/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F429741b6403f00267859cfcf0e17c3d2.jpg)
Поліція відкрила справу через рожеві калюжі після вибуху на "Рівнеазот"
Поліція Рівненщини відкрила кримінальне провадження за фактом забруднення земель в полі поблизу села Колоденка, де було виявлено рожеві калюжі.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Національної поліції України.
Зазначається, що про злив речовини невідомого походження в полі поблизу села Колоденка Рівненського району 23 липня повідомив поліцейський офіцер громади.
"Слідчо-оперативна група на ґрунті між паями, які обслуговує один з агрохолдингів, виявила речовину рожевого кольору на площі 635,8 метрів квадратних. На місці події також працювали працівники ГУ ДСНС, екологічна та Держспоживслужба. Фахівці відібрали зразки ґрунту для проведення відповідних експертиз", - розповіли правоохоронці.
Так, за фактом забруднення земель речовинами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля слідчі відділення №1 Рівненського районного управління поліції внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 239 Кримінального кодексу України (забруднення або псування земель).
За результатами усіх призначених досліджень вирішуватиметься питання про остаточну правову кваліфікацію події.
Водночас, санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 3 тис. 400 грн) або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Рожеві калюжі у Рівненській області: що відомо
22 липня на сільгоспугіддях поблизу Рівного виявили калюжі з рожевою водою. Фахівці провели забір проб ґрунту, повітря та самої речовини для аналізів.
23 липня було повідомлено, що фахівці встановили походження калюж з рожевою водою на сільгоспугіддях поблизу Рівного. За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, рожева рідина - це препарат "Префект". Він діє на яйця та личинки шкідників, які гинуть після обприскування. Препарат сертифікований в Україні.
"Клас небезпеки препарату - третій з існуючих п'яти", - йшлося у повідомленні.
Експерти провелиобстеження атмосферного повітря навколо ділянки, де було виявлено розлив рожевої рідини, та встановили, що вмісту небезпечних речовин у повітрі немає. Дослідження проводилися на виявлення в атмосферному повітрі діоксиду сірки - 0,003 мг/м3 (ГДК - 0,5 мг/м3); діоксиду азоту 0,010 мг/м3 (ГДК - 0,2 мг/м3); оксиду азоту 0,010 мг/м3 (ГДК - 0,4 мг/м3).
Загрози для людей немає, наголосили у ДСНС.
Раніше, 20 липня, на підприємстві "Рівнеазот" через розгерметизацію трубопроводу стався разовий викид нітрозних газів. У ДСНС запевнили, що жодної загрози населенню через аварію на підприємстві немає.
Автор: Таня Поляковська