MY.UAНовости
Російський комплекс у Німеччини — що з ним робити?
Російський комплекс у Німеччини — що з ним робити?

Російський комплекс у Німеччини — що з ним робити?

Події навколо «Північного потоку-2» стали шоком для України, й не дивно, що в медіа на весь голос залунали слова про зраду. Згадують автори й відомий російський комплекс, що існує в Німеччині, — мовляв, Німеччина вважає, що тепер довічно мусить спокутувати свою провину перед Росією за людські жертви та шкоду, заподіяну їй у Другій світовій війні.

Тут наявні два парадокси. По-перше, сама Росія давно вже не розглядає ту війну в ракурсі жертв та заподіяння Німеччиною шкоди. В Росії на офіційному рівні панує «побєдобєсіє», яке розглядає Другу світову війну лише під кутом зору: «От як ми їм усім надавали, Росія — чемпіон». Власне, сама російська влада й російська пропаганда слідом за нею взагалі прибрали з поля уваги питання жертв та збитків — і від власної політики, й від іноземної поготів.

Другий парадокс полягає от у чому. Німеччина давно вже чудово знає й усвідомлює, що колишній СРСР не дорівнює нинішній Росії, що СРСР — це була сукупність Росії та залежних від неї (а формально-юридично, на папері, за радянською конституцією, навіть рівноправних із нею) країн. Але відчуття провини й потребу спокутувати її навіть попри здоровий глузд виявляє лише до Росії.

І

На жаль, наші ЗМІ не згадують один важливий бекґраунд, який дещо змінив би наші уявлення про те, що відбувається. Річ у тім, що нинішня політика колективного Заходу щодо Росії один до одного нагадує політику колективного Заходу до брежнєвського СРСР. Тоді США та Велика Британія були непримиренними критиками радянського режиму — втім час від часу Брежнєв зустрічався з черговим президентом США й укладав із ним угоди про «мирне співіснування» — аж до розрядки. Франція була «другом серед ворогів» — тобто на Францію цілком поширювалася антизахідна риторика радянської пропаганди, загалом Франція теж була критиком радянського режиму — але це не заважало тісному співробітництву СРСР та Франції в економічних, культурних, та й у багатьох політичних питаннях. Аж до тієї міри, що француз Жан-Лу Кретьєн став єдиним представником Заходу, який літав у космос на радянському кораблі разом із радянськими космонавтами — окрім нього це були лише представники комуністичних країн та прорадянської тоді Індії; навіть представників комуністичної, але орієнтованої на Захід Югославії в цій програмі не було.

Німеччина ж — точніше, Західна Німеччина — була «політичним ворогом, але економічним другом». Радянська пропаганда змальовувала ФРН однією з найбільш ворожих до СРСР країн, а в той самий час вона була найбільшим поза межами комуністичного табору економічним партнером. І угоду «газ — труби» та сама радянська пропаганда змальовувала як акт віковічної дружби та співробітництва.

Погодьмося: один до одного нагадує нинішній стан речей. За однією відмінністю: Путін — то послідовник і аналог войовничого Сталіна, а не «борця за мир» Брежнєва. І нинішня російська пропаганда більше нагадує сталінську, ніж брежнєвську.

Схоже, колективний Захід схильний аж до повного копіювання повторювати свій колишній досвід, що виявився успішним, — не звертаючи уваги на цілковито відмінні умови. Як інший приклад можна навести мігрантську кризу: ще з повоєнних і постколоніальних часів у країнах Західної Європи живуть мільйони громадян арабського та африканського походження, які інтегрувалися до суспільств цих країн і нічим не відрізняються від інших громадян — ми навіть не здогадуємося, що чимало зірок кіно, шоубізнесу та спорту є етнічними арабами.

Уявляється, що західні політики вірили: нова хвиля міграції буде такою самою — нові іммігранти швидко стануть типовими французами, британцями, німцями, нідерландцями тощо. От тільки від повоєнних часів потужно зміцніли радикальні та екстремістські течії в ісламі.

Тож політика щодо Росії — це не єдине, що може видатися «зрадою» й виявитися реальною помилкою.

З іншого боку, ніхто до пуття не знає, що робити і як поводитися з путінською Росією. От уявіть собі: у вашому будинку живе людина, дуже схожа на психічно неадекватну, але в неї є зброя, здатна зруйнувати ваш будинок дощенту. І якщо до неї застосовувати лише санкції — хто знає, чи не вирішить вона розстріляти-таки весь будинок разом із усіма його мешканцями? Ситуація ускладнюється тим, що, на відміну від того мешканця будинку, до Росії не викличеш ані поліцію, ані психіатричну бригаду. Треба шукати, як тримати її в найменш агресивному стані — от тільки ніхто не знає, як саме. Тож і батоги, й пряники — це шлях спроб та помилок у сподіванні, що фатальної помилки зроблено не буде. А про будь-яку прямолінійність у ставленні до Путіна варто забути.

А коментарі й аналітика у наших ЗМІ страждають на прямолінійність. Так, лунають порівняння нинішньої політики Заходу зі спробами умиротворити Гітлера, й це справді зовні дуже схоже. От тільки Гітлер не мав зброї, що могла би покласти край існуванню людства, а Путін її має. А ще Гітлер не мав наміру зруйнувати світ — він прагнув лише зробити його німецьким, а Путін відверто казав про припустимість війни, що знищить усіх, — пам’ятаєте його «мы попадём в рай, а они просто сдохнут»? Ймовірно, він і казав це з розрахунку, що його умиротворюватимуть за будь-якої ситуації.

І цілком може бути, що річ тут не лише в російському комплексі Німеччини. Менше з тим, він існує. Як мала би поводитися Україна в комунікаційному плані?

ІІ

Місяць тому наші ЗМІ в більшості ніяк не згадали дату 22 червня — дату, яку Росія вважає початком «великої вітчизняної війни». Так, концепція «великої вітчизняної війни» є облудною. Але це не скасовує факту: для більшості українців війна прийшла до їхніх домівок саме тоді, 22 червня 1941 року. Так, ця дата не була початком Другої світової війни, але нового, найтяжчого її етапу — поза всяким сумнівом. А ми тепер не звертаємо на неї уваги.

Бо це сьогодні ми оперуємо терміном «Друга світова війна», це сьогодні ми знаємо точні дати її початку та завершення. Це сьогодні ми можемо бути сторонніми спостерігачами й дослідниками. Тоді — ані 1939-го, ані 1941-го — ніхто й гадки не мав, що війну назвуть світовою, й ніхто не мав змоги дивитися на війну відсторонено. Більшість українців втратили можливість дивитися відсторонено саме 1941 року.

На моїй пам’яті була війна в Афганістані. Тоді в кожного були знайомі або максимум знайомі знайомих, які загинули там, в Афганістані. Менше з тим, усі були впевнені, що ми живемо в мирний час, а війни немає. Радянська пропаганда постаралася. Отак само було й у період 1939–1941 років: усвідомлення війни прийшло саме тоді, рівно 80 років тому.

У тій війні не було окремої російської армії — була радянська. У лавах якої дуже велика частина солдат та офіцерів були призвані з України. Й коли Путін казав, що Росія буцімто перемогла би гітлерівців і сама, моя мама завжди плакала: «За що й навіщо тоді загинув мій тато?». А ще все життя вона з болем намагалася уявити, ким і якою вона була би, якби не війна і якби її тато не загинув, як склалося би життя. Війна для неї так і залишилася вододілом — до та після, нормальне щасливе життя до війни та поламане, понівечене після.

Моє покоління — це покоління, яке не знало своїх дідів, а багато хто й бабусь. Бо вони назавжди залишилися там — на війні. А ще статистика не скаже нам, скільки людей щасливо повернулися з війни — але вже не до сімей, бо знайшли там нове кохання, скріплене боями.

Уся Україна була під окупацією. Довгих три роки. У Росії ж під окупацією була порівняно невелика територія й протягом значно коротшого часу. Для більшості росіян війна — це лише бої, для всіх українців — це ще й життя під окупацією. Точніше, виживання, три роки поневірянь.

Батько розповідав, як він у свої 14 років разом зі своєю мамою «їздив», насправді ходив із важкими тачками — міняти одяг та домашні речі на харчі, щоби прожити. З Донецька — до нинішніх Дніпропетровської та Запорізької областей. А дім залишався на його 12-річну сестру, на руках якої були хворий батько та дворічна молодша сестра. Мама розповідала, як пекли «хліб» із кормових буряків, від яких у її молодшої сестри в роті були виразки. Як вони голодували, як не мали нормального одягу. Без води, без світла, без опалення й без засобів до існування. За принизливого, гостро дискримінаційного ставлення окупантів, коли за будь-що могли покарати — й так три роки.

А ще дощенту зруйновані підприємства, інфраструктура, архітектурні та історичні перлини. Більшість російських міст такого не знала. На тій війні загинув кожний четвертий білорус, кожний п’ятий поляк і кожний шостий українець — питома кількість росіян у цьому трагічному переліку є набагато меншою. Україна набагато більше, ніж Росія, постраждала від гітлерівської навали. Але в Німеччини — російський комплекс.

Щоби змінити цю ситуацію, мусять плідно працювати наші дипломати. Чи працюють — ми того не знаємо. Адже російський комплекс Німеччини може мати дуже просте одне з пояснень: німці все ще користуються радянською інформацією й радянськими джерелами, де, звісно, наголос робився на Росію. Конче потрібно знайомити німців з українськими джерелами.

Отут ми й стикаємося із проблемою. Коли вперше відзначали День пам’яті та примирення, мама — щира патріотка України — теж цілий день плакала: «Хіба ж мій тато винен, що там, де ми жили, не було ані УПА, ані польської армії? Хіба ж він не гідний пам’яті?» Бо тоді був чіткий розподіл: 8 травня — про всіх, окрім вояків радянської армії, й саме в ракурсі пам’яті, 9 травня — про вояків радянської армії, але більше в ракурсі перемоги.

І справді: на чому, розповідаючи про ту війну, роблять наголос наші медіа? На подвигах УПА. На злочинах командування Червоної армії. На рекрутуванні ненавчених і неозброєних хлопців, яких кидали на вірну загибель. Про злочини радянських вояків на території Німеччини. Не можна сказати, що про подвиги бійців радянської армії не ведуть мови зовсім — але фрагментарно й десь на задньому плані.

Я хочу, щоби мене правильно зрозуміли. Й звитяга УПА, й злочини радянської армії — все це було, й про все це треба нагадувати. Треба заповнювати пробіли й виправляти брехню традиційної радянської й нинішньої російської пропаганди. Так, потрібна «позитивна дискримінація» тієї ж таки УПА. Але заповнювати пробіли треба так, щоби не виникали нові. Щоби в підсумку поставала об’єктивна картина, а не така сама викривлена, тільки перевернута.

Тут потрібен ювелірний підхід, а не метод бульдозера. Відокремити в тій самій радянській армії звитягу від злочинів і все назвати справжніми іменами.

Нині ж ми віддаємо пам1ять про мільйони українців, що воювали в лавах радянської армії, на поталу «ОПЗЖ» та іншим медведчукістам. З якого це дива?

А жахи перебування під окупацією — вони були суворим табу за радянських часів і стали неформатом тепер. І може статися, що це так і залишиться білою плямою в історії, носії інформації просто підуть від нас, не розповівши.

Поки що ж у стороннього спостерігача, який знайомиться з українськими ЗМІ, може виникнути враження: радянську армію в Україні вважають радше окупанткою — от саме в контексті тієї війни. І що Гітлер для українців — знову ж таки, от саме в тому контексті — був меншим злом, аніж Сталін. Так, Сталін чинив геноцид українців — але ж не за обставин війни, та й це не означає, що Гітлер був кращим! Зрештою, Сталін хазяйнував над Україною незрівнянно довше — тільки й усього.

То звідки в того стороннього спостерігача виникне відчуття провини гітлерівської Німеччини перед Україною? Якщо цей спостерігач — німецький, то чи може в нього виникнути український комплекс? Дуже навряд чи.

І принагідне запитання. Поляки загалом вважають УПА колаборантами. А чи знають вони, що радянська пропаганда змальовувала такими самими колаборантами Армію Крайову? Поділяй і володарюй. Може, таке знання дещо змінило б уявлення?

Що ж до загальної інформації про ту війну, то сьогодні конче потрібна зваженість і об'єктивність.

Фото: РБК-Україна

Думки, висловлені в рубриці Column, передають виключно погляди самих авторів і можуть не збігатися з позицією редакції «Детектора медіа». Тексти авторських колонок суб'єктивні та не претендують на всебічне висвітлення теми.
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Билецкий: Запорожская область – опасное направление, РФ уже начала штурмы
TSN
2024-11-22T13:12:31Z
Военных КНДР перебросили под Харьков - СМИ
Корреспондент
2024-11-22T19:22:24Z
Прогноз отключений света в реальном времени: у YASNO появилась новая система информирования украинцев
Знай
2024-11-22T19:06:28Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
ГУР нанесло ракетную атаку по скоплению врага на ТОТ
TSN
2024-11-21T19:21:23Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
ГУР подтвердил существование российского плана по оккупации Украины и ее разделу
Хвиля
2024-11-22T19:15:43Z
Дело Трампа о "порноденьгах": Приговор отложили на неопределенный срок
Европейская правда
2024-11-22T18:59:55Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
25 самых модных образов Хейли Бибер за 2024 год
Marie Claire
2024-11-22T18:01:07Z
Евгения Эмеральд, Марина Аристова и Максим Леонов: как прошла премьера психологического триллера "Еретик"
Фокус
2024-11-22T17:36:36Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
В чем опасность прокладок: в некоторых ученые обнаружили вещества, которые вредят женскому здоровью
TSN
2024-11-22T16:36:47Z
Консилер выкиенете через пару дней: 3 просто волшебные маски от темных кругов под глазами
Знай
2024-11-22T14:51:49Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Наперегонки со смертью: ученые представили новый метод спасения жизни при нападении акулы
Фокус
2024-11-16T19:36:35Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Звездный боец UFC Макгрегор признан виновным по делу об изнасиловании
ZN UA
2024-11-22T19:22:46Z
Конор Макгрегор проиграл дело об изнасиловании и должен выплатить жертве 250 тысяч евро
Фокус
2024-11-22T19:15:55Z
Тренер Жироны рассказал, когда Цыганков сможет вернуться на поле
Корреспондент
2024-11-22T17:45:58Z
"Что мы можем сделать?": в Федерации волейбола Украины прокомментировали побег игроков "Решетиловки" за границу
TSN
2024-11-22T14:54:17Z
Украинский боксер Захожий проведет дебютную защиту евротитула: бой покажут на Киевстар ТВ
TSN
2024-11-22T13:12:22Z
Александр Усик сделал заявление о повторном поединке против Тайсона Фьюри
Известия Киев
2024-11-22T12:35:54Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Чехия отказывается от исключения из санкций ЕС по импорту роснефти
Европейская правда
2024-11-22T19:12:53Z
Укрзализныця запускает восемь новых рейсов и сокращает время пути по многим маршрутам
Известия Киев
2024-11-22T18:34:26Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Водителям дали всего 10 дней: кому нужны новые права, чтобы не впаяли солидный штраф
Знай
2024-11-22T19:21:12Z
В Украине заменят 2 миллиона уличных фонарей: объяснение, зачем
Новости Украины
2024-11-22T19:18:28Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Нужно найти настоящего убийцу: тест-головоломка на логику и внимательность
TSN
2024-11-22T19:06:49Z
20 лучших тушей для ресниц 2024: выбор редакции Marieclaire.ru
Marie Claire
2024-11-22T19:00:10Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Телефон в кровати - прямая дорога в могилу: чем опасен смартфон рядом с вами во время сна
Знай
2024-11-22T18:51:10Z
Гороскоп Таро по одной карте на 23 ноября: узнайте, что ждет каждый знак Зодиака в этот день
Политека
2024-11-22T16:27:54Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Сначала предлагал $200: уклонист задул баллончиком сотрудников ТЦК и скрылся
TSN
2024-11-22T19:21:56Z
В Харькове мужчина "заминировал" облэнерго из-за отключения света
Корреспондент
2024-11-22T18:24:51Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Мужчина "забыл дату", поэтому не явился в ТЦК: в суде решали этот вопрос
Политека
2024-11-22T17:01:46Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Аудитория Helldivers 2 от Sony достигла 15 миллионов человек
GameMag
2024-11-22T19:01:39Z
Обновление смартфона на Android в будущем станет намного легче: основная причина
Фокус
2024-11-22T18:45:57Z
Военный поблагодарил россиян, которые покупают «S.T.A.L.K.E.R. 2»
Апостроф
2024-11-22T18:37:32Z
Для "зеленой" энергии: передовая батарея преобразит старую угольную электростанцию
Фокус
2024-11-22T18:15:02Z
Смартфоны будут работать в 2 раза лучше: вырастет производительность, упадет энергопотребление
Фокус
2024-11-22T18:02:59Z
Обучали ИИ на статьях без разрешения: OpenAI случайно стерла доказательства NYT в судебном деле
Фокус
2024-11-22T17:15:51Z
Помоет и высушит: в Японии создали "человеческую стиральную машину" с ИИ
Фокус
2024-11-22T17:12:02Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
За американский автомобиль могут отобрать права: на что обратить внимание
Знай
2024-11-22T17:21:14Z
В Японии запускают в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2024-11-22T11:15:38Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z
Старый 88-летний мотоцикл продают по цене нового Ferrari
Фокус
2024-11-21T10:06:53Z