Їй мало б виповнитися 36, та майже три роки тому її життя обірвалося. Весь цей час питання "Хто вбив Катю Гандзюк?" –лишається без відповіді. У день народження херсонської активістки і чиновниці небайдужі прийшли з плакатами, музикою та фаєрами під стіни Міністерства внутрішніх справ. Про це повідомляє кореспондентка 5 каналу Валерія Павленко.
Акція була присвячена дню народження Катерини Гандзюк – активістки, що загинула у 2018 році. Тут були присутні ті люди, котрі її поважали. Вони прийшли вшанувати пам’ять активістки та нагадати МВС одне єдине питання, яке й досі хвилює громадських активістів – хто замовив Катерину Гандзюк?
Люди, що прийшли на акцію, кажуть, що ця справа є маркером у судовій системі України. Вони говорять, що за цієї справою треба спостерігати як працює судова система та працюють правоохоронні органи в країні.
"Особисто для мене – ця справа є маркером того, наскільки безпечно громадянину України захищати свої права і будувати свою країну так як він хоче", – розповів учасник акції Роман Ратушний.
"В Катін день народження ми хочемо згадати про неї. Ми також тут, для того щоб нагадати, що всі замовники сьогодні притягаються до відповідальності. Що люди причетні до саботажу розслідування сьогодні продовжують працювати у Арсена Авакова", – зазначив громадський активіст Сергій Стерненко.
"Катя була дуже дуже чесною, справедливою і цілісною людиною. Для неї було важливо відстоювати справедливість. Це не просто втрата друзів та близьких, це величезна втрата всієї країни", – сказала подруга Катерини Гадзюк Марина Хромих.
"Саме той час, коли ми повинні об’єднатися і подолати це свавілля та знайти справедливість, для всіх хто постраждав, від того, що коїться в останні роки", – зазначив учасник акції Олександр.
Катерина Гандзюк – була чиновницею та працювала в міській адміністрації Херсона. Вона була відома своєю критичною позицією щодо силовиків, правоохоронців та місцевих чиновників, за їхню бездіяльність. Це можна було помітити за її діями в житті та дописами у Facebook.
Друзі, знайомі та батько Катерини Гандзюк кажуть, що саме її громадянська позиція повпливала на те, як завершилось її життя. На Катерину Гандзюк напали в кінці липня 2018 року. Тоді її облили сірчаною кислотою, за рахунок чого вона отримала понад 30 відсотків опіків всього тіла. Згодом правоохоронці встановили, що саме це стало причиною її загибелі. Станом на зараз, на лаві підсудних залишаються ще двоє обвинувачених – Владислав Мангер та Олексій Левін.
Останній, за версією слідства був організатором цього вбивства. Владислава Мангера вважають замовником.
Валерія Павленко, "5 канал".