MY.UAНовини
Фейсбук систематично видаляє цілі мережі акаунтів, сторінок та груп. Чому і як це відбувається?
Фейсбук систематично видаляє цілі мережі акаунтів, сторінок та груп. Чому і як це відбувається?

Фейсбук систематично видаляє цілі мережі акаунтів, сторінок та груп. Чому і як це відбувається?

У червні 2020 року під час передвиборчого мітингу кандидата у президенти США Дональда Трампа сталась безпрецедентна подія. На стадіон у місті Талса, штат Оклахома, що мав вмістити понад 19 тисяч його прихильників, прийшло лише близько шести тисяч людей. Водночас квитки на захід були розкуплені повністю — здебільшого американськими підлітками. Як з’ясувалося згодом, підліткам, які користувалися соціальною мережею TikTok, було не до вподоби, що тогочасний президент США у своїх відео та промовах постійно наголошував на величезній кількості власних прихильників та навіть штучно завищував деякі цифри. Тоді користувачі об’єднались та вирішили провчити президента. Вони замовили більшу частину квитків на мітинг у Талсі, звісно, не збираючись брати у ньому участь. У результаті, як можна побачити на відеозаписах із того мітингу, трибуни на стадіоні були порожні.

Цей приклад добре ілюструє принцип координованої неавтентичної поведінки (англійською coordinated inauthentic behavior), війну якій фейсбук оголосив у 2017 році. Соціальна мережа визначає її як дії груп сторінок або окремих людей, спрямовані на те, аби приховати замовників та мету інтернет-кампанії, та зробити її більш популярною та достовірною, ніж вона є насправді. Зокрема під визначення потрапляють ботоферми — компанії, які створюють несправжніх користувачів і від їхнього імені публікують та коментують інформацію. 

За допомогою цієї технології в мережах створюється штучна дискусія навколо певних подій або питань, що значно посилює ефект «спіралі мовчання», коли люди бояться висловлювати свою думку, остерігаючись осуду з боку суспільства. Ця поведінка також може вплинути на користувачів, які ще не визначилися зі своїм вибором або ставленням до певного питання. Крім того, вона вводить людей в оману, спотворюючи їхню картину світу. 

Після сумнозвісних президентських виборів у США у 2016 році адміністрація Facebook заявила про більш прискіпливу політику щодо новинних стрічок користувачів – «видалити, зменшити, інформувати» (‘remove, reduce, inform’). У межах цієї стратегії було оголошено війну координованій неавтентичній поведінці в соцмережі. З 2017 року Facebook почав регулярно блокувати діяльність таких сторінок та акаунтів й інформувати про це спільноту. З 2017 по 2020 рік соціальна мережа видалила понад 150 мереж у більш як 50 країнах світу, а Україна потрапила до п’ятірки країн, які найбільше піддалися впливу діяльності таких мереж.

Фейсбук виокремлює два основні типи координованої неавтентичної поведінки:

  • внутрішньодержавні операції для впливу на власних громадян, сплановані внутрішніми політичними гравцями або державними урядами;
  • зовнішній вплив зі сторони держав, спрямований на маніпулювання публічними дискусіями в інших країнах.

Перші блокування сторінок в українському сегменті фейсбука у 2019 році стосувалися спроб саме зовнішнього втручання в українську суспільну дискусію з боку Росії. Втім згодом такі мережі почали з’являтися і в самій Україні. Ми дослідили всі звіти корпорації Facebook щодо блокування сторінок та виокремили з них мережі, які вплвали на українських користувачів.

Внутрішньоукраїнські мережі сторінок

Перші випадки блокування мереж сторінок в українському сегменті фейсбука відбулися у вересні 2019 року. З того часу до травня 2021 року адміністрація заблокувала 924 облікові записи, 706 сторінок, 153 групи та 80 акаунтів в інстаграмі, які базувалися в Україні та намагались вплинути на внутрішньоукраїнський політичний дискурс. 

Блокування 168 облікових записів, 149 сторінок та 79 груп у вересні 2019 року стало несподіванкою не лише через те, що було першим видаленням сторінок в українському сегменті, а й тому, що стосувалося «новинних гігантів» — Znaj.ua, Politeka та Hyser. Ці видання часто поширювали неправдиву інформацію з клікбейтними заголовками та використовували різні інструменти соцмережі, аби поширити свої новини на якомога більшу авдиторію (щонайменше 4,2 мільйона людей були підписані на одну або кілька сторінок і близько 400 тисяч людей — принаймні одну групу). Ааби поширювати свій контент, мережа видавала себе за різноманітні новинні агенції, а для просування повідомлень використовувались підроблені облікові записи. Хоча люди, що стояли за цими діями, намагалися приховати свої особи, адміністрація з’ясувала, що відповідальною за цю мережу була рекламна агенція Pragmatico. Контент, який поширювали адміністратори сторінок, переважно стосувався політичних та економічних проблем, виборів в Україні та критики політичних діячів. Детальніше про роботу цієї мережі можна почитати у дослідженні DFRLAB та у розслідуванні «Слідство.Інфо».



Найчастіше блокували подібні мережі у 2020 році. Перше блокування відбулося у липні 2020 року: 65 облікових записів, 32 сторінки та 8 акаунтів у інстаграмі. Деякі з видалених облікових записів раніше вже були покарані через розпалювання ворожнечі та видавання себе за інших. Ця мережа особливо активно діяла під час президентських (тоді, за інформацією онлайн-видання «Бабель», яке першим опублікувало розслідування, вона підтримувала Петра Порошенка) і парламентських (почала працювати із партією «Голос») виборів 2019 року в Україні та була пов’язана із рекламною агенцією Postmen DA. Контент повідомлень цієї мережі стосувався переважно політичних та економічних питань, а також підтримки та дискредитації кандидатів на президентських та парламентських виборах 2019 року.

Ще одне блокування українських сторінок сталося у розпал місцевих виборів у жовтні 2020 року. Тоді заблокували 46 акаунтів, 44 сторінки, 1 групу та 3 інстаграм-акаунти. Усі вони були пов’язані з рекламною агенцією MAS Agency,  Юлією Тимошенко та партією «Батьківщина». У звіті Facebook розповідає: мережа використовувала ботів, які коментували контент інших людей, розміщували власний контент у групах та на публічних сторінках (деякі з цих сторінок видавали себе за місцеві медіа). Сторінки підтримували Юлію Тимошенко і партію «Батьківщина», критикували Володимира Зеленського і Петра Порошенка та висвітлювали здебільшого виборчі кампанії у 2019 та 2020 роках. Детальніше розслідування цієї мережі провела DFRLab.

На місцевих виборах 2020 року сталося ще одне блокування українських сторінок, яке не увійшло до публічних звітів  соцмережі. Громадянська мережа «Опора» виявила три сторінки, які координовано поширювали фейкові соцопитування на виборах Київського міського голови, а також позитив про Андрія Пальчевського. Для поширення цих повідомлень використовувались фейкові облікові записи, які активно коментували та поширювали публікації. Після оприлюднення дослідження «Опори» всі сторінки та фейкові облікові записи були видалені.

У грудні 2020-го заблокували три окремі мережі сторінок. Перша з них (23 акаунти, 25 сторінок, 11 груп та 19 акаунтів в інстаграмі) знаходилась у Луганській області України, проте поширювала повідомлення на інші країни (Молдову, Казахстан, Росію, Іспанію, Німеччину тощо). За свідченням адміністрації, ця мережа була пов’язана з сепаратистським політичним об’єднанням «Боротьба». У своїх повідомленнях вони просували проросійську риторику, вихваляли Радянський Союз, а також дискредитували проєвропейських політиків.

Друга мережа, видалена у грудні 2020 року, складалась із 13 акаунтів, 31 сторінки, 6 груп та 3 інстаграм-акаунтів. Люди, що стояли за нею, керували мережею сторінок, які видавали себе за новинні ресурси та використовували підроблені акаунти і ботів для поширення чи коментування власного контенту, аби той мав вигляд більш популярного, ніж насправді. Частину свого контенту вони також поширювали на звичайних новинних сайтах, використовуючи псевдоніми. Фейсбук пов’язує цю мережу із громадською організацією «Антикорупційний Блокпост». Більшість контенту мережі — новини, а також позитив про певних чиновників з Одеської області та критика політиків — Олександра Дубинського, Ігоря Уманського, Сергія Марченка та інших.

Третьою мережею координованих сторінок, які фейсбук видалив у грудні 2020, стала група з 27 акаунтів, 37 сторінок, 21 групи та 13 інстаграм-акаунтів. Цю мережу Facebook пов’язує із партією «Європейська солідарність» та громадською організацією «Справа громад». Адміністратори сторінок за допомогою фейкових акаунтів керували сторінками та групами, що мали назви різних міст України, а також створювали штучну активність під дописами. Контент сторінок був переважно новинним, втім досить часто траплялися дописи на підтримку партії «Європейська солідарність», її кандидатів та лідера Петра Порошенка, а також які дискредитували Володимира Зеленського. Частина матеріалів, які поширювали ці сторінки, містила дезінформацію. 

Видалення двох мереж сторінок, яке відбулось у квітні 2021 року, стало наймасштабнішим за весь період. У першій з видалених мереж адміністрація ідентифікувала 105 акаунтів, 25 сторінок та 5 інстаграм-акаунтів, пов’язаних із партією «Слуга народу». У лютому 2021 року «Опора» провела розслідування і виявила координовані дії чотирьох сторінок, що згодом були видалені. Люди, які стояли за мережею, використовували комбінацію справжніх та фальшивих облікових записів, аби керувати сторінками, які здебільшого скеровували людей на зовнішні сайти, «що видавали себе за новинні». Крім власного контенту, ця мережа часто поширювала новини зі справжніх новинних сайтів. Сторінки підтримували партію «Слуга народу» та уряд, а також критикували опозиційні партії та політиків (здебільшого — Петра Порошенка та Віталія Кличка). 

Друга видалена у квітні 2021 року мережа стала найбільшою з усіх: фейсбук видалив 477 акаунтів, 363 сторінки, 35 груп та 29 інстаграм-акаунтів. Ця історія почалася ще у жовтні 2020 року, коли Сполучені Штати запровадили санкції проти Андрія Деркача, Петра Журавля та низки компаній. Тоді соцмережа видалила акаунт Деркача через втручання у вибори у США. 

Мережа була в управлінні принаймні трьох окремих груп адміністраторів, які працювали на різних політиків та їхні політичні сили — Андрія Деркача («Наш край»), Володимира Гройсмана («Українська стратегія Гройсмана») та Олега Кулініча («Довіра»). Оператори створили мережу із, як здавалося, незалежних сайтів та сторінок у ютубі, Вконтакті й телеграм-каналів. Вони просували контент, сприятливий для всіх трьох політиків та їхніх партій (часто він також був не зовсім правдививм). Усі сторінки мережі, хоча й створювались у різний час, мали багато спільного. Так, до прикладу, більшість аватарок мали вигляд відсканованих паспортних фотографій або ж містили зображення з інтернету, усі сторінки дописували переважно у один і той самий час (12-13 година дня та 8-9 година вечора). Акаунти, що входили до мережі, часто використовувалися, аби створити штучну активність потрібним дописом, підвищуючи його популярність (найчастіше вони лишали короткі коментарі на 2-3 слова або ж просто GIF-файли). Цікаво, що контент мережі, хоч і був розмаїтим, завжди демонстрував антиросійську позицію. Крім того, ця мережа просувала контент, вигідний іншим політичним силам («Слуга народу» та партія «Відродження»). На думку адміністрації Facebook, це свідчить про появу нового тренду в координованій неавтентичній поведінці: тепер будь-яка політична сила або зацікавлена людина чи організація може найняти мережу сайтів та сторінок у соціальних мережах, що буде просувати потрібні замовнику меседжі. До речі, нещодавно «Опора» зафіксувала схожу мережу сторінок, що працювала на користь мера Дніпра Бориса Філатова.

Кампанії впливу Росії

Дещо раніше адміністрація Facebook почала фіксувати кампанії впливу Росії на український інформаційний простір. Соціальна мережа фіксувала прояви координованої неавтентичної поведінки з боку сторінок, груп та користувацьких акаунтів, які видавали себе за українські, хоча насправді адмініструвалися з Росії. Перше таке видалення російських сторінок відбулося у серпні 2018 року, і з того часу видалено 179 сторінок, 1862 групи, 606 акаунтів та 84 інстаграм-акаунти, які видавали себе за українські, а насправді поширювали російські наративи. 

Інформаційні кампанії впливу, спрямовані на мешканців різних держав, фейсбук почав помічати та блокувати після російського інформаційного втручання в президентські вибори в США. Подекуди у співпраці з американським урядом та спираючись на його дані, адміністрація мережі почала виявляти стратегії координованого впливу, що застосовувалися росіянами. Так, у серпні 2018 року була заблокована мережа координованих сторінок, робота яких була в основному спрямована на користувачів з Близького Сходу, Латинської Америки, США та Великої Британії. Частина цих сторінок також поширювала проросійські наративи щодо війни в Сирії та Україні. 

Спираючись на дані американського уряду, у січні 2019 року фейсбук видалив 26 сторінок, 77 акаунтів, 4 групи та 41 аккаунт в інстаграмі, що адмініструються з Росії. Адміністратори цієї мережі видавали себе за українців, використовуючи фейкові акаунти, та поширювали в соцмережі новини на різні теми, починаючи від погоди та охорони здоров’я дітей у школах до політичних протестів та відносин із НАТО. В адміністрації кажуть, що робота цієї мережі дуже подібна до раніше зафіксованої активності російського Агентства інтернет-розслідувань. Його, за даними уряду США, Росія використовує для впливу на громадську думку в США з 2013 року. 

У 2019 році фейсбук приділив більше уваги українському сегменту мережі, бо в Україні були вибори. Перед парламентськими виборами у липні компанія відзвітувала про видалення двох координованих мереж із 11 сторінок, 32 груп, 101 акаунта та 5 інстаграм-акаунтів. Перша видалена мережа фокусувалася на виборах та поширювала українські політичні новини, коментувала політиків, критикувала український уряд та російсько-українські відносини. Друга мережа «спеціалізувалася» на військовій тематиці: фейкові користувацькі акаунти видавали себе за українських військових, а сторінки та групи здебільшого були присвячені війні (зокрема на Луганщині) та політичним новинам України. Цю координовану неавтентичну поведінку адміністрація соцмережі виявила, досліджуючи дописи користувачів із Луганщини та Донеччини, у співпраці з українськими правоохоронними органами. 

У 2020 році фейсбук зафіксував та видалив лише дві мережі сторінок, залучених до впливу на український інформаційний простір. У них росіяни не лише видавали себе за українських користувачів і адміністрували українські сторінки та групи, а й намагалися контактувати зі ЗМІ (частіше за все — регіональними), місцевими активістами, політиками та публічними людьми. Тематика контенту типова: російські наративи щодо українських політичних новин, уряду, бойових дій на Донеччині й Луганщині, окупації Криму та подекуди війни в Сирії. 

Після публічного тиску на Facebook через інформаційне втручання у виборчий процес в США корпорація мусила вдосконалити моніторинг дій користувачів у мережі, виявляти і блокувати такі оманливі практики, як координована неавтентична поведінка. Зростання уваги адміністрації до дотримання стандартів спільноти під час виборчих процесів у різних державах — це добра тенденція. Також, якщо звернути увагу на хронологію виявлення та блокування українських мереж координованих сторінок, можна побачити, що компанія дедалі частіше звітує про видалення сторінок, груп та облікових записів, що вводять в оману українських користувачів. Однак більшість сторінок та користувачів, які зумисне поширюють дезінформацію, залишаються поза увагою адміністрації мережі. Отже, соціальні мережі все ще потребують методичного моніторингу з боку громадських організацій і дослідників, особливо перед виборами.

Теги за темою
FacebookСтатьиРынок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У НАТО заявили про підготовку до передачі додаткових F-16 Україні
24tv
2025-04-03T21:06:44Z
"Невеликий контрнаступ": головнокомандувач НАТО підтвердив операцію ЗСУ в Бєлгородській області
Фокус
2025-04-03T21:06:00Z
Ми все ще опрацьовуємо це питання, – Паліса про контракти для вже мобілізованих
24tv
2025-04-03T21:00:45Z
"Стосується і чоловіків, і жінок": в ОП заявили, що Україна потребує змін в мобілізації
Фокус
2025-04-03T21:00:04Z
Чоловік Заворотнюк привіз доньку на могилу матері: який вона має вигляд
GlavRed
2025-04-03T20:45:32Z
Число українських біженок у Польщі, які хочуть повернутися в Україну, значно зменшилося — опитування
Antikor
2025-04-03T20:36:24Z
"Як риба у воді": генерал НАТО назвав удари ЗСУ по РФ "екстремально ефективними"
GlavRed
2025-04-03T20:27:52Z
Коли пролунає останній дзвоник та буде випускний у школах Рівного
24tv
2025-04-03T20:27:30Z
Україна подолала нестачу солдатів на фронті – генерал НАТО
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T19:57:12Z
Вибухи в Дніпрі та Броварах: у Києві працює ППО
Antikor
2025-04-03T21:06:12Z
Росія атакує Харків "шахедами": є влучання в будинки, виникла пожежа
Лига
2025-04-03T21:00:30Z
Київ та область атакують ворожі дрони, працює ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T20:48:46Z
Тривога в Києві та кількох областях через загрозу "шахедів"
Antikor
2025-04-03T20:48:43Z
В Україні на вихідних очікується різке похолодання та сніг
ZN UA
2025-04-03T20:40:47Z
На Донеччині залишаються близько 284 тисяч цивільних: евакуація триває
Хвиля
2025-04-03T20:36:07Z
Робота в Києві: де пенсіонерам обіцяють зарплату від 23 тисяч
Политека
2025-04-03T20:00:46Z
Лінія фронту станом на 3 квітня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T19:54:05Z
Погода в Україні 4 квітня: у більшості областей до +19 градусів, але у вихідні очікується дощ зі снігом
Комсомольская правда
2025-04-03T19:31:16Z
Генерал НАТО: ЗСУ не зможуть перейти в "великий наступ" найближчим часом
Antikor
2025-04-03T21:15:26Z
Зеленський готовий до компромісу щодо повернення окупованих територій, але наголошує, що вони ніколи не будуть визнані російськими
Antikor
2025-04-03T21:12:23Z
Хронологія війни — день 1136: Росія атакувала дронами Харків і Київ
Telegraf
2025-04-03T21:01:04Z
Спецпосланець Путіна заявив, що Росія і США впевнено «крокують вперед»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T21:00:16Z
Росія і США досягли прогресу в переговорах про припинення вогню, - Дмитрієв
Antikor
2025-04-03T20:54:55Z
Сибіга запевнив Рубіо, що Україна хоче угоди про надра зі США
Европейская правда
2025-04-03T20:51:42Z
Канада відповідає США 25%-ми тарифами на автомобілі
Европейская правда
2025-04-03T20:51:24Z
Стріляють собі в обидві ноги: які ризики для самих США від мит Трампа
24tv
2025-04-03T20:48:32Z
Іран погрожує знищити американські бази після нових ударів США
iPress
2025-04-03T20:33:03Z
Нестандартний набір дорослої дівчинки: що в сумці у Каті Осадчої
GlavRed
2025-04-03T21:06:28Z
Особлива естетика та атмосфера: 4 високорейтингові серіали про офісних працівників
24tv
2025-04-03T20:30:50Z
"Не хочу з вами працювати": розкрито грандіозну таємницю Софії Ротару
GlavRed
2025-04-03T20:27:18Z
"Зайчик" Сердючки відреагував на чутки про роман з Данилком: "Хтось з кимось спав"
GlavRed
2025-04-03T19:27:40Z
Таємниці дружини голови КРАІЛ: Як Катерина Руда стала об’єктом публічної уваги
Antikor
2025-04-03T19:15:25Z
Захоплює чи розчаровує: що варто знати про напружений трилер "Голланд" з Ніколь Кідман
24tv
2025-04-03T18:57:54Z
"Кожна хвилина важлива": Позитив відверто заговорив про доньку і випустив трек, на який чекали 6 років
GlavRed
2025-04-03T18:27:48Z
Трендова стрижка, яку можна носити зовсім без укладки
24tv
2025-04-03T18:27:15Z
5 найкращих комедійних фільмів 90-х, від яких ви сміятиметесь до сліз
24tv
2025-04-03T18:12:03Z
Пу-холуйство: президенту ФІФА нейметься повернути російського агресора в міжнародний футбол
Украина Криминальная
2025-04-03T21:09:05Z
Талант Ювентуса зацікавив деякі клуби АПЛ і Бундесліги
Football.ua
2025-04-03T21:06:57Z
Президент ФІФА видав ганебну заяву щодо повернення Росії
24tv
2025-04-03T20:48:00Z
Палмер відзначився асистом за Челсі вперше за понад чотири місяці
Football.ua
2025-04-03T20:40:53Z
Калулу хоче залишитися в Ювентусі – Скіра
Football.ua
2025-04-03T20:18:36Z
ЮКСА підписала сина Ромаріо
Football.ua
2025-04-03T20:15:34Z
УЄФА не планує повертати російські команди до міжнародних змагань
Football.ua
2025-04-03T20:03:42Z
Титулований клуб з УПЛ хоче підписати українського легіонера
24tv
2025-04-03T19:57:21Z
Кевін: Шахтар не може залишити порожньою графу здобутих протягом сезону трофеїв
Football.ua
2025-04-03T19:34:01Z
Ціни на нафту падають через збільшення видобутку країнами ОПЕК+ та американські мита
ZN UA
2025-04-03T21:04:03Z
Крипторезерв США не змінить ринок миттєво, але створює умови для зростання
InternetUA
2025-04-03T20:52:34Z
Криптовалюти стрімко дешевшають через дії США – WSJ
iPress
2025-04-03T20:33:46Z
Українська кукурудза може замінити американську через нові мита Трампа
iPress
2025-04-03T20:33:00Z
США допускають скасування мит, Україна готова скористатися можливістю – Качка
Факти ICTV
2025-04-03T20:18:59Z
Apple iPhone за 2300 доларів: тарифи Трампа підвищують ціни на культові смартфони
Фокус
2025-04-03T20:16:01Z
Канада введе 25% тариф на автомобілі з США, які не відповідають угоді про Зону вільної торгівлі
Antikor
2025-04-03T20:15:23Z
Мінімальна пенсія – 2300, кілограм черешні – 2400: у Києві знайшли рекордний цінник на ягоди
Знай
2025-04-03T20:12:54Z
"Буде бум": Трамп марить процвітанням після введення мит, але що насправді відбувається на ринку
Telegraf
2025-04-03T19:51:29Z
На будь-який смак та вподобання: 3 легкі рецепти глазурі на паску
24tv
2025-04-03T21:00:14Z
Як допомогти коту, який не може поїсти без вашої присутності: пояснення ветеринарки
Знай
2025-04-03T19:51:54Z
Навіть старе насіння "пробудиться" і дасть небачений урожай: замочіть його у копійчаному засобі
24tv
2025-04-03T19:51:03Z
Суп, який обожнюють усі: рецепт неймовірно смачної солянки
24tv
2025-04-03T19:39:57Z
Як зробити свій будинок екологічним: прості кроки до зеленого житла
24tv
2025-04-03T18:57:13Z
Різниця у віці, кажуть експерти, не завада для щасливого кохання – але є важлива умова
24tv
2025-04-03T18:51:14Z
Чому не можна сідати на чуже ліжко: цих деталей ви точно не знали
24tv
2025-04-03T18:12:13Z
Хитрість кулінара: як засолити лосось і не зіпсувати смак
Gazeta UA
2025-04-03T17:18:14Z
Зберігайте і насолоджуйтесь: 3 найпростіші салати з пекінської капусти, які зроблять свято
24tv
2025-04-03T17:09:20Z
У Вінниці суд обрав запобіжний захід жінці, підозрюваній у викраденні предметів з могили загиблого бійця Азову "Грєнки"
Antikor
2025-04-03T20:42:08Z
Вибухи у Запорізькій області: працює ППО
Antikor
2025-04-03T20:03:09Z
На США обрушилася серія торнадо: вже є загиблі
Фокус
2025-04-03T20:00:11Z
У Португалії масштабні обшуки через корупцію в IT-контрактах на 17 млн євро
InternetUA
2025-04-03T19:51:48Z
Харків знову під атакою "шахедів": влучання по двоповерховому будинку, є постраждалі
Antikor
2025-04-03T19:33:59Z
Росіяни вдарили по Харкову «шахедами», виникла пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T19:12:23Z
Співробітницю ТЦК на Закарпатті Лівик підозрюють у схемі продажу «білих квитків»
Antikor
2025-04-03T18:45:03Z
У центрі Берліна озброєні нападники з мачете пограбували інкасаторів
Antikor
2025-04-03T18:36:28Z
Бавилися з вогнем: троє підлітків причетні до підпалу заводу в Рівному
24tv
2025-04-03T18:00:36Z
Як 2 хвилини стрибань допомагають позбутися токсинів та зміцнюють імунітет
Знай
2025-04-03T20:51:16Z
Колд брю та еспресо: у чому різниця між напоями та який краще обрати
24tv
2025-04-03T19:45:52Z
Чи можна їсти яйця щодня
24tv
2025-04-03T19:06:08Z
Чи допоможуть 10 тис кроків на день скинути вагу: експерти дали відповідь
GlavRed
2025-04-03T18:27:46Z
Навіщо насправді в дитячому садку тиха година - справжню причину знають не всі
GlavRed
2025-04-03T18:27:29Z
Чому головний біль посилюється при яскравому світлі
Знай
2025-04-03T17:51:50Z
Цвіль, вологість або шум з вулиці: на якому поверсі найкраще купувати квартиру
24tv
2025-04-03T17:09:48Z
Як батьківство впливає на ризик депресії
24tv
2025-04-03T17:03:28Z
Як доглядати за малиною навесні: кущі будуть родити десятки років
24tv
2025-04-03T16:27:35Z
Штучний інтелект повернув жінці втрачений 18 років тому голос
InternetUA
2025-04-03T20:31:23Z
Справжній шедевр зі звичайних яєць - рецепт сніданку за 15 хвилин
GlavRed
2025-04-03T19:27:42Z
Кого замінять роботи: список професій
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T19:18:43Z
Альтернатива Starlink на підході: що відомо про запуск нових інтернет-супутників
Фокус
2025-04-03T18:51:11Z
Попри холодний вітер та кригу: українські вчені проводять в Антарктиці важливе дослідження
24tv
2025-04-03T18:45:39Z
Не неї всі задивлятимуться: як зробити волохату паску, яка розірвала інтернет
24tv
2025-04-03T18:27:20Z
Шахраї відкрили полювання на українців у Telegram та Signal: три схеми обману
InternetUA
2025-04-03T18:22:21Z
Merz Gambit: Germany starts historic rearmament
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T18:00:27Z
Тіктоку загрожує понад €500 млн штрафу за передачу даних європейських користувачів до Китаю, — Bloomberg
Детектор М
2025-04-03T17:48:41Z
У Японії Subaru вдягнула новий Forester у дизайн, натхнений самураївською бронею
Топ Жир
2025-04-03T21:15:41Z
Ексклюзивні моделі Mercedes-AMG CLE 53 Manufaktur поєднують в собі характер і високу продуктивність
Топ Жир
2025-04-03T20:30:20Z
Ford анонсує ще 4 відкликань через проблеми з якістю
Топ Жир
2025-04-03T19:45:04Z
Чи подорожчають авто зі США через нові мита
24tv
2025-04-03T18:36:13Z
VW представляє нову пікап в Південній, але не Північній Америці
Топ Жир
2025-04-03T17:45:23Z
Kia готується до боротьби на Тазманії і не виключає конкуренцію Ford Ranger Raptor
Топ Жир
2025-04-03T17:15:39Z
Шлях одного поршня через шість кордонів, перш ніж він працює у вашому американському вантажівці
Топ Жир
2025-04-03T15:45:41Z
Новий футуристичний електрокросовер Honda 0 вперше показали на публіці
Фокус
2025-04-03T15:36:30Z
Електрифікований Ford Bronco Restomod від Icon 4×4 embrace забирає електромобільну енергію
Топ Жир
2025-04-03T15:15:56Z