До 26 вересня 2021 року в Музеї сучасного мистецтва Одеси триває виставка "Вчора, сьогодні і завжди. Одеса в колекції Вадима Мороховського". На виставці представлені роботи митців — представників різних жанрів та течій, яких об'єднує одне — Одеса.
Спеціально для BURO. про виставку розповідає журналістка Олеся Яненко.
Команда музею присвятила виставку 50-річному ювілею засновника МСМО, мецената та громадського діяча Вадима Мороховського, який зберіг величезну кількість артефактів, які пов'язані з культурним та історичним життям Одеси в широкому проміжку часу, а це більш ніж 200 років.
У рамках проєкту відвідувачі мають унікальну нагоду ознайомитись із художніми творами, переважна більшість яких ніколи не була представлена в інших локаціях для широкого загалу.
Експозиція виставки ділиться на десять самостійних тематичних блоків — десять залів, де мистецтво торкається Одеси в період Російської імперії, часів СРСР та Революції. Окрім поділу на зали виставка розмістилися на двох поверхах — перший відображає історичний контекст, другий — сучасне мистецтво, віртуальні метаморфози та NFT складову.
Культурне життя міста представлене різноплановими експонатами, де картини, скульптури та інші артефакти допомагають відчути історичний слід не лише мистецького життя одеситів, але й повсякденних хронік побутового життя пересічних містян. Зокрема унікальних колекційних купюр, монет, талонів та облігацій.
Образотворче мистецтво XVIII — першої половини XX століття представлене добре відомою за межами України мисткинею-футуристкою Сонею Делоне, а також представниками інших напрямів — фовізму (Адольф Федер), модернізму та реалізму Амшея Нюренберга, українським модерном з елементами української народної творчості (Михайло Жуков) та іншими митцями.
Поціновувачі авангарду знайдуть оригінальні роботи Володимира Баранова, любителі маловідомого кубофутуризму — Бориса Косарєва, сюрреалізм представлений відомим французьким художником Сандро Фазині.
Для цінителів сучасного мистецтва знайдуться окремі експозиції — на другому поверсі представлені роботи Мирослава Кульчицького, Віктора Маляренко, Олександра Лихта, Пилипа Перловського та відомою одеситам і любителям фільмів Кіри Муратової — епатажної Ути Кільтер.
Проєкт цікавий також тим, що Музей сучасного мистецтва Одеси стає першим музеєм в Україні, колекція якого розмістилася на блокчейні у цифровому форматі NFT токенів, зробивши прорив у розумінні художнього твору як криптомистецтва. Таким чином, художні твори стають "безсмертними", оскільки зберігаються не лише в цифровій формі, але й надають змогу колекціонерам зберігати їх у віртуальних активах.
Виставка "Вчора, сьогодні і завжди. Одеса в колекції Вадима Мороховського" триває до 26 вересня 2021 року в Музеї сучасного мистецтва Одеси за адресою: вул. Леонтовича, 5. Дізнайтеся більше про подію за посиланням.
Дивіться також:
"Пектораль. Знахідка століття": 5 міфів про найвідомішу прикрасу, знайдену в Україні.
На ВДНГ з'явиться кураторська інституція "Павільйон культури".