MY.UAНовости
Чому так гірко плакала українська легкоатлетка? Інтерв’ю з тренером, якого не взяли на Олімпіаду
Чому так гірко плакала українська легкоатлетка? Інтерв’ю з тренером, якого не взяли на Олімпіаду

Чому так гірко плакала українська легкоатлетка? Інтерв’ю з тренером, якого не взяли на Олімпіаду

Марина Килипко

Віктор Шевцов: У нас в країні немає жодної легкоатлетичної бази європейського рівня

Уся країна спостерігала за кадрами емоційної промови стрибунки з жердиною Марини Килипко. Атлетка із результатом 4,5 метра посіла п’яте місце на Олімпіаді в Токіо. Це рекордне місце для незалежної України у цьому виді легкоатлетичної програми. Проте Марина була вкрай незадоволена: вона в сльозах розповіла, що була спроможна на кращий результат, адже її максимум – рекорд України на 4,7 метра, його Килипко встановила буквально за два місяці до змагань у Токіо. Марина впевнена: в Японії не вдалось повторити досягнення, бо у найвідповідальніший момент поруч не було особистого тренера, з яким вони разом працюють 15 років. Його не включили в делегацію, яка прибула з України в Японію.

Історія Марини Килипко та проблема, яку вона озвучила, спровокували резонанс в Україні. Загальний результат українських легкоатлетів у Токіо також не додав оптимізму. Вони здобули лише одну медаль – бронзову. Загалом Україна на Олімпіаді виграла 19 медалей, але всього одну найвищого гатунку. Це – найгірший показник за всю історію Незалежності.

Міністр спорту Вадим Гутцайт пообіцяв зробити оргвисновки і не виключає змін у тренерському керівництві після аналізу «японських» здобутків. Відсутність особистого тренера на змаганнях урядовець пояснює обмеженнями, які накладались організаторами Ігор. Начебто з особистими тренерами їхали ті спортсмени, які претендували на найвищі місця. І легкоатлетка Килипко не одинока в свій проблемі. Художня гімнастка Христина Погранична, наприклад, також виступала на Іграх без особистого тренера. На змаганнях перебували лише тренери збірної гімнасток Ірина Дерюгіна і Іріша Блохіна.

Народний депутат, олімпійський чемпіон Токіо Жан Беленюк обіцяє, що парламент проаналізує ситуація, яка склалась. В інтерв’ю «Главкому» він визнав: відсутність особистого тренера – ситуація неприйнятна, обіцяє розібратися і закликає спортсменів звертатися до нього з усіма проблемами.

«Главкому» вдалось поспілкуватися з Віктором Шевцовим – саме тим особистим тренером легкоатлетки Марини Килипко, якого не включили до делегації, яка відправилась до Токіо.

Пане Вікторе, наскільки ви задоволені виступом Марини Килипко на Олімпіаді, адже її особистий рекорд вищий за результат, показаний у Токіо?

Я задоволений її п’ятим місцем на Олімпійських іграх, воно дуже високе. А результатом не дуже задоволений. Вона могла і повинна була показати вищий результат. Як правило, 4,7 м (її особистий рекорд і рекорд України) вона повинна була стрибати.

Марина каже, що результат міг бути вищим, якби поряд були ви. Це її емоції і амбіції, як каже головний тренер збірної В’ячеслав Тиртишник, чи в її поясненні є раціональне зерно? Присутність особистого тренера впливає на результат?

У такій заяві присутні як емоції, так і раціональне зерно. Крайні тренування перед Олімпіадою показували, що вона готова показати 4,7 м. Щодо тренерів, то дуже велике спасибі В’ячеславу Калініченку (український тренер, який працює за кордоном – «Главком»), який давав якісь підказки. Але особистий тренер знає спортсменку зсередини, знає індивідуальні особливості її стрибка. Це не можуть знати ані Калініченко, ані Віталій Петров (перший тренер олімпійського чемпіона Сергія Бубки, який зараз президента Національного олімпійського комітету України). Хоча вони тренери найвищого класу.

Чи була можливість спілкуватися з Мариною в телефонному режимі, давати підказки, коригувати стрибки?

Ні, не було і не могло бути. Я дивився телетрансляцію по Eurosport і бачив лише один стрибок Марини у фіналі на 4,5 м, він був дуже хорошим. А у кваліфікації не бачив узагалі жодного її стрибка. На секторі хтось знімав її стрибок, спробу на 4,55 м, Марина мені надіслала це відео, але уже після змагань. Ми з нею домовлялися, що після кожної нової висоти вона мала змінювати жердини. Але чи вона так робила, я не знаю.

Чому вас не взяли на Олімпіаду? Міністр спорту Вадим Гутцайт каже, що є вимога Міжнародного олімпійського комітету: на 100% спортсменів їде 50% тренерів, масажистів, фахівців, що обслуговують спортсменів. Натомість ви припустили, що ваша відсутність на змаганнях пов’язана із фінансуванням Федерації легкої атлетики. То яка ж справжня причина, чому вас не взяли, чи маєте відповідь на це питання?

Коли мене запитували, я говорив, що можливо через недостатнє фінансування, не було коштів, за що їхати. Я не знаю, якими були квоти, вказівки. Це знають тільки в Києві, головний тренер з легкої атлетики В’ячеслав Тертишник, Равіль Сафіуллін (президент Федерації легкої атлетики України), можуть знати старші головні тренери. Мені ніхто не дав відповідь на це питання. А поїхали ж дві спортсменки, окрім Марини ще і Яна Гладійчук. Вони повинні були брати тренера зі стрибків з жердиною.

У кого ви питали про причини того, що не поїхали до Японії, які пояснення почули у відповідь?

Про те, що я не поїду дізнався за тиждень до змагань, коли було опубліковано списки нашої делегації і повний склад команд. Я навіть не знав, що їде Яна Гладійчук. Вочевидь, вона потрапила до команди в останній момент. Якби я дізнався раніше, що їхатимуть Яна і Марина, то, напевно, сам би дзвонив і добивався, аби вони (керівництво) брали тренера на змагання. У Луцьку 18 червня Марина установила рекорд України 4,7 м, В’ячеслав Тертишник підійшов і сказав: «Ви їдете на Олімпійські ігри». Що він мав на увазі за цими словами я не знаю. Він спілкувався зі мною і я зрозумів так, що ці слова він адресував мені. Ні з ким після цього не спілкувався, був упевнений, що мене візьмуть.

Для Марини ця Олімпіада була другою в кар’єрі. Як із цим розподілом квот «спортсмен-тренер» було раніше, хто їхав і як це визначалось: яка практика в українській команді?

У 2016 році Тертишник також працював головним тренером. Тоді Марина була 20-річною молодою спортсменкою, яка вперше потрапила на Олімпійські ігри. На тих іграх з нею був Олександр Юрков (тренер з багатоборства). Він бачив, як Марина тренується, ми з ним спілкувалися, то він їй допомагав. Мене тоді також не взяли. Тому що у спортсменки був результат кращий 4,56 м за норматива 4,55 м. Вони (керівництво) не дуже вірили в те, що Марина зможе потрапити до фіналу (на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро у 2016 році Марина Килипко посіла 14 місце, не увійшовши до фіналу). Але якщо би у неї було більше жердин в 2016 році, які б вона могла міняти перед стрибками, тоді могла потрапити до фіналу. Тоді вона поїхала з двома жердинами. Цього разу у неї було більше жердин.

Скільки жердин потрібно спортсмену, який виступає на змаганнях такого рівня як Олімпіада?

Є різниця між жіночою і чоловічою. Вартість однієї чоловічої приблизно $1 тис., жіноча трішки дешевше. Як розповідав тренер Віталій Петров, коли у нього тренувалася росіянка, олімпійська чемпіонка Олена Ісінбаєва, їй на один рік потрібно було 60 жердин.

А скільки їх в українських спортсменів?

Я не хочу про це казати. Набагато менше. Ті кошти, які на інвертар виділяються, – це крапля в морі.

Выктор Шевцов та Марина Килипко

«Треную Марину Килипко за пів ставки – 4 тис. грн»

Ви раніше уже висловлювалися про те, що спортсменам скоротили ставки. А яка ситуація з тренерами? Як держава оцінює працю фахівця, який вивів свою підопічну на 5 місце Олімпіади?

Я працюю в штаті у Харківському коледжі фізичної культури (сучасна назва Харківський фаховий коледж спорту). Марина тренується у «Школі вищої спортивної майстерності», там я працюю на пів ставки, 4 тис. грн.

А скільки тренер має отримувати? Спілкуєтеся з колегами, які працюють за кордоном?

За кордоном тренери в основному працюють у клубах. Тобто такого, як «на пів ставки», у них немає, там інакша система. У нас в країні, якщо студент закінчує вищий навчальний заклад і йде працювати тренером, то у нього зарплата мізерна, в районі 5-7 тис. грн. Але люди не йдуть працювати тренерами за такі гроші. За кордоном тренери отримують по кілька тисяч доларів зарплати на місяць. Принаймні наші тренери, які поїхали працювати за кордон, розповідають.

Чи обіцяли вам зі спортсменкою за хороший результат на Олімпіаді, нехай і без медалі, доплати, премії?

У нас у Харкові такого не було. Можливо, обіцяли у Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській областях. У цих областях, до речі, серйозні кошти виділили для спортсменів на підготовку на відміну від нашої.

Якою була підготовка до цього олімпійського циклу, як перенесення олімпіади на один рік на цій підготовці позначилося?

Два роки впродовж цього циклу ми мучилися з травмами, потім пандемія коронавірусу. Якщо би Олімпійські ігри відбулися у 2020 році, то Марина у світовому рейтингу була на 16 місці і вона все одно потрапляла би на змагання, їй не треба було би обов’язково підтверджувати олімпійський норматив. Тренувалися у парках, скверах, тренувалися за містом. Словом, там, де були можливості.

Наскільки підготовка наших атлетів відрізняється від конкурентів з інших країн? Чого найбільше бракує?

(іронічно посміхається) Дужа велика різниця, починаючи з баз підготовки і закінчуючи фінансуванням. Важливі умови на базі підготовки, інвентар, наявність жердин, те, як відбувається відновлення тощо. Бракує всього.

Выктор Шевцов: Причина не в тренерах, які виконують свою роботу, вони залежні від керівництва

«Спочатку виділили на підготовку спортсменів 7 млрд грн, потім половину забрали»

Чи ставили перед вами і вашою спортсменкою вимоги завоювати медаль? Чи оцінили досягнення Килипко в Токіо?

Задач привезти медаль нам не ставили. Я перед Мариною ставив задачу потрапити до фіналу і боротися за 8-10 місця. Щодо керівництва, то ніхто нічого нам не говорив щодо виступу Марини.

Те, що легка атлетика принесла Україні на олімпіаді лише одну бронзу, – це провал? Які причини?

Провал? Дуже складно сказати. Ярослава Магучіх у 19 років завоювала медаль. Це результат роботи держави, в першу чергу, за п’ять років. Якщо державі не дуже потрібен спорт… Спочатку на підготовку до Олімпійських ігор виділили 6 чи 7 млрд грн, але ж після Нового року половину з цих грошей забрали через пандемію (у грудні 2020 року повідомлялося про рекордний бюджет Міністерства молоді і спорту на 2021 рік у розмірі 7,76 млрд грн, з яких значна частина мала піти на фінансування підготовки до Олімпійських ігор у Токіо). Скоротили кількість змагань, зборів тощо. Що казати, якщо ми в Україні не можемо провести навіть Чемпіонат Європи, для цього у нас немає належної бази. Наприклад такої, яка є в Естонії, у Талліні. Вони провели Чемпіонат Європи серед юніорів і Чемпіонат Європи серед молоді.

Але ж в Україні, зокрема в Кропивницькому або Луцьку, відбуваються чемпіонати України з легкої атлетики і навіть міжнародні змаганні. Що не так з цими аренами?

Багатоборство і спортивна ходьба – так. Але я говорю про те, що у нас немає в країні жодної легкоатлетичної бази європейського рівня. Стадіони у Кропивницькому і Луцьку, про які ви згадали, хіба що для внутрішніх змагань. Для того, щоби проводити змагання повинен бути основний стадіон і поряд стадіон для розминки. Оснащення має бути на цих стадіонах. Готелі, поля для метань, інфраструктура. Дуже багато чого потрібно. А у нас голий стадіон і все. Правда, є у Кропивницькому поле для розминок поряд з основним стадіоном, але це трохи не те. До останнього часу у Сумах був лише один закритий манеж на всю Україну. Цього року ще один у Києві відкрили.

«60-70% дитячих спортивних шкіл, які працювали раніше, закрито»

Попри всі ці негаразди, раніше все ж таки легка атлетика приносила більше медалей для країни. Чому саме зараз такий спад?

Очевидно, раніше більше уваги спорту приділяли. Дитячі спортивні школи, школи вищої спортивної майстерності – це була раніше якась система. Зараз цього всього немає. 60-70% дитячих спортивних шкіл, які працювали раніше, закрито. Спеціалізованих шкіл немає, баз немає. Ви приїдьте до нас у Харків на «Динамо» (легкоатлетичний комплекс) і подивіться, «голий» стадіон, сам велотрек лишився. Землю з інших видів спорту там забрали і будують житлові будинки. І подібна ситуація в кожному місті.

Міністр Вадимом Гутцайт вже озвучив плани змінити частину тренерського складу. Мова, зокрема і про легку атлетику. То як об’єктивно оцінити результат роботи тренерів?

Причина не в тренерах, які виконують свою роботу, вони залежні від керівництва. Що тренери можуть зробити, якщо немає баз, немає коштів на закупівлю інвентаря тощо? Потрібно починати з дитячих спортивних шкіл, а ще краще зі звичайних шкіл, уроків фізкультури, музики. Якщо прийдуть нові тренері на ці самі місця, вони опиняться у точно такій ситуації з такими ж можливостями, як нинішні тренери.

Трьох українських легкоатлетів не допустили до змагань через недостатню кількість проведених допінг-проб перед Іграми. Це Михайло Гаврилюк (метання молота), Назар Коваленко (спортивна ходьба) й Наталія Пироженко-Чорномаз (естафетна команда 4х400 метрів). Це системна проблема підготовки нашої збірної, недопрацювання спортивних чиновників чи просто нещасливий збіг обставин, випадковість?

Це випадковість. Знаю про Гаврилюка. Він виконав норматив (який дозволяє брати участь в Олімпіаді) буквально за один місяць до Олімпійських ігор. Він просто не зміг, не встигав вкластися у визначені часові рамки на здачу допінг-проби.

Наш єдиний олімпійській чемпіон Токіо, народний депутат Жан Беленюк закликав олімпійців писати йому на пошту про проблеми, з якими стикнулися при підготовці до змагань. Ви з вашою підопічною Мариною Килипко зверталися уже до нього, чи плануєте?

Можливо, пізніше писатимемо. Поки я не знаю, не можу відповісти. Зараз усі обіцяють багато зробити. Подивимося.

Від кого чуєте такі обіцянки, зокрема у Харкові?

Від різних функціонерів. Подивимося, що Ігор Терехов (секретар міськради Харкова) скаже під час прийому олімпійців. Там всі, можливо, озвучуватимуть свої проблеми, що потрібно зробити до наступних Олімпійських ігор.

Через три роки Олімпіада у Парижі. Наскільки цього терміну достатньо для підготовки, як графік підготовки відрізнятиметься до того, який був до Токіо?

Так, графік підготовки відрізнятиметься. Починаючи з вересня, коли Марина трохи відпочине, складатимемо плани на наступний цикл. Менше часу на технічно-силову, а більше на бігову підготовку приділятимемо.

Олімпійська чемпіонка Токіо, американка Кеті Наджеотт стрибнула на 4,9 м. На який результат Марини Килипко розраховуватимете у Парижі?

Дуже складно відповісти на це питання. Ви зрозумійте, коли вона стрибнула в Ріо на 4,55 м, а після тієї олімпіади встановила новий рекорд України, стрибнувши на 4,65 м, то думав, що напевно на Олімпіаді вона стрибатиме на 4,80 м. Але потім через рік вона отримала важку травму на змаганнях у Парижі, хоча вона на тих змаганнях встановила рекорд України у закритих приміщеннях, стрибнувши на 4,62 м. Після цієї травми ми один рік лікувалися. Тільки ми вилікувалися, почали змагатися «на повну катушку», у неї стався надрив зв’язок стопи, і знову на один рік спортсменка вилетіла. Зараз я не можу сказати: якщо зараз стрибає на 4,7 м, то в Парижі на Олімпіаді стрибатиме на 5 м.

Яким чином місто Харків і область допомагали вам у підготовці?

Від міста не було ніякої допомоги. Допомога – це закрити на замок усі спортивні споруди і нікого не пускати, це і вся допомога на час пандемії.

Наскільки потрібно збільшити фінансування спортсменів, аби від них об’єктивно вимагати високих результатів?

В рази збільшити. Що казати, якщо стипендія від облдержадміністрації становить 2 тис. грн.

Дозвольте на завершення запитати про ваше ставлення до спільного фото Ярослави Магучіх з російською легкоатлеткою Марією Ласіцкене, яке викликало збурення. Ви сформували свою позицію?

Так, звичайно, я на боці Ярослави.

Критики вказують на той факт, що Ярослава є офіцером Збройних сил і на змаганнях вона представляла не тільки сама себе, а й державу. А якщо так, наскільки коректно фотографуватися зі спортсменкою, яка представляє агресора?

На Олімпійських іграх не було держави-агресора, там був Російський олімпійський комітет. Вони ж (російськи спортсмени) не представляли на змаганнях державу-агресора. Тому я на боці Магучіх. Можливо, перед змаганням їй не сказали (не попередили про наслідки), але я цього не знаю.

Михайло Глуховський, «Главком»

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Компенсация расходов на коммунальные услуги: украинцы могут получить новую помощь
Знай
2025-04-21T16:12:03Z
"Очень похож на дедушку!": Дмитрий Ярош показал пасхальное фото с внуком/Командующий Украинской добровольческой армией поделился личным с подписчиками
Апостроф
2025-04-21T18:36:13Z
Это пережиток совка: почему нужно забыть о пластиковых цветах и как украсить могилы в поминальные дни
Telegraf
2025-04-21T18:18:29Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Сорвано наступление россиян на Сумщине - Сырский
Корреспондент
2025-04-21T17:31:31Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
Без вступления в НАТО и с потерей Крыма: о чем говорят новые пункты "мирного плана" Трампа
Comments UA
2025-04-21T14:33:12Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Трамп сказал, когда раскроет детали "мирного соглашения" между РФ и Украиной
Европейская правда
2025-04-21T18:36:26Z
Китай ввел санкции против части конгрессменов и чиновников США
Корреспондент
2025-04-21T18:33:08Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
США передали Украине план Трампа по завершению войны: WSJ раскрыл подробности
Хвиля
2025-04-21T16:03:54Z
Глава правительства Канады назвал главную угрозу миру
Корреспондент
2025-04-19T10:09:43Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
В Германии подтвердили в почти 600 случаев вред из-за COVID-вакцинации
Европейская правда
2025-04-21T18:15:23Z
Украина закупает у Израиля препарат от радиационного облучения на случай ядерной угрозы
Комсомольская правда
2025-04-21T17:58:38Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
В стиле Брюса Ли: актер в образе Иисуса проучил местного за неуместную выходку
Фокус
2025-04-21T18:15:08Z
"Это будет новая Повалий": Евгений Рыбчинский назвал певицу, которая займет место предательницы, и указал на их главное отличие
Знай
2025-04-21T17:54:41Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Умерла заслуженная артистка Украины Изабелла Павлова-Рушковская
Факти ICTV
2025-04-21T15:36:34Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Россияне ударили под Купянском – погибли два человека
Лига
2025-04-21T17:51:47Z
Подросток под Киевом убегал от полиции и совершил ДТП
Корреспондент
2025-04-21T17:18:38Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
В Саратове после взрывов загорелся аэродром - СМИ
Корреспондент
2025-04-12T18:42:33Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
ВСУ отбросили россиян на юге, РФ продвинулась в двух областях – DeepState
GlavRed
2025-04-21T18:30:36Z
ВСУ уничтожили пусковую установку ЗРК Бук
Корреспондент
2025-04-21T18:21:31Z
Несмотря на объявленное перемирие, российские войска продолжают обстрелы по всем направлениям - ЦПД
Gazeta UA
2025-04-19T17:54:31Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Российские силы пытаются прорвать линию обороны ВСУ в Запорожской области
Gazeta UA
2025-04-15T06:39:31Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
"Не убирать в выходной - это окей" - программа ментального здоровья "Ти як?"
Gazeta UA
2025-04-21T18:33:50Z
Інтерпайп нарощує присутність на ринку Близького Сходу та Північної Африки
AgroNews
2025-04-21T17:19:43Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Гороскоп на вторник 22 апреля 2025 года
UAToday
2025-04-21T15:30:41Z
Как подобрать цвет дивана для гостиной: удачные комбинации
Gazeta UA
2025-04-21T14:36:58Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Манчестер Сити заинтересован в трансфере таланта ПСЖ
Корреспондент
2025-04-21T18:33:00Z
В Байере высказались по поводу слухов о связи Алонсо с Реалом
Корреспондент
2025-04-21T17:24:01Z
Свитолина улучшила позицию в рейтинге WTA после победы на турнире во Франции
ZN UA
2025-04-21T16:57:54Z
Евро-2025 по тяжелой атлетике: Кисиль и Бородина выбороли три медали
Корреспондент
2025-04-21T15:42:54Z
Гарсия выразил желание провести повторное сражение с Хейни
Корреспондент
2025-04-21T15:42:15Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
Украинцам разрешили оплачивать только половину платежки за газ, воду и свет: кому повезло
Знай
2025-04-21T18:12:38Z
В Украине с 1 мая изменится качество горючего: что нужно знать водителям
UAToday
2025-04-21T18:06:27Z
Был танкер оккупанта, а стал 6,4 млн грн в бюджет Украины
Comments UA
2025-04-21T17:24:50Z
Время менять доллары: украинцам объяснили, куда лучше вкладывать деньги
Хвиля
2025-04-21T17:06:15Z
На международные автобусные маршруты подано 400 заявок - Кулеба
Корреспондент
2025-04-21T17:00:51Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
На Сицилии нашли самую древнюю полукруглую аудиторию древних греков
Корреспондент
2025-04-21T18:30:09Z
Почему перед сном выключать Wi-Fi и мобильный интернет на смартфоне полезно: объясняем
Gazeta UA
2025-04-21T18:21:43Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Китайский бренд автогиганта Stellantis представит свой первый седан
Корреспондент
2025-04-21T18:30:22Z
Дебютировал самый дорогой автомобиль Bentley
Корреспондент
2025-04-21T18:09:58Z
Единственный в Украине: известный украинский бодибилдер приобрел эксклюзивный суперкар
Telegraf
2025-04-21T16:54:36Z
Формула-1: личный зачет пилотов в 2025 году
Корреспондент
2025-04-21T11:45:19Z
Водитель-читер из Львова использовал смарт-очки Meta Ray-Ban, чтобы сдать экзамен на права
ITC
2025-04-21T09:13:26Z
Как провести чернение шин на авто с помощью одного дешевого средства
Gazeta UA
2025-04-21T08:54:00Z
В Украине появился недорогой итальянский кроссовер с нестандартным дизайном
Фокус
2025-04-21T07:42:23Z