Після тривалих локдаунів та карантинних обмежень через пандемію культурно-мистецьке життя в Україні поступово оживає, і з'являється все більше подій, на які хочеться потрапити. Зокрема в червні у Києві є можливість відвідати важливі виставки українського сучасного мистецтва, на яких представлені твори провідних митців та класиків України.
Редакція BURO. розповідає про три виставки червня, варті уваги:
Із 16 червня 2021 у Bereznitsky Art Foundation пройде ювілейна виставка художника Владислава Мамсікова — класика альтернативної хвилі мистецтва 1960-1970 років, яка символізує епоху відлиги. Виставка має назву "Спостерігач обріїв".
На виставці будуть представлені два головні періоди у творчості художника — 1960-1980-ті ХХ століття і 10-ті ХХI сторіччя. Це два рівнозначні рухи, які розкрили талант і головний творчий фокус художника — вміння бути собою, мати свою правду і в той же час насолоджуватися життям незалежно від зовнішніх впливів. Владислав Мамсіков і його однодумці всупереч ідеологічному диктату знаходили свою мову в мистецтві, яка відобразила наявність європейських тенденцій в мистецтві України тих часів.
"Тонке відчуття часу, схильність до європейських цінностей, свій персональний метод живопису, вміння відокремлювати соціальне від особистого зазначили місце Владислава Мамсікова серед найвідоміших митців українського андеграунду радянських часів: Віктора Зарецького, Анатолія Лимарєва, Михайла Вайнштейна, Зої Лерман, Галини Неледви та інших", — зазначається у релізі організаторів виставки.
Дізнайтеся більше про виставку Владислава Мамсікова на сайті Bereznitsky Art Foundation.
Із 16 червня по 24 липня 2021 у Щербенко Арт Центрі пройде персональна виставка Олександра Ройтбурда "Вправи на розкутість", до якої увійшли дві нові серії робіт: живописні зображення скульптур і жіночі півфігури. Серії об'єднує ключова риса — у своїй авторській манері Ройтбурд заграє з академічним каноном.
Художник зазначає, що він "переказує" відомі скульптури, вступаючи у діалог із класикою та класицистичною естетикою. Цей переказ — розкутий, "більш експресивний, ніж зазвичай", завдяки зображуваним скульптурам, чия умовна впізнаваність надає привід до грайливої інтерпретації. Антична підручникова класика ("Амур і Психея", "Венера Калліпіга", "Дискобол"), шедеври майстрів Відродження ("Брут" Мікеланджело і "Воскресіння" французького маньєриста Ж. Пілона) та зразки класицизму ("Венера" І. Віталі) "набувають м'якості, грайливості, випадковості рис, наче вони відбиті в бракованому дзеркалі".
Дізнайтеся більше про виставку Олександра Ройтбурда "Вправи на розкутість" тут.
До 31 липня 2021 року у Центрі сучасного мистецтва М17 відбувається виставка українського сучасного мистецтва з приватних зібрань — "Відкрита можливість".
Виставка охоплює різні стилістичні та часові періоди, пропонуючи відвідувачам погляд на сучасне мистецтво України — від одеського концептуалізму і Харківської школи фотографії до київського нонконформізму й української "нової хвилі", а також митців "поза системою".
Експозиція є спільним внеском українських колекціонерів, які провели успішні переговори із французьким Центром Помпіду щодо дарування творів сучасного мистецтва України. Тепер вони стали частиною постійної колекції однієї з найпрестижніших культурних інституцій світу. Виставка "Відкрита можливість" включила інші роботи авторства цих художників — твори близько 50 майстрів живопису, фотографії, скульптури, відеоарту з приватних колекцій.
Протягом червня в Центрі сучасного мистецтва М17 проходить також цикл дискусій під назвою "Колекціонер vs. художник: розбіжності й точки дотику". Їхня мета — розповісти, як відбувається творча взаємодія та комунікація між колекціонером і митцем в межах артринку. Спікерами третьої дискусії, яка відбудеться 17 червня, будуть колекціонер Михайло Царьов і медіа-митець Арсен Савадов.
Більш детальна інформація про виставку "Відкрита можливість" та публічні події тут.
Дивіться також:
Зустрічайте головні художні новинки до "Книжкового Арсеналу" 2021.
6 українських подкастів про культуру, які варто слухати.
Одеська Академія класичної музики запрошує українських скрипалів на майстер-класи Захара Брона.