В Україні "індійський" штам може мати тяжкі наслідки.
В науковців НАН викликає занепокоєння швидке поширення так званого індійського штаму "Дельта" в європейських країнах. У разі його потрапляння до України, ця мутація коронавірусуможе розповсюдитися регіонами швидше, аніж у західних сусідів, та мати тяжчі наслідки.
Про це йдеться в повідомлення Національної академії наук (НАН) України.
Науковці кажуть, що у країнах, де "індійський" штам коронавірусу уже став домінантним, спостерігається швидке погіршення епідемічної динаміки. А в інших європейських країнах він швидко витісняє інші.
"Очікується, що до кінця літа він домінуватиме на всій території Європи. Країни, в яких "Дельта" вже домінує, відрізняються тим, що останній пік вони пройшли приблизно в січні 2021 року і не мали весняного піку подібно до країн Східної Європи – таких, як Україна, Польща, Румунія, Угорщина", - сказано в повідомленні.
Утім, в НАН попереджають, що через низький рівень вакцинації населення в Україні та велику міграцію з РФ штам "Дельта" може розповсюдитися регіонами швидше, аніж у західних сусідів, та мати тяжчі наслідки.
"Послаблення щодо тих, хто прибуває з тимчасово окупованих територій, запропоновані урядом України, посилюють ризики швидшого спалаху на Сході країни, спричиненому штамом "Дельта", - заявили у НАН.
Нагадаємо, у ВООЗ заявили, що індійська мутація коронавірусу "Дельта" - це найшвидший і найбільш пристосований штам, який може "вбити найуразливіших людей".