MY.UAНовости
Від важкого дитинства — до спортивних перемог. Як спорт допомагає "складним" дітям ставати успішними
Від важкого дитинства — до спортивних перемог. Як спорт допомагає "складним" дітям ставати успішними

Від важкого дитинства — до спортивних перемог. Як спорт допомагає "складним" дітям ставати успішними

Цих дітей вважають «проблемними». Вони знаходяться у складних життєвих обставинах, але, на думку суспільства, ускладнюють життя іншим. Від дружби з ними намагаються оберігати власних дітей. А ще — мало хто сподівається, що вони легко адаптуються в суспільстві.

Попри обставини, скоригувати поведінку і допомогти їм стати успішними у майбутньому реально. І для цього не потрібно кардинально змінювати все їхнє життя: лише додати нову діяльність і людину, яка зможе скерувати в іншому напрямі й стати позитивним прикладом. Такою діяльністю може стати спорт, а людиною — спортивний наставник.

Спільно з міжнародним благодійним фондом Parimatch Foundation розповідаємо, як спорт допомагає дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, досягати успіхів у житті.

Підтримку в спорті можна знайти через наставників

Дуже часто спорт для дітей стає єдиною можливістю забути про проблеми у школі, вдома та в інших аспектах життя і відчути свою внутрішню силу. Спортивні вправи допомагають дітям розвинути дисципліну, впевненість у собі та навчитися працювати в команді. Програма «Спортивний наставник» від Parimatch Foundation через спорт адаптує дітей до соціального життя, незалежно від їхнього матеріального статусу і життєвих обставин. Задача програми — показати, що завдяки підтримці наставника діти можуть досягти успіху в спорті, а потім — і в житті. Проєкт повертає дітям віру в самих себе і в те, що варто лише докласти зусиль — і в них все вийде.

Президент міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation Катерина Білоруська:

Катерина Білоруська

 «Спорт дає дітям додаткові можливості розвитку: вони бачать інші міста, країни і навіть будуть професійну кар’єру. У них зʼявляється шанс на гарне майбутнє: не тільки завдяки заняттям спортом, а й завдяки наставникам, які ними займаються, надихають і слугують прикладом. Ми вже бачимо позитивні результати програми: діти, які до програми не цікавилися спортом, тепер займають призові місця на змаганнях. Один із хлопчиків-футболістів перейшов у школу "Динамо".

 У "Спортивного наставника" великі плани: будемо запускатися в трьох нових містах, з трьома новими видами спорту і розширювати партнерство зі Спортивним комітетом України. Дізнавшись про таку ініціативу, з нами виходять на звʼязок окремі тренери і спортивні клуби, які теж хочуть приєднатися до програми. Будемо робити все, щоб допомогти більшій кількості дітей по всій Україні».

 Діти, родини яких потрапили в складні життєві обставини, — хто вони?

Складні життєві обставини — це умови, що негативно впливають на життя дитини, стан її здоров’я та розвиток. Це може бути як інвалідність чи важка хвороба, так і домашнє насильство, різні види залежності, ухилення батьків або опікунів від своїх обов’язків тощо. Діти, які проживають у сімʼях, що опинились в складних життєвих обставинах, потребують особливої допомоги й підтримки. Найрідніші люди, їхні батьки, не намагаються створити належних умов для їхнього виховання, розвитку, навчання, лікування.

Згідно з українським законодавством, діти, які вчиняли булінг, домашнє насильство, неодноразово притягувалися до адміністративної відповідальності, коїли кримінальні правопорушення або два і більше разів тікали із сім’ї чи закладу, в якому перебувають, підлягають взяттю на профілактичний облік ювенальної поліції.

Ювенальна поліція намагається працювати як із самими дітьми, так і з їхніми родинами. І головний здобуток цієї роботи в тому, що діти бачать в особі ювенального поліцейського наставника, до якого можна звернутися по допомогу в будь-який час доби і поділитися своїми проблемами.

Parimatch Foundation у рамках благодійної програми «Спортивний наставник» зосередив свою увагу на роботі з дітьми у складних життєвих обставинах як одній із цільових категорій програми. Окрім системних спортивних занять, які регулярно відвідують діти, проводяться і відкриті тренування.

Це допомагає роботі з дітьми бути ще більш плідною та водночас цікавою. Саме 29 травня за підтримки Parimatch Foundation у Києві відбулося відкрите тренування із зірками спорту для дітей-учасників програми «Спортивний наставник», які опинилися в складних життєвих обставинах і перебувають на обліку Ювенальної поліції. Таким чином, відбулося обʼєднання двох проєктів: «Спорт для кожного», який реалізовують спортивний комітет України спільно з Ювенальною поліцією, та «Спортивний наставник» від Parimatch Foundation.

Наталя Пастухова, головний інспектор відділу організації превентивної роботи в громадах Управління ювенальної превенції НПУ:

Наталя Пастухова

«У цьому проєкті ми вирішили зробити акцент на дитячій самообороні та командній роботі й залучити і хлопців, і дівчат. Тренер вчив дітей працювати в команді, відстоювати свої позиції без агресії — це саме те, що допоможе їм реалізовуватися в майбутньому. Ювенальні поліцейські теж були на тренуванні з дітьми — ми ж команда. Діти були дуже задоволені, зацікавилися такими видами спорту, як самбо, джиу-джитсу. Деякі з них вже встигли взяти участь у змаганнях і бажають займатися спортом і надалі».

Спорт допомагає пережити травму і знайти своє місце в житті

У Parimatch Foundation побачили, що цілі програми «Спортивний наставник» перетинаються із державними та спортивними об’єднаннями. Так знайшли партнерів та єдинодумців.

Спортивний комітет України спільно з Ювенальною поліцією започаткували унікальний для України соціальний проєкт «Спорт для кожного» у лютому 2020 року. Цільовою аудиторією стали дівчата віком від 10 до 15 років. У своєму юному віці вони вже зіткнулися з недитячими випробуваннями: хтось був жертвою системного насилля в сім‘ї, хтось пройшов крізь жорсткий булінг у школі. Діти не витримували і часом тікали з дому, а в окремих випадках доходило до спроб самогубства. Для допомоги та реабілітації дівчат вирішили використати спорт і роботу зі спортивними наставниками, тренерами та психологами.

Для реалізації проєкту «Спорт для кожного» обрали два види єдиноборств — джиу-джитсу та самбо. Тренери двічі на тиждень проводять тренування із самооборони для дівчат, встановлюють довірливі стосунки з поліцією, щоб дівчата почувалися в безпеці й відновили віру в людей. Кожну групу дівчат супроводжує ювенальний інспектор, який займається разом із ними.

 «Філософія спорту сприяє відновленню після важких дитячих травм. Кожне тренування — це крок вперед до нових вершин і перемоги над самим собою.

 Уже за рік тренувань команда інспекторів і тренерів почала зустрічатися не тільки в спортивних залах, а й на чемпіонатах. Так, на Чемпіонаті України із самбо були дівчата-учасниці проєкту з Краматорська та Бучі. Дехто з них не лише не займалися спортом до цього, а взагалі прогулювали уроки фізкультури. Було вкрай важко стимулювати їх займатися спортом системно, але врешті кожна з учасниць зрозуміла, що спорт — це можливості. Хтось із них завдяки спорту і змаганням виїхав вперше за межі свого міста, побачив багатогранність життя і себе в ньому», — розповідає про успіхи проєкту Ілля Шевляк, президент Спортивного комітету України.

На відкрите тренування 29 травня приїхали 35 дітей з різних міст України, які продемонстрували спортивні навички та розповіли про свої спортивні мрії. Разом із ними у тренуванні взяли участь українська художня гімнастка, бронзова призерка Олімпійських ігор Ганна Різатдінова, двократний чемпіон Європи з джиу-джитсу Іван Настенко, триразовий чемпіон світу з бойового самбо Владислав Руднев, чемпіон світу з дзюдо Георгій Зантарая (дзюдо). Саме Георгій Зантарая і надав свій зал для проведення відкритого тренування, а Ганна Різатдінова подарувала дітям свою книгу «Мій роман зі спортом» з автографом.

Іван Настенко зізнається: спочатку не вірив, що програма «Спортивний наставник» матиме аж такий успіх, хоча на власному прикладі переконався, як спорт впливає на особистість.

Іван Настенко

 «Спорт дав мені розуміння, що з будь-якої ситуації можна знайти вихід: навіть із дуже стресової. Спорт навчив мене не поспішати робити висновки і раціонально підходити до вирішення будь-якої життєвій ситуації. Ці навички напрацьовуються завдяки змаганням і в процесі підготовки до них.

 За час участі в програмі «Спортивний наставник» я бачив, як змінюються діти, як вдалося показати їм можливості й задати вектор розвитку. Спочатку в мене були певні сумніви в тому, що ініціатива підійде всім дітям-учасникам, але те, що я побачив у фіналі, мене дуже вразило. І в нас, і в колег по самбо дівчинки за час програми вже встигли виступити на змаганнях і навіть зайняти призові місця.

"Спортивний наставник" — дуже крутий проєкт, і я радий, що став його частиною. Сподіваюся, подібні ініціативи будуть запускатися і надалі», — ділиться Іван.

 Головним наставником Івана Настенка був його батько. Схожа ситуація і в Ганни Різатдінової: на спортсменку дуже вплинула її родина і особливо мати, заслужений тренер України. І спортсмени, які усвідомлюють роль наставників у їхньому житті, радо погоджуються стати такими наставниками для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Ганна Різатдінова

 «Я точно знаю, що без спорту не сформувала б такий сильний характер і властивий мені перфекціонізм. Якщо я за щось беруся, то це завжди на максимум — і це в мені виховав саме спорт.

"Спортивний наставник" — це передусім відповідальність як спортсмена і як тренера. Я завжди боролася за те, щоб спортсмени були почуті, а спортом могла займатися кожна людина в нашій країні. І завдяки "Спортивному наставнику" кожна дитина з будь-якої сімʼї може стати спортсменом. Це безцінний проєкт, який допомагає втілювати дитячі мрії в життя», — ділиться враженнями Ганна Різатдінова.

Проєкт «Спортивний наставник» доводить: хоча ми не можемо змінити минуле дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, але можемо суттєво вплинути на їхнє майбутнє. Стати для них наставником. Відвести у спортивну секцію. Познайомити дитину зі знайомим спортсменом. Або просто розповісти іншим про таку можливість і вплив спорту на життя.

 

 

Теги по теме
СпортДіти
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
"Так виглядає фенікс...": Віталій Козловський переспівав свій легендарний хіт, тепер уже вільно
Знай
2025-05-11T08:51:42Z
Лагідна українізація: ШІ уявив героїв серіалу "Величне століття" українцями
24tv
2025-05-11T08:45:35Z
4 українські зірки, які змінили свої імена у документах
24tv
2025-05-11T08:36:17Z
Рецензія на фільм «Серфер» / The Surfer
ITC
2025-05-11T08:19:21Z
Потрібно було починати вже давно, – у Львові презентували колекцію інклюзивного одягу
24tv
2025-05-11T08:15:27Z
Путівник по Євробаченню-2025: все про виконавців, пісні та виступи цього року. Частина 2
Детектор М
2025-05-11T07:06:51Z
Скарлетт Йоганссон та Майлз Теллер знімуться у фільмі Джеймса Ґрея
Кино-Театр
2025-05-11T07:03:59Z
Григорій Решетник відреагував на слова блогерки Мандзюк, що Терен та Бєлєнь не були парою після шоу "Холостяк"
Комсомольская правда
2025-05-11T06:37:07Z
Зірка серіалу "Реванш" Євген Лісничий показав архівні фото з мамою і бабусею
24tv
2025-05-11T06:15:08Z
Іран і США відновлюють переговори щодо ядерної програми
Европейская правда
2025-05-11T09:13:42Z
"Новий наступ Росії буде значно важчим": що тоді гарантувало б Україні безпеку
24tv
2025-05-11T09:12:38Z
По заяві Путіна і «стамбульських переговорах-2»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T09:12:17Z
Макрон відповів Путіну про Стамбул: Безумовному припиненню вогню не передують переговори
Лига
2025-05-11T09:09:33Z
«Рідкісні стосунки довіри»: стало відомо, як спілкуються Зеленський і Макрон
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T09:03:15Z
Прямі переговори України та Росії у Стамбулі: у Путіна назвали свою умову
24tv
2025-05-11T09:03:12Z
Ультиматум Путіна та «парадигма Задорнова»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T09:00:49Z
Відмова Путіна від припинення вогню: у Зеленського зробили першу заяву
GlavRed
2025-05-11T08:57:57Z
Макрон оцінив кількість іноземних військових, яких могли б розгорнути в Україні
Европейская правда
2025-05-11T08:57:29Z
Чи можуть в Україні почати мобілізацію жінок: що кажуть юристи
24tv
2025-05-11T09:06:26Z
Розкриті технічні характеристики китайських керованих ракет PL-15E класу «повітря-повітря»
InternetUA
2025-05-11T09:01:26Z
Пентагон доручив військовим вилучити з бібліотек книги про різноманітність, антирасизм та гендерні питання
Детектор М
2025-05-11T08:58:36Z
NV: Командувач Третім корпусом Білецький – лідер нового типу
Фокус
2025-05-11T08:57:15Z
Коли у школах Тернополя будуть літні канікули у 2025 році
24tv
2025-05-11T08:48:59Z
Пільговики при вступі: нові правила для уникнення конкуренції з сильними абітурієнтами
ZN UA
2025-05-11T08:43:41Z
Папа Лев XIV виклав бачення свого правління та назвав штучний інтелект головним викликом людства
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T08:33:20Z
Удар по заводу "Стріла" у Росії: у мережі з'явилися супутникові знімки з наслідками
24tv
2025-05-11T08:31:40Z
Хто в Україні може вийти на пенсію у 50 років: умови дострокового виходу
24tv
2025-05-11T08:31:36Z
Внутрішній годинник людини відстає на 17 хвилин: що переводить "стрілки" назад
Фокус
2025-05-11T08:57:21Z
Де на кухні найбільше бактерій та як від них уберегтися ‒ кілька порад
Gazeta UA
2025-05-11T08:51:51Z
Син зробив матері декілька пластичних операцій: за це вона заплатила неймовірну "ціну"
Фокус
2025-05-11T08:36:31Z
Чому не можна одягатись у чуже: п'ять прикмет, до яких варто прислухатись
Gazeta UA
2025-05-11T07:58:19Z
Лікар назвав ознаку головного болю, який насправді є аневризмою
Факти ICTV
2025-05-11T07:25:18Z
На жаль, 3 знакам зодіаку у травні розіб'ють серце
24tv
2025-05-11T06:09:52Z
Продукт, який знижує цукор у крові за 15 хвилин
24tv
2025-05-11T06:09:32Z
Не "Шуба" і не "Вінегрет": який ще салат з буряка вам точно сподобається
Telegraf
2025-05-11T03:15:26Z
Як правильно очистити рану вдома і коли варто звертатися до лікаря
Украина Криминальная
2025-05-10T21:57:07Z
Росіяни пошкодили електромережі у Херсоні. У Запорізькій області поранили жінку
Лига
2025-05-11T09:12:35Z
В Україні судили працівницю банку, яка привласнила майже пів мільйона гривень
InternetUA
2025-05-11T08:58:23Z
На Сумщині триває евакуація з прифронтових громад
УкраинФорм
2025-05-11T08:31:41Z
У Харкові внаслідок зіткнення автівки з КАМАЗом загинули троє чоловіків
Мій Харків
2025-05-11T08:27:24Z
Росія цинічно вдарила "Шахедами" по Сумщині: виникли пожежі, пошкоджено нежитлові приміщення
24tv
2025-05-11T08:15:32Z
Атака дронів-камікадзе на Черкаси: помер 58-річний чоловік
ZN UA
2025-05-11T08:10:54Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 11 травня
Мій Харків
2025-05-11T07:31:21Z
У Києві трапилася масштабна пожежа: все довкола у чорному диму, що горить
Telegraf
2025-05-11T07:21:44Z
Жінка втратила 300 тисяч через шахрая з яким познайомилась на сайті знайомств
InternetUA
2025-05-11T06:49:01Z
Яка буде пенсія, якщо зарплата 20 000 гривень
24tv
2025-05-11T09:03:22Z
Робочі місця та інвестиції: що отримає Україна від угоди про копалини
Факти ICTV
2025-05-11T09:01:54Z
Одні не можуть, інші не хочуть: зі сховищами для цибулі дивна ситуація
AgroPortal
2025-05-11T09:00:48Z
На 260 гривень дешевше. Де наразі можна купити каву по акції
Telegraf
2025-05-11T08:31:53Z
Запаси титану в Україні можуть сягати до 20% світових, - НАН
Комсомольская правда
2025-05-11T08:27:08Z
Перевірте свої гаманці: яку купюру євро ніколи не вдасться обміняти в Україні
24tv
2025-05-11T08:27:05Z
Українська кукурудза втрачає цінову конкурентоспроможність
Agravery
2025-05-11T08:22:58Z
Корови, кози та гектари: як розподілять нові гранти від Світового банку
Agravery
2025-05-11T08:22:56Z
На Буковині створять індустріальний парк «ФРУКТОВА ІНДУСТРІЯ»
Agravery
2025-05-11T08:22:50Z
Топ-5 найдорожчих автомобілів світу, які перевищують вартість літака
Gazeta UA
2025-05-11T07:58:53Z
Водії Google Maps знайшли "рятівника" від штрафів: що потрібно терміново включити
Хвиля
2025-05-11T07:45:25Z
Чому важливо перевіряти тиск в колесах авто: справа не лише в економії пального
Gazeta UA
2025-05-11T07:19:13Z
Nissan замислився над випуском нової Maxima
AutoCentre
2025-05-11T07:10:17Z
Електромобілі Zeekr – офіційно в Україні: що потрібно знати про це
AutoGeek
2025-05-11T07:03:30Z
Здогадуються одиниці: для чого потрібні маленькі чорні крапки на склі в автомобілі
GlavRed
2025-05-11T03:27:52Z
Grok з’явиться в автомобілях Tesla
InternetUA
2025-05-11T00:01:54Z
Продавець виставив новенький Mercedes SUV і миттєво втратив тисячі
Топ Жир
2025-05-10T23:45:27Z
Яка особливість автомобіля відразу видає його застарілість?
Топ Жир
2025-05-10T22:00:54Z
Скільки метрів має бути гараж від межі сусіда
24tv
2025-05-11T09:06:49Z
Ще гучніше, ніж на Великдень: у 24 ОМБр розповіли, яким було "перемир'я" на фронті
24tv
2025-05-11T09:06:03Z
Відключення світла на тиждень 12–18 травня в Полтавській області: кому зробили попередження
Политека
2025-05-11T09:01:53Z
ЗСУ просунулися в Курській області
FaceNews
2025-05-11T09:01:19Z
Новий графік транспорту в Запоріжжі: до чого готуватися пасажирам
Политека
2025-05-11T08:32:21Z
Держводагентство отримало 15 заявок від ОВК на передачу меліоративних комплексів
AgroPortal
2025-05-11T08:31:56Z
Гороскоп на тиждень з 12 по 18 травня: Тельцям - конфлікти, Ракам - зміни
GlavRed
2025-05-11T08:27:07Z
Київський КПК вдосконалює гофротару для фруктів і ягід: з ланів – на полиці без втрат
Agravery
2025-05-11T08:22:37Z
Вперше в Києві зберуться сировари з усієї України
Agravery
2025-05-11T08:22:21Z
Китайський гороскоп на завтра 12 травня: Тиграм - стрес, Зміям - зневага
GlavRed
2025-05-11T09:09:58Z
Як не треба клеїти шпалери: поради, що збережуть ваші нерви і гроші
Telegraf
2025-05-11T09:00:46Z
Урожай ще можна врятувати: що робити, коли пожовтіли огірки
Telegraf
2025-05-11T08:43:55Z
Гороскоп Таро на сьогодні 11 травня: Овнам - бути наполегливішими, Близнюкам - медитувати
GlavRed
2025-05-11T08:27:03Z
Розсадник кліщів і грибів: людям слід прати постільну білизну частіше, ніж усі думають
Фокус
2025-05-11T07:10:53Z
Як очистити сковорідку: ефективні способи для різних типів посуду
24tv
2025-05-11T06:42:10Z
Посадіть ці рослини під горіхом: будуть рости неймовірно добре
24tv
2025-05-11T06:15:44Z
Вафельний торт заграє новими барвами: що додати в десерт для яскравого смаку
Telegraf
2025-05-11T06:12:15Z
Як позбутися колорадських жуків народними методами - кілька порад
Gazeta UA
2025-05-11T05:43:45Z
З'явилися перші оцінки Doom: The Dark Ages – що кажуть критики
24tv
2025-05-11T08:48:40Z
Легкий спосіб захистити планету: чому людям слід користуватися посудомийною машиною
Фокус
2025-05-11T08:12:08Z
Магнітна буря затихла, але ненадовго: коли чекати наступного "удару"
Telegraf
2025-05-11T08:03:13Z
Google виявила новий російський шпигунський вірус LostKeys
Детектор М
2025-05-11T08:03:04Z
Месенджери під загрозою: як захистити себе від крадіжки акаунтів через фішингові платформи
InternetUA
2025-05-11T07:10:10Z
Мисливці на драконів та викрадачі дітей: ким були реальні "гобіти" і чи дожили вони до наших днів
Telegraf
2025-05-11T07:03:30Z
ФБР та голландська поліція вилучили та заблокували ботнет зламаних маршрутизаторів
InternetUA
2025-05-11T06:46:25Z
Секрети, що всі дізналися з позову WhatsApp проти NSO Group щодо шпигунського програмного забезпечення
InternetUA
2025-05-11T06:31:24Z
Знадобилося всього 15 років: у WhatsApp з'явився нативний додаток для iPad
InternetUA
2025-05-11T06:25:09Z
Українець здобув блискавичну перемогу нокаутом в Італії
24tv
2025-05-11T09:12:13Z
Юрчец зіграє з перших хвилин проти Колоса
Football.ua
2025-05-11T09:07:56Z
Форвард Атлетіко знищив Сосьєдад, встановивши рекорд Ла Ліги: відео шаленого перфомансу
24tv
2025-05-11T09:03:57Z
Українець Овчаренко виграв парний трофей турніру ITF в Італії
УкраинФорм
2025-05-11T09:01:21Z
"Шахтар" - "Динамо": анонс, де і коли дивитися фінальний матч Кубка України
ZN UA
2025-05-11T08:52:16Z
Горін: Рух показав, що має кращі фізичні кондиції
Football.ua
2025-05-11T08:43:21Z
Мареска: Сподіваюся, гра проти Ньюкасла дозволить нам проявити свої найкращі якості
Football.ua
2025-05-11T08:40:07Z
Українські кадети із «золота» розпочали чемпіонат світу з тхеквондо
УкраинФорм
2025-05-11T08:39:49Z
Студентський чемпіонат Росії з боротьби завершився масовою бійкою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T08:39:45Z