MY.UAНовини
Феєричні виступи та любов публіки: чим запам’яталася Україна на Євробаченні
Феєричні виступи та любов публіки: чим запам’яталася Україна на Євробаченні

Феєричні виступи та любов публіки: чим запам’яталася Україна на Євробаченні

Починаючи з 2003 року Україна стабільно бере участь у міжнародному пісенному конкурсі Євробачення. Винятком стали лише три роки – 2015, 2019 і 2020.

За всі роки участі в Євробаченні в України було чимало перемог – представники нашої країни завжди проходили у фінал конкурсу та посідали далеко не останні, і навіть перші місця. Крім того, перемога – не означає золото, адже було багато інших подій, якими запам’яталася Україна на пісенному конкурсі.

За участю в конкурсі стоїть важка робота великих команд, які продумують усе – від костюма до яскравого шоу. Факти ICTV вирішили згадати знакові виступи України на Євробаченні.

 

2003 рік

У 2003 році Україна дебютувала на пісенному конкурсі Євробачення, який проходив у Ризі (Латвія). Тоді нашу країну представляв Олександр Пономарьов із піснею Hasta la Vista, baby, що в перекладі – прощай, дитинко.

Незважаючи на те, що представник України отримав 30 балів і посів 14-те місце – це наш дебют, після якого ми почали брати участь у міжнародному конкурсі щорічно.

2004 рік

Уже в другий рік своєї участі в конкурсі Україна посіла перше місце. Тоді представником нашої країни стала співачка Руслана з піснею Wild Dances, що в перекладі – дикі танці.

З перших акордів Руслані вдалося підкорити публіку, а її дикі танці й ефектну постановку згадують донині.

Виконавиця набрала 280 балів, завдяки чому стала абсолютним тріумфатором конкурсу на той час.

Крім того, вона отримала премію Марселя Безансона в категорії Найкращий виконавець. А в 2006 році її конкурсний сингл німецьке телебачення визнало найкращою піснею Євробачення.

У 2005 році на правах переможця минулого року Руслана відкривала пісенний конкурс, а також стала запрошеним гостем.

2005 рік

У 2005 році Євробачення проходило в Києві. Тоді Україну представляв гурт Ґринджоли зі своїм хітом Разом нас багато.

Незважаючи на те, що гурт набрав лише 30 балів та посів 19-те місце, він вийшов на сцену з україномовною піснею, яка була своєрідним гімном Помаранчевої революції. Не всі українці схвалили вибір представника, але багато кому сподобалась патріотична складова цього виступу.

2006 рік

В Афінах (Греція) на Євробаченні 2006 Україну представляла Тіна Кароль. Незважаючи на досить непримітну постановку, виконавиця взяла вокалом.

Артистка виконала танцювальну пісню Show Me Your Love, що в перекладі – покажи мені свою любов. І отримала 145 балів, посівши сьоме місце.

Тоді іноЗМІ писали, що це був найкращий виступ України після перемоги Руслани в 2004 році, а Тіну Кароль називали ще однією перлиною від нашої країни на конкурсі.

2007 рік

На Євробаченні 2007 в Гельсінкі (Фінляндія) Україну представляла Вєрка Сердючка, яка підкорила публіку своїм образом.

Тоді Сердючка виконала пісню Dancing Lasha Tumbai та посіла друге місце, набравши 235 балів.

Трек підкорив чарти багатьох країн – Фінляндії, Франції, Швеції, Бельгії.

Крім того, Сердючка отримала премію Барбари Декс за найбезглуздіший образ.

Попри штучно роздутий Росією скандал щодо текста пісні, а саме – рядок I want you see – Lasha Tumbai інтерпретували як I want you see – Russia goodbye, участь у Євробаченні Вєрці принесла чималий успіх.

Зірці запропонували роль у Голлівуді. Сердючка зіграла в екшн-комедії Шпигун разом зі світовими акторами – Джейсоном Стетгемом, Джудом Лоу та Мелісою Маккарті.

Вєрка настільки сподобалася європейській публіці, що в 2019 році її запросили виступити на Євробаченні в Тель-Авіві як гостя.

2008 рік

Наступного року Україна також посіла друге місце. Тоді нашу країну в Белграді представляла Ані Лорак з піснею Shady Lady, що в перекладі – загадкова леді.

Виконавиця набрала 230 балів.

Варто зазначити, що співачці одразу прогнозували потрапляння в топ-5, оскільки її композицію та вокал вважали дуже сильними.

Крім того, понад 30 тижнів конкурсний сингл Ані Лорак тримався на першому місці в офіційному українському чарті.

2009 рік

На Євробачення 2009 у Москву від нашої країни поїхала Світлана Лобода. Тоді представниця України ще до свого виступу здивувала публіку – з’явилася в бинтах і з синцями на тілі, аби привернути увагу до соціальної акції Скажи стоп насильству в сім’ї.

Світлана виступила на конкурсній сцені з піснею Be My Valentine! (Anti-Crisis Girl). Яскравий номер, спецефекти, складні танцювальні рухи артистки та навіть гра на барабанах, прикрашених прапорами України, не принесли перемогу. Лобода отримала лише 76 балів, посівши 12-те місце.

Однак співачка отримала визнання зарубіжних слухачів, яким сподобався конкурсний трек. Він потрапив у чарти Греції, Швеції, Великої Британії та, відповідно, України.

2010 рік

Alyosha представляла Україну на Євробаченні 2010 в Осло (Норвегія) з піснею Sweet Dream.

У конкурсному виступі Alyosha намагалася привернути увагу глядачів до екологічних проблем і їй це вдалося. Виконавиця зайняла 10-тее місце, отримавши 108 балів.

2011 рік

У Дюссельдорфі (Німеччина) на Євробаченні 2011 Україну представляла Міка Ньютон. Співачка виконала зворушливу пісню Angel.

Номер нашої країни тогоріч був незвичайним. Не було ніяких яскравих постановок, вибухових спецефектів і балету. На сцені разом з Мікою постала художниця Ксенія Симонова, яка під час виступу створювала зворушливу історію за допомогою піску. Все це транслювалося на великому екрані.

Міка Ньютон увійшла в топ-5, отримавши 159 балів і зайнявши четверте місце на пісенному конкурсі.

Варто зазначити, що після Євробачення співачка отримала пропозицію працювати з американською компанією JK-music group.

2012 рік

У 2012 році в Баку (Азербайджан) Україну представляла Гайтана. Співачка виконала пісню Be My Guest і зайняла 15-те місце, набравши 65 балів.

Після пісенного конкурсу трек Гайтани крутили на деяких іноземних радіостанціях, зокрема, в Німеччині. Також іноЗМІ писали, що Україна представила на конкурсній сцені єдину національну ідентичність світовій аудиторії.

2013 рік

На Євробаченні 2013 у Мальме (Швеція) Златі Огнєвіч вдалося завоювати бронзу – третє місце. Співачка виконала на конкурсній сцені пісню Gravity, за яку отримала 214 балів.

Постановка її номера та сильні вокальні дані не залишили байдужим нікого.

Пісня Злати потрапила в чарти України, Великої Британії, Нідерландів і Бельгії.

2014 рік

Право представляти нашу країну на Євробаченні в Копенгагені (Данія) дісталося Марії Яремчук.

Тоді співачка виконала запальний трек Tick-Tock. Марія підкорила своєю харизмою та сильним вокалом. Виконавиця посіла шосте місце, отримавши 113 балів.

Крім того, композиція представника нашої країни потрапила в музичні чарти Великої Британії.

2016 рік

Джамала стала другою представницею України, яка посіла перше місце. На Євробаченні 2016 у Стокгольмі (Швеція) співачка виконала композицію 1944, присвячену трагічним подіям, пов’язаним із депортацією кримських татар.

Завдяки проникливому виступу і виконанню складних вокальних партій Джамала встановила абсолютний рекорд Євробачення за кількістю отриманих балів – 534.

Варто зазначити, що трек 1944 першим на пісенному конкурсі містив текст кримськотатарською мовою.

Артистку нагородили премією Eurostory Awards 2016 за найкращий рядок у конкурсній пісні. Також вона отримала премію Marcel Bezencon Award у номінації Художній приз.

У 2020 році Джамалу запросили зніматися в фільмі Netflix про Євробачення разом із Віллом Ферреллом, Пірсом Броснаном і Демі Ловато.

2017 рік

Євробачення в 2017 році проходило в Києві, тоді нашу країну представляв гурт O.Torvald.

Музичний колектив вийшов на сцену з піснею Time, та попри ефектний виступ, хлопці набрали всього 36 балів, посівши 24-те місце.

Попри низький результат наших представників, усю Європу підкорив виступ українського гурту Onuka, який став запрошеним гостем.

Їхнє шоу з оркестром народних інструментів Наона, незвичайна музика та вокал солістки вразили фанатів Євробачення.

Не тільки користувачі мережі залишали свою реакцію, а й зарубіжні видавництва, зазначивши, що Onuka перевершила всіх учасників конкурсу того року.

А їхній останній на той час альбом потрапив у чарти iTunes кількох країн – Велика Британія, Швейцарія, Франція, Німеччина.

2018 рік

У Лісабоні (Португалія) на пісенному конкурсі Melovin представив композицію Under the Ladder.

Виконавець посів 17-те місце, отримавши 130 балів. Глядачам виступ артиста більше сподобався, ніж суддям, вони віддали йому 119 балів.

Варто зазначити, тоді іноЗМІ писали, що полум’яний виступ Melovin став хітом другого півфіналу Євробачення.

2021 рік

Феєричне повернення України на Євробачення. У 2021 році воно проходило в Роттердамі (Нідерланди). Представником нашої країни став гурт Go-A з піснею Шум.

Музичний колектив посів п’яте місце на конкурсі та друге в глядацькому голосуванні, отримавши 267 балів.

Незвичайна музика, вокал, яскрава постановка та відгомони українського фольклору – все це не залишило байдужим нікого.У світі фанатіли від конкурсної композиції Шум, знімаючи на неї відео в TikTok.

Крім того, нікого з учасників не зустрічали на конкурсній сцені так, як зустріли Go-A. У залі танцювали всі – навіть журналісти, які перебували на Євробаченні, зістрибували зі своїх робочих місць. А переможець пісенного конкурсу 2021 року – італійський гурт Maneskin назвав Україну своїм фаворитом.

Пісня Шум увійшла до списку найкращих світових хітів iTunes, стала першою україномовною композицією, яка потрапила до чарту Billboard, а також у рейтинг топ-50 пісень в США.

Читайте
Голлівуд і треки зі Snoop Dogg: 12 зірок, які прославляють Україну на весь світ
Теги за темою
УкраїнаЄвробачення
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
В ОП подвели итоги переговоров Трампа и Путина
Корреспондент
2025-05-20T09:24:55Z
Бывшего зама секретаря СНБО Сивковича будут судить за госизмену
Корреспондент
2025-05-20T09:21:23Z
Портников объяснил, почему Путин отказался от прекращения огня и предложил переговоры
TSN
2025-05-11T13:34:59Z
Президентские выборы в Польше: подсчитано 99% бюллетеней
Корреспондент
2025-05-19T06:21:09Z
В новом правительстве Германии вспыхнул первый скандал - СМИ
Корреспондент
2025-05-16T12:21:28Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Виктор Розовый высказался о разводе с Ольгой Мерзликиной
Корреспондент
2025-05-19T07:57:04Z
Евровидение. Хорватия призывает отстранить от участия страны, ведущие войну
Корреспондент
2025-05-20T09:27:34Z
Евровидение-2025: организаторы ответили на обвинения Испании
Корреспондент
2025-05-20T08:51:31Z
Мадонна кардинально изменила стиль ради мамы
Корреспондент
2025-05-19T09:15:58Z
Баранчик Шон появится на экранах
Корреспондент
2025-05-09T08:30:51Z
От гламурной блонды до элегантной леди: как изменилась Оля Полякова за 20 лет
Gazeta UA
2025-05-09T08:06:38Z
Этот паразит грызет клетки человека: ученые сделали жуткое открытие
TSN
2025-05-19T07:48:24Z
Какое питание поможет сохранить здоровье в старости — исследование
TSN
2025-05-17T21:18:17Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
Мокрица — не просто сорняк: чем полезна, что лечит трава на грядке
TSN
2025-05-20T09:06:26Z
Ошибки, которых нельзя допустить после укуса клеща
UAToday
2025-05-20T09:06:17Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
В Украине стремительно растет заболеваемость корью: уже зафиксированы смертельные случаи
TSN
2025-05-15T14:34:56Z
Максим Нелипа погиб на войне: когда будет прощание и почему его сын не сможет попасть на похороны
TSN
2025-05-20T08:54:29Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
В Турции обнаружили христианскую мозаику накануне визита Папы Римского
Корреспондент
2025-05-19T17:51:03Z
Гарвард лишили грантов на $60 млн из-за обвинений в антисемитизме
Корреспондент
2025-05-20T09:30:13Z
"Шахеды" стали еще более опасными: как Россия модернизировала дроны
TSN
2025-05-20T09:18:29Z
18 мая: церковный праздник сегодня, три вещи, которые лучше не делать в этот день
UAToday
2025-05-18T04:00:15Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
Россияне атаковали Херсон: много раненых
Корреспондент
2025-05-20T07:39:53Z
Атака дронов на Днепропетровщину: есть повреждения в двух районах
Корреспондент
2025-05-20T05:54:47Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Поджог имущества Стармера: задержан второй подозреваемый
Корреспондент
2025-05-17T21:18:55Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
Эти два знака зодиака могут тянуть из вас энергию: как их распознать и защититься
TSN
2025-05-19T07:18:37Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
Что добавить в лунку во время высадки рассады сладкого перца для хорошего урожая
TSN
2025-05-17T20:22:26Z
Тельцам следует показывать свои преимущества, а Скорпионам следует позволить себе радоваться: астрологический прогноз на рунах на 19 мая 2025 года
TSN
2025-05-19T00:48:36Z
Чем помыть окна, чтобы стекло было идеально прозрачным и сияло чистотой до самой зимы
TSN
2025-05-20T09:06:43Z
Что делать с нарциссами после цветения, чтобы цветы радовали в следующем году
TSN
2025-05-20T08:52:48Z
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-17T15:30:37Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Как быстро почистить рыбу, чтобы не разлеталась чешуя: 3 лучшие способы, проверенные временем
TSN
2025-05-20T08:48:53Z
Атака шахедов: в Киеве прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-18T00:18:39Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Почему Закарпатская область не Ужгородская: историк удивил ответом
TSN
2025-05-17T21:18:56Z
В Киеве объявлена воздушная тревога: что угрожает столице
TSN
2025-05-17T21:18:45Z
Россияне повредили гидротехнические сооружения на Сумщине
Корреспондент
2025-05-20T09:21:47Z
В экопарке под Харьковом собака взяла под опеку тигрят, от которых отказалась мать-тигрица: появилось видео
TSN
2025-05-20T09:06:59Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Россияне обстреляли Донецкую область, есть жертвы
Корреспондент
2025-05-17T17:33:33Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
Китай поставил под угрозу производство электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-19T10:27:19Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Mazda представила в Китае спортивный седан для молодежи
Корреспондент
2025-05-19T16:09:30Z
Китай продаёт каждый третий новый автомобиль в мире
Корреспондент
2025-05-19T09:15:43Z
Продажи электромобилей Xiaomi падают на фоне кризиса доверия к компании
Корреспондент
2025-05-16T16:30:22Z
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
2025-05-15T16:51:36Z
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
2025-05-15T09:57:26Z
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
2025-05-15T09:33:10Z
Доллар подорожал: курс валют на 19 мая 2025
TSN
2025-05-19T06:06:00Z
Санкции уничтожают агросектор РФ - разведка
Корреспондент
2025-05-18T16:39:20Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
Курс доллара снижается в обменниках, евро - растет
Корреспондент
2025-05-20T09:03:56Z
Сорта голубики, которые дают наибольший урожай: ягоды крупные и очень сладкие
TSN
2025-05-20T08:48:19Z
Торгпред: с завершением автономных преференций ЕС украинские экспортеры могут не заметить изменений
Европейская правда
2025-05-20T08:12:37Z
Миссия МВФ прибыла на переговоры в Киев
Корреспондент
2025-05-20T07:51:24Z
ПриватБанк вводит новые лимиты на переводы: что нужно знать клиентам
UAToday
2025-05-19T19:09:15Z
В Чернобыльской зоне хотят разместить малые модульные реакторы
UAToday
2025-05-19T19:09:01Z
В NASA зафиксировали в океане гигантскую форму жизни: ее видно даже из космоса
UAToday
2025-05-18T19:15:31Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
Команда с украинцем выиграла в Казахстане турнир по Counter-Strike 2
Корреспондент
2025-05-19T00:09:16Z
Планеты, которых никогда не было: как выдумки, ошибки и страхи формировали наше представление о космосе
TSN
2025-05-20T08:49:36Z
В соцсетях появились фейковые аккаунты первых лиц государства - ЦПД
Корреспондент
2025-05-20T05:21:59Z
Украинец S1mple дебютировал как лучший игрок FaZe, но команда проиграла
Корреспондент
2025-05-19T20:12:52Z
На китайской орбитальной станции обнаружен ранее неизвестный микроорганизм
Корреспондент
2025-05-19T19:33:52Z
Xiaomi инвестирует около $7 млрд в разработку процессоров
Корреспондент
2025-05-19T18:39:05Z
Huawei показала первый в мире ПК со складным экраном
Корреспондент
2025-05-19T17:33:11Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Слухи о будущем Клоппа не подтвердились, заявил его агент
Корреспондент
2025-05-20T09:18:30Z
Турецкий топ-клуб собирается подписать игрока из МЮ
Корреспондент
2025-05-20T08:18:18Z
Президент Барселоны оценил шансы на подписание Холанда
Корреспондент
2025-05-20T07:51:50Z
Экс-футболист Ливерпуля и Баварии принял решение завершить карьеру
Корреспондент
2025-05-20T07:32:38Z
Защитник клуба из Португалии заинтересован в переходе в Реал
Корреспондент
2025-05-20T07:11:17Z