MY.UAНовости
"В українців, немає проблем з власною ідентичністю" – Порошенко заявив, що Путін у своїй статті повторив всі традиційні російські фейки
"В українців, немає проблем з власною ідентичністю" – Порошенко заявив, що Путін у своїй статті повторив всі традиційні російські фейки

"В українців, немає проблем з власною ідентичністю" – Порошенко заявив, що Путін у своїй статті повторив всі традиційні російські фейки

Українська нація вже давно самоідентифікувалася, тому твердження Путіна, нібито українці та росіяни "один народ", нагадують про опис божевільні із художнього твору Ярослава Гашека "Пригоди бравого вояка Швейка". Про це п’ятий Президент України, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко написав у публікації "Стаття Путіна не про історію. Це – політичний маніфест з погрозами сусідам" для Gazeta Wyborcza.

"Ми, українці, не маємо проблем з власною ідентичністю. І нам по цимбалах, що саме про це думає Путін. Ми українська політична нація, рівноправними членами якої є громадяни різного етнічного походження, різних конфесій і мовних спільнот. І від росіян нас відрізняють не лише власний історичний досвід, мова, пісні і танці, чи кухня, але й політична культура, ставлення до прав і свобод людини, геополітичні орієнтації, усвідомлене і глибоко вкорінене відчуття причетності до європейської цивілізації. Ці відмінності протягом останніх семи років лише посилилися, і, до речі, не останню роль в прискоренні процесу зіграв настільки відразливий для України Путін", – зазначив п’ятий Президент України.

Петро Порошенко також зазначив, що російський президент у своїй статті не запропонував жодної нової тези, він повторив всі традиційні російські фейки.

"З точки зору сприйняття історії, стаття Путіна не містить для нас нічого нового. Ця рамка відома нам із середини дев’ятнадцятого століття. Тоді на фоні національного відродження на українських теренах російська імперська пропаганда розгорнула кампанію несприйняття українців як окремого народу. "Не было, нет и быть не может", – сумновідомий вислів із циркуляра міністра внутрішніх справ Росії Валуєва. Та фраза стала офіційною позицією Петербургу щодо української мови і народу як її носія", – додав він.

Петро Порошенко зазначив, що відтоді сплило майже 160 років, а інтелектуальний прогрес російського керівництва нульовий. "Твердження, ніби українці та росіяни один народ, нагадує мені про опис божевільні, в якій лежав Швейк. Серед причинних був один професор, який "доводив, що всередині земної кулі є ще одна куля, набагато більша, ніж та, що зверху", – порівняв Порошенко. П’ятий Президент України також наголосив, що українці визначили європейський напрям розвитку своєї держави, а російська агресія ще більше утвердила цей вибір.

"Україна обрала свій шлях розвитку – членство в ЄС і НАТО. Соціологічні опитування показують, що на референдумі за вступ до ЄС готові проголосувати три чверті тих, хто планує взяти в ньому участь. За НАТО – відповідно дві третини українців, які ладні брати участь у референдумі. Російська агресія, до речі, істотно посилила підтримку євроатлантичного курсу серед українців", – зазначив Петро Порошенко.

"Наступного місяця ми відзначимо тридцятиліття Незалежності, а росіяни й досі з нею не змирилися. А чому тут дивуватися? Лише ж тридцять років, а в Росії багатьом і досі болить втрата Фінляндії та Польщі, яка сталася понад століття тому", – резюмує лідер "Європейської Солідарності".

П’ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко заявив, що Україна має незаперечне право розраховувати на миротворчу місію під егідою ООН. 

Читайте повний текст статті: 

"Історія є найнебезпечнішим витвором хімії інтелекту… Вона п’янить народи, вона творить для них хибні спогади, перебільшує їхні прагнення, роз’ятрює давні рани, вабить сновидіннями, спричиняє манію величі або шал переслідування…" До цієї думки французький поет і філософ Поль Валері дійшов, аналізуючи досвід Першої світової війни.
Його "Погляди на сучасний світ" вийшли 1931–го, за два роки до того, як в Німеччині став до керма такий же "шанувальник" історії, як і Путін, – і почав котити світ у пекло вже Другої світової.

Очевидні паралелі аж кидаються у вічі – між аншлюсом Австрії і анексією Криму; між окупацією частини Чехословаччини та захопленням українського Донбасу; між пристрастю народу до фюрера і любов’ю до вождя; між судетською промовою Гітлера і статтею Путіна "Ми один народ"; між теоріями німецького життєвого простору і "Русского мира".

На погляд адекватної людини, небезпечно і дивно будувати політику на подіях тисячолітньної давнини, а тим більше – на їх тенденційній інтерпретації, коли загальновідомі історичні факти приправляються фейками сучасної пропаганди. Ми ж, українці, не претендуємо на Новгород лише тому, що український володар Володимир кілька років був новгородським князем. І навіть не зазіхаємо на Москву як свою колишню глуху провінцію лише на тій підставі, що її заснував Юрій Долгорукий, князь київський. Врешті–решт, Карл Великий був імператором пращурів сучасних німців та французів, але ж жодному притомному політику не спадає на думку проголошувати їх одним народом, а тим більше сполучати в єдину державу.

газетаeurosolidarity.org

З точки зору сприйняття історії стаття Путіна не містить для нас нічого нового. Ця рамка відома нам із середини дев’ятнадцятого століття. Тоді на фоні національного відродження на українських теренах російська імперська пропаганда розгорнула кампанію несприйняття українців як окремого народу. "Не было, нет и быть не может", – сумновідомий вислів із циркуляра міністра внутрішніх справ Росії Валуєва. Та фраза стала офіційною позицією Петербурга щодо української мови і народу як її носія. "Росіяни називають все російське слов'янським, щоб потім назвати все слов'янське російським", – влучно зауважив у той час чеський публіцист та громадський діяч Карел Гавлічек–Боровський.

Відтоді сплило майже 160 років. Нульовий інтелектуальний прогрес: суспільно–політчина думка російського керівництва закостеніла на хибному "відкритті" півторастолітньої давності. Твердження, ніби українці та росіяни один народ, нагадує мені про опис божевільні, в якій лежав Швейк. Серед причинних був один професор, який "доводив, що всередині земної кулі є ще одна куля, набагато більша, ніж та, що зверху".
Наступного місяця ми відзначимо тридцятиліття Незалежності, а росіяни й досі з нею не змирилися. А чому тут дивуватися? Лише ж тридцять років, а в Росії багатьом і досі болить втрата Фінляндії та Польщі, яка сталася понад століття тому.

Я не історик, щоби здувати порох з минулих тисячоліть, і не психіатр, аби лікувати чиюсь імперську параною. Плід графоманства російського президента це теж далеко не історична стаття, а політичний маніфест, який позначає майбутні загрози для сусідів Росії – України в першу чергу, але й для Польщі також, яка не випадково неодноразово згадується в матеріалі. Ясно, що Кремль готує аншлюс Білорусі. І так само зрозуміло, що після того, як Москві вдалося б підкорити Україну, руки Путіна дотягнулися, а чоботи б дійшли до Польщі, Естонії, Латвії і Литви. А може, навіть, і до Берліну, адже не дарма в Москві святкують перемогу у Другій світовій під гаслом "Можем повторить".

газетаeurosolidarity.org

Путін заперечує не лише право українців на свободу та незалежність. Путін хоче закріпити за Москвою право вето у Європі, знову поділити її на сфери впливу. Перекручена історія не більше, ніж ширма для агресивної політики, для визначення "життєвого простору" для теперішньої Росії.

В сухому залишку стаття формулює територіальні претензції Росії до України, і саме це в ній головне! "Наши исторические территории", "территориальные подарки", "ограбленная Россия", "живущие там близкие для нас люди", "условный характер" кордонів на пострадянському просторі – ось ключові слова цього "дослідження", коли відсіяти усю словесну полову. Путін згадує ідею свого політичного батька Собчака про повернення колишніх союзних республік до кордонів 1922 року, з якими вони увійшли до складу Союзу.

Ключові слова статті демонструють невизнання Росією наших кордонів, нехтування нею нормами міжнародного права. Вони готують громадську думку і збройні сили до продовження агресії проти України. Не дарма ж міністр оборони Росії історичну маячню свого Верховного Головнокомандувача наказав вивчати в армії, а значить, – набивати імперсько–шовіністичною половою голови російської солдатні, яка в будь–який момент має бути готова знову і знову атакувати Україну.

За останні сім років Росія анексувала Крим, спробувала захопити Донбас, більшу частину якого нам вдалося відбити назад в мою бутність Верховним Головнокомандувачем. Кремль планував із десяти українських регіонів утворити так звану Новоросію. І головне, чому та затія зазнала краху – мешканці цих регіонів, хоча у значній кількості і говорять російською, вважають себе українцями. І крапка.

Ми, українці, не маємо проблем з власною ідентичністю. І нам по цимбалах, що саме про це думає Путін. Ми українська політична нація, рівноправними членами якої є громадяни різного етнічного походження, різних конфесій і мовних спільнот. І від росіян нас відрізняють не лише власний історичний досвід, мова, пісні і танці, чи кухня, але й політична культура, ставлення до прав і свобод людини, геополітичні орієнтації, усвідомлене і глибоко вкорінене відчуття причетності до європейської цивілізації. Ці відміннності протягом останніх семи років лише посилилися, і, до речі, не останню роль в прискоренні процесу зіграв настільки відразливий для України Путін.

Україна обрала свій шлях розвитку – членство в ЄС і НАТО. Соціологічні опитування показують, що на референдумі за вступ до ЄС готові проголосувати три чверті тих, хто планує взяти в ньому участь. За НАТО – відповідно дві третини українців, які ладні брати участь у референдумі. Російська агресія, до речі, істотно посилила підтримку євроатлантичного курсу серед українців.

газетаeurosolidarity.org

Теза ж про "один народ" демонструє, що Путіну потрібні не Крим і Донбас. Він зазіхає на всю Україну, бо заперечує саме наше право на окреме існування як нації і держави. Його візія України – Малоросійський федеральний округ як частина єдиного авторитарного простору. В такому варіанті повної і беззастережної капітуляції він, можливо, й готовий підтримати нашу територіальну цілісність,– так проковтнути легше, ніж частинами.

От в чому ключові месиджі статті. Псевдонаукові дилетантьскі історичні екзерсиси Путіна покликані легітимізувати імперські зазіхання в очах російської громадської думки, яка потребує реверансів напередодні осінніх виборів до Державної Думи. Очевидне також прагнення Кремля підбадьорити нечисленну п’яту колону в Україні, слідуючи ленінсько–сталінській традиції апелювати до народів через голови їхнії урядів.

Нарешті, Путін не міг собі відмовити у задоволенні зайвий раз плюнути в очі західним прибічникам політики умиротворення агресора, яких уроки Мюнхена–38 нічому не навчили. Вони, напевно, не читали російського історика Ключевського, який писав: "Історія не вчителька, а наглядачка: вона не навчає, а тільки карає за незнання уроків".

На відміну від історії, де він маніпулює й відверто бреше, свої політичні плани Путін декларує відкрито. Ще під час Мюнхенської безпекової конференції 2007 року він кинув виклик усій трансатлантичній спільноті. У відповідь Захід вирішив задобрити Путіна і весною 2008 року на саміті НАТО в Бухаресті відмовив Україні та Грузії в наданні ПДЧ.

Відсутність адекватної реакції підбадьорила Путіна, і вже влітку того ж року він захопив Абхазію та Цхинвальський регіон. Згодом російська агресія проти України стала першим випадком нападу постійного члена Ради безпеки ООН на державу–засновницю Організації об’єднаних націй.

Путін веде гібридну війну з демократичними цінностями по усьому світу. Його війська та найманці з приватної армії Вагнера втрутилися у війну в Сирії, Лівії, Центральній Африці й протистояння у Венесуелі. Росія впливала на вибори в США, на Брекзит у Великій Британії, на референдум в Нідерландах з метою зірвати ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Вона підбадьорувала сепаратистів в Каталонії. Її військова розвідка готувала державний переворот у Чорногорії, щоб зірвати вступ цієї країни до Північно–Атлантичного Альянсу.

Агенти Путіна труїли Скрипаля у Солсбері, організували вибухи на військових складах у Чехії, і, до речі, в Україні. Російські хакери здійснюють кібератаки на життєво важливі системи західних країн. Путін капостить у всіх куточках світу. Його нездорові амбіції носять глобальний характер, але передумовою їх реалізації є заволодіння Україною. Без України російська держава не може бути імперією за визначенням. Про це тридцять років тому говорив ще Горбачов, коли марно агітував українців не голосувати на референдумі за незалежність.

Статейка Путіна повністю вписується в традиційну риторику російського президента про нібито військову загрозу для Росії та стає виправданням для військових маневрів на кордоні з Україною, розбудови військової машини та тотальної мобілізації російського суспільства. Хитрий трюк Путіна – звести все до військового протистояння, бо лише, в оточеній з усіх боків фортеці, Росія відчуває себе впевнено.
Для Заходу було б помилково прийняти пропоновану Росією "реальність", що означало б погодитися грати за нав’язаними альтернативними правилами на чужому полі. І кінець кінцем – програти.

Одкровення Путіна – це важливий момент, аби Захід і Україна як невід’ємна частина європейської цивілізації зрозуміли, якою є правильна відповідь на російські зазізхання. Варто згадати, що зупинило російський наступ в 2014 році. Це готовність українського народу захищати свою свободу і свій вибір. Це готовність керівництва української держави реформуватися та позбутися, насамперед, газового зашморгу. Це готовність міцної проукраїнської міжнародної коаліції реагувати на агресивні дії Росії.

Як державника, як п’ятого Президента України, як зрештою лідера демократичної проєвропейської опозиції, мене не може не турбувати домовленість між США і Німеччиною щодо Північного потоку–2. Це дуже схоже на Будапештський меморандум, фіктивними гарантіями якого ми "користуємося" вже восьмий рік. Очевидно, що Північний потік–2 – загроза і для України, і для Об’єднаної Європи, і для всієї трансатлантичної спільноти.

Для нас газовий транзит це не стільки і не тільки проблема грошей. Заробимо врешті–решт і на чомусь іншому. Йдеться про регіональну, континентальну і трансатлантичну безпеку. А для України це егзистенційне питання, бо стаття Путіна свідчить про те, що він не відмовився стерти Україну з політичної карти. Це така ж нав’язлива ідея сучасності, як колись план "скинути Ізраїль в море".

Поки не вичерпані усі можливості, Київ продовжить боротьбу проти "Північного потоку 2", якою б не була думка великих держав. У нас в Україні не прості стосунки між опозицією, яку уособлює "Європейська Солідарність", і владою. Але в цьому питанні ми будемо діяти спільно, бо тут йдеться про наш корінний національний інтерес. Рівно як і про інтерес наших найближчих сусідів.

Україні потрібні скоріше не гроші, а гарантії. І в першу чергу не гарантії газового транзиту, чи допомога в зеленій енергетиці. Нам необхідні чіткі гарантії безпеки і незалежності. А це – членство в НАТО. Стаття Путіна зайвий раз переконує у тому, що обіцяти туманну перспективу вступу України до Альянсу вже замало. Наші мрії та обіцянки партнерів мають матеріалізуватися в конкретний проект, і такий проект називається Планом дій щодо членства. Він потребує часу для виконання, і на цей період Україна вправі розраховувати на проміжні безпекові угоди з партнерами. Сподіваюся, це стане предметом переговорів Володимира Зеленського під час його візиту до Білого дому наприкінці серпня.

Ми, українці, вдячні Польщі за тривалу, щиру і незмінну підтримку України в нашому захисті від російської агресії, в наших європейських і атлантичиних прагненнях. І чергове тому свідчення – спільна заява від 22 липня про те, що Київ та Варшава разом протидіятимуть запуску Північного потоку–2 як проєкту, який загрожує безпеці усієї Європи.

Польща не так давно відчула на собі "пристрасть" Путіна до історії, коли Росія у спричиненні Другої світової війни звинуватила Річ Посполиту, яка першою стала чинити опір нацистській агресії. За антисемітизм і Голокост, за версією російського лідера, відповідають не Гітлер і нацисти, а польський посол у Третьому Рейху. Те обурливе перекручення історичних фактів відбулося для для досягнення політичної мети – стерти пам’ять про роль СРСР у розв’язанні Другої світової війни, принизити значення Польщі на міжнародній арені та в перспективі знову поділити Центральну та Східну Європу тна сфери впливу, влаштувати, так би мовити, нову Ялту. Поляки згуртувалися в протистоянні атаці проти власної держави і спробі грубого перегляду історії. Польщу підтримали її партнери, серед яких була й Україна.

Ми в Україні, як і ви в Польщі, віримо, що вільний світ – це не про домінування інтересів великих держав. Це про об’єднання, де навіть найменша держава відчуває себе рівноправною і захищеною. Це те, що принципово вирізняє вільний світ від союзів, що нав’язуються авторитарними країнами.

Стаття Путіна про "єдність" народів – прояв "дозрілого путінізму". Моделі управління державою та участі в міжнародній політиці, суттю яких є авторитаризм, імперіалізм та агресивність – загроза для України, для Польщі та всієї Європи. Цю загрозу найкраще подолати разом. І чого не варто було б робити, то це потакати російському президенту, що лише укріплюватиме його агресивну поведінку.

Нагадаємо, Порошенко порівняв статтю Путіна про Україну із Mein Kampf Гітлера.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Создатели Gotham Knights хотят взяться за крупный проект по мотивам "Игры престолов"
GameMag
2025-02-11T18:01:56Z
Кому завтра будут выключать свет: появились графики
Gazeta UA
2025-02-11T17:33:34Z
Покажут много игр для PlayStation 5: Первая в 2025 году презентация State of Play от Sony пройдёт ночью 13 февраля
GameMag
2025-02-11T16:37:06Z
Мчатся на гиперскорости: ученые обнаружили необычные звезду и планету
ZN UA
2025-02-11T16:30:36Z
Валентинка космических масштабов: где на Земле есть реальное озеро в форме сердца
Telegraf
2025-02-11T16:27:31Z
Таропрогноз на 12 февраля 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет в среду
Telegraf
2025-02-11T16:03:54Z
Civilization VII выходит в VR, но фанаты уже просят вернуть деньги: "Это что угодно, но не Цивилизация"
Знай
2025-02-11T15:51:38Z
Есть ли у Vodafone тарифы для кнопочных телефонов? Оператор дал четкий ответ
Telegraf
2025-02-11T15:31:17Z
Земля вступает в пугающую новую климатическую фазу: как в будущем изменится климат планеты
Фокус
2025-02-11T15:21:38Z
В Буковеле открыли аквапарк "Мавка": что предлагают посетителям и сколько стоит отдых
Telegraf
2025-02-11T18:00:40Z
5 причин, почему в доме должен быть умный пылесос
Marie Claire
2025-02-11T17:31:52Z
Подарки для мужчины на 14 февраля: 10 идей, которые точно запомнятся
Comments UA
2025-02-11T17:00:31Z
Снежная Луна 12 февраля 2025: что нам принесет это полнолуние
Фокус
2025-02-11T17:00:22Z
Гороскоп на 12 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-11T16:33:56Z
Гороскоп на среду 12 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-11T16:03:44Z
Увеличете урожай: чем обработать фруктовые деревья до наступления весны
Gazeta UA
2025-02-11T15:34:51Z
Опасные места для микроволновки: почему нельзя ставить её рядом с холодильником
UAToday
2025-02-11T15:03:25Z
5 оригинальных идей, как отметить 14 февраля, если у вас нет пары
Marie Claire
2025-02-11T15:01:05Z
Вооруженный мужчина пытался ворваться в здание министерства во Франции
Европейская правда
2025-02-11T17:48:50Z
Скандал в Укроборонпроме: чиновников разоблачили на хищении более 107 млн гривен
Comments UA
2025-02-11T17:06:30Z
На Ровенщине напали на работников ТЦК
Апостроф
2025-02-11T16:27:48Z
Схема побега из воинской части: у работника ТЦК обнаружили золотые слитки
Comments UA
2025-02-11T14:12:52Z
Возле школы в Днепре раздался взрыв: детали от полиции
TSN
2025-02-11T14:06:53Z
47-летний мужчина в ТЦК категорически отказался брать повестку: чем это закончилось
TSN
2025-02-11T14:06:33Z
Во Львове посреди улицы внезапно скончался мужчина: подробности трагедии
TSN
2025-02-11T14:06:22Z
На Буковине умерла 10-летняя девочка: медики назвали причину и обвинили родителей ребенка
Фокус
2025-02-11T13:30:21Z
Болели ноги, но суд это проигнорировал: на Черниговщине мужчину наказали за уклонение от мобилизации
Telegraf
2025-02-11T12:36:49Z
"Один удар - это единственный шанс": легендарный Коллина предложил изменить правила футбола
Gazeta UA
2025-02-11T17:39:42Z
Известный украинский футболист вернулся в итальянский клуб
ZN UA
2025-02-11T16:16:26Z
"Принцип справедливости": Италия допустила Z-лыжника к соревнованиям
Telegraf
2025-02-11T15:54:48Z
Бывшую украинскую спортсменку осудили за поддержку армии РФ
Корреспондент
2025-02-11T15:06:56Z
Переобулся: компания известного футболиста зарегистировала свой бренд в России
Comments UA
2025-02-11T13:48:33Z
Известный журналист завел в тупик Андрея Шевченко. Что он у него спросил?
Telegraf
2025-02-11T13:30:26Z
Менеджер Фьюри выбрал соперника для Чисоры - это не Усик
Корреспондент
2025-02-11T12:45:25Z
Портер: Усик является лучшим боксером последних двух поколений
Корреспондент
2025-02-11T12:45:23Z
Жена Лунина вместе с сыном трогательно поздравили любимого с днем рождения
Корреспондент
2025-02-11T12:09:51Z
Оккупанты жестоко ударили по Сумщине: что известно о последствиях
Comments UA
2025-02-11T18:03:54Z
В Киеве может появиться "город в городе": что известно
Хвиля
2025-02-11T18:03:30Z
Россияне свирепствуют: что происходит на оккупированной территории
Comments UA
2025-02-11T17:54:35Z
В Укргидрометцентре разъяснили ситуацию с надвигающимся на Украину "облаком пыли"
TSN
2025-02-11T17:51:15Z
Стоит, как имение в Милане. Во Львове продают старинную виллу за космические деньги
Telegraf
2025-02-11T17:21:13Z
"Россияне давно пытались..." – Коваленко рассказал о событиях в Курской области
Новости Украины
2025-02-11T17:18:58Z
Оккупанты готовят новую волну атак: названо место самых горячих боев на фронте
Comments UA
2025-02-11T17:18:32Z
Эксперт спрогнозировал направление наступления противника в весенне-летний период
Новости Украины
2025-02-11T16:57:31Z
"Облако пыли" над Украиной: в Укргидрометцентре объяснили, почему загрязнение фейковое
Фокус
2025-02-11T16:40:04Z
Елка, оливье и страх родов: почему Маша Ефросинина решила не рожать
Знай
2025-02-11T16:51:54Z
Участники "Евровидения" оскандалились поддержкой российской группы
Апостроф
2025-02-11T16:45:50Z
Модель с 15 размером груди Кузнецова раскрыла свои заработки и сколько ей приносит OnlyFans
TSN
2025-02-11T16:21:52Z
Ада Роговцева впервые за долгое время высказалась о внуке, который служит в ВСУ
TSN
2025-02-11T15:51:06Z
Модель с 15 размером груди Кузнецова рассказала о романе с женатым: "Жена приходила меня бить"
TSN
2025-02-11T15:51:04Z
Тина Кароль предположила, какое место Ziferblat займет на "Евровидении-2025" в Швейцарии
TSN
2025-02-11T14:57:15Z
Не наделайте этих ошибок: 5 вещей, которые запрещено надевать на День Святого Валентина, чем заменить
Знай
2025-02-11T14:51:14Z
У скандального Волошина затопило виллу на Бали, которую он купил за 370 тысяч долларов
TSN
2025-02-11T14:48:11Z
Юрий Колокольников затмил голливудских коллег на премьере «Белого лотоса»
Marie Claire
2025-02-11T14:30:39Z
Проекты украинских беспилотных систем планируют масштабировать
Апостроф
2025-02-11T18:06:59Z
Купленный стаж под угрозой: что делать, чтобы не потерять пенсию
Знай
2025-02-11T18:06:43Z
В Украине создадут систему Охотник
Корреспондент
2025-02-11T17:54:18Z
Миллион за год службы: что известно о контракте 18-24 годовых с ВСУ
TSN
2025-02-11T17:51:48Z
Что делать и куда обращаться, если отказали в субсидии: четкая инструкция для всех украинцев
Знай
2025-02-11T17:36:36Z
В Пентагоне рассказали о планах по отправке военных в Украину
Апостроф
2025-02-11T17:12:43Z
В Украине могут признать недействительными старые водительские права: начался обмен
UAToday
2025-02-11T17:03:52Z
Теряет силу: истощение армии РФ, для которой три дня тянутся три года
Корреспондент
2025-02-11T16:33:32Z
Чернышев назвал численность населения Украины по состоянию на 2024 год
ZN UA
2025-02-11T16:24:14Z
Первый регион Италии принял закон о прерывании жизни
Европейская правда
2025-02-11T17:30:22Z
Что за пленка появляется на поверхности чая и можно ли пить напиток с ней: ответ диетологов
TSN
2025-02-11T17:18:27Z
Фармгиганты «Дарница» и «Интерхим» хотят сохранить сверхприбыли, снижая цены только за счет аптек – политтехнолог
Апостроф
2025-02-11T15:31:18Z
Ломкие ногти, вздутый живот и пятна на коже: ИИ показал, что будет, если не спать 7 часов в сутки
Апостроф
2025-02-11T14:18:37Z
Кофе уменьшает риск диабета: как правильно его приготовить
UAToday
2025-02-11T13:06:26Z
Этот десерт следует обходить "десятой дорогой", если беспокоитесь о своем здоровье: хотя он и популярен
TSN
2025-02-11T12:36:08Z
Простой тест на проблемы с кишечником: ученый объяснил, как выявить их с помощью кукурузы
Фокус
2025-02-11T12:06:20Z
В Украине введут реабилитационную монопомощь
Gazeta UA
2025-02-11T11:54:48Z
В украинских школах вводят карантин из-за ОРВИ, гриппа и COVID-19: что известно
Фокус
2025-02-11T11:18:55Z
Как снять наличные без банкомата: НБУ напомнил о важной услуге, список мест
Знай
2025-02-11T17:21:12Z
Объект не работает: в ДТЭК раскрыли последствия российского удара по Полтавщине
Comments UA
2025-02-11T17:15:30Z
Эксперты пояснили, почему мы до сих пор не может пользоваться термоядерной энергией
Фокус
2025-02-11T17:15:28Z
Повышение тарифов на воду, свет и тепло: в Раде сделали заявление
Comments UA
2025-02-11T17:06:07Z
Revolut в Украине: мгновенные переводы и новые возможности для украинцев
Gazeta UA
2025-02-11T16:57:29Z
Япония передаст Украине 58 миллионов долларов на восстановление - Шмыгаль
ZN UA
2025-02-11T16:34:17Z
Нацбанк поднял официальные курсы доллара и евро
Корреспондент
2025-02-11T16:33:49Z
Света не будет 11 часов: когда и кого коснутся ограничения электроэнергии
Comments UA
2025-02-11T16:33:42Z
Конфискация танкеров "теневого флота" РФ: ЕС изучает возможности
Хвиля
2025-02-11T16:24:55Z
Простой лайфхак позволит водителям сэкономить несколько сотен гривен за считанные минуты
Фокус
2025-02-11T18:06:50Z
Поможет Европе потеснить Китай: представлено решение важной проблемы с аккумуляторами
Фокус
2025-02-11T17:15:55Z
С мотором от Golf GTI: Volkswagen Passat и Tiguan получили мощные версии
Фокус
2025-02-11T16:30:22Z
Раритет из 80-х: обнаружен культовый внедорожник Chevrolet в заводской упаковке
Фокус
2025-02-11T14:42:41Z
Зимние дороги: 5 правил, которые спасут вас от неприятностей за рулем
Знай
2025-02-11T13:51:04Z
Сода в бардачке должна быть обязательно: неожиданные лайфхаки для водителей
Знай
2025-02-11T11:51:43Z
На рынок выходит американский коммерческий электрокар с богатым оснащением
Фокус
2025-02-11T10:15:01Z
Будущая классика: какие подержанные авто со временем подорожают
Фокус
2025-02-11T09:30:05Z
Водителей оштрафуют и лишат прав всего за одно: о чем нужно помнить
Знай
2025-02-11T06:51:07Z
В России проведут "аналог" Евровидение: приедут артисты из Африки
TSN
2025-02-11T18:06:17Z
На службу через полиграф. Для иностранцев в ВСУ утвердили новые правила проверки
UAToday
2025-02-11T18:03:23Z
"Она должна и будет остановлена": Трамп сделал эмоциональное заявление о прекращении войны
Telegraf
2025-02-11T18:03:04Z
Самолет спецпредставителя Трампа заметили возле Москвы: что известно
Фокус
2025-02-11T17:45:11Z
Намерен ли Трамп быстро закончить войну в Украине: в Пентагоне ответили
TSN
2025-02-11T17:36:59Z
Туск о новых тарифах Трампа: "Мы не паникуем"
Европейская правда
2025-02-11T17:36:40Z
​ЕС продолжит поддерживать Украину: Европарламент принял соответствующее заявление
Апостроф
2025-02-11T17:36:37Z
Рада дала старт достройке Хмельницкой АЭС
UAToday
2025-02-11T17:33:06Z
О чем поговорили Трамп и Путин: реконструкция разговора, который никто не слышал
Фокус
2025-02-11T17:30:37Z