MY.UAНовости
Марина Савченко: «Я такого набачилася в міліції, що зараз за мою поведінку мене часто називають залізною леді»
Марина Савченко: «Я такого набачилася в міліції, що зараз за мою поведінку мене часто називають залізною леді»

Марина Савченко: «Я такого набачилася в міліції, що зараз за мою поведінку мене часто називають залізною леді»

Херсонська журналістка Марина Савченко працює в регіональній газеті «Новый день» і є місцевою кореспонденткою каналу новин «24». Вона з дитинства мріяла стати кримінальною журналісткою — і стала нею попри все. У юності Марина перервала журналістську роботу на каналі «Магнолія-TV», аби чотири роки працювати в міліцейській пресслужбі. Розповідає про ці роки як про справжню школу виживання, яка багато дала їй і як журналістці, і як особистості. Сьогодні Марині доводиться висвітлювати та розслідувати найскладніші теми, пов’язані зі злочинністю, корупцією, браконьєрством тощо. Водночас для каналу «24» вона знімає сюжети на найрізноманітніші теми, зокрема про культурні події й туристичні цікавинки Херсонщини.

Говоримо з Мариною Савченко про її шлях у журналістику, досвід роботи в міліції, висвітлення конфліктних локальних тем та про бойкот, який херсонські журналісти влаштували Володимиру Зеленському.

— Марино, ви завжди мріяли бути журналісткою?

— Так, і навіть більше — я з журналістської династії. Мій дід був журналістом, хоча в нього була складна доля: він ветеран, дійшов до Берліна. Дід був непересічний: він і писав, і малював, і співав. Його улюбленими жанрами були фейлетони й гуморески, а сам він публікувався в журналах «Перець» і «Крокодил». Я, на жаль, його не пам’ятаю, мені було лише три рочки, коли він помер. У мами після його смерті відкрився цей дар і вона почала писати.

Наприкінці вісімдесятих по телебаченню йшов італійський серіал «Спрут». У ньому була героїня-журналістка, яка спеціалізувалася на кримінальній тематиці. Вона мені подобалася, і в школі я всім говорила, що обов’язково буду як вона: журналістка, перед якою всі двері відчинені. Я закінчила звичайну сільську школу у віддаленому від Херсона районі, але так усе й вийшло.

— Як ви опинилися саме у кримінальній журналістиці?

— Моя мама була бібліотекаркою, батько — передовим колгоспником. У них не було грошей для того, аби я навчалася на журналістку у столиці чи Львові. Тому 1995 року я вступила на українську філологію в інституті імені Крупської, зараз це Херсонський державний університет. Мама сказала: «Знаєш, ти вступай на філологічний, та якщо твоя доля бути журналісткою — ти нею будеш».

Розуміючи, що справу треба брати у свої руки, на першому курсі я набралася нахабності й понесла свій матеріал у редакцію газети «Наддніпрянська правда». Це була найбільша в області газета, що виходила п’ять разів на тиждень. Я написала навіть не матеріал, а якийсь твір про мову, в якому розповідала про дідуся. Він досконало знав українську. Мені було 17 років. Я натрапила на заступника головного редактора, який спеціалізувався на криміналі. Звісно, матеріал він не опублікував, але дав мені перше завдання. Він багато чого мене навчив.

На п’ятому курсі я влаштувалася в міську газету «Херсонський вісник». Зарплату нам тоді не платили, але за можливості видавали мінеральну воду чи торти. Це було класно, але прогодувати себе було неможливо. Пізніше я познайомилася з керівництвом студії ВТВ+, яка співпрацювала з різними каналами, зокрема з «Магнолією-TV». Тоді мене запросили робити кримінал на телебачення. Головною редакторкою студії була Тетяна Каменська, яка навчила мене телевізійних азів. Завдяки їй я з «газетної» журналістки перетворилася на телевізійну.

На «Магнолії» мої роботи виходили у програмі «Ситуація». Щоб робити сюжети про резонансні справи, довелося часто зустрічатися з міліцією. І мене це захопило.

Це було десь на початку 2000-х, коли можливостей влаштуватися на роботу й отримувати стабільну заробітну платню в журналістів було мало. В ті часи за десять сюжетів платили близько ста гривень на місяць. Тоді генерал, який надавав нам сюжети для випусків, щось побачив у мені. І запросив до міліції, де я пропрацювала чотири роки в Центрі громадських зв’язків Херсонської області. Там я фактично виконувала ту саму роботу: робила телесюжети на канали, виїжджала на місце злочину. Робота у пресслужбі міліції була дуже складною: інколи доводилось їздити замість експертів Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру. А я ж була така зелена, мені було десь років 23-24. Пам’ятаю своє «бойове хрещення», коли ми з колегою поїхали знімати розчленований труп. Я вже так хотіла залишити ту квартиру, тому що там стояв такий запах… Той труп пролежав у холодильнику, мабуть, із тиждень, усі були у протигазах, а от ми з колегою чомусь ні. Я тоді кажу, що вже трошки познімала і піду. А прокурор зупиняє мене й каже: «Так, дитинко, це тобі не дитсадок. Треба зняти всі фрагменти». Далі вже були й інші ситуації: ДТП, обгорілі трупи, пожежі, викопані тіла. Довелося багато чого пережити. Але журналістика все одно взяла наді мною верх і зрештою я знов опинилася в чистій журналістиці. Покласти погони було дуже важко, бо я мріяла стати жінкою-майором, але я вирішила повернутися і жодного разу не пошкодувала про це.



— Як ви давали раду емоційному навантаженню в міліції?

— У молодості це було складно. Але той темп, що був у міліції, не давав можливості розкисати. Доводилося дуже багато працювати й на розкисання просто не було часу. Не було вихідних, щоб думати, наскільки все жахливо. Хоча кожну подію я досі пропускаю крізь себе. Можливо, це й неправильно, але всі ми люди й емоції неможливо відключити.

Для мене журналістика — не просто професія, це стиль життя. Я багато чим пожертвувала у своєму житті, щоб у мене була ця професія. Після міліції я працювала на регіональному телеканалі ВТВ+, де в мене був проєкт «Гучна справа». У ньому ми з командою висвітлювали вже розкритий злочин, щоб розказати справжню причину скоєного. Не стати на сторону засудженого чи його виправдати, а висвітлити для глядачів мотив. За цією програмою мене впізнають і досі. Останні шість років я працюю на каналі «24», а це знову телебачення, де твоє обличчя в центрі уваги. Тому якщо треба обирати між відпусткою і роботою, я завжди оберу останнє.

— У вас залишилися друзі в поліції? Вони якось допомагають вам у роботі?

— У пресслужбі повністю змінився штат, але з ветеранами я підтримую контакт і за потреби залюбки телефоную. Зараз поліція інша, це вже не та міліція, що була колись. Були і є міліціонери-перевертні — ті, що самі порушують закон. Раніше були класні оперативники і слідчі, таких зараз мало. Хоча і професіонали теж є! З нинішньою пресслужбою я нормально спілкуюся, але там молоді люди, яким більше я можу щось порадити, ніж навпаки.

Саму поліцію можу іноді критикувати. Нещодавно сталося резонансне вбивство Володимира Чебукіна в Каховці. Я була на місці злочину одна з перших. Поліція нахабно приховувала докази, тому що в компанії відпочивальників, у якій сталася трагедія, був поліціянт. Журналісти дали зрозуміти, що вони не дадуть покрити це. Справа, на жаль, ще не пройшла через суд, але ми, журналісти, зробили все, щоб розслідування було прозорим.

Того ж року поліція вручила мені годинник. На моє запитання «за що?» відповіли просто: «За те, що критикували й не дали приховати злочин». Я проти всяких подарунків, але коли так говорять, і ти знаєш, що не був підлабузником поліції, хочеться полишити на пам’ять.

— Яких рис характеру ви набули під час роботи в міліції?

— Міліція — це школа життя. Це витривалість. Там не важливо, жінка ти чи чоловік: ти маєш виконувати завдання. Не важливо й те, що ти працюєш у пресслужбі: з твоїми «нюнями» рахуватися не будуть. Пройшовши все це, я можу сказати, що зараз мені легше працювати в журналістиці. Я такого набачилася в міліції, що зараз за мою поведінку мене часто називають залізною леді. І можливо, як залізна леді, але з душею, я з цими словами й погоджуюсь.

— У більшості випадків ви висвітлюєте кримінальну тематику лише для газети, а на каналі «24» читачі бачать від вас більше на теми культури й туризму. Ви не пробували розширити свої розслідування за межі Херсонщини?

— У каналу «24» є своя інформаційна політика. Торік у них змінився формат, і криміналу в їхніх новинах мало, бо він не завжди цікавить глядачів. Я журналістка програми «Новини», тому поки що так. Зазвичай кримінальні теми беруть у новини, якщо подія стосується дітей. Наприклад, я детально висвітлювала вбивство Марійки Борисової із села Щасливого — включалась у прямий етер, робила репортаж.

Так, я багато працюю у криміналі, але це не значить, що я не люблю інші теми. Я театралка! Обожнюю театр і туризм. Два роки тому я їздила за кордон від каналу «24»: робила серію матеріалів про Грузію і про Єгипет. Навіть бедуїнів у Сахарі навчила говорити «Слава Україні!» Нещодавно робила матеріал про херсонські туристичні цікавинки: Рожеве озеро та косу Бірючий острів. Десять років знімаю ці простори, але щоразу знаходжу щось нове.

— Останнім часом ви багато уваги приділяєте темі браконьєрів. Наприклад, робили розслідування про загибель журавлів чи вилов риби з Азовського моря. Чому ця тема?

— Бо ця проблема залишається, і треба далі її висвітлювати. Хочеться бути журналісткою, яка запропонує якесь рішення: покаже ситуацію в інших регіонах, розкаже, як це можна виправити і що говорять експерти. Коли берешся за одну тему про браконьєрство, вона майже завжди має продовження. І виходить своєрідний серіал, як про рибу чи ліси, наприклад. Ця проблема стала менш гострою завдяки Катерині Гандзюк, бо вона викрила історію з вирубкою лісів.

— Ви були знайомі з Катериною особисто?

— Так, я Катю знала, ми спілкувалися з нею в соцмережах. Вона захоплювала мене як особистість. Це була незвичайна, неймовірна людина, дуже розумна та ерудована. Я би сказала, людина, яка випереджає свій час. Тому її дуже шкода. Поки її справу не забрали на Київ, ми у Херсоні багато висвітлювали цю тему.

Про Катю говорять усяке, але в мене про неї дуже гарні спогади. Її зараз немає у Херсоні й замінити її неможливо.

— Вона займалася боротьбою з корупцією у місцевій поліції. Як на це реагували ваші колишні колеги?

— Поліція взагалі не любить, коли надміру цікавляться їхньою роботою. Ясно, що їм це не подобалося. Можливо, тому поліція — чи то спеціально, чи ні — на початку зайшла в глухий кут у справі Каті. Тоді якраз було ще те саме керівництво, яке вона критикувала. Сьогодні ж поліція її справу не веде.

— Відчувається напруга в місті через те, що справа не завершена?

— Ні, протестів сьогодні у Херсоні немає. 31 липня буде три роки, як стався напад на Катерину, і я думаю, що приїдуть її друзі з Києва. Місцеві вже давно не проводять акцій, але в день народження чи в день смерті її друзі збираються, щоби згадати про неї.

— Ви також багато писали про будівництво мостопереходу від Херсонського бавовняного комбінату (ХБК) до Таврійського мікрорайону. Як там справи?

— Його обіцяють відкрити до Дня Незалежності. Роботи дуже активні. Херсон довго чекає на цей об’єкт, ще з 2012 року, а заплановано його було ще за радянських часів. Нам важко без цього шляхопроводу, в нас шалені затори між двома районами.

Було багато причин такого довготривалого будівництва. Спочатку цим питанням мала займатися фірма з Донецька ще за часів регіоналів, але після 2014 року організація залишилася на окупованій території. Гроші ніхто знайти не зміг. Потім була зміна влади і хтось сказав, що міст — фішка попередніх, а догоджати їм ніхто не хоче. Не було єдності й ніхто не розумів, що це потрібно не чинній владі, а городянам.

Зараз головне питання «що буде далі?». Чи добудують його, щоби працювали всі черги? Я сумніваюся, що його зведуть до кінця. Впевнена, що першу чергу здадуть, бо це ж президент поставив завдання встигнути до свята. А ось чи робитимуть далі…

— Коли президент приїжджав до Херсона розбиратися з цим мостом, журналістам не вдалося зустрітися з ним. Це було рішення місцевої влади?

— Ні, ця ситуація була створена не місцевою владою, пресслужбою чи місцевою головою адміністрації. Як я дізналася пізніше, вони отримали наказ з Офісу президента не пускати частину журналістів. Нас тоді смажили на сонці в порту, ми всі згоріли — то було жахливо. Пам’ятаю, не пустили Сергія Нікітенка, друга Каті Гандзюк, і ще 4-5 людей, тому що вони могли поставити запитання, які би не сподобалися Зеленському. Це було минулого року.

Навесні цього року нас не пустили під приводом епідемії. Президент не спілкувався із журналістами, тому що стояв десь далеко. Або ж на кожну спробу була Юлія Мендель, яка говорила: «Все, коллеги, последний вопрос». Запитання ставлять тільки журналісти регіональних каналів, слова місцевим газетам не дають. Є ця дискримінація, яку я не розумію: навіщо ділити журналістів центральних і нецентральних каналів?

— Після цієї історії журналісти влаштували протест у медіа із зеленими сторінками та напівпорожніми статтями. Це дало якийсь результат?

— Про це говорили люди, показували телеканали, писали всеукраїнські медіа, й навіть чиновники якось принишкли й намагалися співпрацювати із журналістами. Вони й зараз влаштовують обласні заходи й запрошують нас туди, але це не завжди цікаво для глядача. Зрештою, це їхня робота, хай її і роблять. А ось туди, де цікаво, можуть і не погукати. Маніпуляції — особливість чиновницької братії, на жаль. Але досвідченого журналіста провести важко, ми все одно докопуємося.

— Минулого року ви стикнулися з агресивною поведінкою в Залізному порту. Ця ситуація якось вирішилась?

— Ми з колегою зустріли чоловіка, який під час карантину ходив без маски із птахом на плечах у сорокаградусну спеку. І коли я запитала в нього про документи на тварину, він почав кричати та врешті-решт вибив мікрофона в мене з рук.

І це просто печаль, ні до чого ця справа не дійшла. Я розумію, що мене не побили й нічого такого не зробили, але ж перешкоджали журналістській діяльності. Не можна на це просто так закрити очі, треба реагувати, щоб такого не повторювалося. Поліція нібито провела розслідування, але постійно губила матеріали, через що все це затягнулося. Мені говорили, що справу завершено й передано в обласну прокуратуру, але останні мені просто не відповідають. Це не серйозний кримінальний проступок, але ж можна якось оштрафувати людину за її поведінку.

Всі завжди кричать «Напад! Напад!», але коли я поставила питання заступнику міністра, навіщо вони говорять про захист журналістів у державі, якщо ніякого захисту немає, то отримала відповідь: «Вас же не побили, не вбили. На жаль, у нас таке законодавство».

Я вважаю, що після справи Гонгадзе в Україні нічого не змінилося. І поки тебе не вб’ють, не скалічать, ніхто нічого розслідувати не буде. Журналістів в Україні можна ображати як завгодно.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Бразилія хоче створити міжнародний фонд для фінансування захисту тропічних лісів
УкраинФорм
2025-07-07T23:57:19Z
«Укрзалізниця» попередила про затримку поїздів з Словаччини та Угорщини: причина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T23:27:39Z
Нацбанк випустив пам'ятну монету, присвячену українському дрону Vampire
УкраинФорм
2025-07-07T23:21:22Z
Плани китайського автовиробника щодо заводу в Мексиці зірвані через політику США
Топ Жир
2025-07-07T22:48:02Z
На конференції з відновлення України у Римі підпишуть низку інвестиційних договорів - Стефанішина
УкраинФорм
2025-07-07T22:18:24Z
Акції Tesla пішли вниз: ринок не витримав нової витівки Маска
Gazeta UA
2025-07-07T22:06:54Z
Україна наростила виробництво дронів на 900% за рік
InternetUA
2025-07-07T22:03:23Z
Земельний бум в Україні: ціни за гектар різко зросли
Хвиля
2025-07-07T20:12:38Z
В Україні впали ціни на "борщовий набір": що вже стало доступніше
Хвиля
2025-07-07T19:45:26Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
В Тайвані за допомогою ШІ виявляють шизофренію
InternetUA
2025-07-08T01:03:29Z
Чому не можна мити курку перед приготуванням: дослідження здивувало результатом
GlavRed
2025-07-08T00:33:43Z
Миттєво зникне свербіж: як швидко подолати наслідки укусу комарів і мошок
Gazeta UA
2025-07-07T19:27:55Z
У Південній Кореї розробили першу у світі рекомбінантну вакцину проти сибірки
УкраинФорм
2025-07-07T17:57:21Z
Чи можна накопичити вітаміни за літо
24tv
2025-07-07T17:12:18Z
Україна проведе фармацевтичний воркшоп на конференції з відновлення в Римі
УкраинФорм
2025-07-07T16:48:22Z
Один з найкращих делікатесів сезону: як приготувати смачні лисички в сметані
24tv
2025-07-07T16:45:33Z
РФ не очікувала ударів по власній території: експерт про провал російської ППО
TSN
2025-07-08T01:51:36Z
"Доведеться змінювати формат": ТЦК можуть піти на "дистанційку" через загрозу ударів РФ
Фокус
2025-07-08T01:33:55Z
Україна змогла переграти Москву та зберегти безцінний скарб - про що йдеться
GlavRed
2025-07-08T01:15:38Z
ЄС готує удар по Путіну: санкції, які зламають фінансову опору Кремля
Gazeta UA
2025-07-08T00:51:48Z
Путін не спиниться: політолог припустив план дій Росії на 2026 рік
24tv
2025-07-08T00:45:37Z
"Надіслати ще більше зброї": Трамп анонсував нову допомогу Україні та поскаржився на Путіна
Telegraf
2025-07-08T00:45:17Z
"Ми повинні це зробити": Трамп заявив, що США відправлять Україні більше зброї
Фокус
2025-07-08T00:45:06Z
Медведєв різко відреагував на митні погрози Трампа проти країн, що підтримують політику БРІКС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T00:21:06Z
У застосунок «Армія+» додали ще шість видів рапортів
УкраинФорм
2025-07-08T00:12:08Z
Партизани «Атеш» повідомили про скупчення окупантів на одному з напрямків
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T01:42:39Z
Не лише зрив мобілізації: з якою метою росіяни б'ють по ТЦК
24tv
2025-07-08T01:30:00Z
ЗСУ пішли в контратаку на "гарячому" напрямку: лейтенант ЗСУ розкрив правду
GlavRed
2025-07-08T00:27:45Z
Негода зрушила розклад поїздів на Закарпатті та за кордоном: що треба знати пасажирам
ZN UA
2025-07-08T00:18:35Z
NYT назвав місто, через втрату якого фронт на сході може обвалитися
TSN
2025-07-07T23:27:44Z
Рекорд за кількістю атак: у Генштабі розкрили, які сили кинула РФ на прорив оборони
GlavRed
2025-07-07T23:27:19Z
Від обстрілів Сумщини загинули три мирні людини, ОВА закликає до евакуації із прикордонних територій
ZN UA
2025-07-07T23:09:18Z
Ворог просунувся на Донеччині та Запоріжжі — DeepState
TSN
2025-07-07T23:06:31Z
"Шахеди" знову над Україною: в яких областях зараз оголошена тривога
24tv
2025-07-07T22:42:38Z
Спецпризначенці отримали від аграріїв 20 мікроавтобусів для бойових завдань
УкраинФорм
2025-07-08T01:39:40Z
"Призначають машини супроводу": ЗС РФ змушують бійців збивати дрони "калашами", — офіцер ЗСУ
Фокус
2025-07-08T01:21:21Z
Прикордонники FPV-дронами уразили комплекс «Муром-П», склад пального і блокпост росіян
УкраинФорм
2025-07-08T01:18:46Z
Запугання може призвести до позбавлення водійських прав у певному штаті США
Топ Жир
2025-07-08T01:18:42Z
Залужний у день свого народження поділився світлиною зі спорзалу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T01:12:45Z
До експлуатації в ЗСУ цьогоріч допустили майже 30 зразків наземних роботизованих комплексів
УкраинФорм
2025-07-08T01:09:35Z
У Чернігові відкрили профорієнтаційний хаб на базі ліцею залізничного транспорту
УкраинФорм
2025-07-08T00:45:55Z
У сім'ю прийде благополуччя і здоров'я: що потрібно принести в дім 8 липня
GlavRed
2025-07-08T00:27:04Z
Кабмін запровадив правила транспортування тварин в автобусах: як тепер возити собак та котів
Фокус
2025-07-08T00:12:53Z
Викиньте це одразу, як тільки знайшли, бо ризикуєте запросити в хату смерть чи душу покійника
Telegraf
2025-07-08T00:24:49Z
Оцінять навіть гурмани: маринуємо огірочки з гірчицею – ідеальна закуска
24tv
2025-07-07T20:42:32Z
Забудьте про Рим: три недооцінені міста Італії, які варто відвідати цього року
24tv
2025-07-07T20:27:01Z
Забудьте про банальності: яскраві та прикольні привітання для Яни з днем народження
Telegraf
2025-07-07T20:24:25Z
Ось як прати льон, аби він не сідав і не псувався: важлива інструкція
24tv
2025-07-07T20:03:15Z
Яке питання варто ставити на співбесіді, щоб зрозуміти чи підійде вам ця робота
24tv
2025-07-07T19:36:08Z
Маловідомий курорт з мінеральними водами: ще одна чудова локація на Закарпатті
24tv
2025-07-07T19:18:56Z
Чарівні гості літа: як привабити світлячків у свій сад і зберегти їхню магію
24tv
2025-07-07T18:57:46Z
Ангели у плоті: названо 3 знаки зодіаку з золотим серцем і прекрасною душею
GlavRed
2025-07-07T18:27:37Z
Порятунок з вогню у Парижі прославив іноземця
1News
2025-07-08T01:51:01Z
Ворог атакував Миколаїв: виникла пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T01:06:33Z
Схеми для ухилянтів: у різних регіонах затримали понад два десятки організаторів
УкраинФорм
2025-07-08T00:42:20Z
У Миколаєві вночі пролунали вибухи: виникла пожежа
TSN
2025-07-08T00:36:21Z
У Миколаєві чули вибухи, місто під атакою БпЛА
24tv
2025-07-07T23:45:00Z
Замах на військового: у Херсоні виявили вибухівку в посилці
Gazeta UA
2025-07-07T23:39:05Z
На Львівщині притягнули до відповідальності батька, який посадив за кермо авто 8-річну доньку
Украина Криминальная
2025-07-07T23:33:08Z
У Києві чоловік обікрав пожежну частину, коли рятувальники поїхали ліквідувати наслідки обстрілу
УкраинФорм
2025-07-07T23:15:31Z
$2000 за сприяння у призначенні на службу в тилу: на Одещині військовослужбовця затримали за зловживання впливом
Украина Криминальная
2025-07-07T22:45:56Z
Минає епоха: 80-річний Майкл Дуглас завершує кінокар'єру
GlavRed
2025-07-07T23:27:17Z
Спроба номер три: 50-річна Мел Бі зі Spice Girls вийшла заміж
GlavRed
2025-07-07T22:27:25Z
Гаррі Поттер повертається: фотопорівняння всіх нових акторів з зірками оригінальних фільмів
24tv
2025-07-07T21:00:38Z
У тіктоці завірусилась пісня про Карпати: у чому її особливість
24tv
2025-07-07T21:00:15Z
Рвонула, зціпивши зуби: Максим Галкін показав, чим розлютив Аллу Пугачову
GlavRed
2025-07-07T20:27:40Z
Христина Соловій показала рідного брата, який воює у складі ЗСУ: "Перша відпустка"
TSN
2025-07-07T20:06:11Z
"Вже достатньо": Наталка Денисенко показала, який вигляд має в реальному житті
GlavRed
2025-07-07T19:27:59Z
Вийшов трейлер фільму оскароносного режисера Чернова "2000 метрів до Андріївки"
Комсомольская правда
2025-07-07T19:21:22Z
Помер український митець Володимир Наумець
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T19:03:34Z
Спека "вб’є" двигун авто дуже швидко, якщо забути про одну перевірку
GlavRed
2025-07-08T01:33:55Z
Який термін ремонту авто в сервісі вважається надто тривалим?
Топ Жир
2025-07-08T00:48:39Z
Чек продажів свідчить, що Rivian терміново потребує доступних моделей
Топ Жир
2025-07-08T00:03:54Z
Nissan відкладає випуск двох нових електромобілів через зміни на ринку
Топ Жир
2025-07-07T23:18:35Z
Понад мільйон пікапів Ram перевіряють через повідомлення про травми
Топ Жир
2025-07-07T22:03:41Z
Доступний електричний пікап від Slate раптово значно подорожчав
Топ Жир
2025-07-07T21:18:56Z
Новий рівень енергії — у Китаї тестують унікальні акумулятори
InternetUA
2025-07-07T20:06:08Z
Фенікс виділив 12 мільйонів доларів на швидкісні камери для боротьби з необережними водіями
Топ Жир
2025-07-07T19:18:33Z
Продажі Dodge, Alfa Romeo та Chrysler різко впали у першому півріччі
Топ Жир
2025-07-07T18:48:56Z
На півночі Балкан розкопали елітну елліністичну віллу
Gazeta UA
2025-07-07T22:42:14Z
Збирають дані для шантажу: росіяни створили Телеграм-бот, куди нібито можна скинути координати ТЦК
УкраинФорм
2025-07-07T20:18:53Z
Дослідження показало вбивцю інтимної близькості: ви витрачаєте на нього 2 доби на місяць
24tv
2025-07-07T20:12:34Z
Керівник Ford відверто висловився про вплив штучного інтелекту на робочі місця
Топ Жир
2025-07-07T20:03:42Z
Жорстокі ігри та шалена напруга: 4 трилери, які варто подивитися після "Гри в кальмара"
24tv
2025-07-07T19:54:00Z
Плануєте змінювати смартфон? Три основні моменти, які важливо врахувати перед покупкою
InternetUA
2025-07-07T19:21:12Z
Чому Wi-Fi погано ловить? Топ-5 несподіваних причин
360ua.news
2025-07-07T19:18:50Z
Уявний час перестав бути лише математичною концепцією — нове відкриття фізиків
360ua.news
2025-07-07T18:00:10Z
Чому ваш повербанк "помирає" завчасно: топ-8 шкідливих звичок
InternetUA
2025-07-07T17:58:36Z
Перша ракетка України серед юніорів може змінити громадянство
24tv
2025-07-07T22:30:27Z
"Динамо" і "Шахтар" — в мінусі: стали відомі доходи клубів УПЛ за минулий рік
ZN UA
2025-07-07T22:09:03Z
Дуе погодився перейти до Мілану — Скіра
Football.ua
2025-07-07T21:45:33Z
Легендарний аргентинський футболіст залишив Європу і повернувся в рідний клуб
ZN UA
2025-07-07T21:45:23Z
Мусіала успішно переніс операцію після жахливої травми на КЧС-2025
Football.ua
2025-07-07T21:30:04Z
Аморім наклав вето на "рекордну угоду" щодо зйомок документального серіалу про Манчестер Юнайтед
Football.ua
2025-07-07T21:01:08Z
Аллегрі: Головне завдання Мілана на сезон – вихід до Ліги чемпіонів
Football.ua
2025-07-07T20:57:17Z
Еланга переходить у Ньюкасл за 55 млн фунтів стерлінгів — Романо
Football.ua
2025-07-07T20:21:22Z
Ф'юрі запропонували провести прощальний бій у Москві: екссуперник Усика мріє побоксувати у Росії
24tv
2025-07-07T20:09:57Z