MY.UAНовости
«Зеленский — всё». Огляд політичних токшоу за 14–18 червня 2021 року
«Зеленский — всё». Огляд політичних токшоу за 14–18 червня 2021 року

«Зеленский — всё». Огляд політичних токшоу за 14–18 червня 2021 року

На тижні етери тих токшоу, які ще виходять влітку, захопили геополітичні теми. Зустріч президентів Сполучених Штатів Америки та Росії та рух України до НАТО обговорювали майже всі. Проте дискусіям бракувало конструктиву.

14 червня, «Свобода слова», ICTV

Участь брали міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, радник глави Офісу президента Олексій Арестович, народні депутати: лідерка партії «Голос» Кіра Рудик, народі депутати Ірина Верещук, Єгор Чернєв («Слуга народу»), Марія Іонова («Європейська солідарність»), прем’єр-міністр 2016–2019 років Володимир Гройсман, міністр закордонних справ тих часів Павло Клімкін. Разом дев’ять гостей (шість чоловіків і три жінки).

Спершу звітувати про ситуацію у сфері охорони здоров’я вийшов нещодавно призначений міністр Віктор Ляшко. На запитання ведучого, чи реально виконувати урядовий план вакцинації у понад п’ять мільйонів щеплень на місяць, посадовець відповів розмито: до кінця літа хоче, щоби щеплення отримали десять мільйонів українців. Ляшко, мовляв, «все робить для цього».

Основною темою обговорення стала зустріч Джозефа Байдена та Володимира Путіна 16 червня у Женеві. Коментували й заяви генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про перспективи України отримати план дій щодо членства. Розмиті слова очільника Північно-Атлантичного Альянсу критикував радник Єрмака Олексій Арестович. Україні, мовляв, потрібний чіткий календарний план зі здобуття ПДЧ, але ці слова Столтенберга — «не остання відповідь НАТО».

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав не боятися погроз Росії. Москва, мовляв, тиснула на всіх, хто прямував до НАТО. Що ж до України, то план Путіна, сказав посадовець, зазнав краху у 2014-му, зазнає і нині. Адже «колективний Захід сильніший за Росію». Нардеп із монобільшості Єгор Чернєв закликав у протистоянні Росії та США «не забувати про Китай».

Критичніше на ситуацію дивиться прем’єр-міністр часів Порошенка Володимир Гройсман. Той певен, що Україна має не тільки вимагати підтримки від НАТО, але й пропонувати щось взамін. Із цим не погодився Арестович: «Ми ще у 1994 році виконали всі вимоги для вступу».

Озвучувати у студії політичні гасла своїх партій намагалися представниці «Голосу» та «ЄС». Кіра Рудик наполягала на реформуванні армії та прийнятті державного оборонного замовлення (спільна теза з політсилою Порошенка). І сказала, що її однопартієць Рустем Умеров намагається законодавчо втілити так звану «Кримську платформу», спрямовану на деокупацію півострова.

Геть нетрадиційно для соратників Петра Порошенка поводилась у студії нардепка Марія Іонова. З її уст не було різких звинувачень у бік опонентів, та й піар «Європейської солідарності» був лагідним. Депутатка лише трохи мовила про здобутки попередників, а більше — про бажання команди Порошенка «підставити плече» наступникам у питаннях міжнародної політики. До речі, одним із кроків на шляху до отримання ПДЧ ексміністр закордонних справ Павло Клімкін назвав те, що «український ютуб треба зачистити від російського політичного контексту». Вже виконується, пане Павле :)

Завершувалася програма словами Олексія Арестовича, що, на його погляд, Росія зараз не планує воювати. Експрем’єр Гройсман назвав це «рожевим оптимізмом». Під завісу гості таки почубилися у прагненні довести, хто з можновладців більше наблизив Україну до НАТО. Супроводжувалося дійство закликами Клімкіна: для пришвидшення руху в бік Альянсу нам потрібна єдність.

15 червня, «Пульс», Перший незалежний

На соло прийшов медійник і представник «Опозиційної платформи — За життя» Володимир Кацман. Зі словами «я принес вам сенсацию» гість розповів, що під час голосування за законопроєкт про «нульове» декларування монобільшість помилково проголосувала не за ті поправки, що були ініційовані Зеленським. Сам же документ Кацман вважає «подлым».

Та не таким страшним, як ринок сільськогосподарської землі, що запрацює вже з 1 липня. Бо дорогоцінні гектари українців, мовляв, «вынуждают продать». Хоча далі Кацман вів про те, що «следующий шаг декларирования — все нажитое сдать государству».

Згадавши про «тиск» на опозицію, Кацман повторював штабну мантру: «Оппозицию загнали под домашний арест» (невже решта членів «ОПЗЖ» настільки несамостійні, що без очного кураторства Медведчука не можуть і кроку зробити?). Ще казав, як підступні можновладці «отрезали три самых правдивых канала»; пропіарив Кацман і Перший незалежний, на якому регулярно виступає.

На екран у цей час виводили відео з мітингу, який члени «ОПЗЖ» провели під стінами парламенту, протестуючи проти ринку землі. Володимир Кацман у цей час захищав Путіна, який, мовляв, сказав, що «Північний потік-2» не несе загроз для України (а, ну якщо сам Путін сказав, тоді так).

Наступною головою для озвучування штабних тез була міністерка юстиції часів Януковича Олена Лукаш. Вона сипала перлами про те, як Україна нині «МВФ-зависима» та «соросинфицирована» (спробуйте вимовити це слово з першого разу). А ще, мовляв, нікому на Заході не цікава, «Північний потік-2» добудують і запустять, не питаючи нас. А про Україну на саміті НАТО, мовляв, згадали, щоб Зеленський «не истерил». Бо направду ми — «задний двор России».

Вже не вперше у критиці Володимира Зеленського на каналі Медведчука доходять до стриманих компліментів у бік його попередника. От і Лукаш сказала, що у Порошенка «есть история, а у Зеленского ее нет». Хоча політика чинного президента, мовляв, — це «Армія. Мова. Віра» лідера «ЄС». На екран у цей час вивели дані опитування від «Соціального моніторингу», де в респондентів питали, що робити з Донбасом.

Ось як треба, а ви все «відрізати» та «відрізати»

Далі в етер увімкнувся політтехнолог «ОПЗЖ», проросійський політкоментатор Михайло Погребинський. Трохи вів про те, як «Байден боїться зустрічі з Путіним, бо програє», згадав канонічне: Україна — «інструмент США» у боротьбі з Росією, а в НАТО нас не чекають.

Ще було про форму збірної: Погребинський казав, що чимало його знайомих росіян вболівали за українську команду попри скандал з екіпіруванням. У блоці «хвалити своїх» Погребинський говорив, що Медведчук «все делал для Украины», а Лукаш, мовляв, була би непоганим міністром.

Гуртовий Бессарабський ринок у студії імітували народний депутат Олександр Качний («ОПЗЖ»), політичні коментатори Ростислав Балабан, Аліна Логозяк, ексчленкиня Венеційської комісії Марина Ставнійчук, колишній нардеп Віталій Журавський, ексміністр економіки Віктор Суслов.

Знову взялися обсмоктувати законопроєкт про «нульове» декларування. Він, мовляв, «тисне на українців», бо тоді ніхто вільно не придбає ні авто, ні нерухомість. Найбільше старався нардеп Качний. На його думку, чинна влада «делает все по беспределу», але коли вона зміниться, то нинішні посадовці «будут отвечать». Щоби пришвидшити процес, вважає Качний, треба вже восени проводити дострокові президентські вибори. Журавський заперечив: у США Зеленському дали вказівку виборів не проводити. Звідки таке може знати політичний пенсіонер, загадка.

Нова завсідниця «Пульсу» — політкоментаторка Аліна Логозяк — провадила, що справи у чинної влади настільки погані, що навіть «во Львове голосовали за "ОПЗЖ"» (1,71 % виборців, ага). Та й рейтинг довіри до Зеленського, мовляв, «12 % максимум» (насправді більше).

Колишня соратниця Януковича Марина Ставнійчук запевнила, що попередні президентські вибори були сфальшовані, як будуть і наступні. Бо процесом, мовляв, керував Арсен Аваков.

Найсмачніше, як і завжди останніми місяцями, автори «Пульсу» залишили наостанок. Виступ експрем’єра та регулярного учасника медведчуківських ефірів Миколи Азарова був по вінця насичений маніпуляціями, а часом і відвертою брехнею. Разом з ним участь у програмі взяли 10 гостей (сім чоловіків і три жінки).

      

Поки Азаров збирався з думками, в етері показали пряме включення ведучої каналу Діани Панченко із Женеви. Знімальна група перебувала біля готелю, де поселилася… російська делегація. Панченко при цьому переповідала, що з деякими представниками цієї делегації вона вже спілкувалася, й розповіла, що думають росіяни про прийдешню зустріч лідерів Росії та США.

Азаров провадив, що Україна — пішак у грі Росії, США та Китаю, а далі взявся за старе — переповідати байки російського агітпропу. Наприклад, як кляті українські «каратели» «застрелили в упор» луганських бойовиків, щоб спровокувати Росію на загострення конфлікту. А при цьому ж, мовляв, «погибли украинские граждане» (звідки Азаров це знає, невідомо).

Ще було про те, як «Донбассу спасибо нужно сказать», якщо погодиться повернутися до України на правах автономії. Також сивочолий агент Кремля, слово в слово за Погребинським, повторив, що росіяни вболівали за українську футбольну збірну попри «провокаційну» форму.

Коли здавалося, що більше довести ситуацію до абсурду у цьому етері не вдасться, Микола Азаров показав нові напрацювання з давно введеного у вжиток власного діалекту — призабутої «азірівки». Він почав розповідати, як в Україні загальноприйняті терміни замінюють на квазіукраїнські слова. Як приклад навів «адреналін», який у нашій країні, мовляв, перекладають як «надниркін» (що, пробачте?). На несміливе запитання Павла Кужеєва, звідки він це взяв, Азаров не дав відповіді.

Слухаючи потік свідомості експрем’єра, важко позбутися думки: де та «червона лінія» для ведучого Кужеєва, після якої він припинить мовчки ковтати феноменальну маячню Азарова і почне бодай несміливо заперечувати? Отже, межа — «надниркін».

16 червня, «Токшоу №1», «Україна 24»

Участь у програмі взяли народні депутати Ірина Верещук, Святослав Юраш, Галина Янченко («Слуга народу»), Сергій Власенко («Батьківщина»), Олег Волошин («ОПЗЖ»), Іванна Климпуш-Цинцадзе («Європейська солідарність»), Вікторія Гриб (позафракційна), очільник СБУ часів Кучми Ігор Смешко, дружина Дмитра Гордона, головна редакторка сайту «Гордон» Олеся Бацман, ексміністр закордонних справ Павло Клімкін, прем’єр-міністр 2014–2016 років Арсеній Яценюк, радник глави Офісу президента Олексій Арестович, головний редактор «РБК-Україна» Сергій Щербина, радниця міністра енергетики Олена Зеркаль, російський опозиціонер Дмитро Гудков, бізнесмен Марк Гінзбург. Разом 16 гостей (10 чоловіків та шість жінок).

Одним із перших, кого ведучий Василій Голованов попросив прокоментувати зустріч президентів США та Росії, був колишній глава уряду Арсеній Яценюк, якого на каналах Ахметова продовжують презентувати як вагомого політика всупереч нинішній об’єктивній політичній реальності. Представляючи гостя, ведучий наголосив, що саме експрем’єр мав особисті розмови і з Байденом, і з Путіним. Яценюк провадив, що Джозеф Байден — на боці України, але і нашій владі не можна збавляти дипломатичних зусиль.

Увага, важлива інформація

Далі розмова пішла в руслі поміркованого оптимізму, не згодні з яким традиційно були опозиційні до влади гості. Наприклад, представник «Батьківщини» Сергій Власенко навіть у темі про міжнародне партнерство зумів полякати людей гральним бізнесом та ринком землі. Ще говорив, що за останні два роки в Україні посилився тиск на ЗМІ. Не те, мовляв, що у 2008-му (коли Тимошенко була прем’єркою). Дружина Гордона Олеся Бацман, у свою чергу, критикувала закон про медіа, який, на її думку, «введет цензуру».

Гарячіше було у другій частині «Токшоу №1», де зійшлися представники чинної влади, а також їхні непримиренні опоненти з «ЄС» та «ОПЗЖ». Представниця монобільшості Галина Янченко сказала, що зустріч лідерів Росії та США несла для України «позитивні сигнали», а ще сказала, що Зеленський більше, ніж Порошенко, вболіває за прихід в Україну інвестицій.

   

На це відреагувала парламентарка від фракції «Європейської солідарності» Іванна Климпуш-Цинцадзе. Згадала, що у 2020 році до України зайшло найменше іноземних інвестицій і звинуватила у цьому владу. На її думку, після закінчення епохи бідності ми «йдемо в епоху жебрацтва». Пізніше їй опонували депутатка Янченко та радник Єрмака Арестович, нагадуючи, що 2020-й — рік пандемії та економічної кризи.

Олексій Арестович цього вечора взявся грати роль злого поліцейського від влади. Спершу, відповідаючи на репліки Климпуш-Цинцадзе, казав, що представники «ЄС» ганили би владу, навіть як би йшлося про інопланетян. Потому радник глави ОП пішов у контрнаступ — повторив фразу, сказану минулого тижня у «Праві на владу»: мовляв, «чоловіки "ЄС" ховаються за жінками» (представниця партії Порошенка заявила, що це сексизм, і такі вислови вона буде занотовувати). Та Арестович розійшовся не на жарт: пригадував попередникам, як Порошенко, мовляв, долучив до мінських перемовин представників терористів, зафіксувавши вигідні для окупантів пункти. Потім радник Єрмака сказав, що «ці "гаврики" будували тіньову країну». А нині соратники Порошенка, мовляв, діють на розбрат. Бо треба, певен гість, «правильно» критикувати владу. При цьому до ситуативної антивладної коаліції долучився нардеп від «ОПЗЖ» Олег Волошин, заявивши, що через такі вказівки наступна влада нинішній і взагалі слова не даватиме.

17 червня, «Право на владу», «1+1»

У програмі брали участь міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, секретар РНБО Олексій Данилов, голова правління НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко, заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга, радник голови ОП Тимофій Милованов, голова Виконкому реформ Міхеїл Саакашвілі, народні депутати Леся Забуранна («Слуга народу»), Нестор Шуфрич («ОПЗЖ»), дипломат Олександр Чалий, журналіст Дмитро Гордон, ексміністр закордонних справ Павло Клімкін, політкоментатор Юрій Романенко, колишній радник Путіна Андрій Ілларіонов. А також макет нардепа від «ЄС» Артура Герасимова. Разом 13 гостей (12 чоловіків та одна жінка).

Єдиний варіант побачити врівноваженого Артура Герасимова

Чому у студії відсутні представники «Європейської солідарності», розповіла ведуча. Зацитувала лист до редакції від нардепа Артура Герасимова, де той винуватить «Право на владу» в недотриманні журналістських стандартів. Тож «ЄС» на «1+1» більше не ходитиме. Тут Наталю понесло: ведуча сказала, що соратники Порошенка при цьому не бойкотують канали Медведчука. (Це неправда: по-перше, «канал Медведчука» залишився один — Перший незалежний, по-друге, народні депутати від «Європейської солідарності» там помічені не були, хоча експерти, близькі до Порошенка, й колишні нардепи Блоку Порошенка та міністри уряду Гройсмана часом там бувають. На ZIK, «112» і NewsOne, поки вони існували, ходили окремі нардепи від «ЄС», і то епізодично та припинили задовго до впровадження санкцій). Та й загалом, «свобода слова для цих людей — пшик», бо фракції «заключила себе у лепрозорій». На екрані в цей час показали уривки з попереднього етеру.

За відсутності представників попередньої влади симпатики чинної могли говорити, що душа забажає. Дмитро Гордон, спершу іронізуючи, що проєкт треба закрити, бо без порошенківців рейтингів не буде, сказав, що відсутності членів «ЄС» ніхто не помітить. Коментував і позов до себе від Петра Порошенка: буде, мовляв, «такое шоу, что рейтинг будет зашкаливать».

Політкоментатор Юрій Романенко сказав, що над Порошенком має бути суд, інакше він сам знищить політичних опонентів. Коли ж нарешті повернулися до теми програми — зустрічі Джо Байдена та Володимира Путіна, присутні у студії можновладці переконували, що західний світ стоїть на боці України, а їхні опоненти — що наша держава навряд чи цікава США та Європі, тож мусимо самі бути суб’єктними.

       

За традицією, гарячою була чергова промова секретаря РНБО Олексія Данилова. Спершу посадовець казав, що «п’ята колона присутня зараз у студії», а ще закликав усіх, хто говорить про слабкість української армії (нині про це згадував Дмитро Гордон) поїхати на позиції та самим переконатися у їхній боєздатності. Ще Данилов казав, що мінські угоди мають чимало суперечливих пунктів, які наразі виконати неможливо. Коли ж ведуча допитувалась, чи можемо ми денонсувати домовленості, дипломат Олександр Чалий відзначив, що, хоч мінські угоди і не є правовим документом, на шляху до досягнення миру радше має бути «щира українська позиція».

Знову, як і раніше в етері «1+1», потроху залякував українців ексрадник Путіна Андрій Ілларіонов. Казав, що Байден після зустрічі повторював позицію Путіна. При цьому гість хвалив Зеленського за чітку позицію з геополітичних питань. Україні, на думку гостя, потрібно підсилювати військову міць, що автоматично стримуватиме Росію від загострення конфлікту.

Саакашвілі говорив про наболіле: корупцію, яка, мовляв, пронизує Україну. А щоб унаочнити сказане, приніс до студії кілька пляшок вина. Яке український виробник, мовляв, випускає нелегально, бо не може отримати необхідних дозволів через бюрократію та зарегульованість.

«… буду песни вам петь и вином угощать»

Наприкінці трохи поговорили про «Північний потік-2». Голова правління НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко нагадував сказане на попередніх етерах: Україна має говорити із західними партнерами про ризики, які несе запуск газогону в обхід нашої країни. Встиг посадовець і пропіарити перемоги «Нафтогазу» над російським «Газпромом», до яких долучився особисто.

18 червня, «П’ятниця. Вечір», «Наш»

Гостями були власник каналу Євгеній Мураєв, нардепи Юрій Камельчук, Сергій Демченко, Марина Бардіна, Олексій Устенко, Олег Дунда («Слуга народу»), Нестор Шуфрич, Анатолій Бурмич («ОПЗЖ»), Сергій Соболєв («Батьківщина»), Сергій Рудик («За майбутнє»), екснардепи Кирило Куликов, Ігор Мірошниченко, політкоментатори Валентин Землянський, Олена Дяченко, російський політик Сергій Станкевич. Разом 15 гостей (13 чоловіків та дві жінки).

     

На сольний виступ на початку програми прийшов власник телеканалу Євгеній Мураєв. Спершу, зважаючи на зміни у керівництві каналу, гість запевнив, що «аппаратный комплекс принадлежит маме» і продавати актив вона не збирається. Далі розповів, що наші економічні інтереси нерозривно пов’язані з Росією, а США просто «воюют с Россией нашими руками».

Як завжди, Мураєв виправдав анексію Криму, додаючи, що не потрібно «обирати сторону» — треба бути нейтральною державою. Говорив також, що «"Армія. Мова. Віра" — хорошо, но холодильник лучше». Ще було, що «Донбасс — предохранитель от вступления в НАТО», бо з війною нас, мовляв, ні до якого НАТО не візьмуть.

Знає Мураєв і те, що «Крым будет наш, когда Европа, Россия и Украина станут одним государством». Відчуваючи всебічну підтримку з боку підлеглих ведучих, Мураєв провадив, що у Криму — три державні мови, «и никого не попирают» (серйозно? А кримці так не вважають).

Дісталося від гострослова і представникам влади. На думку Мураєва, на міжнародній арені «Зеленский — все», а от секретар РНБО Данилов, мовляв, «работал в луганском зоопарке» (і що?).

На першому гуртовому обговоренні зайшлося про ситуацію на Донбасі. Чому влада проти автономії окупованих територій, допитувався у нардепів із монобільшості ведучий Макс Назаров. Юрій Камельчук відповів, що це — шлях до роз’єднання країни, а ще — намагання окупанта змусити Україну відбудовувати зруйноване ворогом. «Ви проти, бо Україна не може контролювати ніфіга і ніщо», — спалахнув ведучий.

Далі, поки гості міркували, що ж робити з Донбасом та чи виконувати мінські угоди, той-таки Назаров запитував присутніх: «Може світ не вірить, що Україна боронить європейську цивілізацію від навали Путіна? Може, погано переконали?».

Окремі гості намагалися нагадати, як добре було колись. Представник партії «Батьківщина» Сергій Соболєв ностальгував за тим, як після газових угод Тимошенко Україна щороку отримувала по три мільярди доларів за транзит блакитного палива, а ексрегіонал Шуфрич розповідав, як за Януковича «был баланс и без МВФ» (Камельчук нагадав, що опонент трохи прикрашає дійсність).

Далі Назаров, не заспокоюючись, допитувався у гостей, а що ж поганого у федералізації України? А ще нагадував, що на шляху до миру Путін, мовляв, ішов на компроміс. Завершили блок фразою Нестора Шуфрича «Зеленский все провалил».

У наступному блоці градус напруги у студії не спадав. Бо представники влади говорили, що мінські угоди у нинішньому вигляді виконати неможливо (Бардіна) та що федералізація не піде на користь Україні (Устенко). Останній, щоправда, припустив, що окремим регіонам можна дати більше прав. Зокрема щодо мови. Підкинув дров у багаття дискусії екснардеп від ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко. Спершу розкритикував Зеленського за відсутність плану дій на шляху до врегулювання збройного конфлікту, а потім «відсипав» і ведучим, звинувативши тих у маніпуляціях довкола мінських угод. У студії після того очікувано зчинився галас.

У тому галасі гучніше звучали нотки російської пропаганди. Політкоментатор Валентин Землянський говорив, що «гибнут люди с обеих сторон», а «регулярная российская армия там не зафиксирована». Ведучі при цьому згадали, що Україна, протистоячи Росії, при цьому продає туди серіали. Можна взаємодіяти там, де це не зачіпає питання нацбезпеки, викрутився провладний нардеп Дунда, який за кілька хвилин до того твердив, що кожен, хто закликає виконувати мінські угоди у нинішній редакції — колаборант.

Згадали і про заяву з трибуни парламенту члена монобільшості Микити Потураєва. Він, звертаючись до представників «Опозиційної платформи — За життя», казав, що «епоха бідності закінчиться тоді, коли народ витягне цю фракцію і розстріляє» (і тут «слузі» не відмовиш у послідовності). Реагував на слова член фракції «ОПЗЖ» Анатолій Бурмич. Мовляв, «это у них в головах — … угрожают убийством». Дунда, адвокатуючи колегу по фракції, казав, що Потураєв мав на увазі «політичне знищення тих, хто підтримує політику Москви».

Токшоу, що не потрапили в огляд:

16 червня, «Український формат», Перший незалежний

У програмі участь взяли нардепи Олег Волошин, Нестор Шуфрич, Юрій Павленко, Анатолій Бурміч (ОПЗЖ), Олексій Кучеренко (ВО «Батьківщина»), Антон Поляков («За майбутнє»), депутат Харківської міськради Андрій Лесик («ОПЗЖ»), політичні коментатори Володимир Цибулько, Катерина Одарченко, Георгій Біркадзе, Олександр Лазарєв, військовий дипломат Петро Гаращук, економічний «експерт» Олександр Охріменко, політичний консультант Андрій Теліженко. Разом 14 гостей (13 чоловіків та одна жінка).

18 червня, «Ехо України», Прямий канал

В етері були народні депутати Олексій Гончаренко (фракція «Європейська солідарність»), Дмитро Гурін («Слуга народу»), Сергій Шахов (група «Довіра»), Андрій Осадчук («Голос»), політичні коментатори Віктор Уколов, Борислав Береза. Разом шість чоловіків.

Виготовлення цього моніторингового звіту стало можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданій через проєкт «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією «Internews». Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Детектор медіа» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та «Internews».

Теги по теме
Статьи
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Владимир Зеленский
Политик
273 упоминания
Джо Байден
Политик
97 упоминаний
Алексей Гончаренко
Политик
21 упоминание
Рустем Умеров
Политик, Бизнесмен
17 упоминаний
Виктор Ляшко
Чиновник
11 упоминаний
Андрей Сибига
Политик
4 упоминания
Николай Азаров
Политик
2 упоминания
Борислав Береза
Политик
2 упоминания
Тимофей Милованов
Политик, Чиновник
2 упоминания
Алексей Арестович
Блогер и эксперт, Чиновник
1 упоминание
Сергей Власенко
Политик
1 упоминание
Дмитрий Гордон
Блогер и эксперт, Политик
1 упоминание
Марина Бардина
Политик, Блогер и эксперт
Анатолий Бурмич
Политик
Ирина Верещук
Политик
Юрий Витренко
Бизнесмен, Блогер и эксперт
Олег Волошин
Политик
Петр Гаращук
Блогер и эксперт, Силовой блок
Артур Герасимов
Политик
Виктория Гриб
Политик
Владимир Гройсман
Политик
Дмитрий Гудков
Политик, Блогер и эксперт
Дмитрий Гурин
Политик, Общественный деятель
Сергей Демченко
Политик
Олег Дунда
Политик
Леся Забуранна
Политик
Валентин Землянский
Блогер и эксперт
Елена Зеркаль
Политик, Чиновник
Мария Ионова
Политик
Юрий Камельчук
Политик
Александр Качный
Политик, Чиновник
Павел Климкин
Чиновник, Политик
Иванна Климпуш-Цинцадзе
Политик
Дмитрий Кулеба
Политик, Блогер и эксперт
Алексей Кучеренко
Силовой блок, Политик
Андрей Лесик
Политик
Елена Лукаш
Политик
Игорь Мирошниченко
Политик
Андрей Осадчук
Политик
Александр Охрименко
Блогер и эксперт
Юрий Павленко
Политик, Чиновник
Антон Поляков
Политик
Никита Потураев
Блогер и эксперт, Политик
Юрий Романенко
Блогер и эксперт
Кира Рудык
Политик, Бизнесмен
Сергей Рудык
Чиновник, Политик
Игорь Смешко
Политик
Сергей Соболев
Политик
Марина Ставнийчук
Политик, Чиновник
Олег Устенко
Политик, Чиновник
Алексей Устенко
Политик, Бизнесмен
Владимир Цыбулько
Деятель культуры, Политик
Егор Чернев
Блогер и эксперт, Политик
Сергей Шахов
Политик, Бизнесмен
Нестор Шуфрич
Бизнесмен, Политик
Святослав Юраш
Политик
Галина Янченко
Общественный деятель, Политик
Арсений Яценюк
Политик
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
ГУР нанесло ракетную атаку по скоплению врага на ТОТ
TSN
2024-11-21T19:21:23Z
Бесплатное жильё и от 20 до 50 тысяч гривен за ранения: пострадавшие получат помощь
Знай
2024-11-22T07:21:50Z
Подробная сводка с фронта от ISW: где продвинулись оккупанты
TSN
2024-11-22T07:09:18Z
Солдаты все чаще попадают в окружение: кто должен понести наказание
Comments UA
2024-11-21T20:09:57Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
После Днепра РФ может готовить удар по Верховной Раде: нардепы отменили заседание
Фокус
2024-11-21T22:48:41Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Белый дом: Удар РФ баллистической ракетой по Днепру не повлияет на нашу поддержку Украины
Европейская правда
2024-11-22T07:12:40Z
Действительно ли ракета "Рубеж" могла нести ядерный боезаряд: что известно о ядерном арсенале РФ
Comments UA
2024-11-22T07:06:25Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Трейлер мультфильма «Элио»
Кино-Театр
2024-11-22T07:03:44Z
Лидер Бумбокса отказался от международной премии за права человека: среди лауреатов – Юлия Навальная
Знай
2024-11-22T04:51:54Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Как избежать вымогательства в больнице: советы от НСЗУ
Знай
2024-11-22T07:06:34Z
Уникальные свойства кофе, о которых знают не все
Comments UA
2024-11-22T04:36:37Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Чисора узнал имя своего соперника
Корреспондент
2024-11-22T05:18:51Z
Дюбуа признался, почему бросил вызов Джейку Полу
Корреспондент
2024-11-22T05:09:56Z
Знаменитый футболист признался, что хотел бы получить "Золотой мяч" 2020 года
ZN UA
2024-11-21T23:33:56Z
Украинские волейболисты не вернулись домой после игр в Бельгии, — СМИ
Фокус
2024-11-21T17:51:02Z
После еврокубкового матча в Украину не вернулись волейболисты
Comments UA
2024-11-21T16:10:36Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Какой завтра, 23 ноября, день – все о событиях, которых чествует церковь, что нельзя делать
TSN
2024-11-22T07:09:33Z
Та Самая Пятница в Алло: грандиозный день распродаж
TSN
2024-11-22T06:51:55Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Уже проходит ВЛК: популярного ведущего мобилизовали
Comments UA
2024-11-19T19:45:26Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Графики почасовых отключений электроэнергии в Украине на 22 ноября
Известия Киев
2024-11-22T07:00:51Z
ПриватБанк обнуляет кредитные лимиты украинцев не дав никаких объяснений: ответ банка
Политека
2024-11-22T07:00:35Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Пассажир такси заявил водителю, что убил человека: чем закончилась поездка
TSN
2024-11-22T07:09:10Z
Атака по Сумам: полиция показала фото многочисленных разрушений
TSN
2024-11-22T06:51:46Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
РФ атаковала Сумы: двое погибших и 12 раненых
TSN
2024-11-22T06:46:12Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Билеты от 20 тысяч гривен: в Британии начнет курсировать рождественский поезд
Фокус
2024-11-22T06:57:29Z
Топ-3 самых страстных знака зодиака среди женщин и мужчин
Comments UA
2024-11-22T04:00:41Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Почему нельзя давать воду 22 ноября и зачем закапывать яйца: приметы, запреты и обряды защиты на Прокопия
Знай
2024-11-22T03:03:25Z
Четко и категорично: как научиться вежливо отказывать
Comments UA
2024-11-22T01:33:12Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Под водой у берегов Аляски найдена загадочная структура, извергающая газ: ее природа неизвестна
Фокус
2024-11-22T07:06:08Z
Гигант в коконе: впервые получен снимок крупным планом звезды за пределами Млечного Пути
Фокус
2024-11-22T06:57:39Z
Обновление The Rogue Prince of Persia изменит игру навсегда: принц больше не фиолетовый
Знай
2024-11-22T06:51:10Z
Представлений позашляховик Kia EV9 GT
Portaltele
2024-11-22T04:30:15Z
Никто не услышит вас в VR: Представлен сюжетный трейлер игры Alien: Rogue Incursion
GameMag
2024-11-22T01:25:22Z
Фиолетовый — не наш выбор: The Rogue Prince of Persia получила новый сюжетный акт
GameMag
2024-11-22T01:13:52Z
Ubisoft переделала стелс в Star Wars Outlaws 1.4, но не смогла заинтересовать игроков в Steam
GameMag
2024-11-22T01:01:07Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z
Старый 88-летний мотоцикл продают по цене нового Ferrari
Фокус
2024-11-21T10:06:53Z
Культовый американский спорткар 70-х за $500000 простоял более 40 лет на складе
Фокус
2024-11-21T07:45:35Z
Не генератор, а электромобиль: как lifecell собирается решать проблемы во время длительных обесточений
Знай
2024-11-21T04:51:56Z
Нулевая толерантность к нарушителям: в новых ПДД для водителей авто и скутеров штрафы увеличены в разы
Новости Украины
2024-11-20T20:21:40Z