MY.UAНовини
Проросійська пропаганда в локальному медіапросторі: чому це досі можливо?
Проросійська пропаганда в локальному медіапросторі: чому це досі можливо?

Проросійська пропаганда в локальному медіапросторі: чому це досі можливо?

Реформування районних газет завершилося у 2018 році. Друковані органи місцевої влади Житомирської області успішно і вчасно «роздержавилися». Усі районні газети змінили форму власності та втратили гарантоване фінансування з місцевих бюджетів, а взамін цього отримали право самостійно заробляти кошти й можливість змінити контент газети на суспільно-важливий, орієнтуючись на потреби читачів, а не засновників органів місцевої влади. Та чи це означає, що вони мають стати рупором особистої думки редактора чи нового власника? Адже неупередженість і збалансованість різних точок зору – це те, що є ознакою чесної та професійної журналістики. Однак іноді важко побачити різницю між авторським блогом у соцмережі та публікацією в місцевій газеті чи на сайті. Крім порушень стандарту збалансованості та неупередженості, житомирська експертна група Інституту демократії імені Пилипа Орлика під час моніторингу регіональних ЗМІ Житомирської та Чернігівської областей іноді фіксувала присутність проросійських меседжів у матеріалах обласних і районних газет та сайтів. Останній моніторинг обласних ЗМІ 8 областей України, який проводився у травні цього року, зафіксував загалом до 0,5% проросійських меседжів та 0,2% пропаганди в матеріалах газет та 0,2% проросійських меседжів на сайтах.

Від проросійських меседжів до проросійської пропаганди

У поточному році житомирська експертна група ІДПО здійснювала моніторинг чернігівських обласних медіа. В обласній газеті «Чернігівщина» проросійські меседжі було виявлено у двох публікаціях. Зокрема, це привітання з Днем Перемоги: «…доморощені переписувачі історії тепер зневажають нашу святу Перемогу і воліють відзначати День примирення» (номер за 6 травня) та «Могильщики української економіки навчаються в Європі» (номер за 13 травня), де автор висміює європейські прагнення України. На сторінках обласної газети «Житомирщина» іноді можна зустріти публікації з проросійською риторикою. На це звернули увагу місцевих посадовців житомирські активісти: «У нас на території Житомирської області, на території Житомирської обласної ради є друкований орган, який називається газета “Житомирщина”. Ця газета пише на замовлення статті, де нівелюється подвиг наших захисників на фронті, значення Революції Гідності».

У даному випадку йшлося про статтю «Непокаране зло на Майдані»(19.02.2021р.) – матеріал з ознаками замовності, в якому акценти зміщено на користь «антимайданівців» із «безапеляційною аргументацією» від Портнова та Лукаш. Хоч дану статтю не писали журналісти цієї газети, однак проросійські меседжі зустрічаються й у власних публікаціях видання. Наприклад: 

Не можна не помітити, що авторка свідомо маніпулює, шляхом висмикнутої з контексту цитати з іншого видання насаджує читачеві одну – «єдино правильну» – точку зору в дусі радянської пропаганди. Про що свідчить і псевдопідпис – Лариса Рейснер (російська революціонерка і журналістка початку ХХ ст.). Приклади проросійських меседжів у місцевій пресі зустрічаються не так часто тільки тому, що й моніторинги здійснюються один раз на три-чотири місяці, й далеко не всі локальні видання до них потрапляють.

Втім, тези, як добре було в СРСР, часто можна зустріти в локальних друкованих виданнях. Важко сказати, чи це загравання з аудиторією поважного віку, на яку чомусь орієнтується переважна більшість районних газет, чи власна позиція редакції. Остання, до речі, заміняє редакційну політику, якої більшість місцевих видань просто не мають. Деякі локальні медіа, до яких відносять друковані видання громад, мають у штаті одну-дві творчі одиниці, і контент газети виглядає[N1]  як суцільний блог одного автора. Як приклад, газета «Сільське життя», що орієнтована на читацьку аудиторію Житомирського району. Як і більшість «районок», вона має давню історію. Минулого року відзначила 80-річчя з часу заснування (за цей час газета виходила під назвами «Прапор комунізму», «Колгоспний прапор» і «Зоря комунізму»). До певного часу це був друкований орган Житомирської районної ради, однак ще задовго до реформування комунальних ЗМІ через конфлікт редактора із співзасновниками, газета стала приватною і відтак вважалася опозиційною, бо місцева районна влада швидко заснувала новий друкований орган – газету «Приміське життя». У чому ж полягає нинішня «опозиційність» газети «Сільське життя»? У кожному номері газети публікуються матеріали, які містять здебільшого оціночні судження автора та підкріплені чималою дозою мови ворожнечі, ще й дублюються на сайті газети. Те, що матеріали, які містять проросійські меседжі та відверту антиукраїнську риторику, непоодинокі, свідчить систематичність публікацій, як у газеті, так і на її сайті.

Вільна преса, редакторський блог чи рупор російської пропаганди локального масштабу?

Аналізуючи контент газети «Сільське життя» та її сайту, можна простежити декілька основних дезінформаційних наративів проросійської пропаганди:

«Україна – «країна-лузер, реформи провальні, країна перебуває на зовнішньому управлінні»

«…за завданням з-за кордону, нинішні “реформатори” при владі, продовжують добивати в Україні рештки колись могутньої та найкращої у світі радянської системи охорони здоров'я» (Як знищується українська медицина.09.03.21).

Газета повсякчас транслює проросійські меседжі про неспроможність України, як держави, яка нібито перебуває на закордонному управлінні.

В іншому матеріалі «Як нас вбиває "реформована" американкою Супрун та Порохом українська медицина» сайт газети посилається на джерело інформації газету «Субота». Але, якщо в першоджерелі інформація підтверджується фотокопіями документів про конкретний випадок, то на сайті «Сільського життя» замість цього лише оціночні судження (Слава «реформованій» америкосами Україні! Великому генію сучасності Володимиру Зеленському – слава, слава, слава! Ура! Реформуйте Україну так і далі – це у вас дуже добре виходить. Особливо у справі боротьби з коронавірусом та вакцинацією). Заголовок не відповідає змісту повідомлення, що є ознакою маніпуляції. Попри те, що газета «Сільське життя» на своїх шпальтах постійно називає децентралізацію «реформою, нав'язаною нам Європою та США», а новоутворені громади «резерваціями», тут публікується й офіційна інформація органів місцевої влади, зокрема й тих самих громад.

Ще один типовий наратив – «В Україні панує нацистська ідеологія» 

«Не допустимо переписування нашої славної історії, не допустимо нівелювання величі Великої Перемоги та відродження нацизму, чого домагаються нинішні блазні-тимчасовці при владі» (9 травня – День Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-45 років, 8.05.2021р.)

На сайті «Сільського життя» у розділі «Блог Валерія Івановського» (редактор газети) можна знайти відверто пропагандистський допис «Битва за Полісся: окупація бандерівщиною», проілюстрований фото, запозиченим із пропагандистського російського інтернет-ресурсу EurAsia.Daily без посилань на нього. До речі, фото жодного стосунку до Житомира чи Полісся не має.

«ПЦУ – розкольницька, штучна, церква московського патріархату – істинна»

У матеріалі «Вони не скорилися «томосятині»», де йдеться про конференцію священнослужителів у Києво-Печерській лаврі, автор розставив власні акценти:

«У лютому 2019 року, коли політичний авантюрист Порошенко вирішив використати “томосятину” у якості інструмента для другого строку президентства і посіяв релігійний розбрат у православ'ї, знайшлися запроданці, які й у Житомирському районі розпочали акції захоплення храмів істинної Української Православної Церкви».

«Провал вакцинації. Лише російська вакцина ефективна»

Як газета, так і сайт, де дублюються матеріали друкованого видання, оперативно реагує на ситуацію з вакцинацією в області, розповсюджуючи чутки та страшилки навколо вакцин на користь російського «СпутнікаV» «Вакцинація населення: є проблеми»: «Але, відмовившись від ефективної російської вакцини, яку Москва надає без жодних умов, повністю контрольований американцями Зеленський загнав себе у глухий кут: вакцинувати населення потрібно терміново, а російський “Спутнік V” постачати заборонено кураторами з-за кордону. Тому у цьому “коронавірусному хаосі”, що з кожним днем накриває Україну, Зеленський вперто тримається все за ту ж вакцину, сумнівну AstraZeneca, вірніше, її індійський аналог Covishield».  Автор, який криється за псевдонімом, тут посилається на Перший незалежний.

Навіть статистичні дані щодо стану із захворюваністю на COVID-19, які щотижня надаються місцевим ЗМІ на брифінгах у житомирській ОДА, в своїх публікаціях «Сільське життя» «підкріплює» пропагандистськими закликами: «Мілітаристською та антиросійською істерією Зеленський прикриває свою повну безпорадність на посаді президента України. У справі боротьби з коронавірусом наші “друзі” та господарі з Європи та США нам не надають ніякої допомоги – лише розпалюють вигідний їм конфлікт на Донбасі. Від російської вакцини, яка б значно покращила ситуацію, київський режим відмовився з політичних міркувань та через заперечення з Вашингтона. Настав час сказати рішуче: Зелю – геть!». (Вакцинацію населення Зеленський і його «гоп-компанія» провалили!)

«Українська армія неспроможна, українські вояки здебільшого злочинці»

У публікаціях газети та її сайту використовуються маніпулятивні заголовки з метою очорнити українських воїнів «Ще один вояка-захисник – наркоділок», «Застрелився ще один обкурений “герой”». Використовуючи власні заголовки, сайт посилається на «Страна.ua» та 112 канал, якого на цей час уже не було в ефірі.

У цій публікації автор маніпулює фактами, підводячи читача до думки, що «російської армії варто боятись і потрібно шукати точки дотику з Москвою». Хоч дані військові навчання у Польщі жодного стосунку до української армії не мали. Сайти, на які посилається автор, названі неточно, тому інформацію перевірити важко. Що є свідомою маніпуляцією.

«Ностальгія за СРСР та комуністичними святами»

Благодатною темою для маніпуляцій стало і святкування Дня Перемоги. Ілюстрацією цього є кілька інформацій на сайті газети «Сільське життя», зокрема «Житомир відзначив День Великої Перемоги», де багато авторських суджень мови ворожнечі та проросійських меседжів, нібито українська влада нівелює це свято і пам’ять про полеглих у війні.

Сайт розмістив інформацію про день піонерії «19 травня старше покоління відзначало День піонерії», частину тексту та фото запозичивши з сайту КПУ. Джерелами для газети та сайту були й закриті нині медведчуківські телеканали. Ось, як газета зреагувала на рішення про закриття цих телеканалів: «Антинародний кривавий режим Порошенка-Зеленського, припинивши трансляцію опозиціних каналів NEWSONE, ZIK И 112 Украина, перетворив Україну в тоталітарну державу! Ганьба Зеленському та його закордонним господарям! Дивіться опозиційні до влади негідників телеканали в Ютубі. Бо розмістити пряму трансляцію телеканалів NEWSONE, ZIK і 112 Украина технічно неможливо. Мабуть, тоталітарний режим Зеленського продбав і про це. Посилання на пряму трансляцію надаємо – https://youtu.be/3e0FsU1N6OQ».

Редакція бурхливо підтримала позицію голови НСЖУ щодо закриття цих каналів «Сергій Томіленко: закриття опозиційних телеканалів – це наступ на свободу слова!». Ще й надала читачам посилання на новостворений Перший незалежний в Ютубі.

Однак, чи «свобода слова» та проросійська пропаганда в офіційно зареєстрованому українському виданні одне й те саме? Відповіді на це міг би дати недоопрацьований та не прийнятий досі Закон, який перебуває у статусі законопроекту про протидію дезінформації. Розробники законопроекту посилаються на дослідження USAID-Internews «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2019» – тільки 11% серед тих, хто обізнаний про існування дезінформації, зуміли відрізнити достовірну інформацію від дезінформації. У законопроекті ж дезінформація визначається, як «недостовірна інформація з питань, що становлять суспільний інтерес, зокрема стосовно національної безпеки, територіальної цілісності, суверенітету, обороноздатності України, права українського народу на самовизначення, життя та здоров’я громадян, стану довкілля. Дезінформацією не є оціночні судження, в тому числі критичні; сатира та пародія; недобросовісна реклама». Виникає запитання, а як розцінювати критичні оціночні судження, співзвучні з антиукраїнськими меседжами, які постійно транслюють російські медіа?

Звісно, аудиторію житомирської районної газети «Сільське життя» не можна порівнювати з кількамільйонною аудиторією «медведчуківських телеканалів». Але матеріали, які публікує місцева газета і розповсюджує її сайт чомусь(?) співзвучні з тими, які розповсюджують про Україну російські медіа. І чомусь представників місцевої влади, яка розміщує там інформацію про свою діяльність, зовсім це не бентежить. Невже і її представники не входять у 11% тих, хто не відрізняє дезінформацію від справді критичної інформації? Втім, розробники законопроекту мають відповідь на цей виклик. А саме – «обов’язкове навчання основ медіаграмотності у школах, в навчальних закладах, при підвищенні кваліфікації держслужбовців». У законопроекті йдеться й про знецінення статусу журналіста та порушення норм професійної етики. Проблеми, які, на думку розробників, могла б вирішувати вища самоврядна професійна організація журналістів, до складу якої мали б входити ряд громадських інституцій та дотичних, здебільшого, до телерадіомовлення медійних компаній та підприємств. Не можна не помітити, що все це перегукується із законопроектом про медіа, який вже понад два роки чекає розгляду у ВР. Тож деякі ЗМІ можуть собі дозволяти грубі порушення професійних стандартів, аж до пропагандистських закликів. Якщо всеукраїнські медіа, що охоплювали мільйонні аудиторії і робили це «більш витончено», таки помітили і закрили, то гіперлокальні, до яких відносять газети, що виходять у громадах, досі можуть відкрито тиражувати на тисячні аудиторії проросійські пропагандистські меседжі.

Керівник Центру моніторингу та аналітики ГО «Детектор медіа» Отар Довженко, який досліджує проросійські дезінформаційні наративи в регіональних ЗМІ, вважає, що медіаграмотність тут ніяк не допоможе, бо подібні медіа працюють на вузьку, «пригодовану» аудиторію, яка погоджується чи потенційно погоджується з ключовими тезами. Що ж до законодавчих механізмів боротьби з дезінформацією, то вони потрібні, але їх застосування можливе за двох умов: по-перше, якщо систематичне поширення шкідливої дезінформації наочно доведене; по-друге, якщо цей висновок підтвердила незалежна експертна інституція. «Є медіа, схожі на купу гною за змістом і формою, але забороняти медіа лише тому, що вони нам огидні, ми не можемо. Потрібні докази, що вони цілеспрямовано завдають відчутної шкоди суспільству», – зазначає аналітик. На його думку, окремі регіональні медіа можуть це собі дозволити, бо до них не привертають увагу правоохоронних органів, а аудиторія в них не досить велика, щоб перейматись їхнім реальним впливом — «тому негативні наслідки від закривання рота таким медіа для влади переважають позитивні». «Ця ситуація змінюється, коли починається розголос, наприклад, у соцмережах. Якби який-небудь топ-блогер чи інший “лідер думок” виклав кілька зразків таких публікацій у ФБ, риторично запитавши, куди дивиться СБУ, з редакцією цієї газети, скоріш за все, оперативно почали би спілкуватися», говорить Отар Довженко.

Законопроекти, які б мали врегулювати вітчизняне інформаційне поле, повсякчас піддаються критиці медіаспільноти. Почасти й небезпідставно. У законотворців вчергове не доходять руки до їх доопрацювання з урахуванням проблемних питань, зокрема і в пункті визначення дезінформації і зарегульованості «згори» пропонованого органу саморегулювання роботи журналістів. Однак пролонгація прийняття нових законів у сфері медіа не йде на користь суспільству країни, яка довгий час перебуває в стані інформаційної війни. І навіть принесення в жертву пари «дезінформаційних монстрів» на всеукраїнському рівні виявилося недостатнім для того, щоб «дезінформаційні блохи» не продовжували їхню справу на периферії.

Нові інституції, як Центр протидії дезінформації при РНБО, Уповноважений з питань інформації теж мали б керуватись новими законами, яких досі немає. І, хоч вони за попереднім визначенням не матимуть каральних функцій, але звертати увагу на сумнівний контент деяких ЗМІ будуть зобов’язані.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленський обговорив із президенткою Швейцарії посилення тиску на РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T18:51:17Z
Зеленський провів зустріч із прем'єром Канади: обговорили взаємодію країн
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T18:33:19Z
Соратники Гончаренка відреагували на ініціативу політика щодо форми ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T18:00:52Z
ЗМІ: Ультраправі Румунії будуть оскаржувати вибори, якщо їхній кандидат програє
Европейская правда
2025-05-17T17:22:35Z
Трамп у понеділок збирається телефонувати Путіну, а після того – Зеленському
Европейская правда
2025-05-17T16:39:42Z
У Держдепі США розповіли деталі розмови Рубіо з Лавровим
Европейская правда
2025-05-17T16:30:30Z
Наймасштабніший в історії: у ЄС розкрили деталі нового пакета санкцій проти Росії
FaceNews
2025-05-17T15:03:24Z
Нові погрози Кремля: Медведєв розповів, що буде у випадку невдалих переговорів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T14:45:29Z
В МЗС РФ заявили, що Лавров поговорив з Рубіо про перемовини у Стамбулі
Европейская правда
2025-05-17T14:30:47Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Україна виступила на сцені Євробачення-2025
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T20:06:05Z
Соліст Ziferblat вигукнув зі сцени Євробачення «Слава Україні»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T19:54:51Z
Фінал «Євробачення-2025»: пряма трансляція
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T19:00:19Z
"Я не ідеальний": комік Розовий відповів, чи зраджував дружині
FaceNews
2025-05-17T16:52:30Z
Nemo підтримали Україну перед фіналом «Євробачення-2025»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T16:51:30Z
Куди сходити у Києві 19-25 травня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T16:21:43Z
Шведський гурт KAJ: що відомо про фаворитів «Євробачення-2025»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T16:12:12Z
Фінал Євробачення-2025: де дивитися та як голосувати
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T12:57:08Z
Майстри відтворили столітню вишиванку, знайдену в Чорнобильській зоні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T18:39:07Z
Стало відомо, чи поїде Зеленський на інавгурацію Папи Римського
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T15:51:23Z
Одній із категорій військовозобов’язаних залишилось 20 днів для проходження ВЛК
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T13:57:28Z
«Голос епохи» Святослав Вакарчук. Йому пощастило, як біблійному Іоні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T13:30:15Z
Скандал у столиці: компанія відреагувала на заяву про небезпечну рибу зі ртуттю
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T10:33:32Z
ЗСУ показали українську зброю, яка вогняною кулею спалює ворога
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:09:23Z
Чим замінити слова «донат» і «донатити»? 10 запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:00:29Z
У Литві різко зросла кількість повітряних куль із контрабандою із Білорусі
Европейская правда
2025-05-17T06:58:58Z
Греція подала до суду через дрон-шоу Adidas біля Акрополя
Европейская правда
2025-05-17T06:28:52Z
У Києві - спалах «хвороби Боткіна»: симптоми і способи захисту інфекції
VGorode
2025-05-16T21:48:34Z
Чи можна їсти рибу щодня: медики дали остаточну відповідь
TSN
2025-05-16T19:22:47Z
Простий лайфгак, як знайти кліща у тварини за допомогою iPhone
ТСН
2025-05-16T19:22:21Z
Фонд Андрія Матюхи підтримав хірургів «Охматдиту»: операції з новою системою
ТСН
2025-05-16T19:21:48Z
Лікування алкоголізму: шлях до тверезого життя
ТСН
2025-05-16T19:21:28Z
Спалах гепатиту А у Києві. Кількість хворих зросла, пересувна лабораторія продовжить роботу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T13:06:59Z
Як вилікувати яблуню від чорного раку: на що звернути увагу, яка профілактика можлива
ТСН
2025-05-15T14:41:23Z
Один із найпопулярніших продуктів допоможе прожити до 100 років
TSN
2025-05-15T14:40:32Z
Спадний Місяць від 13 травня до 26 травня 2025 року: що варто зробити
ТСН
2025-05-15T14:39:07Z
Пожежі в будинках прем’єра Великої Британії: заарештовано другого підозрюваного
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T19:00:54Z
У Вінниці чоловік поранив випадкового знайомого: деталі справи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T17:30:06Z
Вбили розробника ракетного комплексу "Іскандер": його зіштовхнули зі сходів
FaceNews
2025-05-17T15:15:28Z
У Фінляндії зіткнулися і розбились два цивільних гелікоптери з 5 людьми на борту
Европейская правда
2025-05-17T14:51:35Z
У Росії загинув один із творців ракети «Іскандер» – його вбив сантехнік
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T11:03:01Z
Закарпатець намагався перетнути кордон на незвичному транспорті
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T10:00:59Z
Росіяни вбили сімʼю ударом по рейсовому автобусу на Сумщині – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:24:31Z
Рятувальники дістали тіла пасажирів знищеного дроном автобуса на Сумщині
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:24:26Z
Удар дрона по автобусу на Сумщині: що відомо про постраждалих
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:03:22Z
Нова підземна школа в Харкові обійдеться в понад 135 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T12:21:41Z
На Черкащині за наявності великого джерела зрошення є проблеми з водопостачанням
AgroPortal
2025-05-17T10:30:54Z
Мешканець Дніпра влаштував автоцвинтар серед багатоповерхівок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:09:54Z
Дрони СБУ вразили склади боєприпасів 126-ї бригади берегової оборони РФ у Криму
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:48:29Z
Росія готується до захоплення островів на Дніпрі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:30:12Z
Командир християнського підрозділу «Братство» розповів про чудо на війні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:12:08Z
Карта бойових дій в Україні станом на 18 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:03:11Z
Втрати ворога станом на 18 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T06:54:20Z
Продовольчі ярмарки у Києві 17-18 травня: де можна купити свіжі овочі та фрукти
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T04:09:33Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
Прифронтовий Кривий Ріг повертається до «Великого будівництва»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T15:30:10Z
Українці заборгували за воду понад 9 млрд грн
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T13:21:43Z
Британський виробник цукру отримав королівську відзнаку
AgroPortal
2025-05-17T13:00:00Z
У США пташиний грип дістався ферм ВРХ у гірських районах
AgroPortal
2025-05-17T12:30:10Z
VITAGRO тестує нові гібриди цукрового буряку
AgroPortal
2025-05-17T11:30:19Z
Виробник соусів Heinz модернізується на $3 млрд
AgroPortal
2025-05-17T09:00:34Z
Промислове поголів'я кролів зросло на 30%
AgroPortal
2025-05-17T08:30:56Z
В Україні буде створений перший завод з виробництва соєвого білкового концентрату
Agravery
2025-05-17T08:12:45Z
Картоплярі у Європі очікують дощів і раннього врожаю
AgroPortal
2025-05-17T06:30:12Z
В Україні почали випускати зубну пасту зі смаком борщу
AgroPortal
2025-05-17T07:30:18Z
Ці знаки зодіаку практично ніколи не дотримуються своїх обіцянок: на них не варто покладатися
TSN
2025-05-16T19:22:47Z
Насмажите втричі більше без додавання рису чи картоплі: рецепт пухких котлет від досвідчених кулінарів
TSN
2025-05-16T19:22:36Z
Яку помилку роблять у травні, і огірки виростають гіркими
ТСН
2025-05-16T19:22:23Z
Цей кущ у жодному разі не можна садити біля дому, і ось чому
ТСН
2025-05-16T19:21:36Z
Чим очистити сильний наліт на унітазі: залийте цей натуральний засіб на ніч — забудете про проблему
ТСН
2025-05-16T19:21:25Z
Яблунева плодожерка: коли та чим обробляти дерева, щоб захистити врожай
TSN
2025-05-16T19:20:59Z
Як зробити так, щоб паста не злипалася під час варіння: прості трюки — і ваше ставлення до спагеті ніколи не буде колишнім
ТСН
2025-05-16T19:20:58Z
Названо ідеальний колір для фарбування волосся: сивини не буде видно навіть під мікроскопом
TSN
2025-05-16T19:20:45Z
«Нелюди вирішили поховати». Тренерка з РФ прокоментувала скандал навколо російських фігуристів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T16:45:42Z
Яке громадянство має ексфутболіст Анатолій Тимощук: що кажуть російські реєстри про нового «клієнта» СБУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T15:00:16Z
Чемпіонський парад «Барселони» зібрав більше 600 тисяч учасників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:48:59Z
ЗМІ назвали головну трансферну ціль «Реала»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:24:06Z
Від легенди футболу до пособника окупантів. Шлях Анатолія Тимощука
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T05:00:37Z
Допомагав окупантам: екскапітан збірної Тимощук отримав підозру за пособництво РФ
ТСН
2025-05-16T19:21:42Z
Федерація дзюдо допустила білорусів до участі у турнірах під державною символікою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T18:39:10Z
П'ятиразовий олімпійський чемпіон зізнався у наркозалежності
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T15:42:44Z
У Києві пройде зустріч гравців збірної України з футболу з вболівальниками
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T15:12:30Z
iPhone 17 Air стане першим смартфоном Apple з акумулятором нового типу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T17:12:25Z
На Марсі вперше побачили полярне сяйво неозброєним оком: у чому унікальність відкриття NASA
ТСН
2025-05-16T19:24:40Z
Які магнітні бурі очікуються 16 травня та як з ними впоратися
TSN
2025-05-16T19:23:14Z
Сусідня до Чумацького шляху галактика розривається на частини: нові відкриття астрономів
TSN
2025-05-16T19:20:30Z
На Марсі вперше зафіксовано полярне сяйво
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T07:00:41Z
Три країни Європи можуть обмежити доступ до соцмереж
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T06:15:39Z
Повний гайд розʼємами сучасних телевізорів: що означають кольори USB та інші відмітки
Корреспондент
2025-05-16T06:03:42Z
Прогноз магнітних бур на 16-18 травня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T04:36:02Z
Жінка відвела пса до грумера — результат вразив усіх
ТСН
2025-05-15T18:18:55Z