Група вчених під керівництвом планетолога Чжунхуа Яо з Китайської академії наук заявила про те, що їй вдалося розкрити таємницю полярних сяйв Юпітера.
Про це пише Science alert.
Зазначається, що явище відкрили всього 40 років тому і відтоді пояснити його походження вченим не вдавалося.
Для отримання довгоочікуваної відповіді дослідники об'єднали дані, отримані станцією «Юнона» та рентгенівською обсерваторією XMM-Newton, й пов'язали полярні сяйва Юпітера з вібраціями у силових лініях магнітного поля.
Коливання генерують хвилі в плазмі, які поширюються вздовж силових ліній магнітного поля Юпітера, періодично змушуючи важкі іони обсипатися дощем та стикатися з атмосферою планети, вивільняючи енергію у вигляді рентгенівських променів.
«Ми спостерігали рентгенівські сяйва на Юпітері протягом чотирьох десятків років, але ми не знали, як він це робить. Ми знали тільки, що це відбувається, коли іони врізаються в атмосферу планети. Тепер же ми знаємо, що ці іони переносяться хвилями плазми – пояснення, яке не пропонували раніше, навіть попри те, що аналогічний процес відбувається на Землі. Тобто, це може бути універсальний феномен, який присутній у багатьох різних середовищах в космосі», - заявив Вільям Данн з Університетського коледжу Лондона.
Відомо, що полярне сяйво на Юпітері дещо відрізняється від подібного явища на Землі.
Вас також можуть зацікавити новини
- Вертоліт NASA здійснив найдовший політ над Марсом
- На сонці зафіксували потужний спалах (відео)
- До Землі летить астероїд розміром з Біг-Бен: вчені визначили, чи є загроза (відео)
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Катерина Шварц