Українська дистриб'юторська компанія «Артхаус Трафік» повідомила, що напередодні Дня Незалежності, 19 серпня, в українських кінотеатрах запустять проєкт «Нове українське кіно».
У межах проєкту покажуть сім сучасних українських фільмів:
- Кримінальна драма «Плем’я» (2014) Мирослава Слабошпицького, знята мовою жестів, розповідає про юнака, який потрапляє в спеціалізований інтернат для слабочуючих, де існує кримінальна організація, «Плем'я». Хлопець намагається зайняти своє місце в ієрархії школи і бере участь в кількох пограбуваннях. Та коли він зустрічає своє кохання, йому доводиться порушити неписані закони племені.
- Фільм «Донбас» (2018) Сергія Лозниці. Це тринадцять коротких сюжетів, які показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу. «Зелені чоловічки» не можуть пригадати назви свого «рідного містечка, тут поруч». Німецького журналіста на блокпосту зустрічають криком «фашиста зловили!». Тут святкують весілля та влаштовують вуличні розправи, експропріюють на благо «республік» машини та гроші, живуть у підвалах, рятуючись від обстрілів.
- Фільм «Додому» (2019) Нарімана Алієва, розповідає про кримського татарина Мустафу, у якого помирає первісток. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після окупації Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями.
- Комедія «Мої думки тихі» (2019) Антоніо Лукіча, розповідає про молодого звукорежисера-фрілансера Вадима, який, зазнавши безліч невдач в роботі та особистому житті, отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити «незручну Україну» та вирушити в «привабливу Канаду». Подалі від проблем. Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі виявляється найменш підхожа для цього людина – мама Вадима.
- Антиутопічна драма «Атлантида» (2019) Валентина Васяновича, події якої фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.
- Документальна стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» (2020) Ірини Цілик, яка розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік. Мама й діти мають різні захоплення, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.
- Анімаційний фільм «Віктор_Робот» (2020) Анатолія Лавренішина, який розповідає про далеке майбутнє, коли штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає.
Нагадаємо, у березні 2021 року Державне агентство з питань кіно просило громадян обрати українські фільми, які покажуть у кінотеатрах до 30-ї річниці Незалежності України.
Фото: Артхаус Трафік
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони