/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F1687ed50-e80e-4015-9c14-efda0684ddc8.png)
Мінфін готує новий податок: кому доведеться платити 18% за покупки
Міністерство фінансів готує новий законопроект, який дозволить контролювати не тільки доходи, а й витрати громадян.
Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.
Новий закон може вступити в дію уже наступного року після закінчення дії податкової амністії, яка стартує 1 вересня і триватиме рік.
Тепер, якщо сім’я робить великі покупки, але не зможе пояснити, звідки у неї на це гроші, то доведеться сплатити 18% податку.
Про законопроєкт
Зараз українська податкова отримує відомості лише про офіційні доходи громадян. Проте Мінфін готує законопроєкт – про непрямі методи контролю доходів.
Як розповідає директор департаменту з питань праці Державної служби праці Володимир Гончарук, ідея нововведення в тому, щоб українці протягом року з 1 вересня 2021-го до 1 вересня 2022-го розповіли про те, що заробили в тіні – готівку, цінні папери або нерухомість. Потім заплатили податок від 5% до 9% і пройшли податкову амністію.
За словами генеральної директорки компанії Е.С.Консалтінг Олександри Томашевської, після податкової амністії необхідно посилити правила, інакше нічого не зміниться і від неї не буде толку.
Що зміниться
Згідно законопроєкту, якщо українець зробить велику покупку – путівку, дорогу техніку, машину і подібне, то податкова служба отримає інформацію від банку про відповідні транзакції. Після цього громадянин повинен буде пояснити, звідки у нього гроші на таку покупку.
Якщо офіційні доходи громадянина не дозволятимуть здійснити таку цінну покупку, то з неаргументованої суми необхідно буде заплатити 18% податку.
Підтвердженням доходу можуть бути і амністовані заощадження.
Поки остаточного тексту законопроєкту немає. Проте так збираються ввести непрямий контроль доходу.
Зазначається, що законопроєкт не буде вводити новий податок. Проте з’явиться можливість запитати у громадян, звідки у них гроші на здійснення цінних покупок.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, які податки необхідно сплатити під час купівлі нерухомості.
Читайте також: в Україні підвищили податок на нерухомість.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас у Telegram та Viber.