MY.UAНовости
М’яка сила Кіркорова: що не так із виступами російських музикантів в Україні
М’яка сила Кіркорова: що не так із виступами російських музикантів в Україні

М’яка сила Кіркорова: що не так із виступами російських музикантів в Україні

Громадські організації та медіапроєкти відмовляються від участі в соціальних активностях фестивалю Atlas Weekend через присутність у лайнапі Валерія Меладзе, який дає приватні концерти диктатору Лукашенку. Активна громадськість пікетує концерти російських артистів в українських містах і вимагає повернути головного кремлівського шоумена Філіпа Кіркорова до списку загроз національній безпеці України.

То що не так із російськими музикантами «поза політикою»? Чому і як саме вони загрожують нашій нацбезпеці? Який сенс у забороні концертів?

М’яка сила  зброя, що замінила ядерну

Вперше про концепцію м’якої сили (soft power) заговорили близько трьох десятків років тому. Американський політолог і майбутній працівник адміністрації президента США Біла Клінтона Джозеф Най висунув цю ідею на сторінках журналу «Foreign Policy». Він стверджував, що хоча наприкінці ХХ сторіччя вплив Сполучених Штатів був слабшим, ніж одразу після закінчення Другої світової війни, країна все ще мала унікальне джерело сили, крім воєнної. І цю силу можна застосовувати «для того, щоб робити щось і контролювати інших, щоб змусити їх робити те, чого вони не робили і для зміцнення своєї лідерської позиції у світі».

Це явище він назвав м’якою силою — інструментом, який став альтернативою гонці озброєнь і визначив епоху після холодної війни.

Суть м’якої сили США дослідник розділяв на три категоріїї — культурну, ідеологічну та інституційну. А її основою визначив ліберальну демократичну політику, економіку вільного ринку й такі основні цінності як права людини.

Насправді національні держави практикують м’яку силу протягом століть. Втім у просторі національної безпеки вона лише зараз набуває такого ж визнання, як її жорсткий, давніший та наочніший аналог — воєнна сила.

Можна узагальнити, що найефективніше м’яка сила країни працює за поєднання трьох ресурсів, — культури країни (там, де вона приваблива для інших), її політичних цінностей (якщо вона відповідає їм вдома та за кордоном) та її зовнішньої політики (якщо вона має моральний авторитет).

М’яка сила в руках авторитарних режимів

Як показує досвід, м’яка сила авторитарних режимів, на відміну від демократичних країн, має зовсім інші цілі та механізми. За останні кілька десятиліть авторитарні режими почали все частіше звертатися до цього інструменту.

Одним із таких прикладів є Китай. Коли країна почала різко розвивати свою hard power, жорстку силу, серед політичного керівництва сформувалася стратегія, яка передбачала, що в міру зростання військової та економічної міці Китаю країна має ставати привабливішою на міжнародній арені. Саме для цього мала використовуватися, власне, м’яка сила.

Про потребу більше інвестувати у м’яку силу в 2007 році сказав 17-му з’їзду Комуністичної партії Китаю президент Китаю Ху Цзіньтао, про це каже й нинішній президент Сі Цзіньпін. Відтоді мільярди доларів були вкладені в нарощування потужностей м’якої сили, і на цю тему було опубліковано тисячі статей.

Китай досяг змішаного успіху зі своєю стратегією м’якої сили. Разючий рекорд економічного зростання країни, який вивів сотні мільйонів людей із бідності, та її традиційна культура стали важливими джерелами привабливості. Однак опитування показують, що Китай не лише відстає від США в загальній привабливості в більшості частин світу, включно з Азією, але й перетворюється на дедалі більшу загрозу на міжнародній арені.

З початку 2000-х років Росія теж почала активно впроваджувати політику м’якої сили у свою зовнішньополітичну стратегію. Ця концепція виникла в контексті амбіцій Кремля в так званому ближньому зарубіжжі — поширити свою владу на «співвітчизників» у пострадянських країнах та повернути собі статус наддержави. Фактично перетворюючи м’яку силу на «м’яку агресію».

Росія офіційно визнала м’яку силу пріоритетом

Російське політичне керівництво трактує концепцію м’якої сили не так, як її визначив Джозеф Най. Як сказав сам політолог, «такі країни як Росія чи Китай, які проголосили свою прихильність до концепції м’якої сили з різних причин, не можуть стати привабливими для цільової міжнародної аудиторії». Багато китайських і російських ініціатив м’якої сили часто переслідують відверто прагматичні цілі, які будуються виключно на власних інтересах, не враховуючи інтереси міжнародних партнерів та спільноти. Таким чином, для Кремля м’яка сила — це певний інструмент для маніпуляцій.



Із середини 2000-х років Росія намагалася розробити власну концепцію м’якої сили та власний механізм реалізації. Вже у 2012 році м’яка сила стала одним із ключових інструментів зовнішньої політики Кремля.

На щорічному зібранні російських дипломатів у 2012 році Путін виступив із промовою про нову доктрину зовнішньої політики, де й поставив завдання застосовувати методи м’якої сили. У 2013 році ідея м’якої сили була офіційно введена в доктрину зовнішньої політики Росії.

Поряд із м’якою силою протягом останніх двадцяти років Росія неодноразово використовувала жорсткі силові інструменти, як у випадку Грузії у 2008-му та України у 2014 році. Такі дії, по-перше, суперечать офіційно проголошеному Росією дотриманню ненасильницьких методів зовнішньої політики, а по-друге, це також свідчить, що в руках агресора і м’яка, й жорстка сила є однаково небезпечними. І якщо одна сила в певний час стихає, інша вступає в дію. А у критичних ситуаціях, як це вже траплялось у Грузії та Україні, саме м’яка сила уможливлює й навіть спрощує можливість військової інтервенції.

Як зазначає філософ, доктор політичних студій Володимир Єрмоленко, «сьогодні потужність керованої Кремлем Росії полягає не тільки в танках і військових вторгненнях, як в Україні, Молдові та Грузії. Окрім експансіоністської жорсткої сили, Кремль також має м’яку силу — силу, яка впливає на розум, емоції та історії. Ця м’яка сила набагато сильніша, ніж люди на Заході, як правило, вірять».

Мережі м’якої сили Кремля в Україні та світі

Після 2004 року Кремль почав активно створювати власні гасла для просування своїх інтересів за кордоном і особливо серед членів російської діаспори в країнах колишнього СРСР.

Складовою першої версії м’якої стратегії безпеки стала концепція «русского міра», орієнтована на всіх російськомовних людей у світі, які проживають за межами Росії. У 2006 році на зустрічі з представниками творчої інтелігенції Путін уточнив зміст цього поняття: «"Русский мір" може і повинен об’єднати всіх, кому дороге російське слово і російська культура, де б вони не жили, в Росії або за її межами. Частіше вживайте це словосполучення "русский мір"».

Згодом одним із центрів втілення м’якої політики Кремля став фонд «Русский мир». Саме в Україні у 2012-2013 роках почалося активне зростання кількості культурних центрів та проросійських організацій. В цей час було створено мережу центрів фонду «Русский мир» при школах, бібліотеках, університетах. На цій мапі добре видно, що кількість цих центрів в Україні вища, ніж у сусідніх країнах. В Україні їх зараз налічується чотири, в Білорусі — один, у Латвії та Литві — по два.

У 2008 році у Росії було створено Федеральне агентство у справах Співдружності незалежних держав (СНД), співвітчизників, які проживають за кордоном, і з міжнародної співпраці — Росспівробітництво. Саме ця інституція стала основною для застосування м’якої сили Кремля за кордоном.

Відділення Росспівробітництва досі функціонує в Україні під вивіскою «Російського центру науки та культури», і незважаючи на те, що намагається відкрито уникати конфліктів та провокацій, все ж активно просуває кремлівські наративи, нехай і завуальовано.

У співпраці з цим Центром на території нашої держави діють численні організації та товариства, до яких, зокрема, належать ГО «Центр національних культур» (Київ); Міжнародна асоціація слов’янського єднання ім. П. А. Столипіна (Київ); Міжнародний педагогічний клуб (Київ); ГО «Харківське товариство східних слов’ян» (Харків), ГО «Ветерани Великої Вітчизняної війни, праці та військової служби»; ГО «Русич Миколаїв» (Миколаїв); Молодіжний клуб «Киевлянин» (Київ); ГО «Земляцтво ленінградців у Львові «Пітер-клуб» (Львів); Київське товариство російських співвітчизників «Батьківщина» (Київ).

Таким чином, Росспівробітництво у співпраці з цими центрами, які цілком легально функціонують на території України, створюють цілу мережу осередків для поширення кремлівських наративів та просуває «об’єктивне сприйняття Росії» за кордоном.

Російський шоубізнес як зброя

Іншим інструментом м’якої сили Кремля є російська попкультура. Хоча, звісно, й політики, й самі російські виконавці продовжують повторювати мантру Путіна про те, що «справжня культура та мистецтво мають залишатися поза політикою». Та все ж для Кремля гастролі російських виконавців в Україні є дуже легким та швидким способом поширення проросійських меседжів на українську аудиторію.

Моргенштерн, Басков, Шура, Боярський і ще близько 200 осіб внесені в «чорний список СБУ». Усім, хто входить до цього списку, в’їзд в Україну заборонений із різних причин. Хтось публічно підтримав окупацію Криму та назвав це «возз’єднанням», як-от Олег Газманов, Валерія, Йосип Пригожин і Микола Расторгуєв. Хтось систематично дає концерти на півострові, як от Лоліта, Катя Лель, Григорій Лепс, чи гастролював на окупованих територіях Донбасу, як Юлія Чичеріна та актор Пореченков.

Дехто з цих виконавців стверджує, що не підтримує жодну політичну силу, як співачка Глюкоза, яка після затримання Державною прикордонною службою в Україні заявила: «Я взагалі ніяк не ставлюся, я поза політикою. Але для мене можливість бути в Україні набагато важливіша». Та попри це російська влада дуже вміло використовує становище артистів. Вибір, який ставить їм кремлівська політика, зовсім невеликий: або ти маєш «правильну» позицію щодо Криму, або грошей і певних привілеїв, які дозволяють тобі працювати у своїй сфері, ти не маєш.

У цьому списку є артисти, які дуже активно підтримують Путіна і транслюють його політику через свої висловлювання та гастролі. Одним із таких затятих прихильників Путіна є Філіп Кіркоров. Артист неодноразово висловлював підтримку анексії Криму Росією та заявляв, що півострів є його «улюбленим місцем у Росії».

Прессекретар Путіна Пєсков відверто визнав Кіркорова елементом м’якої сили Кремля: «Для нас відрадно, що значна частина його концертної діяльності проходить за кордоном. Є таке поняття, як м’яка сила за кордоном. Він один із яскравих представників тієї самої м’якої сили. Він не тільки доходить до наших співвітчизників, але його мистецтво підкорює громадян тих країн, куди він їздить».

Сам Кіркоров неодноразово використовував у своїх інтерв’ю маніпулятивні висловлювання, що його пісні, мовляв, несуть любов, мир і покликані возз’єднати український та російський народи. Та скільки би Кіркоров не намагався переконати всіх, що він поза політикою, він і є найяскравішим втіленням російської політики.

У січні 2021-го Кіркорову заборонили в’їзд у Литву за «свідоме заперечення територіальної цілісності та суверенітету України та незаконне виправдовування агресивних дій Російської Федерації». 22 червня Філіпу Кіркорову був заборонений в’їзд на територію України, однак 28 червня це рішення було скасовано, за повідомленням СБУ, через «судові прецеденти» і потребу додатково вивчити справу. Сам Кіркоров у своєму інстаграмі привітав повернення в український простір: «Тепер у кожному будинку України можуть по праву звучати мої пісні, по телебаченню можуть транслювати мої шоу».

Ще одне повернення відверто прокремлівського виконавця — російський репер Баста. З вересня 2017 року він перебував у переліку виконавців, яким заборонено в’їзд на територію України через відвідування окупованого Криму. Зокрема, Баста виступав із концертами в Ялті влітку 2014 і 2015 року, а пізніше брав участь у всеросійському конкурсі пісні про Кримський міст. У 2016 році виконавець знімався в ролі офіцера російської армії у фільмі «Ке-ды» у Севастополі. Окрім того, у 2014 році події Революції гідності репер розцінив як «громадянську війну», згадавши й інші добре відомі антиукраїнські тези, як-от про «розподіл нації на схід і захід» і «восток кормит всю Украину». Його концерти в Києві та Одесі у 2021 році стали можливими через формальне закінчення терміну трирічної заборони.

Ці випадки, на жаль, демонструють, що в Україні все ще не сформувалося чітке розуміння загроз, які несе в собі м’яка сила Росії.

У сучасному світі ні музики, ні мистецтва, ні спорту поза політикою не існує. Звісно, агресор переконуватиме нас, що музика — це просто музика. Але активні гастролі російських артистів на окупованих українських територіях — це стратегічний хід Кремля та інструмент легітимації окупаційної влади в очах місцевих мешканців, який має переконати їх у «перевагах» «возз’єднання».

Для всієї України гастролі російських попвиконавців — це фактично продовження окупації.

Російська м’яка сила — дуже потужна зброя Кремля. Вона стирає ідентичність, створює відчуття, що війни не існує, створює умови для ослаблення українського спротиву російській агресії. Російська музика — частина цієї зброї, яка активізується, щойно стихають реальні бойові дії.

Фото: pinterest.com

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
РФ сконцентрувала третину боєздатної стратегічної авіації в "Оленьї": що задумав ворог
Фокус
2024-05-19T23:06:25Z
Михайло Ходорковський про можливий “програш” Заходу у війні Путіна та страшний сценарій для України”
360ua.news
2024-05-19T14:54:40Z
"Щуру звернуть голову": розкрито несподіваний сценарій ліквідації Путіна
GlavRed
2024-05-18T18:27:25Z
Макрон запросив росіян на річницю висадки в Нормандії. Реакція Білого дому
ГЛАВКОМ NET
2024-05-18T10:25:29Z
Майже дві третини поляків підтримують будівництво укріплень на кордоні з РФ і Білоруссю
УкраинФорм
2024-05-20T04:37:16Z
Як адміністрація Байдена намагається обмежити Китай без ескалації?
GlavRed
2024-05-20T04:27:19Z
Джуліані під час святкування ювілею вручили обвинувачення у фальсифікації виборів у США
УкраинФорм
2024-05-19T01:03:35Z
Мінус Патрушев: чи плюс для України
Обозреватель
2024-05-18T08:28:11Z
Два Patriot принципово змінять ситуацію: Зеленський відреагував на удар РФ по Харківщині
TSN
2024-05-19T15:27:47Z
Стало відомо, чому вершкове масло у Європі можна купити вдвічі дешевше, ніж в Україні
AgroNews
2024-05-18T12:13:23Z
"ПриватБанк" дав пораду українцям: як зняти готівку та переказати гроші, якщо відключили світло
Политека
2024-05-19T15:04:55Z
В «Укренерго» розповіли, коли вдасться уникнути відключень світла
Варта1
2024-05-17T08:31:28Z
Платіжки за світло розраховуватимуть за різними коефіцієнтами: кому дадуть шанс заощадити
Знай
2024-05-20T04:36:31Z
Ціни кусаються, але вже не так сильно: огірки та помідори стали доступнішими
Знай
2024-05-20T02:12:51Z
Соратник президента анонсував підвищення тарифів на електрику
ГЛАВКОМ NET
2024-05-20T04:30:01Z
В Україні зросли ціни на ковбасу та сир
AgroNews
2024-05-20T04:04:39Z
В Україні знизилися ціни на популярну ягоду: яблука продовжують дорожчати
Хвиля
2024-05-20T03:33:32Z
Курс валют в Україні 20 травня 2024 року: скільки коштує долар і євро
VGorode
2024-05-20T03:24:24Z
СБУ та ГУР атакували обʼєкт, який "перевершує Кримський міст": військове зведення від Світана
24tv
2024-05-17T17:03:50Z
У Харкові пролунали потужні вибухи
TSN
2024-05-19T09:03:38Z
Подарована княгинею Ольгою та була частиною Чернігівщини: київська Дарниця на початку 1900-х. Фото
Обозреватель
2024-05-19T03:25:54Z
"Страшний сон для ворогів!" Генштаб показав, як працюють у парі танк Leopard та гармата Rheinmetall
Обозреватель
2024-05-19T12:13:43Z
У Запорізькій області через обстріли поранений чоловік
УкраинФорм
2024-05-20T04:25:14Z
Мінлива хмарність, без опадів: прогноз погоди на 20 травня
ГЛАВКОМ NET
2024-05-20T04:18:04Z
На фронті, рятуючи інших, загинув 21-річний бойовий медик Олександр "Кузьма" Кучерявенко
Khreschatyk
2024-05-17T17:30:56Z
В яблучко: у Виборгу та Слов'янську-на-Кубані безпілотники влучили у нафтопереробні заводи
Telegraf
2024-05-19T02:12:21Z
Росіяни обстріляли Вовчанську громаду: одна людина загинула і п'ятеро поранені
УкраинФорм
2024-05-18T16:43:13Z
Церковне свято 19 травня: що заборонено робити у другу неділю після Великодня
GlavRed
2024-05-18T08:27:00Z
Коли закінчиться війна: майор ЗСУ зробив прогноз - Україна перехопить ініціативу
GlavRed
2024-05-19T03:27:27Z
Не продати, не переписати, не вивезти: у новому законі про мобілізацію запровадили жорсткі обмеження для власників авто
Telegraf
2024-05-18T11:03:19Z
Популярна помилка: Авраменко розкрив слово, яке багато українців говорять суржиком
Telegraf
2024-05-19T13:15:19Z
Свято 20 травня: що не можна робити сьогодні, щоб не збідніти
Telegraf
2024-05-20T04:06:29Z
5 років після інавгурації Зеленського – як за цей час змінилось президентське подружжя
24tv
2024-05-20T04:06:19Z
"Мені не подобаються п**ари": на відомого блогера напали прямо в центрі Львова
Telegraf
2024-05-19T13:51:20Z
Які обставини звільнення з військової служби передбачені з 18 травня
24tv
2024-05-20T04:15:18Z
Полювання на ухилянтів: у якому регіоні України поставили рекорд і скільки вже доправили до ТЦК. Дані від Нацполіції
Обозреватель
2024-05-20T04:10:22Z
Гелікоптер із президентом Ірану на борту зазнав аварії, тривають пошуки – ЗМІ
ZN UA
2024-05-19T21:33:32Z
В Україні затримали американського добровольця, якого у США підозрюють у подвійному вбивстві
24tv
2024-05-18T06:22:07Z
У Росії горять нафтобази та НПЗ після атаки дронів
TSN
2024-05-19T02:33:12Z
26 тис. росіян залишилися без світла: у Новоросійську горить підстанція
ГЛАВКОМ NET
2024-05-18T11:28:30Z
Червоний Півмісяць Ірану заявив, що рятувальники знайшли розбитий президентський гелікоптер
УкраинФорм
2024-05-20T03:24:43Z
В Індії бойовики напали на туристичний табір, є поранені
УкраинФорм
2024-05-20T02:07:28Z
На кордоні з Молдовою затримали відразу 11 ухилянтів
УкраинФорм
2024-05-20T04:36:46Z
Виявлено місце аварії вертольота, на якому летів президент Ірану: пасажири, найімовірніше, загинули. Всі подробиці, фото й відео
Обозреватель
2024-05-20T03:40:22Z
Вночі у Курську прогриміли вибухи: окупанти скаржаться на атаку дронів
24tv
2024-05-20T03:33:49Z
Усик потрапив у лікарню після перемоги над Ф'юрі: що сталось із абсолютним чемпіоном
24tv
2024-05-19T01:18:21Z
Катерина Усик — жінка, без якої Олександр Усик не може ні дихати, ні перемагати
Фокус
2024-05-19T06:12:30Z
Дідик: Рух має показати все, на що здатний
Football.ua
2024-05-19T05:43:41Z
Син Ф'юрі сфотографувався із Усиком перед битвою за абсолют: несподіване фото
24tv
2024-05-18T18:21:27Z
Клопп заспівав ім'я нового головного тренера Ліверпуля під час прощання з клубом
Football.ua
2024-05-19T21:25:58Z
Брест уперше у своїй історії завоював медалі чемпіонату Франції
Football.ua
2024-05-19T21:19:19Z
Роналду дотримався своєї обіцянки та приїхав на бій, щоб підтримати Усика
ГЛАВКОМ NET
2024-05-19T22:03:16Z
Голанд – перший гравець в історії, який став найкращим бомбардиром і чемпіоном АПЛ у двох сезонах поспіль
Football.ua
2024-05-19T21:40:40Z
Стали відомі всі учасники Суперкубка Іспанії
Football.ua
2024-05-19T21:34:36Z
В Україні виріс попит на авто зі США: найпопулярніші моделі
Фокус
2024-05-17T07:27:52Z
Представлений кабріолет Land Rover Defender
Portaltele
2024-05-20T04:13:13Z
«Формула-1». Ферстаппен виграв Гран-прі Італії
УкраинФорм
2024-05-19T17:21:02Z
Механік розкрив, які три речі необхідно перевірити під час купівлі автомобіля
GlavRed
2024-05-19T16:27:44Z
У Китаї їздитимуть безпілотні таксі без керма та педалей вже цього року
Portaltele
2024-05-19T15:13:44Z
Названо недорогі, але надійні авто: ви будете задоволені вибором
Telegraf
2024-05-19T15:00:44Z
Краще триматися подалі: які люксові авто невигідно купувати у 2024 році
Обозреватель
2024-05-19T14:07:58Z
Названо найнадійніший вид коробки автомат: має ресурс як "механіка"
Telegraf
2024-05-19T12:27:48Z
Можуть дуже швидко зламатися: які електромобілі краще не купувати у 2024 році
Обозреватель
2024-05-19T11:34:36Z
Чи зможете знайти людину на цій оптичній ілюзії
TSN
2024-05-19T12:03:46Z
Населених планет набагато більше, ніж вважалося раніше: нове дослідження вчених
TSN
2024-05-19T12:03:59Z
Ядерна зброя РФ у космосі — вчені попередили про апокаліпсис у разі вибуху
InternetUA
2024-05-18T08:28:10Z
Власники нових iPad Pro скаржаться на дисплеї
InternetUA
2024-05-20T04:31:30Z
OpenAI розпустила команду, яка займалась усуненням ризиків від штучного інтелекту
InternetUA
2024-05-20T01:01:43Z
Apple випустить нову версію трекера AirTag
Portaltele
2024-05-20T04:13:43Z
Лінійка iPhone 16 вийде в цих нових кольорах
Portaltele
2024-05-20T04:13:26Z
Microsoft додала у Windows 11 можливість створення 7z- та tar-архівів
InternetUA
2024-05-20T04:01:12Z
Тарифний план Starlink Mobile Global зріс у ціні вдвічі
InternetUA
2024-05-20T03:01:07Z
Як правильно – "згУщене" чи "згущЕне молоко": якої поширеної помилки треба уникати
GlavRed
2024-05-19T13:27:56Z
Смажені крильця з соусом барбекю: будуть дуже хрусткими
Обозреватель
2024-05-17T07:07:55Z
Будете без пральної машинки: які дії наближають її поломку - багато хто робить саме так
Знай
2024-05-20T04:21:28Z
Зваріть яйця та відправте їх у лаваш: такий рулет ви ще не готували
Telegraf
2024-05-20T04:15:06Z
Пряна скумбрія в духовці з особливим інгредієнтом: смак вас приємно здивує
Обозреватель
2024-05-20T04:10:48Z
Шикарний "кабачковий" сніданок: такі міні-піци ви приготуєте за 15 хвилин
Telegraf
2024-05-20T03:12:17Z
Лайфхак, за який вдячні господині по всьому світу: як почистити та пом'яти картоплю одним рухом
24tv
2024-05-20T03:09:37Z
Щоб вдома було ідеально чисто: який мінімум треба робити щодня
Обозреватель
2024-05-20T03:07:56Z
В азіатському стилі: "Мастер Шеф" Литвинова дала рецепт ситної локшини з овочами
Политека
2024-05-20T03:03:09Z
Настя Каменських дала інтерв'ю найвпливовішому іспанськомовному журналісту в США. Тепер Америка нам допоможе
Детектор М
2024-05-17T13:31:31Z
Сердючка переспівала Teresa & Maria та звернулася до Alyona Alyona з Jerry Heil
GlavRed
2024-05-20T03:27:21Z
Санта Дімопулос відверто зізналася, чи намагалася повернути чоловіка після розлучення
24tv
2024-05-19T22:54:03Z
5 фільмів, які мотивують на роботу
24tv
2024-05-19T21:33:14Z
Перший серед британців: який легендарний музикан став мільярдером
24tv
2024-05-19T20:54:59Z
СНІД не знає кордонів: хто з зірок помер від цієї хвороби
24tv
2024-05-19T20:33:25Z
Відомий український співак порозважав росіян з путіністами у Німеччині
TSN
2024-05-19T19:45:12Z
Ненависть, що переростає в кохання: 3 захопливих фільми, які точно вам сподобаються
24tv
2024-05-19T19:06:25Z
Є такі терочки, – дружина зірки фільму "Скажене весілля" розповіла про труднощі у шлюбі
24tv
2024-05-19T19:03:14Z
Найкращі антивікові маски для гладкої шкіри: попрощайтеся зі зморшками
Обозреватель
2024-05-20T04:10:58Z
Як позбавитися плям від помади: допоможе підручний засіб
Политека
2024-05-20T04:01:43Z
5 переваг граната для здоров'я: чому варто додати його до свого раціону
Обозреватель
2024-05-20T03:40:07Z
Корисні продукти для бездоганної шкіри: включіть їх у свій раціон
Обозреватель
2024-05-20T03:07:50Z
20 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-05-19T21:12:10Z
Корисно для серця: прості правила, яких слід дотримуватися
Обозреватель
2024-05-19T20:55:17Z
"Я 34 роки хворіла, не знаючи чому": через лікарську помилку десятки тисяч людей стали жертвами страшного вірусу
Знай
2024-05-19T20:30:40Z
Сексологиня пояснила, чому чоловіки втрачають сексуальний потяг і що з цим можна зробити
24tv
2024-05-19T20:27:55Z
На Київщині виявили кілька випадків ботулізму: чоловік в реанімації
ZN UA
2024-05-19T16:58:04Z