підсумку на головну роль затвердили актора, якого я знайшла у першому ж виїзді.

– А який ваш рекорд на швидкість?

– Найшвидше ми зібрали акторський ансамбль «Кіборгів» – за 1,5 місяці. Це якщо говорити про повноцінний проєкт, тому що бувають тізери, кастинг для яких робиться за тиждень-два.

– Де закінчується роль кастинг-директора і починається роль режисера при виборі акторів?

– Як правило, на етапі затвердження. Але не завжди вирішальне слово при затвердженні має режисер. Якщо ми говоримо про авторське кіно, то вирішує режисер. У прокатному кіно це може бути 50/50 або навіть 49/51 – режисер і продюсер. Якщо говорити про серіали, то там є ще канал, який, як правило, має вирішальне слово при затвердженні акторів. У мене, правда, такої практики не було. В «Спіймати Кайдаша» акторів затверджували режисер Олександр Тіменко разом із шоуранеркою Наталкою Ворожбит.

– Ми почали нашу розмову з обговорення акторських номінацій на «Золоту Дзигу». А де ж номінація для кастинг-директорів?

– Так, це важливе питання: чи достойні кастинг-директори окремої номінації? Воно залишається відкритим. І не тільки в нас. Є чудовий документальний фільм Casting By про становлення американських кастинг-директорів та їхню боротьбу за свою окрему номаніцію на «Оскар». На дану премію кастинг-директорів досі не номінують, зате цього року вперше кастинг-директорці вручили премію BAFTA.

Наші польські колеги зараз проводять кампанію під слоганом: «Кастинг – це теж мистецтво», вони збирають підписи під петицією про запровадження номінації за найкращий кастинг на Фестивалі польських фільмів у Гдині.

Не так давно створена Асоціація кастинг-директорів України ініціювала запровадження номінації на «Золоту Дзигу» за кращий підбір акторів. Проте Правління Української кіноакадемії більшістю голосів не підтримало цю пропозицію.

Роботу кастинг-директора досі часто розцінюють не як творчу, а як суто технічну і організаційну. Основний аргумент проти запровадження номінації «За кращий підбір акторів» або «Кращий кастинг» полягає в тому, що остаточне затвердження акторів здійснює режисер (або режисер із продюсером), а не кастинг-директор. Але й остаточне затвердження костюмів теж робить режисер. І грим режисер теж затверджує.

Можна заперечити, що режисер затверджує образи, які є результатом творчої роботи художників по костюмах чи по гриму. Але наша робота теж базується на наших знаннях, баченні і смаку. Різні кастинг-директори на одну й ту саму роль запропонують різних акторів. Моя суб'єктивна точка зору: така премія нам потрібна. Навряд чи хтось із моїх колег був би проти, якби вона вручалась спільно режисерові і кастинг-директору. Це питання не тільки нагороди, а ще й визнання важливості професії в кіноіндустрії, її статусу, який потім має своє логічне продовження в рівні фінансової винагороди. Хотілося б, щоб вона була на рівні гонорарів голів інших творчих департаментів. Наразі це не так.

– Чи багато в Україні кастинг-директорів?

– Так, близько сотні. Але це в цілому по різних форматах. Хтось працює тільки в рекламі, хтось – у рекламі і кліпах, хтось – тільки в кіно або в кіно і серіалах. Якщо говорити про кастинг-директорів тільки кіно, нас значно менше. Кіно плюс серіали – десь 50.

– Які ще цехові проблеми у вас є?

– Зараз ми з колегами обговорюємо принципи формування акторських гонорарів. Точніше, їх відсутність. Іноді нам незрозуміло, чому, наприклад, в 25-річного актора, у доробку якого один фільм і два серіали, озвучується гонорар, як у народного артиста України, в фільмографії якого вже більше 100 фільмів, і який продовжує активно зніматись.

Але ще більше проблем, які ми не обговорюємо. Це і відсутність чіткого розподілу обов’язків між кастинг-директором та кастинг-менеджером. І відсутність посади кастинг-директора в класифікаторі професій. А ще – відсутність можливості юридичного впливу і будь-якої відповідальності акторських агентів у випадку їхніх непрофесійних дій.

Якщо серед акторів зараз знову розпочалася активна діяльність зі створення профспілки, то в нас вона ще навіть не на початковому етапі. Про профспілку кастинг-директорів ніхто навіть не говорить.

– Я пам'ятаю, що кілька років тому сценаристи намагалися створити профспілку. Але не знаю, чим це закінчилося. На жаль, такі ініціативи часто завершуються нічим.

– Я теж не знаю. У такі ініціативи потрібно вкладати багато свого часу. Але мені здається, Ірма Вітовська витягне (ініціювала обговорення про профспілку акторів. – Ред.).

– Бувають випадки, коли саме на кастинг-директорів покладають обов'язки домовлятися про гонорари з акторами. Чи впливає на ваш вибір ця необхідність домовлятися? Чи ви просто виконуєте функції посередника, який передає інформацію?

– Необхідність домовлятися не вибір не впливає, а от розуміння фінансових можливостей конкретного проєкту дає розуміння щодо акторів, яких я можу пропонувати. У різних проєктах різний бюджет і відповідно – різні фінансові можливості. Важливо обговорити їх до початку роботи, щоби розуміти, кого з акторів варто розглядати, а хто для цього конкретного проєкту недоступний. Щоби пропонувати актору знятись за значно мешний за його звичний гонорар, має бути вагома аргументація: іменитий режисер, перспективний іміджевий проєкт, хороший матеріал у поєднанні з невеликим бюджетом.

– А буває, що українські актори знімаються pro bono?

– Є таке негласне правило: безкоштовно зніматися в студентських роботах. І багато акторів на це без проблем погоджуютьс

– Які табу є у вашій професії?

– Це не зовсім про табу, але одного разу на пробах у мене був такий випадок. Ми ще не дійшли до етапу парних проб, але оскільки актор і актриса приїхали майже одночасно, ми вирішили об’єднати їхні проби і зробити парну. По сцені передбачався поцілунок. Ми не проговорили, яким він має бути і чи взагалі він буде, бо це була перша та імпровізована парна проба. І коли прийшов час і вони почали цілуватися, партнер свій поцілунок затягнув. Виникла не зовсім комфортна ситуація. Проби закінчилися, дівчина почала збиратися і по її виразу обличчя я зрозуміла, що їй було неприємно. На пробах актор або актриса знаходяться в залежному становищі: на них дивиться кастинг-директор, режисер. Акторам потрібно бути морально сильними, щоби в якийсь момент сказати: «Стоп, це переходить межі дозволеного». Тому я зрозуміла, що в таких випадках, як оцей, слово «стоп» маю сказати я. Це і моя відповідальність також.

У нас жінки тільки починають говорити про якісь неприємні випадки. Десь півроку тому шерили пост акторки про те, що її партнер жахливо поводився на майданчику, дозволяв собі зайве. Вона нібито ніяк не могла це довести. У коментарях думки розділилися. Дехто говорив їй: «Це твоя робота».

– Чи є в нас підґрунтя для аналогу MeToo?

– Можливо, але я не пам'ятаю, щоби, крім вищезгаданого, хтось із наших акторок вголос заявив про якийсь конкретний випадок. Але якщо ми чогось не знаємо, то це не значить, що його немає. Конкретно я в своїй роботі жодних таких випадків не знаю. Мені щастить працювати з хорошими людьми.

– Ви двічі згадували про проблеми з агентами. Які є юридичні прогалини, що вони виникають?

– Відсутня законодавча база, яка б регулювала їхню діяльність. Я знаю поодинокі випадки існування договорів між агентами і акторами. Але вони жодним чином не регулюють відносини продакшена й агента. Іншими словами, ми з агентами взаємодіємо, співпрацюємо, але наші відносини жодним чином не оформлені. Відповідно, жодні санкції як юридичний вплив у такому випадку неможливі.

– Які зловживання бувають із боку агентів?

– З більшістю агентів у мене жодних проблем не виникало. А ті неприємні випадки, що траплялись – це радше не зловживання, а професійна недбалість.

Наприклад, був випадок, коли актору на нашому проєкті закріпили дату, а його агент саме цю дату згодом віддала іншому проєкту і наполягала на його приорітетності. А це мали бути сцени з американським актором, який прилітав буквально на два дні, і ми не мали можливості перенести їх на ішний день. Усі можливості свого впливу на агента я швидко вичерпала. Зміна була під загрозою зриву, а це величезні фінансові і репутаційні втрати продакшена. Чому так сталося? Агент недогледіла чи свідомо віддала перевагу іншому проекту, переступивши через професійну етику, але історія закінчилася тим, що актор із тим агентом припинив співпрацювати.

А нещодавно актриса не попередила, що в неї є агент. Вона не озвучила цю інформацію ані коли ми її запрошували на проби, ані прийшовши на проби, ані коли я повідомила їй про затвердження. Я їй озвучила фінансові умови, вона погодилася, знову не повідомивши про агента. Агент з’явилась уже після того, як ми з продюсером підтвердили домовленість з актрисою замовнику. І озвучила умову – підняття гонорару втричі. Це було на грані шантажу.

– Чи є у вас чорний список агентів або акторів?

– Так, після цього випадку в мене є чорний список агентів. (Сміється.)

Що до мого чорного списку акторів, то в ньому всього два прізвища. Двічі в мене були випадки з тим самим актором, після яких я більше з ним не працюватиму. Перший раз він приїхав на проби з невивченим текстом і намагався звинуватити мене і свого агента в тому, що ми пізно його надіслали. Вдруге він переплутав адресу проб і знову намагався зробити винною в цій ситуації мене. Це було двічі, отже, людина систематично так поводиться. Це дзвіночки, від яких потім може потерпати знімальна група.

Але хороших і порядних акторів усе ж більше.

– Чи обмінюєтеся ви цими базами з іншими кастинг-директорами?

– Швидше, просто ділимось інформацією. Насправді, це теж недолік, що в нас немає якогось загального чорного списку, який би дійсно мав значення для всіх і за допомогою якого можна було би регулювати непорядну діяльність акторів або агентів.

Фото: пресофіс фільму «Погані дороги»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Не відвести очей від екрана: 3 гучні кіноновинки 2025 року, які вже можна переглянути онлайн
24tv
2025-05-10T11:36:19Z
Країни, які перемагали лише один раз на Євробаченні
24tv
2025-05-10T11:33:12Z
Їх знають мільйони: найпопулярніші пісні за всю історію Євробачення
24tv
2025-05-10T11:33:09Z
Вийшов перший тизер антирадянського зомбі-муві «Каховський об’єкт»
УкраинФорм
2025-05-10T11:24:06Z
У Києві презентували новий документальний фільм про морські операції ГУР МО України
Khreschatyk
2025-05-10T11:06:51Z
Рецензія на мультсеріал «Зоряні війни: Оповідки про Підземний світ» / Star Wars: Tales of the Underworld
ITC
2025-05-10T11:01:43Z
Жив у Росії, але не захотів бути там похований: як виглядає могила українського режисера Віктюка
Telegraf
2025-05-10T10:21:30Z
Мова на Євробаченні: зміни правил, рекорд від Норвегії та чи існують обмеження зараз
24tv
2025-05-10T09:51:32Z
«Мудрий мужчина цей Ткаченко!» Ольга Фреймут заявила, що динозаври завадили йому стати хорошим міністром культури
Детектор М
2025-05-10T09:36:10Z
"Покласти край війні": Мерц готовий зустрітися з Путіним, але за однієї умови
GlavRed
2025-05-10T11:33:44Z
Глава МЗС Німеччини впевнений: шлях України до НАТО незворотній
Европейская правда
2025-05-10T11:33:26Z
Кличко з нагоди Дня Європи зустрівся із послами іноземних держав
УкраинФорм
2025-05-10T11:31:42Z
Фон дер Ляєн: ЄС запровадить санкції проти РФ у разі порушення режиму припинення вогню
Европейская правда
2025-05-10T11:30:14Z
Макрон, Мерц, Туск та Стармер їдуть до Києва: 10 травня вже будуть у столиці
Telegraf
2025-05-10T11:28:33Z
Трамп розповів про безсонні ночі, бо не може завершити війну в Україні за один день
Gazeta UA
2025-05-10T11:27:57Z
"Зеленський піде на це": названо неочікуваний сценарій перемир'я в Україні
GlavRed
2025-05-10T11:27:00Z
Спиною до Путіна, обличчям до Зеленського: Трамп може змінити свою риторику
24tv
2025-05-10T11:18:09Z
Закликав Європу "подружитись" з Кремлем і не тільки. Фіцо наговорив нісенітниць після візиту до Москви
Telegraf
2025-05-10T11:18:09Z
Привітання з Днем матері для тих, хто втратив дітей: щирі слова у прозі й картинках
24tv
2025-05-10T11:33:04Z
Іран готується передати РФ балістичні ракети Fath-360: чим це небезпечно для ЗСУ
Фокус
2025-05-10T11:31:38Z
Американські розробники представили бойовий модуль R800 RWS з інтегрованою гарматою MK44S
InternetUA
2025-05-10T11:31:24Z
ЗМІ: майбутні поставки зброї Україні від Німеччини будуть засекречені
Европейская правда
2025-05-10T11:31:01Z
Україна вшанувала пам'ять жертв концтабору «Ебензее» в Австрії
УкраинФорм
2025-05-10T11:10:41Z
Олександра Матвійчук запустила менторську програму для української молоді
Детектор М
2025-05-10T11:04:47Z
Пенсія в Запоріжжі: вдова потрапила в конфлікт із ПФУ, суд розібрався у справі
Политека
2025-05-10T11:01:04Z
Найтепліші привітання з Днем матері 2025: яскраві листівки для рідної мами
24tv
2025-05-10T11:00:44Z
Чи вигідно зараз здавати квартиру в оренду: прогноз на літо 2025
24tv
2025-05-10T11:00:06Z
Що їсти, щоб старіти повільніше і здоровіше – три продукти, що доступні кожному
24tv
2025-05-10T11:12:08Z
Шафран для шкіри обличчя: ефект ботоксу без уколів
ТСН
2025-05-10T09:18:48Z
Не кава і не какао: названо напій, який захищає мозок від старіння та хвороби Альцгеймера
ТСН
2025-05-10T08:39:18Z
Який продукт знижує цукор у крові за 15 хвилин — є у кожному магазині
ТСН
2025-05-10T08:38:13Z
Як можна вберегтися від укусу кліща: важливі правила, про які не варто забувати
TSN
2025-05-10T08:37:28Z
Змінити обличчя без косметології легко: спробуйте цей метод
24tv
2025-05-10T07:33:00Z
Скоро скринінг раку шийки матки можна буде робити вдома: як таке можливо
ZN UA
2025-05-10T07:07:52Z
Окріп, оцет та сода: як раз і назавжди позбутися нудотного запаху від зливу
Знай
2025-05-10T06:51:32Z
Чому деяким людям достатньо 3 годин сну: вчені знайшли відповідь
24tv
2025-05-10T06:42:54Z
160 тисяч іспанців були ізольовані в своїх домівках через токсичну хмару
Европейская правда
2025-05-10T11:31:54Z
Підозру оголосили крадію мідних кабелів на Сарненщині
InternetUA
2025-05-10T11:28:26Z
Замах на вбивство: в Житомирі чоловік стріляв у продавця магазину з пістолета
Украина Криминальная
2025-05-10T11:21:44Z
На Рівненщині водій-порушник наїхав автівкою на поліцейського
УкраинФорм
2025-05-10T10:52:18Z
Понад 150 тисяч людей заблоковані в Іспанії через токсичну хмару
Telegraf
2025-05-10T10:43:15Z
Росію охопили масштабні пожежі: видовищні кадри
24tv
2025-05-10T10:21:00Z
Фани Metallica спричинили землетрус у Вірджинії
360ua.news
2025-05-10T10:06:44Z
Святкували "побєдобєсія" до смерті: у Росії учасник "СВО" привіз гранату, яка вибухнула
24tv
2025-05-10T10:00:41Z
Росіяни вранці вдарили дроном по Херсону, є поранений
УкраинФорм
2025-05-10T09:57:29Z
Чи буде індексація пенсій військовослужбовцям у 2025 році
24tv
2025-05-10T11:33:26Z
У Європі знизилися запаси яблук: найбільше падіння в Польщі
AgroPortal
2025-05-10T11:30:19Z
Готівка за кордон: скільки валюти дозволено вивозити з України у 2025 році
24tv
2025-05-10T11:06:53Z
Яку пенсію можна мати при зарплаті 7 000 гривень
24tv
2025-05-10T10:51:30Z
Один із благодійних проєктів підтримки фермерів України завершився
AgroPortal
2025-05-10T10:30:29Z
Переговори між США та Китаєм щодо мит: проблема фентанілу є визначальною
ZN UA
2025-05-10T10:07:27Z
Біткоїн знову перетнув позначку $100 000: що стало причиною зростання
InternetUA
2025-05-10T09:31:09Z
Подорожчання овочів у Вінниці: на Привокзальному ринку ціни стрибнули вверх
Политека
2025-05-10T09:30:30Z
Від 25 до 100% знижки на комуналку: хто має право на пільги
24tv
2025-05-10T09:21:49Z
В Україні з’явився Mercedes-Benz Actros L з незвичайною кабіною
AutoCentre
2025-05-10T09:43:06Z
Тюнери схрестили раритетний VW Beetle з Porsche Boxster, гібрид виставили на продаж
AutoCentre
2025-05-10T07:04:35Z
Словацька компанія анонсувала продаж літаючих авто
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T06:21:57Z
Українці активно купують нові авто: на які марки зріс попит у квітні
24tv
2025-05-10T05:09:46Z
Феррарі врізалася у Вольво, але дивно постраждала саме шведська машина
Топ Жир
2025-05-10T01:30:13Z
Один із найвідоміших італійських дизайнерських брендів може стати наступною великою втратою Audi
Топ Жир
2025-05-10T01:00:29Z
Faraday Future зазнала збитків у 48 мільйонів доларів та випустила лише два автомобілі у першому кварталі
Топ Жир
2025-05-10T00:00:40Z
Mercedes надав C-Class такий дизайн, який може сподобатися лише зірці
Топ Жир
2025-05-09T23:30:29Z
Легендарний спорткар продали за смішні гроші через корумпованого поліцейського
Топ Жир
2025-05-09T22:45:35Z
Нова система оплати за проїзд в Одесі: містянам зробили важливе попередження
Политека
2025-05-10T11:31:52Z
Дощитиме, а у деяких областях до -5: синоптики голосили прогноз погоди на найближчі дні
Gazeta UA
2025-05-10T11:31:42Z
Назад у СРСР. 9 травня окупанти влаштували у Маріуполі огидне дійство
Telegraf
2025-05-10T11:31:01Z
Здивує навіть місцевих: чому на Львівщини одночасно існували два обласні центри
GlavRed
2025-05-10T11:27:02Z
Генштаб повідомив про 196 боїв за добу
360ua.news
2025-05-10T11:00:13Z
Зірка "Жіночого лікаря" Ісаєнко чесно відповів, чому йому відмовили у мобілізації на початку війни
TSN
2025-05-10T10:51:02Z
Україну 11 травня накриють дощі, у деяких областях очікуються заморозки
Комсомольская правда
2025-05-10T10:37:19Z
Коли потепління накриє Україну: синоптикиня сказала точну дату
GlavRed
2025-05-10T10:27:41Z
ЗСУ встановили "кілзону" на 16 км уздовж фронту: під контролем усі дороги, росіяни обурюються, — Forbes
Фокус
2025-05-10T10:12:29Z
Сад наповниться ранковим співом: квіти, які приваблюють птахів
24tv
2025-05-10T11:33:06Z
Приберіть це зі свого резюме, якщо ви хочете знайти роботу
24tv
2025-05-10T11:21:02Z
Стильна зачіска з крабиком за 30 секунд: спробуйте повторити
24tv
2025-05-10T10:42:43Z
Як повернути білосніжність рушникам і простирадлам: простий лайфхак
GlavRed
2025-05-10T10:27:58Z
Дивовижне домашнє добриво для огірків: садівниця розвінчала популярний міф
GlavRed
2025-05-10T10:27:04Z
Найкращий подарунок – це турбота: 5 рецептів смачних десертів на День матері
24tv
2025-05-10T09:42:49Z
Гороскоп на 10 травня день нових починань і енергії
360ua.news
2025-05-10T09:30:06Z
Змішайте господарське мило з марганцівкою — і більше жодних плям: лайфгак для господинь
TSN
2025-05-10T08:39:48Z
Як обробити картоплю, щоб не було колорадського жука: природні методи без хімії
ТСН
2025-05-10T08:39:26Z
"Буде гравцем світового класу": британський експерт оцінив перспективи легіонера збірної України
24tv
2025-05-10T11:33:03Z
Ліверпуль мусить заплатити за Фрімпонга 35-40 млн євро
Football.ua
2025-05-10T11:25:42Z
В української спортсменки відібрали медаль через помилку організаторів
Telegraf
2025-05-10T11:12:39Z
Костюк пояснила, чому потиснула руку ексросіянці Касаткіній
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T11:10:43Z
Два манчестерських клуби хочуть придбати Тоналі – Скіра
Football.ua
2025-05-10T11:10:22Z
"Авторитети" 90-х, які тримали Київ: як пішла епоха
Комсомольская правда
2025-05-10T11:04:12Z
Російський боксер зазіхнув на бій із Ломаченком
24tv
2025-05-10T11:00:36Z
Вілшир залишить Норвіч заради головної тренерської посади
Football.ua
2025-05-10T10:52:55Z
Битва за чемпіонство: де дивитися матч Барселона – Реал в Україні
24tv
2025-05-10T10:48:20Z
Нове кохання та великий прибуток: що принесе Близнюкам Сатурн до 2028 року
GlavRed
2025-05-10T11:27:20Z
Творці Clair Obscur: Expedition 33 прокоментували розробку доповнення – чого чекати фанатам гри
24tv
2025-05-10T11:21:53Z
У Японії створили перший у світі дрон, здатний викликати та направляти удари блискавки
24tv
2025-05-10T11:06:21Z
Windows 10 скоро піде з ринку — якою безплатною ОС замінити
InternetUA
2025-05-10T11:01:03Z
Монетизація на YouTube: скільки платять за 1000 переглядів
24tv
2025-05-10T10:15:11Z
Вісім функцій Android, які Apple має запозичити для iOS 19
InternetUA
2025-05-10T10:01:11Z
Найкращі смартфони Honor 2025 року: 4 моделі, які обрали експерти
Фокус
2025-05-10T10:00:27Z
Чоловік 10 років шукав по розпродажах річ своєї мрії: що це було
24tv
2025-05-10T09:45:25Z
Елітний кіт в мішку: як інтернет-шахрайка ошукувала покупців, продаючи вигаданих мейн-кунів
InternetUA
2025-05-10T09:26:19Z