В Євросоюзі за час пандемії COVID-19 зафіксували подвоєння числа людей, що почуваються самотніми.
Про це сказано в доповіді Європейського Об'єднаного дослідницького центру (JRC), опублікованій на сайті Центру.
"Згідно з доповіддю JRC, кожен четвертий житель ЄС відчуває себе самотнім, число одиноких людей під час пандемії коронавірусу подвоїлося у всіх вікових групах. У порівнянні з 2016 роком рівень самотності серед осіб у віці 18-35 років збільшився в чотири рази", - сказано в доповіді.
Якщо в 2016 році близько 12% жителів ЄС відчували себе самотніми, то під час пандемії ця цифра збільшилася до 25%.
Проблема самотності однаково гостро сьогодні стоїть перед усіма віковими категоріями, а також перед чоловіками і жінками. Його однаково гостро переживають як жителі міст, так і сільської місцевості.
При цьому до пандемії Північна Європа відрізнялася найнижчим (всього 6%) рівнем самотності, то сьогодні всі регіони ЄС демонструють практично однаковий його рівень (від 22% до 26%).
Крім того, у жителів ЄС в середньому на 20-30% знизилися позитивні відчуття (почуття бадьорості, спокою, активності, цікавості, зацікавленості), і на ту ж цифру збільшилися негативні емоції, включаючи напругу і пригніченість.
"На це зростання почуття самотності вплинули і санітарні заходи з ізоляції, проте існує побоювання розвитку можливої пандемії самотності. Це вимагає втручання і ефективних заходів протидії", - свідчить звіт.
Своєю чергою віце-президент ЄК з питань демографії Дубравка Шуйца заявила, що "пандемія коронавірусу висунула на перший план такі проблеми, як самотність і соціальна ізоляція".
"Ці проблеми існували і раніше, але суспільство не приділяло їм великої уваги. Тепер ми повинні почати краще розуміти і розв'язувати ці проблеми... Нам необхідно подумати, як спільними зусиллями побудувати більш стійке і згуртоване суспільство в ЄС", - сказала Шуйца.
Європейські політики підкреслюють, що необхідна всеосяжна робота всіх інститутів ЄС з подолання європейської проблеми самотності.
Чергове дослідження самотності серед жителів Євросоюзу, як очікується, буде проведено в 2022 році, планується також і створення інтернет-платформи для моніторингу самотності в режимі реального часу.
Відзначимо, як писав The Guardian, через пандемію 1,5 млн дітей втратили рідних. Найбільше дітей втратили батьків через COVID-19 у Перу, Південній Африці, Мексиці, Бразилії, Колумбії, Ірані, США та Росії.
Вас також можуть зацікавити новини
- У період пандемії скоротилася кількість сексу - канадські вчені
- Психолог розповіла, з якими секс-проблемами зіткнулися українці на карантині
- Експерти з'ясували, що оральний секс виявився безпечнішим за поцілунки під час пандемії COVID-19
Автор: Вікторія Гордієнко