MY.UAНовини
Зеленський сказав, що особисто розповів Лукашенку про «вагнерівців»
Зеленський сказав, що особисто розповів Лукашенку про «вагнерівців»

Зеленський сказав, що особисто розповів Лукашенку про «вагнерівців»

Президент Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю «VIP з Наталією Мосейчук», що особисто попередив Олександра Лукашенка про бойовиків ПВК «Вагнер», коли вони були вже в Білорусі.  

«Коли вагнерівці були на території Білорусі, я подзвонив Олександру Григоровичу, я сказав йому та попередив, що готовий передати йому всю інформацію щодо цих людей – ми вже розуміли, які там прізвища. Ми розуміли, хто вони такі. Я не пам’ятаю. Передавав, здається, наш посол… Тим не менш, він сказав мені по телефону: "Я розумію, дорогий мій Володимире Олександровичу, ти ж знаєш, як я до тебе ставлюся, як Білорусь любить Україну. Я тебе не підведу, все буде нормально. Ти ж знаєш, зараз у мене тут не все спокійно, я розберусь". Я був впевнений, що він передасть нам цих вбивць. Але потім відбулось те, що відбулось», – розповів Зеленський та уточнив, що це була його остання розмова з Лукашенком.

Володимир Зеленський також порівняв «вагнерівську спецоперацію» з примусовою посадкою літака Rynair у Мінську та подальшим затриманням опозиційного білоруського журналіста, колишнього головного редактора Nexta Романа Протасевича. На його думку, для України могли бути схожими наслідки цієї спецоперації.

«Ми з вами бачили, що відбулося в Білорусі – як посадили літак; чим усе це закінчилося; чим завершуються такі спецоперації для тієї чи іншої країни; до якої ізоляції такі операції приводять. Це точно не була наша операція. Я точно розумію, що ця операція була ідеєю, скажімо так, інших країн, точно не України. Те, що Україну максимально затягували в це питання – це правда. Те, що цього не відбулося – ще раз проводячи паралель з тим, що відбулося в Білорусі – я вважаю, Слава Богу, що ми проявили питання суб’єктності в цьому важливому питанні», – заявив президента.

Зазначимо, що в російські та українські прокремлівські телеграм-канали, активно писали про цю операцію України, намагаючись виправдати дії Лукашенка та його оточення в ситуації з Протасевичем. Як прокремлівські медіа розвивали наративи про Романа Протасевича в червні читайте тут.



ДОПОВНЕНО: Очільниця Директорату з питань інформаційної політики ОПУ Ірина Побєдоносцева надала «Детектору медіа» коментар радника керівника Офісу президента Михайла Подоляка. Він уточнив, що Зеленський говорив з Лукашенком 5 серпня 2020 року – уже після затримання «вагнерівців».

«Саме тоді президент Зеленський попередив Лукашенка про те, що Україна не сприйматиме іншого варіанту, окрім екстрадиції вагнерівців в Україну. Вагнерівці на той момент вже перебували під арештом у Білорусі більше тижня. Лукашенко обіцяв передати вагнерівців нам. Але він обрав інший варіант. Саме тому й після того контактів з Лукашенком у президента Зеленського не було», – розповів він.

Подоляк звинуватив опонентів влади в поширенні пропагандистських наративів. «Вони просто не хочуть розуміти. Їм життєво необхідно просувати далі цей їхній конспірологічний детектив про вагнерівців, який складається з брехні і пропаганди та побудований на прийнятті частиною аудиторії бажаного за дійсне. Для чого вони це роблять? Лише для того, щоб не говорити про партнерство псевдопатріотів з Медведчуком, про свою власну політичну неспроможність та про інші неприємні речі», – додав він.

Раніше «Європейська солідарність» зазначила, що Зеленський фактично виступив з явкою з повинною в справі про зрив «вагнерівської спецоперації».

«За здачу росіянам спецоперації із затримання військових злочинців із банди Вагнера – сьогодні ви фактично виступили із явкою з повинною. Cам подзвонив шістці Путіна Лукашенку і все розповів. В інтерв’ю ви багато говорили про державну зраду – і у цьому геніальному розслідуванні вийшли самі на себе. Як юрист-недоучка маєте знати, що чистосердечне зізнання пом’якшує відповідальність», – сказали в партії.

Нагадаємо, 29 липня 2020 року в Білорусі силовики повідомили про затримання 33 бойовиків неофіційної приватної військової компанії «Вагнер». Попри запити України про екстрадицію бойовиків, білоруська влада передала їх РФ.

Головний редактор видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов пізніше повідомив, що це була спецоперація Служби безпеки України, яка хотіла виманити російських найманців, які брали участь у бойових діях на Донбасі. Однак після того, як силовики доповіли про ці плани в Офіс президента, спецоперація провалилася. Цю версію підтвердили журналістки Яніна Соколова та Любов Величко.

ЗМІ підозрюють, що в найближчому оточенні президента є люди, які могли «злити» цю інформацію противнику. Офіс президента, СБУ, Служба зовнішньої розвідки України та Головне управління розвідки Міністерства оборони України відкидають цю інформацію.

Крім того, 25 серпня Служба безпеки України просила Любов Величко розкрити джерела інтерв’ю з куратором української спецоперації із затримання бойовиків приватної військової компанії «Вагнер», яке опублікувало видання Mind.ua 24 серпня та, яке «кидає тінь» на президента Володимира Зеленського, голову Служби безпеки України Івана Баканова, керівника Офісу президента Андрія Єрмака.

9 вересня 2020 року Шевченківський районний суд Києва зобов’язав Службу безпеки України відкрити провадження проти керівника Офісу президента Андрія Єрмака через спецоперацію із затримання в Білорусі 28 членів ПВК «Вагнера». Провадження відкрили за статтями про державну зраду (ст. 111 ККУ) та шпигунство (ст. 114 ККУ). Андрій Єрмак, своєю чергою, назвав відкриття справи «політичним піаром».

28 вересня ведуча Яніна Соколова та головний редактор видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов повідомили, що Державне бюро розслідувань викликало її на допит у справі про спецоперацію із затримання в Білорусі 28 членів ПВК «Вагнера».  

6 березня Zn.ua написало, що Офіс президента України начебто намагався вмовити службу британської розвідки МІ6 завадити виходу фільму-розслідування Bellingcat про зрив операції із затримання «вагнерівців» у Білорусі в 2020 році. У британській розвідці відповіли, що нічого не можуть зробити з розслідуванням журналістів через свободу слова. За даними «Української правди», в Офісі президента побоюються виходу розслідування Bellingcat, однак про відставку керівника Офісу Андрія Єрмака наразі не йдеться.

1 березня 2021 року головний редактор видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов повідомив, що журналіст Bellingcat Христо Грозєв з командою 10 березня приїздили до Києва, де записували для фільму інтерв’ю з журналістами, чиновниками, депутатами та п’ятим президентом Петром Порошенком. За словами журналіста, Грозєв розповів йому, що Андрій Єрмак попросив у Bellingcat записати для фільму інтерв'ю з держдіячами, які представлять у фільмі позицію ОПУ, однак відмовився в останній момент. Очільник Офісу президента Андрій Єрмак вважає, що в історії з операцією із затримання групи ПВК Вагнера «багато фантазій і намагань видати бажане за дійсне». Сам Грозєв не коментував цю інформацію, але закликав українські ЗМІ не маніпулювати щодо фільму.

Фото: ОПУ

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Трамп пояснив, чому Путін не припинить війну: шокувальні деталі WSJ
TSN
2025-05-22T16:53:59Z
Росія вдарила ракетою по військових на Сумщині: що сталося насправді
ТСН
2025-05-22T16:53:55Z
Журналіст Бутусов мобілізувався до лав Нацгвардії
TSN
2025-05-22T16:53:50Z
Чи готова Росія припинити вогонь і завершити війну: Зеленський відповів
TSN
2025-05-22T16:53:42Z
Нетаньягу "готовий" зупинити війну в Газі: прем'єр Ізраїлю назвав три умови
ТСН
2025-05-22T16:53:38Z
Росіяни поскаржилися на дрони, що летіли на Москву: у Підмосков’ї чули вибухи
ТСН
2025-05-22T16:53:33Z
"Ситуація складається вдало": Стубб спростував вихід США із процесу переговорів
TSN
2025-05-22T16:53:31Z
Коли Росія нападе на Фінляндію: перші прогнози
ТСН
2025-05-22T16:53:28Z
Рубіо зганьбився в Конгресі: держсекретар США не зміг відповісти на просте запитання про Путіна
ТСН
2025-05-22T16:53:27Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Юрію Рибчинському — 80: Зібров розсекретив подарунок другові на ювілей і як вони святкуватимуть
TSN
2025-05-22T16:53:52Z
Яна Глущенко вперше зізналася, чому Максим Неліпа пішов з "Дизель Шоу"
ТСН
2025-05-22T16:52:32Z
Лілія Подкопаєва похвалилася 17-річною донькою-випускницею і показала, яким було свято в США
TSN
2025-05-22T16:52:31Z
Учасник гурту "Курган і Агрегат" освідчився дівчині просто на березі моря: "Нічого не відповіла"
ТСН
2025-05-22T16:52:01Z
Улюблена «Мавка» оживає: в Києві відбудеться премʼєра циркового шоу за мотивами популярного мультфільму
ТСН
2025-05-22T16:51:03Z
Олена Шоптенко відверто розповіла про свої серйозні травми та як після них відновлюється
TSN
2025-05-22T16:50:21Z
Ірина Білик довела до сліз зверненням до покійної мами і показала її щасливу на архівному фото
TSN
2025-05-22T16:49:52Z
Коли правильно чистити зуби — до чи після сніданку: вчені дали остаточну відповідь
TSN
2025-05-22T16:53:47Z
Як захистити огірки від перепаду температур: що потрібно зробити для гарного врожаю
ТСН
2025-05-22T16:53:05Z
Магнітна буря 22 травня: яка її потужність
TSN
2025-05-22T16:53:03Z
Дієтолог сказав, яку здорову їжу не можна вживати перед сном
ТСН
2025-05-22T16:52:44Z
Якщо хочете довго жити, треба пити лише цю воду: поради експертів
TSN
2025-05-22T16:52:39Z
Чому пити вино корисно для здоров’я: науковці вразили дослідженням
TSN
2025-05-22T16:52:29Z
Що не варто класти в лунку під час садіння помідорів: як не зіпсувати врожай помідорів
TSN
2025-05-22T16:52:25Z
П’ять найкращих ферментованих продуктів для здоров’я кишківника
ТСН
2025-05-22T16:51:39Z
Як зрозуміти, що ви старієте правильно: експерти з довголіття виділили 5 важливих ознак
TSN
2025-05-22T16:51:05Z
Ці три кущі цвістимуть до глибокої осені: обов’язково посадіть їх у своєму саду
TSN
2025-05-22T16:53:16Z
Як зрозуміти, що ви потрапили у кармічні стосунки, і чому це дуже добре
TSN
2025-05-22T16:52:59Z
Названо найшкідливіший молочний продукт — є у кожному магазині
TSN
2025-05-22T16:52:45Z
Ці жінки за знаком зодіаку притягують успішних і багатих чоловіків, неначе магнітом
ТСН
2025-05-22T16:52:19Z
Нова оптична ілюзія всього за 5 секунд розповість, хто ви є насправді
ТСН
2025-05-22T16:52:10Z
Правила ранкового смузі — як зробити напій кориснішим
ТСН
2025-05-22T16:52:02Z
Експерти з феншую назвали 4 місця в оселі, де краще не вішати дзеркало
ТСН
2025-05-22T16:51:21Z
3 ложки в горщик — і навіть квола герань випустить свої квіти: рецепт корисного підживлення
ТСН
2025-05-22T16:51:18Z
Чому не можна знищувати чистотіл на своєму городі та яка його користь: про це ніхто не знає
TSN
2025-05-22T16:50:07Z
Діви шукатимуть справедливість, а на Левів чекають нові знання: гороскоп за картами Таро на 22 травня 2025 року
ТСН
2025-05-22T16:53:48Z
Валерій Харчишин відновив розбомблений будинок в Гостомелі й пояснив, чому там не живе
ТСН
2025-05-22T16:53:32Z
Польща планує закупити майже 800 ракет для систем Patriot
ТСН
2025-05-22T16:53:29Z
Втрати росіян в Україні перетнули нову психологічну позначку
ТСН
2025-05-22T16:53:29Z
Закінчення війни в Україні: переможниця "Битви екстрасенсів" зробила нове передбачення
ТСН
2025-05-22T16:53:19Z
Німеччина вперше від Другої світової розміщує бойову бригаду за кордоном: що відомо
TSN
2025-05-22T16:53:03Z
Призначення субсидій: хто має заново подати заяву для отримання допомоги
ТСН
2025-05-22T16:52:57Z
Вилучена з Біблії заборонена книга викриває шокувальний розкол у вченні Ісуса
ТСН
2025-05-22T16:52:56Z
Військова пенсія по інвалідності 2025 року: розмір, як розраховується
ТСН
2025-05-22T16:52:54Z
У Києві та низці областей оголошено повітряну тривогу
ТСН
2025-05-22T16:53:53Z
Прикордонники заявляють про загрозу на кордоні: де небезпека наступу
TSN
2025-05-22T16:53:38Z
Де і коли Росія посилить наступ: експерт назвав напрямки
ТСН
2025-05-22T16:53:32Z
Росіяни вгатили вночі по Україні: які регіони перебували під ударами
TSN
2025-05-22T16:53:29Z
На Близнюків чекають подарунки, а Ракам варто пильнувати кордони: астрологічний прогноз на рунах на 22 травня 2025 року
TSN
2025-05-22T16:53:23Z
Загроза обвалу фронту: військовий про ситуацію на Покровському напрямку
ТСН
2025-05-22T16:53:19Z
Вночі 22 травня російські безпілотники атакували Україну: де гриміли вибухи
TSN
2025-05-22T16:53:15Z
Росіяни атакували українські міста безпілотниками: озвучено напрямок руху
TSN
2025-05-22T16:53:11Z
Синоптики оновили прогноз погоди на сьогодні, 22 травня
ТСН
2025-05-22T16:53:10Z
Вибухи у Росії та атака на Харків: головні новини ночі 22 травня 2025 року
TSN
2025-05-22T16:53:41Z
Через атаку БпЛА на Москву в аеропортах застрягли сотні пасажирів
TSN
2025-05-22T16:53:36Z
Нічні вибухи над російською Тулою: мешканці повідомляють про атаку дронів
TSN
2025-05-22T16:53:14Z
Стрілянина у Вашингтоні: вбито двох співробітників посольства Ізраїлю
TSN
2025-05-22T16:53:04Z
У Києві лунають вибухи через атаку дронами
ТСН
2025-05-22T16:52:46Z
У Києві уламки дрона впали на території школи: влада про атаку РФ
TSN
2025-05-22T16:52:13Z
У КНДР сталася аварія з новим військовим кораблем під час спуску
TSN
2025-05-22T16:52:09Z
Звинуватили у "відьомстві" і побили: на Хмельниччині випадковість врятувала жінку від сусідів
TSN
2025-05-22T16:51:39Z
Пожежа на ТЕЦ у Білій Церкві: експертка розповіла, про наслідки для довкілля
ТСН
2025-05-22T16:51:16Z
Мінімальна зарплата в Україні зросте до 10 тисяч гривень: Мінфін назвав дату
TSN
2025-05-22T16:53:41Z
Підвищення пенсії: кому збільшать виплати у червні
TSN
2025-05-22T16:52:48Z
Київстар збудував понад 800 нових базових станцій у першому кварталі 2025 року
ТСН
2025-05-22T16:52:06Z
«Перший столичний хлібозавод» запускає нову лінію з виробництва тостового хліба з інноваційною технологією
ТСН
2025-05-22T16:52:02Z
В Україні ціни на популярну ягоду б’ють рекорди: експертка пояснила, що буде з вартістю далі
ТСН
2025-05-22T16:51:26Z
Кабмін назвав "літній" тариф на світло: скільки доведеться платити
TSN
2025-05-22T16:51:12Z
Аномальні заморозки знищили врожай: скільки коштуватимуть ягоди
ТСН
2025-05-22T16:51:10Z
Яким буде курс долара у найближчі три роки: прогноз Мінекономіки
ТСН
2025-05-22T16:51:10Z
Запорізьку АЕС хочуть приєднати до електромережі Росії: що відомо
ТСН
2025-05-22T16:50:09Z
Залишився їстівним: археологи виявили посудини з медом, якому понад 5000 років
TSN
2025-05-22T16:53:21Z
Юпітер колись був удвічі більшим за свій нинішній розмір — вчені відновили ранню історію гіганта
ТСН
2025-05-22T16:53:10Z
Вчені через 500 років відшукали живих нащадків Леонардо да Вінчі
ТСН
2025-05-22T16:53:02Z
У джунглях знайшли гігантського щура розміром із кота — він залишався невідомим 30 років
TSN
2025-05-22T16:52:29Z
Навіщо у прищіпках потрібні маленькі отвори: багато хто здивований
ТСН
2025-05-22T16:50:14Z
Вчені винайшли нанотехнологію для захисту врожаю від ультрафіолету
AgroPortal
2025-05-22T16:00:51Z
У Китаї знайдено всесвітній склад вкрадених iPhone
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T15:51:04Z
Amazon доставлятиме телефони та інші гаджети за допомогою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T11:36:02Z
Штучний інтелект вплине на кожне четверте робоче місце у світі – ООН
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T11:12:51Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T16:09:13Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
Захищаючи Україну, загинув чемпіон з марафонського бігу Петро Шукалович
TSN
2025-05-22T16:52:18Z
Титулована 25-річна спортсменка померла від раку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T16:36:15Z
Україна здобула золото на чемпіонаті Європи зі стрибків у воду
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T16:18:26Z
ЗСУ ліквідували кандидата у майстри спорту з лижних перегонів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T13:39:00Z
Українські теніситки дізналися суперниць у першому колі «Ролан Гаррос»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T13:15:56Z
Українські паралімпійці здобули 63 нагороди на чемпіонаті світу з шашок-64
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T12:42:09Z
Суперник збірної України оголосив склад на матчі турніру Canadian Shield
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T12:33:06Z
Дрейк програв $1 млн: на що ставив репер
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T11:48:22Z
Росія остаточно втратила перемогу у медальному заліку Олімпіади-2014
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T11:27:09Z