Українцям варто змінювати свої харчові звички, аби зберегти здоров’я. Йдеться про зменшення кількості солі у щоденному раціоні.
Про це під час форуму Україна 30. Здорова Україна повідомив очільник МОЗ України Віктор Ляшко.
– Ми їмо дуже пересолену їжу. Українські традиції передбачають солені огірки, помідори. Коли ми говоримо, що добова норма споживання солі 5 г на добу, часто це ніхто не відслідковує.
Коли ми дослідили, скільки українці їдять солі, ми вийшли на 13 г на добу. Це середній показник у країні. Є сім’ї, де цей показник вищий, є ті, хто дотримується рекомендацій ВООЗ, – зазначив Віктор Ляшко.
Сіль потрапляє до організму людини не лише у чистому вигляді, а також зі стравами, готовими продуктами, наприклад, хліб, соуси, консерви.
– Коли ми говоримо про сіль, це не лише сіль у чистому вигляді. Ми часто використовуємо соуси, які містять багато солі. Це, знову ж таки, негативний вплив на здоров’я людини, – додав міністр.
Водночас надмірне споживання солі підвищує ризик виникнення серцево-судинних захворювань.
– Якщо ми подивимося антирейтинг захворюваності, то очолюють його серцево-судинні захворювання. Наприклад, гіпертонічна хвороба – наслідок нездорового харчування, значної кількості солі, низької активності, – пояснює Віктор Ляшко.
Боротися з цим можна, лише змінюючи харчові звички та дотримуючись правил здорового харчування.