MY.UAНовини
Антон Дробович. Маємо право оплакати наших євреїв: до діалогу із Сергієм Лозницею
Антон Дробович. Маємо право оплакати наших євреїв: до діалогу із Сергієм Лозницею

Антон Дробович. Маємо право оплакати наших євреїв: до діалогу із Сергієм Лозницею

Коментуючи цю подію, автор фільму висловив сподівання, що картина допоможе глибокому осмисленню трагедії. Власне, цією нагодою і цим запрошенням я б і хотів скористатися.

У Каннах Лозниця дав інтерв’ю талановитому українському кінознавцю Лук‘яну Галкіну, в якому пролунали слова, що не можна залишити без суспільної уваги й обговорення. 

Отож запрошую і самого режисера, і весь чесний український загал порозмислити над словами режисера. Далі буду наводити цитати з інтерв’ю і коментувати їх.

Історичні та фактичні помилки

Перш ніж перейти до найбільш важливого роздуму, хочу вказати на декілька помилкових історичних тверджень, які навів не лише режисер, але часом можна зустріти у публічному просторі, відтак потребують коментаря для коректного розуміння контексту ХХ століття.

«Україна як країна вперше з’явилася в 1991 році в результаті розпаду Радянського Союзу»

Це не відповідає дійсності. Вочевидь, режисер не знайомий з історією України, зокрема, з Українською революцією 1917-1921 років. Українська Народна Республіка з’явилася саме тоді, вона мала військо, була суб’єктом міжнародних відносин, укладала міжнародні угоди, встановила дипломатичні стосунки і відкрила посольства у декількох десятках країн світу перш ніж була завойована більшовиками. 

Детальніше про це можна дізнатися, наприклад, у короткій статті про Українську революцію та у фотодокументальній виставці з історії української дипломатії «"Досвід, куплений дорогою ціною…": українська дипломатія 1917-1926».

«Населення, мешканці Києва – не євреї, – в принципі теж ніяк не висловили свого ставлення [до подій у Бабиному Ярі]. Ну може були випадки коли допомагали та приховували [євреїв], але це були поодинокі випадки"

Це твердження також не відповідає дійсності. Відомо навіть не про десятки, а про майже півтори сотні випадків, коли кияни ризикували життям заради порятунку своїх сусідів євреїв. 

Лише офіційно Праведників народів світу з Києва визнаних Меморіальним комплексом історії Голокосту Яд Вашем та Державою Ізраїль понад 144 особи (база даних станом на 2021 рік ). Для порівняння, це більше ніж було в цілій Латвії (138), Австрії (112) чи Молдові (79). 

І це при тому, що до падіння «залізної завіси» і проголошення незалежності України в 1991 році майже ніхто з наших співгромадян не знав про це почесне звання й величезна кількість свідчень про рятівників чи праведників була втрачена разом із відходом очевидців війни. 

Крім того, в цьому контексті просто неприпустимо забувати, що киянин Анатолій Кузнєцов написав саме під час війни чернетку свого знаменитого роману-документу «Бабин Яр», в якому дуже чітко висловив своє ставлення і описав, як кияни сприймали звірства нацистів. Не кажучи про те, як кияни після війни боролися за пошанування пам’яті жертв Бабиного Яру, часом виступаючи проти офіційної радянської влади і терплячи переслідування від спецслужб. 

«60% поляків, 30% євреїв було у Львові [в 1941 році]»

Розповідаючи про львівський погром 1941 року, режисер акцентує, що населення Львова на той момент було переважно польським і в якості джерела для перевірки названих цифр пропонує відкрити Вікіпедію. І хоча він правий в тому, що більшість населення дійсно складали поляки, але все ж цифри наведені ним – некоректні і завищені. 

Навіть у статті «Населення Львова» у Вікіпедії, до якої так люб’язно запрошував дослідник-документаліст, наведено національний склад Львова в 1900-2001 роках, де в рядку про 1941 рік вказано, що поляків було 50,3%, євреїв – 25,4%, а українців – 22%. 



«Україні як країні належать також частини, які потрапили туди завдяки пакту Молотова-Ріббентропа»

Йдеться про території, які Україна отримала після війни. 

Ця теза некоректна ані фактично, ані юридично. 

Єдиним, кому Україна має завдячувати тим, що після Другої світової війни вона отримала західний кордон, який майже збігався із її етнічними територіями – це мільйонам українських підпільникам, партизанам, солдатам та офіцерам, які розгромили нацистів і вигнали зі своєї території. 

А ще близько 8 млн українців, які тоді загинули у боротьбі з нацизмом або в результаті окупації. 

Саме цим людям ми маємо сказати спасибі за такий кордон і визнання його світом, а не базуватися на ганебній змові Гітлера і Сталіна 1939 року. 

Якщо ж пан Лозниця забажає говорити не де-факто, а де-юре, то і тут він помилиться. 

Пакт Молотова-Ріббентропа втратив юридичну силу в момент нападу Німеччини на Радянський Союз в червні 1941 року, адже були порушені його умови.

А от післявоєнні офіційно визнані світом кордони були встановлені за результатами Тегеранської та Ялтинської конференцій, де питання кордону із Польщею вирішувалося не на підставі згаданого вище злочинного пакту і секретних протоколів до нього, а із опорою на більш ранню «лінію Керзона» (була запропонована в 1919 році міністром закордонних справ Великої Британії Джорджем Керзоном) та чинну на той момент військово-політичну кон’юнктуру. 

Остаточно питання україно-польського кордону в реаліях СРСР було врегульовано низкою двосторонніх договорів між Москвою та Варшавою в 1945-1946 роках. Тому подібного рівня тези не варто сприймати всерйоз, бо ними переважно користуються сучасні російські пропагандисти , які намагають виправдати передвоєнну змову двох тоталітарних режимів або такі «авторитетні» видання як «Strana.ua". 

Наратив відчуження: «Бабин Яр – це не українська, а єврейська трагедія» 

Але найбільший сум у мене особисто викликали не історичні помилки, а судження режисера радше морально-екзистенційного характеру.

«Коли Ви говорите українська трагедія [про Бабин Яр], я з Вами не згоден докорінно. А от якщо Ви скажете єврейська трагедія, або трагедія єврейського народу [тоді так]"

Це дуже небезпечні і темні слова. Ця фраза є несправедливою і болючою, бо сказана не радянським адептом, не російським агентом впливу і, навіть, не екзальтованим єврейським містиком, а розумним киянином. 

Ця думка противиться пам’яті про Бабин Яр, яка є у моїй родині, яка побутувала після війни у дворі моєї бабусі на Сирці неподалік від злощасного яру, яка була живою по всьому повоєнному Києву. Вона ранить своїм наміром відчужити нас, якось безапеляційно і холодно заперечити наше право на пам’ять, переживання, історію і біль.

Вважаю, що це неправда в кожному з можливих вимірів – історичному, екзистенційному і просто людському. 

З історичної точки зору – це неправда, тому що на момент цієї страшної трагедії в 1941 році не було Держави Ізраїль і жодного іншого суспільства чи спільноти, яка б знала і відчувала убитих у Бабиному Ярі людей так само сильно, як кияни. І навпаки – ніхто не був їм ближчий за киян. 

Не варто забувати, і не лише уславленому художнику-документалісту, але й усім нам, що київські євреї на початок війни були повністю інтегровані в суспільство. 

За десятиліття радянської влади багато із них уже давно жили світським життям, не дотримувалися іудаїзму і мало відрізнялися в побуті й на роботі від інших громадян радянської України. 

Завдання партії було уніфікувати всі національності, притлумити у всіх народів їх національну ідентичність й розчинити всіх у всіх. Тому коли ми говоримо про Київ, то партії майже все вдалося, адже тут не було стільки ортодоксальних іудеїв як на Заході України, які жили окремо, вдягалися у специфічний одяг, старалися строго дотримуватися приписів священних книг і рабинського вчення, а також не родичатися із ґоями. 

З точки зору екзистенційної, це ще більш виразна помилка. Забрати київських євреїв і убити в яру – це виривання живої частини з нашого суспільного тіла. 

Ніхто у цілому світі тоді не відчув цю втрату, цей жах і цей біль так сильно і живо, як відчули її кияни в 194 –1943 роках. 

Звісно, про це немає хронік, маніфестів і скоріш за все навіть щоденників, бо нацисти могли тоді покарати смертю. Але відчуття трагедії – це саме те почуття, яке керувало 16-літньою киянкою Софією Яровою (у дівоцтві Бойко), яка із мамою рятувала євреїв у Бабиному Яру, це джерело того неспокою, який перетворився на першу українську поезію та прозу на цю тему в 40-х роках авторства – Кузнєцова, Тітової, Бажана, Сосюри, Анстей, Швеця.

А також це саме та сила, яка допомагала діяти численним людям, які після війни збиралися на маніфестації, писали листи та виступали за будівництво пам’ятника й належне увічнення пам’яті.

Бабин Яр – це неймовірного рівня болю і глибини людська трагедія для українців. Бо там були вбиті ті, хто був частиною нас. 

Там у землі була закопана частина нашої долі і життя, людей із якими ми дружили, працювали, каталися на санчатах, ходили на пікніки, були закохані, сиділи за однією партою, сміялися з анекдотів, сумували або палко сперечалися. 

Ми жили разом уже багато сотень років і мали жити далі. А всього за якісь декілька днів нашого старого світу не стало. І ми, як і багато інших людей тоді по всій Європі, заклякли від того, що нацисти діловито вирвали в нас цю частину життя, частину серця. Більше того, знайшлися серед нас самих такі негідники, які тому раділи, допомагали або наживалися на біді. 

Так, у нас теж були ті, хто зраджував, доносив і допомагав німцям убивати вчорашніх сусідів. І це теж наш біль і трагедія, наш тягар і відповідальність. Звісно, що від пітьми наші душі врятували тисячі українських праведників, які ризикуючи усім рятували євреїв, а також мільйони і мільйони українців, які загинули у боротьбі з нацизмом.

Ніхто і не думає сперечатися із єврейським народом за право печалі і оплакування жертв Бабиного Яру. Це така безодня сліз і горя, що їх вистачить на всіх охочих. 

Але давайте ж чесно зауважимо, що жодній єврейській спільноті світу в ті роки, ані в Америці, ані в Палестині, ані у Великій Британії ті нещасні убиті українські євреї не були ближчими, ріднішими і знайомішими ніж нам. І це не абстрактні речі чи кон’юнктурні пеани, а дуже конкретна і проста правда про нас тамтешніх. 

Там у яру лежить водійка трамваю, на якому ми кожен день добиралися на роботу. Там поліг наш суворий, але вправний дільничий лікар. Там замордована солістка театру, яка не раз викликала сльози блискучою грою на сцені. 

Там дочасно скінчив свій вік прикрий сусідський дід, з яким наша бабуся традиційно дебатувала вечорами під під’їздом. Зрештою, там спинилось серце сусідського хлопчика, із яким ми крадькома цупили квіти з квітництва на Тираспільській і його сестри, із якою ми ходили в один клас і в яку безмежно був закоханий наш староста з Нивок. 

То в якому жорстокому серці може народитися думка, що це не наша трагедія? Чия ж вона може бути більша ніж наша? 

Це також питання нашої відповідальності. Це наші люди. Це наші невинні українські євреї. Ми не просто маємо право їх оплакувати. Ми повинні це робити і ніхто не в праві відмовити нам у цьому.

Спочатку їх у нас фізично відібрали нацисти, принагідно сіючи ненависть і облуду. Потім комуністи нас заохочували відректися від пам’яті про них, вибудовуючи систему державного антисемітизму. А тепер – в наш час свободи й правди – хтось знову посягає на наш сум і спокуту? 

Це міг би помилково сказати черговий «совєтскій человєк", який гордий з того і не розуміє блюзнірства й мізерії цього титулу. Але відмовляюся вірити, що тонкий і чуйний київський режисер Сергій Лозниця міг всерйоз таке мати на умі та на серці. 

За ті майже 80 років, що відділяють нас від початку злощасної нацистської акції, різними негідниками було зроблено дуже багато, щоб ми відчужилися, зріклися і забули наших убитих сусідів, знайомих і друзів. Але цьому потрібно покласти край – не можна забути те, що робить тебе самим собою. 

Не можна взяти і цілком віддати пам’ять про свою спільноту. Не можна так спустошити серце. Бабин Яр – це українська трагедія. І єврейська. І польська. І російська. І кожного народу, який зможе і захоче відчути цю спільність і цю втрату.

Як казав видатний українець Феофан Прокопович, який, на жаль, добре послужив побудові Російської імперії: «Властивістю мудрої людини є вміння змінювати думку". Отож, якщо міркування викладені тут вірні, то сподіваюся головний адресат цього тексту поміркує над цими і змінить свою думку, а тим часом принагідно й інших людей з небайдужого нашого товариства запрошую до роздумів і діалогу. Адже тема, яку підіймає Сергій Лозниця надзвичайно важлива.

Джерело: Європейська правда

Фото: ВВС

Теги за темою
Другое
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Секрет ідеальної посмішки розкрито: пес "запозичив" протези господині
Фокус
2025-04-05T07:12:54Z
11 квітня - Mental Health Evening for Media
Детектор М
2025-04-05T07:07:53Z
Пенсіонери з одного міста України отримають 10 000 гривень до ювілею
24tv
2025-04-05T07:03:54Z
Росіяни запустили по Україні майже сотню дронів, ППО збила ледь більше половини: подробиці нічної атаки
ZN UA
2025-04-05T07:03:40Z
"Розуміє, в який світ прийшов": вираз обличчя новонародженого став новим мемом
Фокус
2025-04-05T07:00:19Z
8 квітня - «Вечір критичного мислення» з Олегом Саакяном
Детектор М
2025-04-05T06:57:00Z
"Контракт 18 – 24": у ЗСУ пояснили, що може стати причиною відмови
24tv
2025-04-05T06:33:19Z
Міноборони завершило випробування кросівок для ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T06:30:19Z
"Янголяткові назавжди 3 роки і 9 місяців": у Кривому Розі помер Тимофійко, поранений під час ракетного удару РФ
Antikor
2025-04-05T06:18:23Z
Мінус 1390 окупантів та десятки одиниць техніки: втрати ворога на 5 квітня
24tv
2025-04-05T07:12:04Z
На Сумщині окупанти 53 рази вночі та зранку відкривали вогонь
Antikor
2025-04-05T07:00:42Z
Зафіксовано просування росіян одразу на трьох напрямках: огляд фронту від ISW
24tv
2025-04-05T06:57:49Z
Росія "пояснила", навіщо вбила дітей у Кривому Розі
Telegraf
2025-04-05T06:51:40Z
Генштаб: ЗСУ уразили чотири пункти управління РФ
1News
2025-04-05T06:51:26Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 5 квітня
Мій Харків
2025-04-05T06:43:50Z
На Харківському та Куп’янському напрямках минулої доби зафіксовано по чотири атаки росіян — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-04-05T06:28:23Z
Генштаб ЗСУ спростував заяви Росії щодо удару по нараді українських і західних військових у Кривому Розі
Antikor
2025-04-05T06:21:59Z
Дощі з грозами та заморозки: синоптики попередили про різке погіршення погоди
Хвиля
2025-04-05T06:01:28Z
Суд відправив під варту чоловіка, який здавав ворогу результати ракетних обстрілів
InternetUA
2025-04-05T07:19:44Z
У Чехії вважають, що ЄС все ще може укласти угоду з Трампом, щоб подолати тарифи
Европейская правда
2025-04-05T07:19:10Z
Зеленський озвучив ключову вимогу для переговорів з Кремлем
360ua.news
2025-04-05T07:18:50Z
Вбивство дітей на майданчику – безжальний терор, відповідь США та намагання зламати опір
Лига
2025-04-05T07:15:38Z
Рютте виправдав заяви адміністрації Трампа про Україну і НАТО та запевнив, що змін немає
Европейская правда
2025-04-05T07:09:17Z
Шапран: Тарифи Трампа - це спосіб тиску на переговорах з Китаєм та Євросоюзом
GlavRed
2025-04-05T07:06:19Z
У Китаї закликають США до консультацій на тлі Трампових тарифів
Европейская правда
2025-04-05T07:04:06Z
Росія завдала удару по Кривому Рогу касетною балістичною ракетою, щоб підвищити число жертв серед цивільних - ЦПД
Antikor
2025-04-05T06:57:53Z
У Гренландії відкинули коментарі Рубіо про "відокремлення" острова від Данії
Европейская правда
2025-04-05T06:48:24Z
Рецензія на фільм «Такі дрібниці» / Small Things Like These
ITC
2025-04-05T07:07:58Z
Музикант Андрій Литвинок зник безвісти на фронті: мобілізувався в серпні 2024 року
Antikor
2025-04-05T06:51:50Z
Джейсон Момоа, свиноподібні орки та кубічна країна чудес: рецензія на фільм "Майнкрафт"
Фокус
2025-04-05T06:01:17Z
У Києві пішов сніг. Ірина Білик влаштувала погодну аномалію у квітні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T05:42:07Z
Британський гуморист Рассел Бренд відреагував на звинувачення у сексуальному насильстві
Комсомольская правда
2025-04-05T05:19:07Z
Емінем вперше став дідусем
Комсомольская правда
2025-04-05T05:15:22Z
Де зараз Наталія Валевська, яка виступала на Антимайдані, а сьогодні мріє про материнство
24tv
2025-04-05T04:03:50Z
Актор Дмитро Ярошенко пояснив втечу за кордон: Реалізовував «важливий проєкт»
Antikor
2025-04-04T21:45:54Z
Хто може посісти 34 місце на Eurovision, на думку букмекерів? Це може бути Латвія. Етно- та поп-музичний гурт Tautumeitas.
FM-TV
2025-04-04T21:42:06Z
Челсі та Манчестер Юнайтед претендують на нападника аутсайдера АПЛ
Football.ua
2025-04-05T07:12:12Z
Мілан — Фіорентина. Напередодні
Football.ua
2025-04-05T06:43:53Z
Фенербахче розглядає звільнення Моурінью після скандального інциденту та можливої дискваліфікації
Football.ua
2025-04-05T06:31:41Z
Аморім: Фергюсону знадобилося три або чотири роки, щоб виграти щось, але в наші дні це неможливо
Football.ua
2025-04-05T06:31:09Z
Барселона — Реал Бетіс. Напередодні
Football.ua
2025-04-05T06:22:30Z
Кобін: Судді десь переживають, щоб Інгулець випадково не забив гол
Football.ua
2025-04-05T06:13:00Z
Реал Мадрид — Валенсія. Напередодні
Football.ua
2025-04-05T06:01:51Z
Шищенко: Усі грають, усі хочуть залишитись у Прем’єр-лізі
Football.ua
2025-04-05T06:01:10Z
Став відомий склад збірної України з футзалу на вирішальні матчі відбору Євро-2026
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T05:57:34Z
Ціни на яйця до Великодня та після: експерти поділилися прогнозами
Знай
2025-04-05T07:12:20Z
Якщо дохід у 30 тис. грн: як розрахувати, якою буде майбутня пенсія в українців
Фокус
2025-04-05T07:00:03Z
Китай заблокував угоду з TikTok через тарифи США
Gazeta UA
2025-04-05T06:57:05Z
Експортні мита Трампа: як Федеральний резерв США може помʼякшити ситуацію
ZN UA
2025-04-05T06:49:17Z
"Нова пошта" збільшила деякі тарифи: що змінилося
Хвиля
2025-04-05T06:45:36Z
Подорожчання молочних продуктів у Харкові: ціни продовжують летіти вгору, озвучена вартість
Политека
2025-04-05T06:31:54Z
Дельта Вілмар Україна сплатила 1 млрд грн податків
AgroPortal
2025-04-05T06:30:55Z
Бензин і дизель подешевшають в Україні: прогноз на квітень
Gazeta UA
2025-04-05T06:21:22Z
Виробники картоплі фрі у Європі подвоїли потужності
AgroPortal
2025-04-05T06:01:51Z
Сезонні квіти VS імпортні: що обрати для весняного букета?
Фокус
2025-04-05T07:00:50Z
Кущі для найтемніших кутків саду: добірка рослин, що процвітають в тіні
24tv
2025-04-05T06:42:03Z
Хто зі знаків зодіаку у квітні посвариться з коханою людиною
24tv
2025-04-05T06:30:31Z
Не поспішайте до Великодня: коли настає найкращий час для посадки картоплі
Telegraf
2025-04-05T06:30:12Z
Таким салатом наїдяться всі: як його приготувати з куркою та овочами
Telegraf
2025-04-05T06:13:21Z
Характер людини за знаком зодіаку: у кожного є свій страх і слабкі сторони
GlavRed
2025-04-05T04:27:54Z
Де 3 відмінності між дітьми: треба мати "гострі очі", щоб знайти відповідь швидко
GlavRed
2025-04-05T04:27:42Z
Тест на уважність: знайдіть сумочку, що відрізняється від інших, за 5 секунд
GlavRed
2025-04-05T03:27:42Z
Бісквіт вийде пухким та високим: знадобиться всього одне яйце
Telegraf
2025-04-05T03:15:28Z
На Харківщині підлітки на мотоциклі зіткнулися з автівкою
Мій Харків
2025-04-05T07:19:38Z
"Зачепило дитячі майданчики": Україну атакував рій дронів, кількість постраждалих зросла
Фокус
2025-04-05T07:12:42Z
ДТП на Львівщині: вантажівка з автомобілями зіткнулася з бусом, двоє загиблих
Antikor
2025-04-05T07:06:23Z
На Харківщині вантажівка підірвалася на вибуховому пристрої: травмовано водія
Antikor
2025-04-05T06:54:41Z
Кривий Ріг після атаки: опубліковано відео з місця трагедії, де загинули 18 людей
Antikor
2025-04-05T06:42:12Z
У Кривому Розі завершили аварійно-рятувальні роботи: 18 загиблих, 61 постраждалий
Antikor
2025-04-05T06:39:51Z
Його вбила Росія: в Кривому Розі помер хлопчик, відео з реанімацією якого розлетілося мережею
24tv
2025-04-05T06:33:27Z
В Саранську пролунали вибухи: дрони розгромили "унікальний" оборонний завод РФ
GlavRed
2025-04-05T06:27:01Z
Ракетний удар РФ по Кривому Рогу 4 квітня: кількість загиблих зросла до 18 людей
Лига
2025-04-05T06:18:24Z
9 сигналів організму, що вам бракує магнію
24tv
2025-04-05T06:30:41Z
Францію охопив спалах вірусу чікунгуньї, в одному з регіонів оголосили надзвичайний стан
Комсомольская правда
2025-04-05T05:51:00Z
Чому можуть не рости зуби мудрості: неочевидне пояснення
GlavRed
2025-04-05T03:27:40Z
Пилові кліщі, грибки та бактерії: чому не варто спати з мокрою головою
Gazeta UA
2025-04-04T23:57:45Z
Якщо ви хочете добре висипатися, забудьте про ці 5 міфів про сон
24tv
2025-04-04T19:36:52Z
Один інгредієнт суттєво вплине на смак авокадо: експертка розповіла, який
24tv
2025-04-04T19:18:39Z
Нові правила лікарняних в Україні: що змінилося від 4 квітня
TSN
2025-04-04T19:15:38Z
Замість кави зранку: вчені знайшли неочікувано альтернативу напою
24tv
2025-04-04T18:09:18Z
Все про біполярний розлад: ознаки, діагностика та лікування
24tv
2025-04-04T17:51:34Z
Олександр Глущенко: Ми запустили тримовний канал для окупованих територій, який перекладає ШІ
Детектор М
2025-04-05T07:01:55Z
Французькі розробники представили революційний бойовий дрон Sky Watcher
InternetUA
2025-04-05T07:01:24Z
Відкрита акредитація для ЗМІ та блогерів на фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN
Детектор М
2025-04-05T06:49:06Z
X може незабаром почати продавати неактивні акаунти користувачів перевіреним організаціям
InternetUA
2025-04-05T06:46:53Z
Microsoft відмовляється від планів щодо свого нового центру обробки даних
InternetUA
2025-04-05T06:31:37Z
Як працює фабрика російської дезинформації, розгону паніки та клікбейту у Фейсбуці
Украина Криминальная
2025-04-05T06:30:03Z
TikTok запускає нову платформу «TikTok for Artists»
InternetUA
2025-04-05T06:16:47Z
OpenAI щойно зробив свою першу інвестицію в кібербезпеку
InternetUA
2025-04-05T06:01:22Z
В Україні знайшли новий метод боротьби з дронами: що відомо
InternetUA
2025-04-05T05:31:44Z
Toyota GR86 отримала яскраво-жовту спецверсію Yuzu
AutoCentre
2025-04-05T07:16:27Z
Водій самокату виходить з близької смертельної ситуації після того, як його збив автомобіль
Топ Жир
2025-04-05T02:30:19Z
Неймовірно барвистий G-Wagen: вражає зовні та ще більше вражає всередині
Топ Жир
2025-04-05T00:30:41Z
Найпотужніший двигун V12 для шосе їде не тими, від кого ви очікуєте
Топ Жир
2025-04-04T23:45:50Z
Чверть Омардеривых Збив З цим Інфініті для Американців
Топ Жир
2025-04-04T23:00:00Z
Для цієї Dodge Challenger заплатили $450,000
Топ Жир
2025-04-04T22:30:00Z
Hyundai та Genesis не підніматимуть ціни до червня, а потім всі ставки скасовано
Топ Жир
2025-04-04T22:00:35Z
Tesla представила доступнішу модель Y Juniper від $48,990
Топ Жир
2025-04-04T21:15:01Z
Stellantis надає працівникам знижку через наростання страхів перед рецесією
Топ Жир
2025-04-04T20:45:34Z