Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про посилення відповідальності, в тому числі та підвищення штрафів, за незаконні дії з документами.
Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 308 народних депутатів із 363, зареєстрованих у сесійній залі.
Йдеться про проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за окремі адміністративні та кримінальні правопорушення у сфері господарської діяльності, службової діяльності, діяльності осіб, які надають публічні послуги та кримінальні правопорушення проти авторитету органів державної влади (№3783).
Законопроектом, як зазначається у пояснювальній записці, пропонується внести зміни до окремих норм Кримінального кодексу та Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачають відповідальність за незаконні дії з документами, посилити таку відповідальність та доповнити ці норми новими кваліфікуючими ознаками, такими як заподіяння шкоди у великому або особливо великому розмірі.
Зокрема, законопроектом передбачається посилити відповідальність за незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення.
Також планується посилити відповідальність за підробку документів, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців; протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації; підробку документів, що подаються для реєстрації випуску цінних паперів; виготовлення, збут та використання підроблених недержавних цінних паперів.
Серед іншого, законопроектом посилюється відповідальність за підробку документів, печаток, штампів і бланків, їх збут або використання.
Наприклад, за внесення недостовірних відомостей в документи для реєстрації випуску цінних паперів, якщо це заподіяло інвестору істотну шкоду (зараз в законодавстві не йдеться саме про істотну шкоду - УНІАН), пропонується карати штрафом від 3 тис.до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис. грн до 170 тис. грн) або позбавленням волі на строк від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
У чинному положенні передбачено покарання у вигляді штрафу від 1 тис.до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. грн до 34 тис. грн) або також позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Тетяна Поляковська