MY.UAНовости
Інформаційний обстріл Sea Breeze: у що насправді цілила Росія
Інформаційний обстріл Sea Breeze: у що насправді цілила Росія

Інформаційний обстріл Sea Breeze: у що насправді цілила Росія

 
РОСІЯ ГОТУВАЛАСЬ ДО «ПРОВОКАЦІЇ»

Традиційно кремлівські спікери почали розігрівати суспільну думку ще до початку навчань. Попереджали про «ненавмисні інциденти» і лякали «оргією мілітаризму», «таємним перекиданням американської зброї в Україну» та «Третьою світовою».

У квітні 2021 секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев заявив, що Україна нібито може почати бойові дії в Криму, «організувавши за підтримки США провокації із загибеллю своїх військовослужбовців». 

«Прикриттям для перекидання сучасного озброєння й боєприпасів зі США на Донбас» назвали на початку червня навчання Sea Breeze-2021 у Міністерстві оборони РФ. Те ж саме твердження, про перекидання зброї на Донбас «під прикриттям» навчань, повторила минулої суботи Марія Захарова, офіційний представник МЗС РФ. Захарова також додала: «Навчання Києва й НАТО – це провокація нескінченної дестабілізації по периметру російського кордону».

Напередодні інциденту з британським військовим кораблем Defender, у середу вранці, посольство РФ у США на своїй твіттер-сторінці закликало США й НАТО відмовитися від проведення спільних із Україною військових навчань Sea Breeze-2021 у Чорному морі, бо вони «підвищують ризики ненавмисних інцидентів».

Усе це – заради зриву навчань, які проводяться кількадесят років поспіль для профілактики спроб дестабілізувати цілий регіон. Сьогодні вони підвищують обороноздатність України: не видуманим «перекиданням зброї», а абсолютно реальним набуттям досвіду та злагодженням взаємодії партнерів. А також – демонструють неспроможність російських претензій на господарювання у регіоні.

Дезінформаційна підготовка до власних атак – упізнаваний стиль Росії. Напередодні кожного загострення можна відстежити також відверті попередження про конкретну заплановану нею дестабілізацію.

Наприклад, у листопаді 2018 року голова комітету Держдуми РФ у справах СНД, євразійської інтеграції та зв’язках зі співвітчизниками Леонід Калашніков, фактично, за три дні анонсував напад сил ВМФ Росії та Берегової охорони РФ на кораблі ВМС України в Керченській протоці: «Можливо, це веде якраз до тієї самої провокації, в результаті якої завтра – як у Солсбері, без усього, без будь-яких доказів – русскіє, там, розбомбили якийсь катер чи збили там ще щось… І ось це виключати не можна, бо Росія в цьому смислі себе буде вести і повинна вести рішуче».

РОСІЯ ПЕРЕГРУПУВАЛА ПРОПАГАНДУ

До червня 2021 прокремлівські ЗМІ просували звичний наратив, що Україна нібито не потрібна НАТО, а її шанси на вступ до Альянсу є нікчемними. Але 9 червня Путін несподівано сказав, що у нього інша думка з цього приводу: «Так, я знаю, бачу коментарі наших оглядачів, бачу реакцію наших засобів масової інформації, наших політиків. Всі так трошки посміюються, кажуть, все це балачки, нічого тут не буде, і так далі. У мене інша думка».

Після цих слів заголовки деяких російських видань стали лякати війною. «Українсько-американські навчання Sea Breeze як провокація великої війни». «Названі наслідки вступу України до НАТО: велика війна», «Путін чітко заявив – у разі вступу України до НАТО буде війна» і таке інше.

«РИА ФАН», Федеральне агентство новин, яке пов'язують з підприємцем Євгеном Пригожиним (відомим як «кухар Путіна»), найбільш відверто виклало політичну позицію Кремля: «Україна входить у зону національних інтересів Росії. Тут більше не буде фальшивих компромісів, чим, по суті, закривається історична дискусія про можливий вступ «незалежної» до HATO. Це рішення буде розглядатися Москвою як casus belli (привід для війни, – ред.): Путін дав зрозуміти, що в цьому випадку Україна опиниться «на лінії вогню». Справа в тому, що розгортання військової інфраструктури НАТО на території України абсолютно неприйнятне для Російської Федерації в її нинішніх кордонах. Росія проголошує себе історичним і суверенним центром простору колишнього СРСР. Той, хто вирішить зробити на цьому просторі недружні по відношенню до росіян і Росії кроки, в очах Москви стане легітимною метою для відповідних санкцій і силових дій».

На прохід британського військового корабля Defender міжнародно визнаними українськими водами біля берегів захопленого Криму 23 червня країна-окупант відреагувала шквалом гучних заяв та звинувачувальних коментарів.

Інститут міжнародних політичних і економічних стратегій РУССТРАТ, який очолює членкиня комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Олена Паніна, закликав «виключити Британію з НАТО» через те, що вона начебто могла «спровокувати Третю світову війну». «Великобританія як член НАТО разом з Україною, яка в ньому не перебуває, розігрують Північноатлантичний Альянс в своїх особистих інтересах», – йдеться у заяві. Таким чином російські політики намагаються роз'єднати членів Альянсу. 



А перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров поклав провину за «провокацію» цілком на… Україну.

«Якщо вони думають, що за допомогою провокації зможуть прорватися до НАТО, то помиляються. Країнам НАТО вічна проблема не потрібна. А Україна несе з собою постійні проблеми, конфлікти, ускладнення ситуації. Треба натовським країнам мати такого партнера?» – заявив Джабаров РБК.

Ці тези часто суперечать самі собі та будь-якій логіці: в один і той же час Україна «не потрібна» НАТО, є ключовим елементом у протистоянні НАТО з Росією або «штовхає» Альянс до такого протистояння. Але російська пропаганда користується усім доступним арсеналом, аби насадити ідею про нібито згубність співпраці України з НАТО, яка загрожує тяжкими наслідками аж до Третьої світової війни.

«ПУТІН НЕ ЗАПЕРЕЧУЄ ПРОТИ ВСТУПУ РОСІЇ ДО НАТО»

Тут корисно звернутися до історії, бо те, що тепер здається природним станом речей, – начебто Росія завжди ворогувала з НАТО, – не так давно виглядало інакше.

«Путін не заперечує проти вступу Росії до НАТО. Незважаючи на не надто доброзичливе ставлення багатьох росіян до НАТО, Кремль, схоже, зрозумів, що розумної альтернативи налагодженню нормальних відносин з Альянсом у Росії немає. У Брюсселі заяву Путіна сприйняли дуже позитивно. НАТО відразу висловило готовність до партнерства з Москвою». Звучить як фантастика, проте це цитата з російської преси – газети «Коммерсантъ» за 2000-й рік.

У травні 2002 року відбувся саміт Росія—НАТО в Римі, де Путін і лідери країн-членів Альянсу (тоді їх було 19) підписали декларацію «Відносини Росія—НАТО: нова якість». Була створена Рада Росія—НАТО й вирішено, що надалі сторони діятимуть як єдина двадцятка замість колишньої формули «19+1».

Створення Ради Росія—НАТО ініціював італійський прем'єр Сільвіо Берлусконі, близький друг Путіна, як проміжну сходинку, що передувала би повноцінному приєднанню Росії до Північноатлантичного альянсу. З цього моменту представник Росії отримував місце за загальним столом поряд з іншими членами.

29 травня 2002 року на саміті Росія—ЄС Володимир Путін констатував: «Холодну війну поховано».

РОСІЯ ПРОВЕЛА НАВЧАННЯ З ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ, ЗІРВАВШИ SEA BREEZE У 2006 РОЦІ

Перша спроба зірвати навчання Sea Breeze у Криму відбулась лише чотири роки по тому – влітку 2006 року. Успішно. За підтримки російських політиків і російської пропаганди.

Доцент кафедри Військово-морських сил Національного університету оборони України Сергій Соколюк на торішній науково-практичній конференції, присвяченій тоталітаризму, назвав ті події «репетицією гібридної війни».

Підтримуючи антинатовські протести в Криму, в яких брали участь депутати Держдуми РФ, російські ЗМІ просували думку не лише про «ворожу експансію» НАТО, але й про те, що Крим – це «не зовсім Україна». Зокрема, російський «Перший» канал стверджував: «Якщо Крим це й Україна, то виключно за анекдотичного непорозуміння».

На рівні Держдуми РФ прозвучала пропозиція анексувати півострів. Держдума одноголосно проголосувала за протокольне доручення про запит інформації в уряду РФ про заходи щодо повернення Криму до складу Росії відповідно до Кучук-Кайнарджийського договору від 1774 року, укладеного між двома вже неіснуючими державами – Російською та Османською імперіями.

Автор цього документа, депутат від фракції ЛДПР Микола Кур'янович заявив: «Загострення відносин не треба боятися – тиснути на Київ і економічно, й політично, використовувати нашу російську діаспору. І моя точка зору, вести справу на розкол України. […] У найближчій історичній перспективі Україна втратить статус незалежного суб'єкта міжнародного права. Оскільки ніколи державності в України не було. Це російська земля».

Дослідник Сергій Соколюк звернув увагу на абсурдність тієї ситуації. У форматі Росія—НАТО у 2006 році існувало й активно працювало 19 спільних робочих груп, тоді як Україна мала з НАТО лише 5 робочих груп. На багатьох напрямках Росія співпрацювала з НАТО значно глибше, аніж Україна. Одночасно з підтримкою антинатовських протестів у Криму, російський «Перший» канал із захопленням розповідав про візит фрегата FFG-49 ВМС США до Санкт-Петербурга.

За свідченнями людей з близького оточення Путіна, приблизно до 2005 року в Кремлі продовжували всерйоз сподіватися на запрошення до НАТО. І обговорювали, при якому розкладі це запрошення приймуть. Путін був переконаний, що Росія не мусить «стояти в черзі» – НАТО має попросити Росію про приєднання.

РОСІЙСЬКІ АНТИЗАХІДНІ МІФИ ПРОПРАЦЮВАЛИ 15 РОКІВ

Жахливо болючою для Кремля стала поразка підтримуваного ними кандидата на президентських виборах 2004 року в Україні, тому що там не могли зрозуміти її причин, пояснюючи все підступом Заходу.

З тих пір у Кремлі на євроатлантичні устремління України реагували як на провокацію й злочин проти Росії. І не лише України – Росія агресивно «захищає» всіх колишніх «братів» від спроб вирватися з російських обіймів у бік Заходу.

У 2007 році підтримуваних Росією масових заворушень, які супроводжувалися грабунками крамниць та знищенням майна, зазнала Естонія. Її посольство в Москві блокували, закидали камінням. Скоординована атака хакерів на деякий час вивела з ладу сайти парламенту Естонії, міністерств, банківських установ, засобів масової інформації. Все це відбулося після перенесення радянського меморіалу війни в Таллінні, що в Кремлі оголосили «ревізією підсумків Другої світової війни».

На можливу перспективу вступу Грузії до НАТО Кремль відповів нападом на цю країну в серпні 2008 року, офіційним визнанням Абхазії та Південної Осетії, а також антигрузинською кампанією всередині Росії, зокрема цілеспрямованими затриманнями й депортацією грузинів.

За даними видання «Коммерсантъ», на закритій зустрічі Ради Росія—НАТО навесні 2008 року Путін натякнув, що в разі вступу до НАТО Україна може припинити існування як єдина держава.

«Коли ж мова зайшла про Україну, Путін розлютився. Звертаючись до Буша, він сказав: "Ти ж розумієш, Джордже, що Україна – це навіть не держава!" І тут він дуже прозоро натякнув, що якщо Україну все ж таки приймуть у НАТО, вона просто припинить існування. Тобто фактично він пригрозив, що Росія може почати відторгнення Криму й Східної України», – повідомляло видання.

Відтоді російська пропаганда стала активно просувати низку міфів, частково сприйнятих політиками та аналітиками на Заході за щиру правду. Ці міфи мали виправдати агресивну політику Росії по відношенню до сусідів, що прагнули до демократії та незалежності.

Королівський інститут міжнародних відносин (більше відомий як Chatham House) у травні цього року розібрав 16 таких «міфів та викривлених уявлень». Зокрема, це міфи про «триєдиний народ», «сферу привілейованих інтересів» та «підступне розширення НАТО».

Тезу про «підступне розширення НАТО» Путін вкотре повторив в своїй статті для німецького видання Die Zeit, опублікованій 22 червня цього року. Мовляв, коли СРСР погодився на возз'єднання Німеччини в 1990 році, його керівництву було дано [усну] обіцянку, що «кордони блоку до вас наближатися не будуть». А потім – підманули. «Запитайте у Горбачова», – казав Путін раніше в інтерв’ю американському каналу NBC. «Просто наплювали на наші інтереси», – це вже в інтерв’ю каналу «Россия 24».

Як доводить Chatham House, такої обіцянки в принципі не могло бути зроблено. Тоді це питання навіть не обговорювалося в НАТО, оскільки Варшавський договір та СРСР все ще існували. Восени 1990 року в західних столицях не передбачалося, що СРСР розпадеться через рік. Зникнення СРСР створило зовсім іншу геополітичну реальність, яка швидко виявила розбіжності між західними країнами та Росією щодо управління європейською безпекою та, зокрема, щодо ролі НАТО.

Міф про розширення НАТО, наголошує у звіті Chatham House, також містить суттєве спотворення фактів: тоді як Російська Федерація стала фактичним правонаступником СРСР після його розпаду, Росія існувала в інших кордонах, і її інтереси в галузі безпеки не могли бути синонімічними інтересам СРСР. Російські керівники того часу не хотіли, щоб Захід розглядав нову Росію як усічену форму СРСР, а скоріше як країну, яка відновила свій суверенітет і повертається до своїх європейських коренів після трагедії більшовизму. Крім того, СРСР підписав Паризьку хартію в листопаді 1990 року із зобов'язанням «повністю визнати свободу держав вибирати власні механізми безпеки». Засновницький акт НАТО—Росія, підписаний у 1997 році, аналогічним чином пообіцяв поважати «невід'ємне право» всіх держав «вибирати засоби для забезпечення власної безпеки».

Щодо концепції «сфери привілейованих інтересів», в яку Росія включає Україну, це позбавляє держави свободи волі та ігнорує їхні власні інтереси. Таке мислення, яке полягає у відмові меншим державам або цілим регіонам у суверенному праві на самовизначення, є проявом неоколоніалістського світогляду. Використання цієї концепції має реальні руйнівні наслідки, доказом чому є російська агресія проти України.

ЩОСЬ НОВЕНЬКЕ: РОСІЙСЬКА ПРОПАГАНДА «ПОВЕРТАЄ УКРАЇНУ І ТАЙВАНЬ ДО РІДНОЇ ГАВАНІ»

Росія продовжує вперто відмовляти Україні в суб'єктності. Один із нових наративів – проведення паралелей між Україною й Тайванем. Він є частково визнаною державою, островом у Східній Азії, на володіння яким претендує комуністичний уряд Китайської народної республіки, вважаючи Тайвань провінцією, яка від них відкололася.

«Україна і Тайвань неминуче повернуться до рідної гавані», – стверджує РИА «Новости», називаючи дві країни «уламками великих держав». «Російським Тайванем» називає Україну ИА Regnum.

Епізод із британським кораблем Defender та навчання Sea Breeze для російської пропаганди є приводом заявити російські претензії на контроль над Україною в цілому.

Ось що пише, наприклад, сайт РЕН-ТВ: «В ході навчань відпрацьовуватимуться операції, безпосередньо спрямовані проти Донбасу… Ми добре розуміємо, що оргія мілітаризму, яку розгорнули в Причорномор'ї британці та янкі, припиниться тільки з відновленням російського контролю над цим спільним для нас усіх чудовим регіоном».

*  *  *

Сьогоднішній світ добре знає ціну російській дезінформації, вивчив російську гібридну зброю та об’єднується для протидії російському зловмисному впливу й агресії. 

Україна – на передовій цих процесів, а західні партнери підтримують і посилюють її позиції та обороноздатність. Це й прагне зруйнувати Росія, бо сильну Україну «повернути» вже не вийде.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Карикатура: Сергей Елкин 

Теги по теме
Інше
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Випробування найновішого бомбардувальника B-21 Raider потрапили на відео
Portaltele
2024-11-25T09:52:38Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Оккупанты сменили командующего группировкой, наступающей на Курахово - СМИ
Корреспондент
2024-11-26T14:27:16Z
Взрывы в Криворожском районе: враг снова атаковал город
Comments UA
2024-11-26T14:15:52Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Неприятный разговор. Шольц рассказал о недавних переговорах с Путиным
UAToday
2024-11-26T14:28:58Z
Ответные действия готовятся: в Минобороны РФ сообщили о последствиях обстрела ATACMS
Comments UA
2024-11-26T14:27:22Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
Рожденная в городе запуске "Орешника" украинская певица анонсировала трогательную песню
Апостроф
2024-11-26T14:09:52Z
Одинокая звезда на пенсии: почему Анжелина Джоли идеальна для роли Марии Каллас
Фокус
2024-11-26T13:15:58Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
57-летняя Памела Андерсон в скромном платье появилась на Governors Awards 2024
Фокус
2024-11-18T08:57:50Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Как правильно пить коньяк и чем закусывать: правило гурманов "3 С"
UAToday
2024-11-26T14:03:17Z
Спасут сердце и бюджет: 7 лучших замороженных овощей для здоровья
UAToday
2024-11-26T13:03:19Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Наперегонки со смертью: ученые представили новый метод спасения жизни при нападении акулы
Фокус
2024-11-16T19:36:35Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Сколько лет нужно собирать, чтобы купить квартиру в Украине
Comments UA
2024-11-26T14:00:21Z
ЕБРР никогда не заявлял о неготовности финансировать ДТЭК Ахметова - официальное заявление банка
Апостроф
2024-11-26T13:57:41Z
Курс валют на 25 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
Комсомольская правда
2024-11-25T07:39:47Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Эрлинг Холанд может попасть в тюрьму: детали
Comments UA
2024-11-26T14:21:44Z
Аморим определился с главной трансферной целью Манчестер Юнайтед
Корреспондент
2024-11-26T14:18:52Z
Украинец попал в символическую сборную тура в европейском чемпионате
Корреспондент
2024-11-26T14:09:15Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов и соотношение сил
Фокус
2024-11-26T14:06:09Z
Конора Макгрегора убрали из культовой игры Hitman после скандала с изнасилованием
Фокус
2024-11-26T13:12:31Z
"Борнмут" готов продать украинца Забарного – СМИ
ZN UA
2024-11-26T12:30:32Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Рекордное количество дронов атаковало Украину: Зеленский сообщил, что обнаружили в каждом из них
Comments UA
2024-11-26T14:28:34Z
Попали в яблочко: СМИ раскрыли детали о прицельном ударе ВСУ по Курской области
Comments UA
2024-11-26T14:28:13Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Под Киевом спасли молодого лебедя, который оказался в "ловушке"
Комсомольская правда
2024-11-26T14:25:52Z
В Кривом Роге раздались взрывы: что известно
TSN
2024-11-26T14:18:21Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Ошибок наделать можно и с гречкой: 5 причин, почему гарнир получается сухим
Знай
2024-11-26T13:51:03Z
Покорила весь мир: девушка, посетившая все страны мира к 21 году, делится своими советами
Фокус
2024-11-26T13:45:04Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Что может оскорбить араба: культурные нюансы, которые нужно знать
Comments UA
2024-11-26T13:36:14Z
Тест по руке: что говорит о вас линия сердца
TSN
2024-11-26T13:33:39Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Ученые обнаружили в джунглях неизвестных существ – похожи на червей или змей
Апостроф
2024-11-26T13:57:10Z
Ракета Илона Маска отправит ядерный вертолет NASA за 3 млрд $ на спутник Сатурна: зачем
Фокус
2024-11-26T13:36:37Z
Умное управление и организационная сложность: что древние дамбы рассказали о руинах Лянчжу
Фокус
2024-11-26T13:27:05Z
На пике самой высокой горы Земли лежит то, что сотни миллионов лет скрывалось в океане: о чем речь
Фокус
2024-11-26T13:21:50Z
Новый смартфон Huawei разжигает технологическую войну США и Китая: чем это грозит
Фокус
2024-11-26T13:16:25Z
Уникальные и важные: древние мечи с Балеарских островов стали свидетельством развития технологий
Фокус
2024-11-26T12:57:08Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Круче любого маслкара: в Украине "отрыли" эксклюзивное купе из 60-х "Акула"
Знай
2024-11-26T12:51:04Z
Разгоняется до 966 км/ч: на аукцион выставили впечатляющее реактивное авто 60-х
Фокус
2024-11-26T11:30:42Z
Опытные водители наливают в бак омывателя популярный напиток: зачем так делать и действительно ли это полезно
TSN
2024-11-26T09:39:45Z
Стремительный силуэт и 367 сил: дебютировал стильный спортивный кроссовер Audi
Фокус
2024-11-26T08:57:07Z
Tesla и кроссоверы по шокирующим скидкам: какие автомобили купили украинские министры в 2024 году
Знай
2024-11-26T04:51:23Z
Эксклюзив высшей пробы: на продажу выставили уникальный Mercedes за $55 миллионов
Фокус
2024-11-25T18:15:51Z
Представлений новий BMW 225i Coupe M Sports Night Package
Portaltele
2024-11-25T17:52:13Z
Автомобили за несколько дней могут эвакуировать: в Украине назревает крупный бизнес под крылом Арахамии
Знай
2024-11-25T17:22:57Z