Ковід-сертифікати у застосунку «Дія» успішно пройшли технічне оцінювання з боку Євросоюзу. Про це повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації.
Зазначено, що технічна команда «високо оцінила строки реалізації, точність і відповідність українських ковід-сертифікатів специфікаціям ЄС».
Наразі залишається політична частина взаємовизнання — погодження від Єврокомісії та підписання відповідних угод. Після цього буде підписаний меморандум, який дозволить українцям подорожувати з сертифікатами.
Розробкою та технічною реалізацією спільно займаються команди Мінцифри, МОЗ, НСЗУ, МЗС, ДПСУ.
Проєкт реалізовано за підтримки Євроделегації, Програми EU4Digital і Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.
Паперова версія міжнародного ковід-сертифікату може з'явитися в Україні на початку осені 2021 року.
Загалом у «Дії» планується три типи сертифікатів: про проходження повного курсу вакцинації, про негативний ПЛР-тест на визначення Covid-19 та про те, що людина перехворіла на Covid-19, що підтверджується даними з електронної системи охорони здоров’я.
Ковід-сертифікат – це цифровий документ, в якому має бути інформація про вакцинацію, з яким у перспективі стануть можливі подорожі до ЄС.
Наразі сертифікати працюють у режимі бета-тестування й ще не доступні усім охочим. Проте невдовзі система має запрацювати для всіх.
Для того, щоб з сертифікатами можна було вільно подорожувати по ЄС, вони ще мають пройти кілька етапів узгодження.
Перший з них - технічне оцінювання з боку ЄС.
Наступний крок — політична частина, а саме погодження від Єврокомісії та підписання угод.
В Україні очікують, що це не забере багато часу.
Додамо, що Україна планує запровадити QR-коди вакцинації.
Раніше у МОЗ пояснили, як отримати міжнародне свідоцтво про ковід-вакцинацію.