MY.UAНовости
Китайський флірт: дорога ціна «приватності» політиків
Китайський флірт: дорога ціна «приватності» політиків

Китайський флірт: дорога ціна «приватності» політиків

Вчора пресслужба президента назвала кордоном межу між підконтрольною та окупованою територіями Грузії. Прессекретар Володимира Зеленського Сергій Никифоров заспокоїв: мовляв, на відносини України з Грузією це не вплинуло, бо «грузинська сторона прекрасно знає нашу позицію щодо окупованої Абхазії».

Сказане Никифоровим, узагалі-то, називається відмовкою для дурників. Адже прессекретар не знає й не може знати реальної реакції грузинської сторони — так само, як і того, чи справді Грузія «знає», а чи тепер уже й не впевнена.

Легковажність — от що впадає в око в цих словах. А також незнання — або ж нехтування — основою основ міжнародних відносин, тобто найретельнішим добиранням формулювань, від яких залежить надто багато. А вийшло так, що пресслужба президента України один до одного відтворила один із фундаментальних постулатів російської пропаганди.

У будь-якому разі, ставлення до подібних ляпів як до дрібниць у міжнародних відносинах неприпустиме, це — кричуще дилетантство.

Днями речник української делегації у Тристоронній контактній групі Олексій Арестович заявив, що в разі, коли США та країни Євросоюзу здаватимуть інтереси України, Україна переорієнтується на Схід.

Особливої пікантності цій заяві додає той факт, що такий кульбіт означатиме фактичний вихід України з Мінського процесу, бо інакше це буде повний абсурд, а у Тристоронній контактній групі поняття «Схід» асоціюється з Росією — бо ніякого іншого «Сходу» там немає.

Сам Арестович невинно пояснив це висловлювання тим, що виступав «як приватна особа, як експерт».

Ще кількома днями раніше грався у приватність голова фракції «Слуги народу» у Верховній Раді Давид Арахамія. То він запропонував «вирівняти відносини з Китаєм, який є нашим торговельним партнером номер один». То він на пару з Олександром Корнієнком розсипався у компліментах на адресу Комуністичної партії Китаю — саме так, це — не помилка! Арахамія зізнався, що «китайський приклад — унікальний, завдяки китайській партії», а Корнієнко — що Китай буцімто «завжди показував приклад», як можна гарантувати всім жителям країни «високий рівень соціальних гарантій».

Але й цього було замало: той-таки Арахамія зізнався, що принципи «Слуги народу» та Комуністичної партії Китаю «багато в чому збігаються».

Й отут уже на повну потужність завила, загула тривожна сирена: то, виходить, «Слуга народу» уявляє майбутнє України в річищі «партія веде»? «Слуга народу», як випливає з цих слів — це протототалітарна партія? І біда в тім, що таких сирен назбиралося вже досить немало. І це тільки публічних, а кулуарних, про які журналісти дізнаються з власних джерел, набагато більше — стосовно відносин із тим же Китаєм, якими нібито наближені до президента особи можуть почати шантажувати Захід...

Між тим заступниця голови фракції «Слуги народу» — тобто заступниця того ж таки Арахамії — Євгенія Кравчук обрала для роз'яснень легковажний тон — мовляв, «Давид — ньюзмейкер № 1 в нашій фракції. Все, що він скаже, навіть про погоду, перетвориться в новину». Розуміти, мабуть, треба так, що ньюзмейкер — це любитель епатажу, що повсякчас верзе дурниці. А новини, відповідно, — це і є ті дурниці. Якими партія й годуватиме «народ». Теж, до речі, досить дивна поведінка як для демократичної партії. Ну, й, звісно ж, класичне: Арахамія промовляв як приватна особа.



Головне ж, представники «Слуги народу» мало не завжди обирають грайливий і легковажний тон у сподіванні залагодити надто вже численні ляпи та конфузи. Славетний російський поет-пародист Александр Іванов колись написав у пародії на вірш такої собі Лариси Тараканової: «Я писала стихи понарошке, Вы их зря принимали всерьез». Це могло би стати комунікаційним девізом «Слуги народу»: «Вони вели політику "понарошке", ми їх даремно сприймали всерйоз». От тільки згадана тривожна сирена...

А ще Кравчук запевнила, що «ідеологію ми не змінювали». Знати б тільки, якою вона є — та ідеологія «Слуги народу». Бо сказане Кравчук слово «центристи» не означає рівно нічого: дуже багато політичних сил за  тридцять років незалежності декларували себе «центристами». А найбільше про свій «центризм» розповідали типово олігархічні бізнес-партії.

Спробуймо розібрати ті польоти думки. Найперше, вони означають незнання представниками владної партії політичних азів, абеткової речі: не існує приватних осіб на ймення Давид Арахамія, Євгенія Кравчук, Сергій Никифоров, Олексій Арестович, Олександр Корнієнко. Те саме, до речі, стосується й Юлії Мендель. От не існує. Пішовши в політику, вони здали свою приватність у сейф на зберігання — й зможуть забрати її лише тоді, коли підуть на пенсію — вирощувати кабачки й писати мемуари.

І соцмережі, а тим паче виступи на телеканалах — це не приватні розмови серед вузького кола друзів. Це — виступи для невизначено широкої аудиторії, що й є маркером масової інформації.

І, зокрема, для закордонних спостерігачів усі виступи названих осіб — це не виступи приватних осіб, а висловлювання провідних функціонерів правлячої в Україні партії. Хоч б де й за яких обставин ті висловлювання пролунали. Якщо ж політик офіційно заявляє одне, а «як приватна особа» — зовсім протилежне, то в закордонних спостерігачів також складається відповідне враження — й про цього політика, й про його політичну силу в цілому.

І що тих спостерігачів найперше здивує, то це сприйняття представниками «Слуги народу» України як об'єкта, пасивної сторони — «кому дістанеться». Абсолютне неусвідомлювання того, що позиція й поведінка самої України, тобто представників її влади, можуть або згуртовувати Захід у підтримуванні України, або роз'єднувати його й робити пасивним.

Друга абеткова річ, яку, судячи з усього, не розуміють представники «Слуги народу»: дипломатія — це не лише робота МЗС, а злагоджена (або розхристана) робота всієї влади в цілому. І їх самих зокрема.

Отже, Китай. Між ним та Заходом існує протистояння — аж до тієї міри, що США оголошують його одним із головних супротивників. Російська пропаганда змальовує це так, ніби США й Захід у цілому вороже ставляться до Китаю з побоювань, що той осяде провідні позиції у світовій економіці, обжене їх. Отакий підлий той Захід, й отакі підлі в нього методи конкуренції. Такий погляд цілком лягає в уявлення Путіна про світову політику.

На жаль, ця пропагандистська теза здобула чималу популярність і в нас — аж до того, що з'являється в найреспектабельніших ЗМІ.

Насправді ж ідеться про те, що Китай — то жорстко тоталітарна репресивна держава, де порушують основні права людини, де не існує свободи слова й свободи взагалі. І, до того ж, експансіоністська держава. І буде справжньою катастрофою, якщо така держава й справді стане світовим лідером — це переверне з ніг на голову всю людську цивілізацію.

І, до речі, в ООН Китай жодного разу не виступив на підтримку України щодо окупації Росією її територій і російської агресії в цілому. Або обіймав нейтральну позицію, або ж солідаризувався з Росією. Ну, то орієнтуймося на нього, нумо.

«Високий рівень для народу». За даними МВФ на доковідний 2018 рік, які наводить Вікіпедія, за ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності Китай посідав 73-тє місце — трохи нижче за Барбадос, Габон та Домінікану й трохи вище за Азербайджан, Ботсвану та Ірак. Найбідніша з країн Євросоюзу — Болгарія — посідала 60-те місце. Ото й усе порівняння.

Так, у цілому Китай є дуже потужним — але ж півтора мільярди населення! Багатство Китаю — теж один із пропагандистських міфів. А наша влада, схоже, з обивательською простотою в нього вірить.

Здавна існує ще один пропагандистський міф — що буцімто от якби ми обрали китайський шлях, без радикальних реформ — були б, як Китай, і не було би провалу 1990-х. Тільки от путінська Росія саме цим шляхом і намагається йти — зберігаючи традиційний уклад і традиційні «скрепи». Результат ми всі бачимо. А річ у тім, що не можна повторити шлях Китаю — він пасує тільки Китаю. А основою китайського стрибка стали так звані вільні економічні зони, у яких була повна наявність західних свобод, і багатомільйонна китайська діаспора, на представників якої репресивність державної машини не поширювалася. До того ж, у стереотипах Східної Азії діаспорні китайці посідають те саме місце, що в європейських стереотипах діаспорні греки, євреї та вірмени — вони мають репутацію вдалих комерсантів.

Так, країни Заходу й самі потужно торгують із Китаєм. Але вони не виголошують панегіриків на адресу тамтешнього комуністичного режиму. Бо Китай відокремлює економіку від політики. Й мати з ним успішні економічні справи цілком можна без слів про орієнтацію чи розворот на Схід.

І ще одна маніпуляція. Так, Китай є найбільшим торговельним партнером України. Але це — лише якщо брати окремо по країнах. Якщо ж узяти Євросоюз у цілому, то з великим відривом найбільшим торговельним партнером буде саме він.

Шантажування: не любить нас Захід — підемо до інших? Це навіть у повсякденному житті не працює. А в політиці — Захід просто скаже: ну, то йдіть собі з Богом. Мовляв, це доводить, що ви, тобто Україна, були нашими не свідомими, не цивілізаційними союзниками, а меркантильними й ситуативними: «була без радості любов».

Тим паче, що перед нами — досвід Туреччини: вона також почала свій «дрейф на Схід», щоби змусити Євросоюз прийняти її до своїх лав. До неї був перелік цілком конкретних претензій, які можна було просто залагодити, але Туреччина вирішила шантажувати. Результат? Вона не наблизилася, а віддалилася від членства у Євросоюзі, а «дрейф на Схід» із засобу, схоже, перетворився на мету.

Що ж до можливого флірту України з Китаєм, то радикальне зближення з ним вже проголосила й Росія. Перспектива ? Друг мого друга — мій друг, Путінові тільки того й треба. Китай захищати Україну й оголошувати проти Росії санкції не стане.

А місяць тому, згадаємо, сталося те, що вже точно не залишилося непоміченим закордонними спостерігачами. Україна відкликала свій підпис під документом ООН, що закликав ретельно вивчити ситуацію у китайському Сінцзяні на предмет порушення прав людини. Відкликала в обмін чи то на поставки вакцини, чи то на співробітництво в розвитку української інфраструктури.

І це була дипломатична катастрофа. Усі понад сім років російської агресії Україна звинувачує Захід, зокрема ЄС, у торгівлі принципами, у зраді України на користь бізнесу з Росією. А що зробила сама Україна місяць тому?

За повідомленнями ЗМІ, у Сінцзян-Уйгурському окрузі Китаю (його застаріла назва — Східний Туркестан) у численних концтаборах ГУЛАГівського типу китайська влада «перевиховує» уйгурів, змушуючи їх відмовитися від своєї мови та своїх традицій. Враховуючи, що до Сінцзяну з півночі Тибетського округу було переселено етнічних казахів, не виключено, що «перевиховують» і їх.

От у такий спосіб Китай здійснює свою політику «миодіннарод». Так-так, у Китаї ця теза — досить давня. Й, зважаючи на дружні відносини Китаю з Росією, можна припустити, що те саме чекало би на всіх нас у разі, якби Росія захопила Україну.

Що мала би робити Україна? Що є сил проводити паралелі, вказуючи світу, якого масштабу катастрофа може статися в разі нової російської агресії. А Україна відкликає свій підпис.

Звісно, можна припустити, що в оточенні президента й не чули ані про Сінцзян, ані про те, що там відбувається. Але ж в МЗС це точно знають!

І якщо Україна відверто торгує принципами, то чи може вона вимагати від інших не робити того самого?

Між тим що ми бачимо з боку Заходу реально? Зустріч Джо Байдена з Путіним мала несподіваний наслідок — вона мала би спонукати лідерів Німеччини, Франції та деяких інших європейських країн також зустрітися з Путіним. Бо вони не гірші за Байдена й не нижчі від нього за статусом — якщо йому можна, то й їм так само. Але ці зустрічі не відбулися. Й ми не знаємо, чим би вони завершилися, якби відбулися. Ніяких реальних послаблень на даний момент Росія не отримала, ніякого «всепропало» немає. Все решта — розмови й припущення. Не факти.

А відкликання Україною свого підпису — це вже факт. І висловлювання чільних представників української влади — це теж факт. Це — факти, після яких представники НАТО та Євросоюзу мають усі підстави вбачати в Україні тимчасову попутницю, але не союзницю.

Думки, висловлені в рубриці Column, передають виключно погляди самих авторів і можуть не збігатися з позицією редакції «Детектора медіа». Тексти авторських колонок суб'єктивні та не претендують на всебічне висвітлення теми.
Теги по теме
Інфопростір
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
У Криму, ймовірно, «прилетіло» по російському ЗРК С-400
Украина Криминальная
2024-11-29T11:15:27Z
Тива, ВДВ і добровольці: ЗМІ встановили 80 тисяч загиблих окупантів і з'ясували цікаві тенденції
24tv
2024-11-29T11:06:34Z
У Криму пролунав потужний вибух поблизу місця, де стояв С-400
УкраинФорм
2024-11-29T11:04:12Z
У Криму загарбники ховають кораблі в Інкермані - соцмережі
УкраинФорм
2024-11-29T10:57:43Z
У Криму окупанти оштрафували чоловіка за лайливий допис про Путіна у соцмережі
УкраинФорм
2024-11-29T10:55:23Z
Херсонська ОВА: Новий порядок бронювання - нереальна умова для більшості підприємств області
УкраинФорм
2024-11-29T10:51:11Z
В Україні на вихідних морози не очікуються, опади ймовірні у п'яти областях
УкраинФорм
2024-11-29T10:40:36Z
Підірвали вантаж БПЛА РФ на відстані 30 км: ГУР про диверсію в Курській області
Фокус
2024-11-29T10:30:30Z
"Подейкують, приліт туди, де стояв С-400 росіян": в окупованому Криму пролунали вибухи
Фокус
2024-11-29T10:27:17Z
Удари Ізраїлю вбили щонайменше 30 палестинців в Секторі Гази протягом ночі — Reuters
ZN UA
2024-11-29T11:16:39Z
Зеленський провів розмову з Шольцем
УкраинФорм
2024-11-29T11:15:44Z
Уряд схвалив Стратегію ветеранської політики до 2030 року
УкраинФорм
2024-11-29T11:15:34Z
В Раді зареєстровано законопроект, який скасовує права орендарів на позаконкурентний викуп майна
AgroNews
2024-11-29T11:13:27Z
Меркель закликала Україну "паралельно" розглядати дипломатичні рішення для зупинки війни
Европейская правда
2024-11-29T11:09:49Z
The Economist стверджує, що найкращим способом захисту України був би її вступ до НАТО
ZN UA
2024-11-29T11:09:43Z
Хто такий Кіт Келлог, якого Трамп обрав на посаду спецпредставника США з питань України та Росії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T11:06:41Z
"Місця дислокації готові": Лукашенко хоче розмістити "Орешнік" у Білорусі
24tv
2024-11-29T11:03:54Z
Орбан захвилювався через нову ракету Путіна "Орешнік"
TSN
2024-11-29T11:03:39Z
З початку року до сімейних лікарів по психологічну допомогу звернулося 420 тисяч осіб
УкраинФорм
2024-11-29T11:12:38Z
95% людей роблять це неправильно: як розморозити м'ясо, щоб воно було безпечним для здоров'я
TSN
2024-11-29T10:39:08Z
Що їсти на вечерю після 50, щоб організм уві сні швидше оновлювався й омолоджувався
TSN
2024-11-29T10:07:04Z
Коли серце говорить SOS: розуміємо серцево-судинні розлади
Eco Town
2024-11-29T09:16:04Z
Через неправильне споживання цієї зелені можуть з'явитись камені в нирках
24tv
2024-11-29T09:12:42Z
Нещодавно виявлений нейрон може бути ключем до зупинки переїдання
Portaltele
2024-11-29T08:15:18Z
Бюджет-2025: скільки виділили на медицину та на що витратять гроші
24tv
2024-11-29T08:03:40Z
Нова процедура встановлення інвалідності: лікуючий лікар матиме більше повноважень
24tv
2024-11-29T06:06:51Z
Близько 80% українців задоволені роботою первинної ланки меддопомоги
УкраинФорм
2024-11-29T04:48:27Z
«Українська книжкова поличка» з’явилася у Брунеї
УкраинФорм
2024-11-29T11:04:14Z
Відомий ведучий гнівно розніс Винника, який оголосив про концерт у Варшаві: "Коли закінчилися гроші"
TSN
2024-11-29T11:03:27Z
Джамала та MONATIK презентували першу спільну пісню: про що нова робота артистів
24tv
2024-11-29T10:54:47Z
У моду повертаються штани сканти: незвичні, але дуже особливі
24tv
2024-11-29T10:48:31Z
Фінальний «Форсаж»: Він Дізель натякнув на трилогію і повернення Двейна Джонсона до ролі Гоббса
ITC
2024-11-29T10:44:00Z
"Там стільки всього": Володимир Дантес розповів про знайомство з Віктором Ющенком
GlavRed
2024-11-29T10:27:34Z
Перше видання Гаррі Поттера продали за £45 тис на аукціоні
1News
2024-11-29T10:07:33Z
У Британії відбулася премʼєра документального фільму «Спомин»
УкраинФорм
2024-11-29T09:51:32Z
Тіна Кароль з військовими довела до сліз поемою, яку присвятила полеглим українцям на війні
TSN
2024-11-29T09:36:56Z
Чисте довкілля - спільна мета атомників і екологів
Корреспондент
2024-11-29T11:09:38Z
За тиждень ціна "підскочила" на 35%: в Україні "різко" дорожчає популярний овоч
GlavRed
2024-11-29T11:09:34Z
Глава МАГАТЕ закликав "до військової стриманості" та переконався, що українські АЕС - під потужним обстрілом
ZN UA
2024-11-29T11:06:45Z
Державні кошти в будівництві: що доцільно оприлюднювати
ZN UA
2024-11-29T11:05:53Z
Ціни на нафту зростають після взаємних звинувачень Ізраїлю та "Хезболли"
Хвиля
2024-11-29T11:03:13Z
Чому аналітики роблять ставку на Solana у 2025 році?
ITC
2024-11-29T11:01:35Z
Україна цього сезону вже експортувала 18 млн т зерна
AgroPortal
2024-11-29T11:00:50Z
Обвал металургії. ЗМІ назвали наслідки можливої втрати Покровська
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T10:51:28Z
Долар завершує місяць зі зростанням та спадом одночасно
24tv
2024-11-29T10:48:22Z
Воскові цукерки стали трендом у TikTok: учасниця "Холостяка" показала, як їх приготувати
24tv
2024-11-29T11:15:09Z
Чоловік з'їв банан, який купив за $6,2 млн – фото
TSN
2024-11-29T11:09:30Z
Працівники Amazon анонсували всесвітній страйк на «чорну п'ятницю»
УкраинФорм
2024-11-29T11:09:16Z
В Україні готують нові штрафи у зимовий період: за які порушення загрожує покарання
Политека
2024-11-29T11:04:57Z
Частина українців зможе отримати 6 500 гривень від держави
24tv
2024-11-29T11:03:56Z
Projector Foundation випустила відеоманіфест «Бути коханою воїна. Бути поруч» на підтримку партнерок військових і ветеранів
Детектор М
2024-11-29T11:00:15Z
Камери зі штучним інтелектом захищатимуть стратегічні об’єкти Вашингтона
InternetUA
2024-11-29T10:58:26Z
Сили оборони України уразили нафтобазу та знищили радіолокаційну станцію ЗРК "Бук-М3"
24tv
2024-11-29T10:54:51Z
Дедалі більше українців знаходять роботу в Німеччині
УкраинФорм
2024-11-29T10:48:03Z
У Росії в 2024 році зафіксовано рекордну кількість авіаційних аварій
24tv
2024-11-29T11:15:53Z
Переправляв ухилянтів за кордон: судитимуть директора благодійного фонду
1News
2024-11-29T11:03:59Z
Програміста зловили на спробі незаконного виїзду в Румунію
InternetUA
2024-11-29T10:58:35Z
8 років увʼязнення: Миколі Харківському, який у 16 років вчинив смертельну ДТП у Харкові, оголошено вирок
Мій Харків
2024-11-29T10:54:30Z
Спалахнули сильні пожежі: масштабна атака дронів на РФ, кадри
Политека
2024-11-29T10:43:13Z
На Закарпатті затримали правоохоронця, який переправляв ухилянтів
1News
2024-11-29T10:39:56Z
Зниклий турист дивом вижив після місяця у засніженій пустелі Канади
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T10:36:51Z
Киянин та його спільниця позбулися волі за збут наркотиків через інтернет-магазин
InternetUA
2024-11-29T10:28:19Z
У порту Туапсе уражено корабель – соцмережі
1News
2024-11-29T10:27:09Z
Українці зайняли увесь п'єдестал на турнірі з кульової стрільби у Польщі
УкраинФорм
2024-11-29T11:04:46Z
Україна виграла своє друге «золото» юніорського чемпіонату світу в Ріо
УкраинФорм
2024-11-29T10:51:00Z
Чісора дав прогноз на реванш Усик – Ф'юрі після аналізу тренувальних таборів обох боксерів
24tv
2024-11-29T10:48:48Z
Артем Довбик у списку номінантів у символічну збірну року від ФІФА
24tv
2024-11-29T10:45:07Z
Лунін та Довбик претендують на потрапляння в команду року за версією ФІФА
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T10:39:32Z
Україна — Бельгія: відео онлайн-трансляція матчу жіночого відбору плей-оф Євро-2025
Football.ua
2024-11-29T10:25:44Z
Погба може повернутися до АПЛ
Football.ua
2024-11-29T10:15:29Z
Роналдінью поклав гол-цукерочку зі штрафного в матчі легенд Реала та Барселони: відео шедевра
24tv
2024-11-29T10:07:32Z
Стартував жіночий чемпіонат Європи з гандболу за участю збірної України
УкраинФорм
2024-11-29T09:58:47Z
Скільки хвилин треба варити сушені гриби: яка помилка може зробити їх твердими й несмачними
TSN
2024-11-29T11:09:06Z
Ці 5 невеликих речей роблять ваш інтер'єр застарілим: змініть їх вже зараз
24tv
2024-11-29T11:00:43Z
Чому над Тибетом відмовляється літати авіація: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2024-11-29T10:33:47Z
Як зняти шпалери, не пошкодивши стіни: 3 простих способи
24tv
2024-11-29T10:24:59Z
Імбирне печиво: вірусний рецепт з TikTok, що здивує всіх
24tv
2024-11-29T10:18:50Z
Якраз для понеділків: чоловік встановив рекорд, зробивши найбільший стакан кави з льодом
24tv
2024-11-29T10:12:51Z
Чашка кави і погляд на КНДР: Starbucks відкрив кафе біля демілітаризованої зони
Фокус
2024-11-29T10:12:37Z
Чому насправді люди не їдять індичі яйця: відповідь дуже проста
Фокус
2024-11-29T09:42:04Z
Китайський гороскоп на завтра 30 листопада: Кроликам - проблеми вдома, Мавпам - поганий стан
GlavRed
2024-11-29T09:27:06Z
iQOO 13 нарешті дебютує в усьому світі
Portaltele
2024-11-29T11:16:52Z
Розумні пристрої: Держспезв’язку порадило, як убезпечитися від зловмисників
Украина Криминальная
2024-11-29T11:16:41Z
Вчені виявили мікроб, який перетворює вуглець на енергію
Portaltele
2024-11-29T11:16:00Z
Цікава ідея: український додаток Intenty може зменшити ваш час користування смартфоном
24tv
2024-11-29T11:03:04Z
Розробники Obsidian кажуть, що Avowed є «еволюцією попередніх ігор», які вони створили
ITC
2024-11-29T11:01:27Z
Треба знайти заховану жабу за 7 секунд: загадка для найкмітливіших
GlavRed
2024-11-29T11:00:44Z
Поліція закрила нелегальний стрімінговий сервіс, який заробляв 250 млн євро щомісяця
InternetUA
2024-11-29T11:00:06Z
У Канаді розпочали антимонопольне розслідування щодо домінування Google на ринку онлайн-реклами
Детектор М
2024-11-29T10:46:44Z
Найстрашніші морські хижаки освоїли техніку полювання на найбільшу рибу океану: хто вони
Фокус
2024-11-29T10:45:19Z
Найменший у родині: тест-драйв нового кросовера Jeep Avenger
Фокус
2024-11-29T11:12:10Z
Норвегія прощається з ДВЗ: у жовтні електромобілі «захопили» 94% ринку нових авто
ITC
2024-11-29T11:10:19Z
Volkswagen готує заміну Golf та покликав на допомогу Rivian
AutoCentre
2024-11-29T11:09:27Z
Rivian залучив мільярди доларів для виробництва дешевих електромобілів
AutoGeek
2024-11-29T10:39:03Z
Чому Michelin Alpin 7 добре поводиться на слизькій дорозі
AutoCentre
2024-11-29T10:36:19Z
Dodge присвятив мотору V8 особливу версію Durango
AutoCentre
2024-11-29T10:05:34Z
Від $31 700: Huawei оновив електричний седан Luxeed S7
AutoGeek
2024-11-29T09:45:20Z
Електричний Range Rover повністю розсекретили
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T09:15:19Z
Майже два десятки: Volkswagen розробляє нові електромобілі та гібриди спільно з SAIC
AutoGeek
2024-11-29T09:12:36Z