MY.UAНовини
Ми стоїмо на позиції сталості, ніяких крутих розворотів – виконавчий директор УКФ
Ми стоїмо на позиції сталості, ніяких крутих розворотів – виконавчий директор УКФ

Ми стоїмо на позиції сталості, ніяких крутих розворотів – виконавчий директор УКФ

Виконавчий директор УКФ Владислав Берковський запевнив народних депутатів, що регіональні проекти будуть й надалі підтримуватися Фондом.

«Ці напрями не будуть скасовані, бо це нонсенс. Давайте, не будемо відділяти регіональні від загальнодержавних. Регіональний невеликий проект іноді може зробити набагато більше для країни, ніж мегавеликий. Тому я і мій колектив ставимо основну межу, по якій будемо оцінювати проекти – це професійність того, що подається. Тобто наскільки якісно подана заявка, виписана ідея, наскільки якісно буде представлено проект і його виконання. Можу гарантувати: ми стоїмо на позиції сталості. Ніяких крутих розворотів. Моя позиція: сталість, інституційна підтримка, і рух у напрямку розвитку стратегічних цілей. Зараз дискутуємо з колективом, де знайти золоту середину між загальним і малим», – сказав він, відповідаючи на запитання членів комітету.

За його словами, Фонд намагається повернутися до того рівня комунікації, який був раніше, щоб усі процеси були прозоріші. Реагуючи на звернення суспільства і культурного сектору, колектив УКФ зараз розробляє нові вимоги, щоб зменшити об’єм проектних заявок і кількість паперів, які потрібно зібрати.

Владислав Берковський також зауважив, що не завжди експерт, який має великі титули і звання, може працювати експертом в УКФ. За словами виконавчого директора, Фонд починає готувати драфт стратегії 2022-2030.

Владислав Берковський розповів присутнім про роботу Фонду. Зокрема на сьогодні Фондом підтримано 1500 проєктів із усієї України. Цьогоріч надійшло майже 4 тисячі заявок, із них буде профінансовано орієнтовно 600. Оцінюють проєкти понад 500 експертів. «Навантаження на співробітників, на 76 осіб, щороку зростає і буде зростати ще більше. Це одна з базових причин плинності кадрів, про яку зараз активно говорять в мережі», — сказав виконавчий директор.

«Наші запитання ґрунтуються на тих зверненнях, які ми — як народні депутати — отримали від колег, а не лише від громадськості, тому я наголосив би лише на тому, що ми б дуже просили не тримати людей у стані, так би мовити, непоінформованості. Якщо ви відхиляєте якісь заявки, то люди мають своєчасно отримати цю інформацію», — зазначив голова комітету Микита Потураєв.



Питання функціонування Українського культурного фонду обговорили 14 липня  на черговому засіданні комітету гуманітарної та інформаційної політики разом з членами Наглядової ради інституції Юрієм Артеменком, Олександром Сусленським та ін.

Зокрема пан Артеменко сказав, що сподівається, що складний період в УКФ пройшов. Подякував, що комітет не втручався в суперечку щодо УКФ. За його словами, це було обговорення стратегічного напряму УКФ. Раніше фонд мав великі гроші і підтримував багато маленьких проектів, а великі ні. «Тепер прийшов новий керівник, державний менеджер, який робить фокус на великі потужні проекти, які б прославляли Україну. Ситуація стабілізується. Треба зміни до закону про УКФ (щодо дублювання функцій, заробітних плат). В кінці літа закінчується перевірка ДАСУ, і є вже інформація про нецільове використання коштів», – сказав Юрій Артеменко, подякувавши Павлу Сушку за його ініціативу запустити у Фонді конкурс розвитку кінопроектів.

Заступниця голови комітету Ірина Констанкевич подякувала УКФ за підтримку саме регіональних ініціатив. За її словами, від цього активізувалося мистецьке життя в регіонах. Вона висловила занепокоєність можливою переорієнтацією Фонду на великі проекти. Її підтримали заступниця голови комітету Євгенія Кравчук, яку цікавила підтримка регіональних туристичних проектів, і членкиня комітету Софія Федина. «Культурний фонд має працювати не тільки на ті проекти, які й так вже підтримуються державою, а й на ті, які треба витягнути з глибинки, ті перлинки, діаманти, які є в українській культурі», – сказала пані Федина.

Нагадаємо, 31 травня низка експертів УКФ надіслали відкритого листа президенту Володимиру Зеленському, прем'єру Денису Шмигалю та очільнику Мінкульту Олександру Ткаченку, в якому вони висловили недовіру наглядовій раді УКФ та закликали розпустити її.

На думку авторів листа, «нещодавні дії новообраної Наглядової ради Фонду свідчать, що принцип прозорості розподілу коштів опинився під загрозою», що засвідчує «відхилення низки проєктів без належної аргументації».

7 червня голова Наглядової Ради Українського культурного фонду Лариса Мудрак склала повноваження. Також заяву на звільнення з посади членкині наглядової Ради УКФ подала директорка Національного музею Богдана та Варвари Ханенків Катерина Чуєва. Рішення Мудрак та Чуєва ухвалили на тлі закликів експертів та культурних інституцій до уряду висловити недовіру керівним органам УКФ, які «відмовляють у фінансуванні раніше затверджених проєктів».

8 червня міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко сказав, що стурбований конфліктом навколо Українського культурного фонду. На його думку, необхідно розробити механізм відкликання членів наглядової ради УКФ.

11 червня 2021 року члени Комітету гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, Євгенія Кравчук та інші зареєстрували законопроєкт №5591-1 про внесення змін до закону України «Про Український культурний фонд» щодо удосконалення діяльності Українського культурного фонду. Метою цього проєкту є не лише підвищення ефективності діяльності Українського культурного фонду, а й удосконалення процедури формування складу наглядової ради УКФ.

11 червня також міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко призначив Владислава Берковського на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду. Він приступив до виконання своїх обов'язків 14 червня і того ж дня заявив, що не бачить юридичних підстав для скасування рішень наглядової ради, проти яких виступали експерти УКФ та культурні інституції.

15 червня 2021 року міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко запропонував наглядовій раді Українського культурного фонду переглянути ухвалені нею рішення.

Фото: УКФ

Теги за темою
НовостиРынок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Вважалося, що це неможливо: фізики з'ясували розмір загадкової частинки нейтрино
Фокус
2025-02-13T11:42:59Z
Україна отримає німецьких 6000 дронів HX-2 зі стійкістю до РЕБ та здатністю працювати роєм
Лига
2025-02-13T11:33:56Z
NASA оголосило дату повернення астронавтів, які опинилися на МКС
Portaltele
2025-02-13T11:33:31Z
Раніше такого не спостерігалося: вчені зафіксували «криготруси» під річками Гренландії
ZN UA
2025-02-13T11:31:08Z
Чорна пантера: створено найшвидшого у світі чотириногого робота
InternetUA
2025-02-13T11:31:02Z
Кабелі потужних процесорів Nvidia плавляться
InternetUA
2025-02-13T11:16:43Z
Німецький стартап планує поставити Україні ще 6 тисяч дронів з ШІ
iPress
2025-02-13T11:04:40Z
Ремастер Days Gone запропонує геймерам нові ігрові режими
24tv
2025-02-13T11:03:59Z
Apple планує розпочати масове виробництво роботів у 2028 році чи пізніше
InternetUA
2025-02-13T11:01:47Z
Моторошний звук зі дна океану: вчені записали звук вибуху підводного апарату "Титан"
Фокус
2025-02-13T11:51:45Z
Навіщо посипати город тертим сиром: відповідь вразить
24tv
2025-02-13T11:30:43Z
Ідеальний кухонний острів: експерти сказали, яких розмірів він має бути
24tv
2025-02-13T11:30:24Z
Рай на землі: який острів у Європі такий же приголомшливо красивий, як Мальдіви
Gazeta UA
2025-02-13T11:18:12Z
Шоколад стане на вагу золота: ціни на какао зросли на 400% через глобальне потепління
Фокус
2025-02-13T10:57:56Z
Буряк лежатиме свіжим місяцями: основний секрет його зберігання
24tv
2025-02-13T10:39:48Z
Не пригорить і не "втече": як правильно кип'ятити молоко
24tv
2025-02-13T10:30:02Z
Китайський гороскоп на завтра 14 лютого: Тиграм - агресія, Собакам - страх
GlavRed
2025-02-13T10:27:23Z
На якій руці носити червону нитку: відповідь знають одиниці
24tv
2025-02-13T09:57:57Z
Загибель трьох людей: судитимуть військовослужбовця, який скоїв смертельну ДТП на Донеччині
Украина Криминальная
2025-02-13T11:54:57Z
В Харкові затримали жінку, яка за 20 тисяч доларів намагалася продати свою 2-місячну доньку
Комсомольская правда
2025-02-13T11:54:26Z
У Польщі затримали трьох жінок, які вербували українок у салони еротичного масажу
Украина Криминальная
2025-02-13T11:36:55Z
Викрали мобілізованих під виглядом поліцейських: на Чернігівщині відбувся гучний злочин
Политека
2025-02-13T11:28:29Z
Працівник міністерства фінансів пив всю ніч й загубив вкрай важливі документи
Фокус
2025-02-13T11:21:42Z
Поліцейські повідомили двом жителям Одеси про підозру у спричиненні ножем тяжких тілесних ушкоджень
Украина Криминальная
2025-02-13T10:54:03Z
Жінка викрала з рахунку сусіда майже 20 тисяч гривень
InternetUA
2025-02-13T10:51:49Z
У Мюнхені автівка влетіла у натовп людей: багато постраждалих
TSN
2025-02-13T10:51:15Z
Вслід за Санторіні: через землетруси Греція оголосила надзвичайний стан на другому острові
24tv
2025-02-13T10:46:52Z
Джексон вибув до завершення березневої міжнародної перерви
Football.ua
2025-02-13T11:55:15Z
Принц Гаррі з'явився на "Іграх нескорених" у куртці із шевроном української бригади
Комсомольская правда
2025-02-13T11:18:43Z
Шахтар — РФШ: онлайн-трансляція контрольного матчу
Football.ua
2025-02-13T11:16:00Z
РНБО ввела санкції на президента Ворскли Жеваго: що це означає для власника клубу УПЛ
24tv
2025-02-13T11:12:29Z
Російські гравці побилися з китайцями під час футбольного матчу
ZN UA
2025-02-13T11:10:45Z
У США заарештували співробітника ФІФА, якого підозрюють у сексі з 14-річним хлопчиком
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T11:09:29Z
Новий автобус для національної збірної з футболу презентував особисто Андрій Шевченко
AutoCentre
2025-02-13T11:07:39Z
Ліга націй УЄФА серед жінок. Збірна України назвала склад на матчі з Албанією та Хорватією
УкраинФорм
2025-02-13T11:04:27Z
Деку: Ямаль залишиться в Барселоні на довгі роки
Football.ua
2025-02-13T10:55:22Z
Ворог намагається форсувати річку Оскіл невеликими групами на гумових човнах - військові
УкраинФорм
2025-02-13T11:46:38Z
Одеський зоопарк назвав «пару року» - переможці здивували
Комсомольская правда
2025-02-13T11:40:47Z
"Швидко завантажив і поїхав": харківські волонтери передали бійцям мобільний стаціонар
24tv
2025-02-13T11:36:30Z
Росія намагається укріплювати Керченський міст - Плетенчук
УкраинФорм
2025-02-13T11:31:10Z
Флоту РФ там вже немає: відомо, чи нарощуватимуть ЗСУ удари по цілях в Криму
GlavRed
2025-02-13T11:27:46Z
У Третій штурмовій сказали, якою ще територією України хоче заволодіти ворог
TSN
2025-02-13T11:27:41Z
Мінометники ЗСУ на Донеччині знищили колону бронетехніки РФ: деталі від ОСУВ "Хортиця"
Фокус
2025-02-13T11:00:03Z
У Дніпрі померла вчителька, яка була героїнею знаменитого муралу в Авдіївці
Комсомольская правда
2025-02-13T10:55:07Z
Несподіваний врожай: на Волині серед зими дозріла білокачанна та синя капуста
Agravery
2025-02-13T10:52:17Z
Були Кошовий з дружиною, Дурнєв, Гордон та інші: MONATIK яскраво презентував новий альбом
Telegraf
2025-02-13T11:52:31Z
Викладача КНУТКіТ імені Карпенка-Карого Юрія Висоцького відсторонили від роботи
24tv
2025-02-13T11:45:19Z
Довженко-Центру передали цінні артефакти, які знайшли на смітнику
УкраинФорм
2025-02-13T11:39:38Z
Зірка серіалу "Парочка слідчих" розповіла про геройство батька-ветерана
GlavRed
2025-02-13T11:36:55Z
Допрем’єрний показ романтичної комедії «Бріджит Джонс: Закохана у хлопця»: як це було
Вива
2025-02-13T11:36:24Z
"Ти зараз далеко": зрадниця Корольова публічно звернулася до своєї мами
GlavRed
2025-02-13T11:27:48Z
У зірки фільму "Покровські ворота" виявили онкологію - ЗМІ
GlavRed
2025-02-13T11:27:37Z
Серіал «Лицар сімох королівств» розтягнуть на три сезони, а історію Таргарієнів продовжить «ще один» спіноф «Гри престолів»
ITC
2025-02-13T11:25:48Z
І знову "Бріджит Джонс": якою вийшла четверта частина комедії з Рене Зеллвегер
Фокус
2025-02-13T11:21:59Z
Під Москвою знищили два новітні радіолокаційні комплекси «Валдай» - ГУР
УкраинФорм
2025-02-13T11:58:24Z
Без «срібла» та «золота»: в Україні скасовано шкільні медалі
ZN UA
2025-02-13T11:57:20Z
США пообіцяли прискорити продаж зброї Європі
ZN UA
2025-02-13T11:55:01Z
До використання у Силах оборони допустили нові наземні роботи
УкраинФорм
2025-02-13T11:54:38Z
Був секретом 13 років: у найвищій будівлі світу продають двоповерховий пентхаус
24tv
2025-02-13T11:51:46Z
Капітани російського тіньового флоту – ГУР публікує дані, щоб убезпечити морську галузь від співпраці з агресором
Украина Криминальная
2025-02-13T11:33:24Z
У Києві волонтери шукають родичів жінки, яка напівгола блукає вокзалом
Telegraf
2025-02-13T11:24:02Z
У Херсоні родина із чотирма дітьми три роки прожила у підвалі: історія отримала несподіване продовження
TSN
2025-02-13T11:21:33Z
Ракети для NASAMS і виробництво дронів: Умєров провів зустріч з міністром оборони Канади
УкраинФорм
2025-02-13T11:12:10Z
Ляшко - про вартість ліків: Фармацевтичні компанії домовилися і надалі знижувати ціни
УкраинФорм
2025-02-13T11:24:20Z
Вчені назвали два продукти, вживання яких допоможе омолодитися на 15-20 років
TSN
2025-02-13T11:03:35Z
На аптеки чекає революція? Президент обіцяє навести лад з цінами на ліки з 1 березня
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T10:00:40Z
Уперше в історії ВООЗ випустила рекомендації щодо солі: що сталося
Фокус
2025-02-13T09:45:46Z
Ціни на найпопулярніші ліки знизять на 30%, – Зеленський
24tv
2025-02-13T09:16:00Z
Чи може кава викликати здуття живота– ось що варто знати
24tv
2025-02-13T09:06:31Z
Про які хвороби може свідчити неприємний запах з рота
Знай
2025-02-13T08:12:27Z
Лікарі не вручатимуть рецепти в руки: що варто знати пацієнтам
Знай
2025-02-13T06:36:34Z
Що буде, якщо не лікувати перелом кістки
24tv
2025-02-13T06:03:45Z
Південна Корея обмежить дозвіл на павербанки в салонах літаків
InternetUA
2025-02-13T11:58:55Z
Пенсії в Україні зростуть уже в березні: хто може отримати надбавку
GlavRed
2025-02-13T11:57:29Z
Скільки та які суми отримають українці на розвиток бізнесу за програмою "Власна справа"
24tv
2025-02-13T11:45:56Z
З Кракова до найромантичнішого міста світу: авіакомпанія LOT анонсувала нові рейси
24tv
2025-02-13T11:45:36Z
Угода на $60 мільярдів: Honda і Nissan офіційно припинили переговори про злиття компаній
УкраинФорм
2025-02-13T11:36:42Z
Затверджено правила проведення лабораторних досліджень молока на ринках
AgroPortal
2025-02-13T11:30:32Z
Акції українських компаній дорожчають на очікуваннях мирних переговорів: лідирує група Ferrexpo Жеваго
ZN UA
2025-02-13T11:16:27Z
"Нафтогаз України" розвінчав міф про розбавлений газ і підтвердив його високу якість
Комсомольская правда
2025-02-13T11:16:19Z
Злотий набирає обертів: як зросла вартість валюти у банках та обмінниках
24tv
2025-02-13T11:15:42Z
Rivian анонсував хардкорний позашляховик на електротязі
AutoGeek
2025-02-13T11:33:52Z
Українці стали купувати більше електромобілів: найпопулярніші моделі
Фокус
2025-02-13T11:30:09Z
Пляшка на сотню: новий економічний кросовер Jetour Shanhai L9 показали на офіційних фото
AutoGeek
2025-02-13T10:36:16Z
У США антинацистська організація обіцяла "завдавати фізичних пошкоджень" автівкам Tesla
InternetUA
2025-02-13T10:28:29Z
Маленький паркетник Hyundai отримав “позашляхову” версію: відома ціна
ЗаРулем
2025-02-13T10:24:13Z
Абсолютно новий Dodge Demon віддають за безцінь, але є нюанс
AutoCentre
2025-02-13T10:16:53Z
Суперкар Porsche 911 Dakar для бездоріжжя перетворять на гібрид
AutoGeek
2025-02-13T09:45:08Z
Kia анонсувала дебют трьох електричних новинок
AutoCentre
2025-02-13T09:07:41Z
У BMW заявили, що електромобілі з величезними батареями не мають сенсу
AutoGeek
2025-02-13T09:00:21Z
У МЗС Франції нагадали про провал Мінських угод і закликав робити більше заради миру
Европейская правда
2025-02-13T11:58:14Z
Штовханина депутатів у Раді: Камельчук розповів про наслідки сутички з Бондарем
УкраинФорм
2025-02-13T11:57:52Z
Депутати з плакатом "Ні диктатурі" зірвали засідання Ради: що сталося
Фокус
2025-02-13T11:57:41Z
Кабмін реорганізує академію Ківалова
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T11:57:03Z
Кислицю призначили першим заступником міністра закордонних справ
TSN
2025-02-13T11:54:11Z
"Здає" Україну: Європа різко відреагувала на розмову Трампа з Путіним
Хвиля
2025-02-13T11:54:07Z
Кандидат в канцлери Німеччини погрожує Маску наслідками за втручання у вибори
Европейская правда
2025-02-13T11:52:40Z
Найбагатший пенсіонер в Україні Ківалов втратив справу всього свого життя
Telegraf
2025-02-13T11:51:43Z
Суд арештував очільника Антитерористичного штабу СБУ Козюру без права на заставу
УкраинФорм
2025-02-13T11:51:40Z