КИЇВ. 3 липня. УНН. У ЄС відсьогодні набрала чинності заборона на використання одноразового пластику. Про це пише УНН з посиланням на сайт Єврокомісії.
Цитата:
"ЄС більше не дозволяє на ринку держав-членів певні одноразові пластикові вироби; і набувають чинності вимоги до маркування", - йдеться у повідомленні Єврокомісії про вимоги, які набувають чинності 3 липня 2021 року.
Деталі
У грудні 2018 року представники Європейської комісії, Європейського парламенту і країн ЄС спільно погодили директиву щодо боротьби з пластиком.
Серед іншого, йдеться про соломинки для пиття, одноразовий посуд, ватні палички.
Держави-члени ЄС повинні будуть досягти мети з роздільного збору пластикових пляшок на 90% до 2029 року, а пластикові пляшки повинні будуть містити не менше 25% переробленого вмісту до 2025 року і 30% до 2030 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Coca-Cola тестує першу паперову пляшку
Доповнення
За даними Європейської комісії, понад 80% морського сміття - це пластик. Товари, на які поширюється цей новий закон, становлять 70% усіх предметів морського сміття. Через повільну швидкість розкладання, пластик накопичується в морях, океанах і на пляжах у ЄС і в усьому світі.
Залишки пластика містяться в морських видах тварин, таких як морські черепахи, тюлені, кити і птиці, а також в рибі і молюсках і, отже, в харчовому ланцюгу людини.