MY.UAНовости
“Несеться як вода з гір”, — Ася Баздирєва про фестиваль “Фантазери” на горі Драгобрат
“Несеться як вода з гір”, — Ася Баздирєва про фестиваль “Фантазери” на горі Драгобрат

“Несеться як вода з гір”, — Ася Баздирєва про фестиваль “Фантазери” на горі Драгобрат

Ася Баздирєва

“Фантазери” — нішевий мистецький та музичний фестиваль, який відбувається щорічно із 2017 року на високогірному курорті Драгобрат. За підтримки Українського культурного фонду подія розширилася до дослідницьких, мистецьких та музичних резиденцій і була орієнтована на локальний контекст селища Ясіня. Дослідження та резиденції проходили в кілька етапів і фокусувалися на старому угорському готелі “Будапешт”, який у радянський час був перейменований в “Едельвейс” і слугував базою відпочинку на шляху одного з найбільших всесоюзних туристичних маршрутів. Тут працювали художники й музиканти, була змонтована фінальна виставка, а також частково відбувалися події фестивалю, який тривав з 9 по 11 липня і завершився вечіркою біля колиби “У Федора” на горі. Дослідниця візуальної культури Ася Баздирєва розповідає про фестиваль спеціально для BURO.

Цьогоріч я агітувала друзів їхати на “Фантазерів”, бо це мав бути, як мені сказали, “останній фестиваль і його точно не можна було пропустити”. Сама я жодного разу не була, але довкола події, що мала зовсім невелику історію, вже утворився міф, частиною якого хотілося стати. Фестиваль, головними акторками якого є всього дві людини — художниця Жанна Кадирова та засновниця кафе “На Станіславського” Оксана Усачова, — був справді крихким задумом. Спочатку через пандемію та як наслідок — прекарне становище організаторок; далі — гучні пертурбації з УКФ та негарантованим фінансуванням. Дати змінювалися кілька разів і переносилися з квітня на серпень, а потім — на липень. Зрештою, знайомі кола збираються на пероні Київського вокзалу перед мандрівкою в сімнадцять годин. Кажуть, “Фантазери” починаються з поїзда № 357 “Київ — Рахів”.

Готель “Гранд-Будапешт”

Презентація результатів музичиних резиденцій Budapest Hotel Art Residency. Куратор — Андрій Савіних

Центральним персонажем цьогорічної історії був старий готель “Будапешт”, побудований в 1939-1942 роках, коли ця територія належала до Австро-Угорщини. Організаторки помітили його на околицях селища Ясіня — майже незмінену оригінальну споруду, що колись була зведена як місце відпочинку та оздоровлення для угорських військових офіцерів. Пізніше, коли Закарпаття опинилося у складі СРСР, а спортивний туризм набув домінуючої ідеологічної функції як колективний вид дозвілля, спрямований на оздоровлення робітничого класу та пропагування здорового способу життя, з готелю зробили туристичну базу “Едельвейс”.

Вибір локації був інтригуючим: готель здавався місцем не зовсім справжнім — перетин історій, з часів якого він походить, також означав нашарування географій. В місці, де зливаються річки Лазещина та Чорна Тиса, була намита земля, яку наносили на різні мапи, різними державними мовами, різними назвами та різною пам’яттю. Нерівне минуле тут створює реальність, що існує лише в книжках, тільки в нашому випадку ці книжки — не написані. Присутнє, але не оприявнене місце готелю мало стати багатим тлом для резидентів та відвідувачів, серед яких мене, зокрема, вабив вінтажний й дещо меланхолійний шарм, притаманний літературним та кінообразам Богемії, в шлейфі якого опинилися і Українські Карпати.

Презентація результатів художніх резиденцій Budapest Hotel Art Residency. Кураторка — Жанна Кадирова 

Перед резиденціями місцевість досліджували учасниці колективу “Де-Не-Де” Женя Моляр та Наталка Дяченко, які збирали усну та архівну історію. За словами дослдниць, готель “Будапешт” був прикладом “елітарного туризму” в першій половині ХХ століття — індивідуалізації послуг для окремих верств населення. В 1949 році спортивний туризм в СРСР був визнаний видом спорту. На момент відкриття туристична база “Едельвейс” була однією з найбільших у регіоні й обслуговувала п’ять всесоюзних туристичних маршрутів. Туристів на базу направляли за профспілковими путівками з усіх куточків СРСР, зазвичай це були працівники підприємств та/або студенти. До 1970 року популярність бази зросла настільки, що постало питання її розширення: на протилежному березі річки з’явилася спеціальна територія для наметового кемпінгу, там же встановили кілька десятків літніх дерев’яних будиночків, побудували кафе “Ведмедик” та кілька допоміжних господарських приміщень. В 1993 році турбаза перейшла у приватну власність. Будівля поступово втрачала інфраструктурні нашарування радянського періоду і тепер повернулася до оригінального формату готелю.

Презентація результатів музичиних резиденцій Budapest Hotel Art Residency

Нині готель поєднує автентичний та маргінальний вайби. Директор закладу поділився, що планує розбудовувати готель: додати VIP-номери та змонтувати у дворі басейн. На щастя, відтермінування його планів дозволяє побути в аурі “міжчасів’я”, з якої виринають украй різні досвіди. Наприклад, під час нашого перебування в готелі там мешкали будівельники, що проводять дорожні роботи в регіоні. Серед їхніх форм дозвілля було відкривати вікна кімнат та стріляти холостими в повітря.

Резиденції

Двотижневі резиденції, як мені розповіли, проходили у якості неформальних досліджень місця в колаборації з ГО “Нові Ясіня” й з допомогою місцевої активістки Світлани Джунжик. Звісно, такі польові роботи, починаючись із цікавості до контексту, продовжувалися спільним проведенням часу у форматі стихійних вечірок, музичних джемів та відкриттів неочікуваних локацій. Я побачила вже фінальні результати — виставку, яка частково базувалася на території готелю.

Жанна Кадирова під час художніх резиденцій Budapest Hotel Art Residency
Учасники резиденцій Budapest Hotel Art Residency

Можу відмітити кілька робіт, які були особливо цікавими для мене, зокрема через обраний авторський підхід до роботи з контекстом. Скульптура Рамана Трацюка “Серпи. Горизонтальний пам’ятник” на перший погляд здавалася абстрактною фігурою, вирізаною з листів металу, якого вже торкнулася іржа. Доклавши зусиль, можна було розгледіти, що це — два симетричних серпи. Ці фігури органічно лежали, виблискуючи, в траві, організовуючи ландшафт і стаючи доріжками, по яких можна прогулятися. У такий спосіб автор критично переосмислив прийоми водночас і ленд-арту, і монументального мистецтва. Перше — з деіндустріалізацією самої ідеї землі, друге — з перевертанням пафосу радянської монументалізованої пропаганди. Важливо, що від серпа і молота автор залишив тільки серп як натяк на жіночу працю, що у поєднанні з самою ідеєю горизонтальності, зменшеності і, зрештою, злиттям із землею стало певним квіруванням засобів радянського художнього вираження.

Скульптура Рамана Трацюка “Серпи. Горизонтальний пам’ятник”
Даніїл Галкін, “Товариші під знаком "Едельвейса” (фрагмент)

Даніїл Галкін представив роботу “Товариші під знаком "Едельвейса” — продовження тривалого дослідження виникнення праворадикальних рухів в Україні. Автор простежував зв’язок візуальної символіки, пов’язаної з квіткою едельвейс, яку використовувала дивізія німецьких гірських стрільців часів Другої світової війни, і яка нещодавно була запозичена Закарпатською бригадою сухопутних військ України. Останні не тільки змінили свою емблему на зображення квітки, вони також виготовили почесну бригадну відзнаку “Срібний едельвейс”, яка за формою та змістом відсилає до “Чорного сонця” й естетики нацизму. Галкін відшукував медійні, символічні та побутові артефакти, а також наративи сходження та підкорення гірських вершин — ними послуговувалися обидва військові угрупування. У такий спосіб художник міг показати тяглість та неочевидність мілітаризованих історій, зокрема тих, що містять в собі ознаки фашизму.

Перформативна акція Васі Дмитрика "Прогулянка з вовкам"

Окремо я б виділила роботи, які мали аспект структурних інтервенцій. Група Commercial Public Art за мотивами резиденцій зробила відео, в якому виділила та анімувала візуальні об’єкти й структури, що притаманні Ясіня та ландшафтам Драгобрату. Вони також розробили додаток, який дозволяв накладати ці об’єкти на обрану наведену локацію. Наприкінці фестивалю вони зайшли у Ясінянський історико-краєзнавчий музей та “заплейсили” “Фантазерів” (цитую Женю Моляр): додали характерні символи фестивалю — великі білі кулі — в експозиційний простір і таким чином музеєфікували фестиваль. З цим же музеєм домовився Вася Дмитрик і позичив один з експонатів — опудало вовка, з яким влаштував прогулянку селищем. Крім очевидного перформативного і міфотворчого аспекту цієї роботи, як звернула увагу Женя Моляр, важливо те, що такий процес “оренди” опудала відбувся з порушенням усіх посадових інструкцій музею — і через музейний статус експонатів, і через токсичні речовини в таксидермічних об’єктах. Це оприявнює напівсамовільний формат функціонування локальних музеїв і дозволяє почати ширшу розмову про положення музеїв у пострадянській Україні.

Commercial Public Art, "Віртуальний лендмарк"

Наостанок, іронічні інтервенції: одна — від Євгена Коршунова, що зробив стенд, на якому за допомогою випалювання зобразив готель “Едельвейс” і розмістив фото усіх “фантазерів” з їхніми автографами. Робота поєднувала відголосок радянської традиції (випалення — одне з найбільш поширених хобі) та пострадянського маркетингу місцевого рівня (портрети знаменитостей як реклама місця). Інша — спонтанна інтервенція Жені Моляр та Даниїла Галкіна, які на печі в колибі “У Федора”, на вершині гори Драгобрат, зробили легендарний напис “Пічник 0631697762”. В минулому Пічник був мешканцем Дніпропетровська і рекламував свої послуги такими графіті по всьому місту. Після його затримання та нападів за пошкодження комунального майна ця фігура стала міською легендою, а графіті, які тепер міг робити будь-хто, стали характерним дніпровським культом.

Фестиваль “несеться як вода з гір”

Сам фестиваль тривав три дні та закінчився раніше, ніж я встигла ухопити логіку ентропії, за якою, здалося мені, він оперував. Значну частину заявлених подій я не побачила чи не помітила, бо вони відбувалися спорадично, переносилися в невизначені місце та час або змінювалися на щось інше. Відвідувачі фестивалів попередніх років розповідали, що в минулому, коли “Фантазери” базувалися на Драгобраті, усі жили в одному кемпінгу, який водночас був тлом для художніх та музичних взаємодій. Це співбуття синхронізувало час, щось постійно грало, створювалося, було почутим та побаченим. Нинішній формат, що, згідно з пресрелізом, був покликаний “сприяти децентралізації”, передбачав кілька локацій, координація між якими виявилася неочевидною. Учасники й відвідувачі жили в різних місцях Ясенів і здебільшого перетиналися під час блукань між локаціями, відвідувань місцевих барів та наряджань у секонд-хендах в очікуванні подій.

Виступи музичних гуртів на стадіоні смт Ясіня

Зрештою, головна з них сталася поза планом, але визначила хід речей. На другий день фестивалю долину накрило кількагодинною зливою — річки Тиса і Лазещина наповнилися гірськими потоками за участі тонн продуктів людської життєдіяльності: пластикових пляшок та каністр, дощок та меблів і навіть одного авто, яке сіло на міль прямо перед нашою турбазою. Іронічно, фестиваль був покликаний поширювати екосвідомість: квитки можна було отримати в обмін на зібране у смт сміття. Але повінь несла його з гір, стаючи нагадуванням про незначущість наших фестивальних амбіцій.

Струм у будівлях зникав, невизначеність розкладу зростала. На місцевому стадіоні в цей час зіграло кілька запрошених та місцевих груп. Я успішно пропустила перший свій highlight — одеський гурт Chillera. Другий — нічний рейв у спортзалі поруч — відмінили в останню мить. За офіційною версією, мер Ясіня приїхав та повідомив про загибель внаслідок повені двох мешканців громади — проводити вечірку під час скорботи йому здавалося недоречним. Мене ж не полишала думка, що для місцевого керівництва збільшення кількості “фантазерів” — обмазаних глітером перевдягнених чоловіків та жінок — на вулицях селища було надмірним викликом. Можливо, повінь була лише приводом відмінити рейв: аби чого не було. Я також думала про те, що децентралізація і локальний культурний контекст у подібних проєктах мають передбачати не лише зміну географій, але і якусь фундаментальну роботу з місцевими чиновниками — якраз для того, щоб щось відбулося.

Наостанок була гора, яка, як завжди, була самодостатнім тлом для будь-яких фантазій. Один працюючий підйомник, відносний спокій поки що не розбудованого гірського курорту, мандрівки до вершин і озер — тут все починалося біля колиби “У Федора”, а далі розходилося по горах та лісах.

Ганна Брижата, Bryozone
Open-air на високогірному курорті Драгобрат

На наступний день після повернення в Київ я зустріла майже всіх “фантазерів” на даху “Квітів України”, під час акції протесту проти руйнування будівлі. Я багато говорила з Наталкою Дяченко — постійною “фантазеркою” та головною документалісткою фестивалю. “Фестиваль несеться як вода з гір, — сказала вона, — це простір для магічного: ніколи не знаєш, що станеться”. Я під кінець зрозуміла, що “Фантазери” — це простір, відкритий до створення розкладу, а не його очікування. А далі все залежить якраз від фантазії.

Читайте також: Украина отказалась от использования полиэтиленовых пакетов. Как научиться обходиться без них?

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Фільм, що наробив галасу: які актори зіграли у стрічці "Раша гудбай"
24tv
2025-07-26T07:21:00Z
Рецензія на серіал «Король гольфу» / Stick
ITC
2025-07-26T07:10:44Z
Люди бояться говорити, – щире інтерв'ю з Lida Lee про "Хентай", участь в "Холостяку" і творчість
24tv
2025-07-26T07:03:19Z
Найтрендовіша спідниця сезону: встигніть її придбати цього літа
24tv
2025-07-26T07:03:00Z
Українці розкупили квитки на концерт Меладзе в Італії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T03:51:20Z
Галкін з Пугачовою показалися в нових образах: співачка здивувала довжиною вбрання
GlavRed
2025-07-25T23:27:00Z
Галкін і Пугачова хочуть приїхати в Україну: шоумен назвав умову
GlavRed
2025-07-25T22:39:35Z
Нікіта Кісельов – "Чайка" – 4 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-25T21:45:08Z
Найстильніша стрижка року: саме таку зачіску обожнює Сальма Гаєк
24tv
2025-07-25T21:03:40Z
Скло чи дерево: який стіл краще обрати для веранди
24tv
2025-07-26T07:30:56Z
Одеський завод дитячого харчування випустив три нові смаки безлактозного молока
AgroPortal
2025-07-26T07:30:45Z
Нова загроза для людей: пляжі заполонили "рожеві грудки", наповнені небезпечними паразитами
Фокус
2025-07-26T07:30:02Z
Вам позаздрять навіть англійці: смачнюща вівсянка з сиром та помідорами
24tv
2025-07-26T07:09:08Z
Коктейлі в укриттях та холодне море: пік сезону в Одесі проходить з аншлагом
Комсомольская правда
2025-07-26T07:01:45Z
Не море, але краще: де на Львівщині є пляж, коні, риболовля й хатинки в лісі
Telegraf
2025-07-26T07:00:00Z
Не пощастить: 3 знаки зодіаку, яким останні дні липня принесуть погану новину
24tv
2025-07-26T06:24:32Z
Секс після поранення: як повернутись до близькості у парі
TSN
2025-07-26T06:21:41Z
Вона розриває всі тренди: як приготувати красиву й смачну каву колд брю
24tv
2025-07-26T05:12:32Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Мелоні прокоментувала потенційне визнання Палестинської держави
Европейская правда
2025-07-26T08:03:45Z
Зеленський прокоментував масовану атаку РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T08:00:48Z
Орбан: Україні варто бути "буферною" державою та співпрацювати з ЄС замість вступу
Европейская правда
2025-07-26T08:00:10Z
Механізмів контролю досі немає, – Огризко про санкції щодо тіньового флоту
24tv
2025-07-26T07:54:40Z
ДБР з початку року розслідувало майже 4,3 тисячі корупційних злочинів
УкраинФорм
2025-07-26T07:51:59Z
Глава МЗС Туреччини: У Стамбулі домовилися про саміт лідерів за участі Зеленського, Путіна і Трампа
Лига
2025-07-26T07:51:52Z
Глава НАБУ пояснив, чому законопроєкт президента слід ухвалити одразу у двох читаннях
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T07:51:38Z
США в ООН нагадали Путіну про 50 днів Трампа і розкритикували Китай
Лига
2025-07-26T07:48:58Z
Як зберегти молодість жінкам 40+: чотири корисні звички після сну
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:20Z
Як війна впливає на інтимне життя українців, і як вберегти лібідо
TSN
2025-07-26T07:18:33Z
Прорив у лікуванні синдрому Дауна: вчені змогли видалити зайву 21-шу хромосому
Фокус
2025-07-26T07:12:36Z
Корисно для ґрунту: три причини тримати гречку в сівозміні
AgroPortal
2025-07-26T07:00:32Z
Як правильно обрізати листя петрушки, щоб росла до пізньої осені
Gazeta UA
2025-07-26T06:57:32Z
Як схуднути після 50 років: головні перешкоди та реальні рішення
24tv
2025-07-26T05:27:17Z
Японські учені винайшли спосіб лікування синдрому Дауна
TSN
2025-07-26T05:03:55Z
Відновлення після фронту: які медпослуги можна отримати
ZN UA
2025-07-25T22:25:06Z
Сухість повік, свербіж та печіння: що викликає лущення на очах і як це зупинити
Знай
2025-07-25T20:51:14Z
У Нідерландах українців попереджають про телефонне шахрайство
УкраинФорм
2025-07-26T07:51:59Z
На Харківщині працює 21 ВНЗ, кожен зазнав пошкоджень або руйнувань через ворожі обстріли - Синєгубов
УкраинФорм
2025-07-26T07:45:57Z
Представлено “розумний” наземний дрон із гарматою та ракетами ППО
InternetUA
2025-07-26T07:45:37Z
Привітання з Днем медика - прикольні картинки і теплі слова
GlavRed
2025-07-26T07:42:53Z
Картонний майдан чи Картонковий? 10 запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T07:36:19Z
ТЦК штрафують без розбору: юрист розповів, чому карають після поновлення даних у "Резерв+"
Хвиля
2025-07-26T07:30:53Z
У Франції на продаж виставили стародавній монастир із "кімнатою для прокажених"
Фокус
2025-07-26T07:30:03Z
Росія скасувала головний військово-морський парад у Петербурзі - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-26T07:27:41Z
Скільки священників отримали бронювання від мобілізації: у Держетнополітики розповіли
24tv
2025-07-26T07:24:01Z
Зупинили на блокпосту: чи можуть перевірити військово-облікові документи
ZN UA
2025-07-26T08:03:26Z
Атака на Дніпро та область: є жертва та поранені, зруйновано «Епіцентр»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T08:03:14Z
У Чернівцях вчитель "мінував" школи та дитсадки
TSN
2025-07-26T08:00:22Z
Не тільки сарана знищує поля: фермери показали, яка біда спіткала Одещину
Telegraf
2025-07-26T07:18:06Z
Повітряні сили повідомили, чим окупанти атакували Україну вночі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T07:06:33Z
60 років Олександру Сирському: чим може пишатися головком ЗСУ та за що його критикує Безугла
Комсомольская правда
2025-07-26T07:04:12Z
Росіяни понад 110 разів обстріляли громади Сумщини, четверо поранених
УкраинФорм
2025-07-26T07:00:27Z
На Південно–Слобожанському напрямку росіяни атакували сім разів, на Куп’янському вчора відбулося одне боєзіткнення – Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-26T06:37:29Z
Генштаб розповів про наступальні дії росіян
1News
2025-07-26T06:36:03Z
У Вінницькій області жителі села виганяли евакуйовану родину з собаками: що кажуть у поліції
24tv
2025-07-26T07:45:26Z
На Харківщині за добу внаслідок російських ударів постраждали 29 людей
УкраинФорм
2025-07-26T07:42:57Z
У лікарні померла жінка: кількість жертв внаслідок атаки по Дніпру та району зросла
24tv
2025-07-26T07:36:47Z
В Україні викрили ще одного адміністратора ТГ-каналу, який намагався зірвати мобілізацію
InternetUA
2025-07-26T07:19:43Z
Масштабна нічна атака на Дніпро
360ua.news
2025-07-26T07:15:17Z
У столиці затримали зловмисника, який пограбував пенсіонерку та обікрав двох дітей
Украина Криминальная
2025-07-26T07:12:10Z
У Харкові окупанти атакували рятувальників: ДСНС показала наслідки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T06:54:13Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 26 липня
Мій Харків
2025-07-26T06:49:05Z
Знайдено бомбу уповільненої дії: руйнівний землетрус може статися будь-якої миті
Фокус
2025-07-26T06:45:22Z
Легенда боксу пояснив, чому Усик декласував Дюбуа в реванші
24tv
2025-07-26T07:54:35Z
«Ганебний матч від Великої». Український коментатор жорстко пройшовся по російських шаблістках
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T07:51:59Z
Фофана – про Модрича: Всі у Мілані готові жертвувати собою заради володаря Золотого м'яча
Football.ua
2025-07-26T07:36:35Z
Президент FIFPro: Матчі опівдні на КЧС-2025 — це збочення
Football.ua
2025-07-26T07:27:45Z
Юрій Ковальчук здобув «золото» чемпіонату Європи з сучасного п'ятиборства
УкраинФорм
2025-07-26T07:09:26Z
Україна зіграє з баскетболістами Азербайджану на юнацькому Євро-2025
УкраинФорм
2025-07-26T07:06:10Z
Зірка збірної України відзначився двома результативними діями в матчі з англійським клубом
24tv
2025-07-26T07:03:18Z
Ліверпуль цікавиться півзахисником Ювентуса
Football.ua
2025-07-26T06:58:44Z
Блан: Без Ла Масії, Барселона вже б зникла
Football.ua
2025-07-26T06:58:25Z
Як платити менше за світло влітку: у ДТЕК нагадали про важливу деталь
24tv
2025-07-26T08:03:09Z
Курс долара буде стабільним, євро залишиться непередбачуваним: прогноз банкіра
Gazeta UA
2025-07-26T08:00:13Z
В Україні росте попит на приватні будинки: в яких регіонах найдорожче та найдешевше житло
ZN UA
2025-07-26T07:24:20Z
Вклади українців за пів року зросли на ₴86,4 мільярда
УкраинФорм
2025-07-26T07:15:29Z
Комунальні платежі підскочать втричі: хто буде платити більше
24tv
2025-07-26T07:03:18Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Харківській області: що варто знати про ціни
Политека
2025-07-26T07:00:53Z
Життя після 70 років: як зростають пенсії літніх українців
24tv
2025-07-26T06:03:06Z
Подорожчання палива в Україні: у Нацбанку пояснили, чого чекати водіям
Хвиля
2025-07-26T06:00:20Z
Цей популярний продукт з ринку може бути небезпечним: як розпізнати підробку
Telegraf
2025-07-26T05:57:51Z
Археологи знайшли гробницю одного з ключових царів народу мая
24tv
2025-07-26T08:03:45Z
Найкращі телевізори з екраном 75 дюймів: бюджетні, середні та топові моделі
Фокус
2025-07-26T08:00:45Z
Star без Link. Ілон Маск підсадив на свою "інтернет-голку", але гарантій не дає
Gazeta UA
2025-07-26T07:48:41Z
Побачити кота за 7 секунд зможуть лише "генії головоломок": складна загадка на уважність
GlavRed
2025-07-26T07:27:10Z
Як правильно заряджати смартфон, щоб не зіпсувати батарею
InternetUA
2025-07-26T07:10:50Z
Форум з кіберзлочинності Leak Zone публічно розкрив IP-адреси своїх користувачів
InternetUA
2025-07-26T07:01:36Z
Amazon представив новий кольоровий Kindle
InternetUA
2025-07-26T06:49:04Z
Вийшла публічна бета-версія Apple iOS 26
InternetUA
2025-07-26T06:31:03Z
Незвичний "щоденний ритуал" ретривера став вірусним: що незвичного робить собака
Фокус
2025-07-26T06:30:48Z
У BMW розкритикували новий протокол Apple CarPlay Ultra
AutoGeek
2025-07-26T07:27:05Z
Куди поділись Renault Logan та Sandero, та чому зникають хетчбеки?
AutoCentre
2025-07-26T05:04:33Z
Покинула російського пілота, народила дитину: історія кохання Ферстаппена та Піке
24tv
2025-07-26T04:12:26Z
Наступник Audi TT дебютує восени у вигляді концепту
Топ Жир
2025-07-26T01:18:52Z
Hyundai готується представити доступний електричний автомобіль
Топ Жир
2025-07-26T00:18:27Z
27 автомобілів Lamborghini Revuelto можуть отримати звичайні двері замість класичних ножичних
Топ Жир
2025-07-25T23:33:44Z
Коли звичайний позашляховик здає, цей водоплавний V8-монстр продовжує рух
Топ Жир
2025-07-25T22:03:06Z
Автомобілі, які обирають справжні колекціонери, можуть вас здивувати
Топ Жир
2025-07-25T21:18:32Z
Мільйони водіїв ненавидять цю систему економії палива, тому EPA планує її скасувати
Топ Жир
2025-07-25T20:33:43Z