КИЇВ. 21 липня. УНН. Канцлера Німеччини Ангела Меркель обговорила по телефону з президентом Росії Володимиром Путіним, зокрема “Північний потік — 2” і транзит газу через Україну. Про це повідомляє УНН з посиланням на Адміністрацію президента Росії.
Так, повідомляється, що телефонна розмова Путіна з Меркель відбулася за ініціативою німецької сторони.
Цитата
“Лідери задоволені наближеним до завершення будівництвом газопроводу ”Північний потік-2“. Президент Росії наголосив на послідовній прихильності німецької сторони реалізації даного проекту, що носить виключно комерційний характер і спрямованого на зміцнення енергобезпеки Німеччини і Євросоюзу. Ангела Меркель поінформувала про підсумки обговорення ситуації навколо газопроводу в ході недавніх переговорів з Президентом США Джозефом Байденом у Вашингтоні. Володимир Путін дав відповідні коментарі ”, - говориться в повідомленні.
Деталі
Повідомляється, що в якості окремої теми Президент Росії і Федеральний канцлер ФРН торкнулися можливість продовження угоди між “Газпромом” і “Нафтогазом України” про транспортування газу через українську територію і після 2024 року.
Крім того, при обміні думками з внутрішньоукраїнського кризи, в тому числі в контексті підсумків зустрічі Ангели Меркель з Президентом України Володимиром Зеленським у Берліні 12 липня, Президент Росії звернув особливу увагу на прийнятий Верховною Радою закон “Про корінні народи України”. Була також підкреслена необхідність неухильного виконання київською владою мінського “Комплексу заходів” 2015 року.
“Володимир Путін і Ангела Меркель домовилися про продовження особистих контактів”, — наголошується в повідомленні.
Доповнення
Президент України Володимир Зеленський заявив, що в разі запуску російського проекту газопроводу “Північний потік-2” Україна повинна мати гарантії нормального газопостачання на 10-15 років.
Під час візиту до ФРН Володимир Зеленський обговорював питання “Північного потоку-2”. Зокрема, провів зустріч з канцлером ФРН Ангелою Меркель, а також кандидатом у канцлери ФРН, головою Християнсько-демократичного союзу Армін Лашетом, де обговорив російсько-український збройний конфлікт і “Північний потік-2”. Президент України підкреслив, що його введення в експлуатацію становить пряму загрозу енергетичній безпеці країн ЄС.
Нагадаємо, Сполучені Штати і Німеччина досягли угоди щодо будівництва російського газопроводу “Північний потік 2” в Європу, без введення подальших санкцій США.
Офіційні особи США вважають геополітичним проектом Володимира Путіна — зберегти залежність Європи від російських енергоносіїв, одночасно ставлячи під загрозу безпеку таких країн Центральної та Східної Європи, як Польща і Україна.
Згідно передбачувану операцію між адміністрацією Байдена і урядом Німеччини, про яку вперше повідомило агентство Reuters, Берлін пообіцяв пригрозити введенням санкцій, якщо енергетична політика Москви поставить під загрозу союзників Вашингтона в регіоні.