Одна з лідерок білоруської опозиції Світлана Тихановська прокоментувала розгром видання «Наша Ніва», який стався 8 липня, пише Радіо Свобода.
Вона закликала підписуватись на соцмережі ЗМІ, які переслідує білоруський режим, адже вони пишуть історію.
«Режим настільки боїться правди, що продовжує перемагати незалежні ЗМІ. Лише на цьому тижні закрили кореспондентське відділення "Єврорадіо" в Мінську, прийшли з обшуками до редакцій видань "Брестская газета" та "Intex-Press". Нарешті, прийшли й до "Нашої Ніви", найстарішої білоруської газети, про яку пишуть у підручниках. Про це знає кожен студент. Ось так режим ставиться до історії Білорусі. Він так боїться правди, що блокує незалежні ЗМІ, не видає акредитації іноземним журналістам, закриває офіси, арештовує рахунки та саджає редакторів. Вони сподіваються, що якщо журналістів викрадуть, а ЗМІ закриють, люди забудуть про фальсифікації, насильство та репресії. Але пам’ять і правда все-таки міцніші. І наше завдання – підтримати журналістів, допомогти їм відновити вебсайти, як це вже робив Tut.by у домені Zerkalo.io», – сказала Світлана Тихановська.
Вона закликала передплатити медіаканали, поділитися інформацією з редакціями, допомогти іншим людям встановити Telegram та увімкнути VPN для читання білоруських ЗМІ.
Нагадаємо, що 8 липня правоохоронні органи Білорусі прийшли з обшуками до редакції «Наша Ніва», також був затриманий головний редактора видання Єгор Мартинович. Точне місцезнаходження Мартиновича наразі невідоме.
У Білорусі тривають репресії після президентських виборів 2020 року, на яких «переміг» Олександр Лукашенко.
Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа.
Зокрема, влада розпочала масштабну кампанію репресій проти найбільшого інтернет-порталу Tut.by. МВС Білорусі просить визнати всі матеріали Tut.by «екстремістськими» і заборонити їх поширення.
5 липня 2021 року влада Білорусі закрила кореспондентське відділення «Єврорадіо» в Мінську. До цього моменту «Єврорадіо» було одним з небагатьох іноземних ЗМІ, яке мало кореспондентський пункт у Білорусі.
24 травня 2021 року самопроголошений президент Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій.
8 червня Лукашенко підписав поправки до Кримінального кодексу, які криміналізують критику уряду та несанкціоновані демонстрації у Білорусі.
Фото: з вільних джерел