/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F46a84b323fa67d841ee797494e7beed8.png)
У Держдепі США вважають, що РФ зацікавлена у мілітаризації Арктики
Російська Федерація зацікавлена у більшій мілітаризації Арктики. Відповідний текст заяви чиновника адміністрації американського президента поширив Державний департамент США.
Американський чиновник зазначив, що в РФ поділяють думку про те, що Арктика повинна залишатися зоною мирного співробітництва.
— Але у нас є дві проблеми. Однією з них є кроки, які, як ми бачимо, робить Росія , які передбачають, що вона зацікавлена в більшій мілітаризації регіону, і ми вважаємо, що це прямо суперечить нашим заявленим бажанням забезпечити, щоб Арктика залишалася областю мирного співробітництва, – заявив він.
Ще однією проблемою він назвав Північний морський шлях.
— Оскільки лід тане дуже швидко, що робить шлях проходу тривалішим, це збільшує трафік і може призвести до аварії чи прорахунків. Ми вважаємо, що існує реальна необхідність в тому, щоб там було чітке розуміння правил руху, – зазначив чиновник.
Чиновник уточнив, що президент США Джо Байден і президент РФ Володимир Путін обговорили питання взаємодії в Арктиці під час саміту, що відбувся 16 червня в Женеві.
Детальніше про те, що обговорювали Байден та Путін під час саміту, та про що вони розповідали на підсумкових прес-конференціях читайте у матеріалі Фактів ICTV.