![В Україні запроваджують покарання за перевантажені фури: які будуть штрафи](https://thumbor.my.ua/GBf-rTJw7PLgFBvvmDVnFocGNgY=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2Fdd6e8fca15b7d996555cffdf3413eca0.jpg)
В Україні запроваджують покарання за перевантажені фури: які будуть штрафи
Верховна Рада запровадила адміністративну відповідальність за порушення габаритно-вагових норм, а також за відмову від габаритно-вагового контролю.
За ухвалення проекту закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» (№3743) у другому читанні та в цілому проголосували 257 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.
Законопроектом запроваджується відповідальність за відмову від габаритно-вагового контролю, яка передбачає, зокрема, накладення штрафу в розмірі 51 тис. грн.
Також передбачені штрафи за порушення правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами.
Зокрема, штраф за перевищення габаритно-вагових норм при перевезенні вантажу під час руху вантажівок вулицями, автошляхами або ж/д переїздами на більш ніж 30% від встановлених норм становить 51 тис. грн; від 20% до 30% вище за встановлені норми - 34 тис. грн; від 10% до 20% - 17 тис. грн, від 5% до 10% - 8,5 тис. грн.
Крім того, передбачена адміністративна відповідальність за порушення при внесенні відомостей до товарно-транспортної накладної або інших визначених законодавством документів на вантаж. Зокрема, за внесення недостовірних даних про вагу і габарити вантажу в накладну передбачається штраф у розмірі 51 тис. грн.
Змінами до Кодексу про адміністративні правопорушення також передбачається встановлення відповідальності за невиконання перевізниками, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та/або вантажів, вимог уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті та його територіальних органів. За це передбачаються штрафи від 850 грн до 2 тис. 550 грн.
Даним законопроектом також пропонується закріпити можливість фіксації порушень, пов'язаних з відсутністю документів (дозволів) щодо узгодження умов та режимів перевезення у разі перевищення вагових або габаритних обмежень або документа про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, в автоматичному режимі. Йдеться про фіксацію правопорушень і за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису.
Ваговий контроль вантажівок: детіла
В червні Верховна Рада ухвалила закон, що закріплює можливість автоматичного вагового контролю транспортних засобів, а також автоматичної фіксації Державною службою з безпеки на транспорті («Укртрансбезпеки») порушень габаритно-вагових параметрів.
Новий міністр інфраструктури Олександр Кубрак бачить одним зі своїх головних завдань запуск автоматичного габаритно-вагового контролю на дорогах країни.
У лютому тодішній міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що до кінця 2021 року на дорогах України буде 100 комплексів «зважування в русі» (WIM) для вантажівок.
У грудні 2020 року Криклій повідомив, що Центр обробки даних габаритно-вагового контролю Державної служби з безпеки на транспорті, що необхідний для запровадження системи автоматичної фіксації порушень, вже готовий до експлуатації.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Павло Степанець