КИЇВ. 20 липня. УНН. В Україні завершилася фаза спадання захворюваності на COVID-19 в Україні. Про це повідомили в пресслужбі НАН, передає УНН.
Деталі
На сьогоднішній день, захворюваність уже зростає в термінах тижневого порівняння, попри все ще низький її рівень, та існує загроза виникнення “вибухових темпів” такого зростання — подібно до того, як це спостерігалось у деяких країнах світу з поширенням у них штаму “Дельта”.
“Стурбованість викликає те, що за останній тиждень зросли одразу три ключові епідемічні показники, що, як ми вважаємо, відображають епідемічну динаміку найшвидше: кількість позитивних ПЛР-тестів, кількість нових госпіталізацій і кількість нових зареєстрованих випадків хвороби. При цьому число позитивних ПЛР-тестів — ймовірно, найоперативніший із них — за тиждень зросло одразу на 16,6%, тоді як кількість госпіталізацій та нових випадків хвороби також зросли, але не так сильно — на 4,9% і 7,3%, відповідно. Відзначимо, що хоча вибухового зростання не спостерігається в жодному регіоні, але темпи тижневого зростання збільшувалися в останні дні, тому ймовірність пришвидшення зростання є досить високою”, — йдеться в повідомленні.
Зокрема, до зростання також перейшла частка позитивних результатів тестування. В середньому за останні 7 днів вона склала 2,44% проти досягнутого 9 днів тому мінімального значення у 2,08%, і таке значення є найбільшим з 2 липня 2021 року.
Майже весь тижневий приріст загальнонаціональної захворюваності зосереджувався у групі “Південь”, причому левова частка приросту припадає на Одеську область. Наприклад, за тиждень у цій групі було зафіксовано на 38% більше хворих, ніж тижнем раніше. Зокрема, нових хворих Одеській області виявилось одразу на 49% більше.
Крім того, у цій області стрімко зростає число позитивних ПЛР-тестів (на 41% за тиждень) і госпіталізацій (на 38% за тиждень). Загрозливими є темпи зростання позитивності зразків ПЛР-тестів.
Загалом, епідемічна картина у регіонах виглядає дуже неоднорідною в часі та слабко узгодженою. Водночас, окрім Одеської області, менш помітні епіцентри захворюваності можна виокремити в Києві та Сумській області. Скажімо, у Києві високими стали темпи зростання госпіталізацій та позитивних результатів тестів. Водночас, серед випадків хвороби, кількість яких за тиждень зросла на 4% після зниження на 17% тижнем раніше, дещо зменшилася частка оприлюднених із великою затримкою після тестування.
У Сумській області високі темпи зростання госпіталізацій спостерігаються на тлі їх високого рівня, а також високих темпів зростання захворюваності. Крім того, за тиждень у цій області зросла позитивність зразків ПЛР-тестів, яка також перебуває на відносно високому рівні.
“Відзначимо поглиблення тенденції зі зменшення віку нових випадків хвороби та госпіталізацій, яке розпочалось іще минулого тижня. Таке зменшення відбулося за рахунок зростання не лише частки дітей серед нових випадків хвороби та госпіталізацій, а й частки людей віком 18–34 роки включно. Територіально таке зростання тією чи іншою мірою виявляється в усіх групах регіонів, але найбільше — у „Столичному регіоні“, а також, дещо менше, на „Заході І“ та „Півдні“. Відзначимо також зростання спостережуваної летальності до нового річного максимуму з локальним перевищенням позначки 4% для дат поблизу 1 липня 2021 року”, — додали у НАН.
Доповнення
В Україні зафіксовано вже 2,245 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19, приріст за добу, 19 липня, — майже 600, різкий скачок проти показника днем раніше. Госпіталізовано за добу при цьому 279 осіб, що дещо менше, ніж напередодні.