![У Бузькому лимані катастрофа. Екологи б'ють на сполох](https://thumbor.my.ua/lg65fbH-jx7ppfOv5OmCimX_FCg=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fdd531b9638257996f735379f92c36b32.jpg)
У Бузькому лимані катастрофа. Екологи б'ють на сполох
Низка небезпечних речовин виявлена у відходах червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу
У Бузькому лимані масово гине риба, а вода в колодязях прибережних населених пунктів стала непридатною для пиття. Про це інформують Vesti.
Місцеві жителі стверджують, що Бузький лиман став непридатним навіть для того, аби купатися. Після перебування у воді у людей з'являються опіки або висип.
Причиною вони називають перебування поруч з лиманом сховища червоного шламу.
«Коли у нас вітер, то йде цілий стовп червоного пилу, який накриває і річку, і береги», – розповів житель села Козирка Миколаївській області.
Відомо, що експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України показала, що низка небезпечних речовин виявлена у відходах червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу. Вони негативно впливають на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров'я людини.
Дослідницько-випробувальний токсикологічний центр наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя з’ясував, що в зразку червоного шламу, наданого на дослідження, було виявлено миш'як, кадмій, ртуть, свинець тощо.
Потрапляння в організм цих важких металів може викликати порушення обміну макро- та мікроелементів. Найбільшу небезпеку можуть представляти такі елементи, як алюміній, бор, кальцій, хром, ферум, манган, магній, сірка, стибіум, станум, ванадій, стронцій і силіцій.
Додамо, що колись мальовнича річка Ірпінь перетворилась на жахливе видовище.
Нагадаємо, екологи повідомляють, що головна водна артерія України – річка Дніпро – перебуває не у кращому хімічному стані.