MY.UAНовости
Чому так гірко плакала українська легкоатлетка? Інтерв’ю з тренером, якого не взяли на Олімпіаду
Чому так гірко плакала українська легкоатлетка? Інтерв’ю з тренером, якого не взяли на Олімпіаду

Чому так гірко плакала українська легкоатлетка? Інтерв’ю з тренером, якого не взяли на Олімпіаду

Марина Килипко

Віктор Шевцов: У нас в країні немає жодної легкоатлетичної бази європейського рівня

Уся країна спостерігала за кадрами емоційної промови стрибунки з жердиною Марини Килипко. Атлетка із результатом 4,5 метра посіла п’яте місце на Олімпіаді в Токіо. Це рекордне місце для незалежної України у цьому виді легкоатлетичної програми. Проте Марина була вкрай незадоволена: вона в сльозах розповіла, що була спроможна на кращий результат, адже її максимум – рекорд України на 4,7 метра, його Килипко встановила буквально за два місяці до змагань у Токіо. Марина впевнена: в Японії не вдалось повторити досягнення, бо у найвідповідальніший момент поруч не було особистого тренера, з яким вони разом працюють 15 років. Його не включили в делегацію, яка прибула з України в Японію.

Історія Марини Килипко та проблема, яку вона озвучила, спровокували резонанс в Україні. Загальний результат українських легкоатлетів у Токіо також не додав оптимізму. Вони здобули лише одну медаль – бронзову. Загалом Україна на Олімпіаді виграла 19 медалей, але всього одну найвищого гатунку. Це – найгірший показник за всю історію Незалежності.

Міністр спорту Вадим Гутцайт пообіцяв зробити оргвисновки і не виключає змін у тренерському керівництві після аналізу «японських» здобутків. Відсутність особистого тренера на змаганнях урядовець пояснює обмеженнями, які накладались організаторами Ігор. Начебто з особистими тренерами їхали ті спортсмени, які претендували на найвищі місця. І легкоатлетка Килипко не одинока в свій проблемі. Художня гімнастка Христина Погранична, наприклад, також виступала на Іграх без особистого тренера. На змаганнях перебували лише тренери збірної гімнасток Ірина Дерюгіна і Іріша Блохіна.

Народний депутат, олімпійський чемпіон Токіо Жан Беленюк обіцяє, що парламент проаналізує ситуація, яка склалась. В інтерв’ю «Главкому» він визнав: відсутність особистого тренера – ситуація неприйнятна, обіцяє розібратися і закликає спортсменів звертатися до нього з усіма проблемами.

«Главкому» вдалось поспілкуватися з Віктором Шевцовим – саме тим особистим тренером легкоатлетки Марини Килипко, якого не включили до делегації, яка відправилась до Токіо.

Пане Вікторе, наскільки ви задоволені виступом Марини Килипко на Олімпіаді, адже її особистий рекорд вищий за результат, показаний у Токіо?

Я задоволений її п’ятим місцем на Олімпійських іграх, воно дуже високе. А результатом не дуже задоволений. Вона могла і повинна була показати вищий результат. Як правило, 4,7 м (її особистий рекорд і рекорд України) вона повинна була стрибати.

Марина каже, що результат міг бути вищим, якби поряд були ви. Це її емоції і амбіції, як каже головний тренер збірної В’ячеслав Тиртишник, чи в її поясненні є раціональне зерно? Присутність особистого тренера впливає на результат?

У такій заяві присутні як емоції, так і раціональне зерно. Крайні тренування перед Олімпіадою показували, що вона готова показати 4,7 м. Щодо тренерів, то дуже велике спасибі В’ячеславу Калініченку (український тренер, який працює за кордоном – «Главком»), який давав якісь підказки. Але особистий тренер знає спортсменку зсередини, знає індивідуальні особливості її стрибка. Це не можуть знати ані Калініченко, ані Віталій Петров (перший тренер олімпійського чемпіона Сергія Бубки, який зараз президента Національного олімпійського комітету України). Хоча вони тренери найвищого класу.

Чи була можливість спілкуватися з Мариною в телефонному режимі, давати підказки, коригувати стрибки?

Ні, не було і не могло бути. Я дивився телетрансляцію по Eurosport і бачив лише один стрибок Марини у фіналі на 4,5 м, він був дуже хорошим. А у кваліфікації не бачив узагалі жодного її стрибка. На секторі хтось знімав її стрибок, спробу на 4,55 м, Марина мені надіслала це відео, але уже після змагань. Ми з нею домовлялися, що після кожної нової висоти вона мала змінювати жердини. Але чи вона так робила, я не знаю.

Чому вас не взяли на Олімпіаду? Міністр спорту Вадим Гутцайт каже, що є вимога Міжнародного олімпійського комітету: на 100% спортсменів їде 50% тренерів, масажистів, фахівців, що обслуговують спортсменів. Натомість ви припустили, що ваша відсутність на змаганнях пов’язана із фінансуванням Федерації легкої атлетики. То яка ж справжня причина, чому вас не взяли, чи маєте відповідь на це питання?

Коли мене запитували, я говорив, що можливо через недостатнє фінансування, не було коштів, за що їхати. Я не знаю, якими були квоти, вказівки. Це знають тільки в Києві, головний тренер з легкої атлетики В’ячеслав Тертишник, Равіль Сафіуллін (президент Федерації легкої атлетики України), можуть знати старші головні тренери. Мені ніхто не дав відповідь на це питання. А поїхали ж дві спортсменки, окрім Марини ще і Яна Гладійчук. Вони повинні були брати тренера зі стрибків з жердиною.

У кого ви питали про причини того, що не поїхали до Японії, які пояснення почули у відповідь?

Про те, що я не поїду дізнався за тиждень до змагань, коли було опубліковано списки нашої делегації і повний склад команд. Я навіть не знав, що їде Яна Гладійчук. Вочевидь, вона потрапила до команди в останній момент. Якби я дізнався раніше, що їхатимуть Яна і Марина, то, напевно, сам би дзвонив і добивався, аби вони (керівництво) брали тренера на змагання. У Луцьку 18 червня Марина установила рекорд України 4,7 м, В’ячеслав Тертишник підійшов і сказав: «Ви їдете на Олімпійські ігри». Що він мав на увазі за цими словами я не знаю. Він спілкувався зі мною і я зрозумів так, що ці слова він адресував мені. Ні з ким після цього не спілкувався, був упевнений, що мене візьмуть.

Для Марини ця Олімпіада була другою в кар’єрі. Як із цим розподілом квот «спортсмен-тренер» було раніше, хто їхав і як це визначалось: яка практика в українській команді?

У 2016 році Тертишник також працював головним тренером. Тоді Марина була 20-річною молодою спортсменкою, яка вперше потрапила на Олімпійські ігри. На тих іграх з нею був Олександр Юрков (тренер з багатоборства). Він бачив, як Марина тренується, ми з ним спілкувалися, то він їй допомагав. Мене тоді також не взяли. Тому що у спортсменки був результат кращий 4,56 м за норматива 4,55 м. Вони (керівництво) не дуже вірили в те, що Марина зможе потрапити до фіналу (на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро у 2016 році Марина Килипко посіла 14 місце, не увійшовши до фіналу). Але якщо би у неї було більше жердин в 2016 році, які б вона могла міняти перед стрибками, тоді могла потрапити до фіналу. Тоді вона поїхала з двома жердинами. Цього разу у неї було більше жердин.

Скільки жердин потрібно спортсмену, який виступає на змаганнях такого рівня як Олімпіада?

Є різниця між жіночою і чоловічою. Вартість однієї чоловічої приблизно $1 тис., жіноча трішки дешевше. Як розповідав тренер Віталій Петров, коли у нього тренувалася росіянка, олімпійська чемпіонка Олена Ісінбаєва, їй на один рік потрібно було 60 жердин.

А скільки їх в українських спортсменів?

Я не хочу про це казати. Набагато менше. Ті кошти, які на інвертар виділяються, – це крапля в морі.

Выктор Шевцов та Марина Килипко

«Треную Марину Килипко за пів ставки – 4 тис. грн»

Ви раніше уже висловлювалися про те, що спортсменам скоротили ставки. А яка ситуація з тренерами? Як держава оцінює працю фахівця, який вивів свою підопічну на 5 місце Олімпіади?

Я працюю в штаті у Харківському коледжі фізичної культури (сучасна назва Харківський фаховий коледж спорту). Марина тренується у «Школі вищої спортивної майстерності», там я працюю на пів ставки, 4 тис. грн.

А скільки тренер має отримувати? Спілкуєтеся з колегами, які працюють за кордоном?

За кордоном тренери в основному працюють у клубах. Тобто такого, як «на пів ставки», у них немає, там інакша система. У нас в країні, якщо студент закінчує вищий навчальний заклад і йде працювати тренером, то у нього зарплата мізерна, в районі 5-7 тис. грн. Але люди не йдуть працювати тренерами за такі гроші. За кордоном тренери отримують по кілька тисяч доларів зарплати на місяць. Принаймні наші тренери, які поїхали працювати за кордон, розповідають.

Чи обіцяли вам зі спортсменкою за хороший результат на Олімпіаді, нехай і без медалі, доплати, премії?

У нас у Харкові такого не було. Можливо, обіцяли у Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській областях. У цих областях, до речі, серйозні кошти виділили для спортсменів на підготовку на відміну від нашої.

Якою була підготовка до цього олімпійського циклу, як перенесення олімпіади на один рік на цій підготовці позначилося?

Два роки впродовж цього циклу ми мучилися з травмами, потім пандемія коронавірусу. Якщо би Олімпійські ігри відбулися у 2020 році, то Марина у світовому рейтингу була на 16 місці і вона все одно потрапляла би на змагання, їй не треба було би обов’язково підтверджувати олімпійський норматив. Тренувалися у парках, скверах, тренувалися за містом. Словом, там, де були можливості.

Наскільки підготовка наших атлетів відрізняється від конкурентів з інших країн? Чого найбільше бракує?

(іронічно посміхається) Дужа велика різниця, починаючи з баз підготовки і закінчуючи фінансуванням. Важливі умови на базі підготовки, інвентар, наявність жердин, те, як відбувається відновлення тощо. Бракує всього.

Выктор Шевцов: Причина не в тренерах, які виконують свою роботу, вони залежні від керівництва

«Спочатку виділили на підготовку спортсменів 7 млрд грн, потім половину забрали»

Чи ставили перед вами і вашою спортсменкою вимоги завоювати медаль? Чи оцінили досягнення Килипко в Токіо?

Задач привезти медаль нам не ставили. Я перед Мариною ставив задачу потрапити до фіналу і боротися за 8-10 місця. Щодо керівництва, то ніхто нічого нам не говорив щодо виступу Марини.

Те, що легка атлетика принесла Україні на олімпіаді лише одну бронзу, – це провал? Які причини?

Провал? Дуже складно сказати. Ярослава Магучіх у 19 років завоювала медаль. Це результат роботи держави, в першу чергу, за п’ять років. Якщо державі не дуже потрібен спорт… Спочатку на підготовку до Олімпійських ігор виділили 6 чи 7 млрд грн, але ж після Нового року половину з цих грошей забрали через пандемію (у грудні 2020 року повідомлялося про рекордний бюджет Міністерства молоді і спорту на 2021 рік у розмірі 7,76 млрд грн, з яких значна частина мала піти на фінансування підготовки до Олімпійських ігор у Токіо). Скоротили кількість змагань, зборів тощо. Що казати, якщо ми в Україні не можемо провести навіть Чемпіонат Європи, для цього у нас немає належної бази. Наприклад такої, яка є в Естонії, у Талліні. Вони провели Чемпіонат Європи серед юніорів і Чемпіонат Європи серед молоді.

Але ж в Україні, зокрема в Кропивницькому або Луцьку, відбуваються чемпіонати України з легкої атлетики і навіть міжнародні змаганні. Що не так з цими аренами?

Багатоборство і спортивна ходьба – так. Але я говорю про те, що у нас немає в країні жодної легкоатлетичної бази європейського рівня. Стадіони у Кропивницькому і Луцьку, про які ви згадали, хіба що для внутрішніх змагань. Для того, щоби проводити змагання повинен бути основний стадіон і поряд стадіон для розминки. Оснащення має бути на цих стадіонах. Готелі, поля для метань, інфраструктура. Дуже багато чого потрібно. А у нас голий стадіон і все. Правда, є у Кропивницькому поле для розминок поряд з основним стадіоном, але це трохи не те. До останнього часу у Сумах був лише один закритий манеж на всю Україну. Цього року ще один у Києві відкрили.

«60-70% дитячих спортивних шкіл, які працювали раніше, закрито»

Попри всі ці негаразди, раніше все ж таки легка атлетика приносила більше медалей для країни. Чому саме зараз такий спад?

Очевидно, раніше більше уваги спорту приділяли. Дитячі спортивні школи, школи вищої спортивної майстерності – це була раніше якась система. Зараз цього всього немає. 60-70% дитячих спортивних шкіл, які працювали раніше, закрито. Спеціалізованих шкіл немає, баз немає. Ви приїдьте до нас у Харків на «Динамо» (легкоатлетичний комплекс) і подивіться, «голий» стадіон, сам велотрек лишився. Землю з інших видів спорту там забрали і будують житлові будинки. І подібна ситуація в кожному місті.

Міністр Вадимом Гутцайт вже озвучив плани змінити частину тренерського складу. Мова, зокрема і про легку атлетику. То як об’єктивно оцінити результат роботи тренерів?

Причина не в тренерах, які виконують свою роботу, вони залежні від керівництва. Що тренери можуть зробити, якщо немає баз, немає коштів на закупівлю інвентаря тощо? Потрібно починати з дитячих спортивних шкіл, а ще краще зі звичайних шкіл, уроків фізкультури, музики. Якщо прийдуть нові тренері на ці самі місця, вони опиняться у точно такій ситуації з такими ж можливостями, як нинішні тренери.

Трьох українських легкоатлетів не допустили до змагань через недостатню кількість проведених допінг-проб перед Іграми. Це Михайло Гаврилюк (метання молота), Назар Коваленко (спортивна ходьба) й Наталія Пироженко-Чорномаз (естафетна команда 4х400 метрів). Це системна проблема підготовки нашої збірної, недопрацювання спортивних чиновників чи просто нещасливий збіг обставин, випадковість?

Це випадковість. Знаю про Гаврилюка. Він виконав норматив (який дозволяє брати участь в Олімпіаді) буквально за один місяць до Олімпійських ігор. Він просто не зміг, не встигав вкластися у визначені часові рамки на здачу допінг-проби.

Наш єдиний олімпійській чемпіон Токіо, народний депутат Жан Беленюк закликав олімпійців писати йому на пошту про проблеми, з якими стикнулися при підготовці до змагань. Ви з вашою підопічною Мариною Килипко зверталися уже до нього, чи плануєте?

Можливо, пізніше писатимемо. Поки я не знаю, не можу відповісти. Зараз усі обіцяють багато зробити. Подивимося.

Від кого чуєте такі обіцянки, зокрема у Харкові?

Від різних функціонерів. Подивимося, що Ігор Терехов (секретар міськради Харкова) скаже під час прийому олімпійців. Там всі, можливо, озвучуватимуть свої проблеми, що потрібно зробити до наступних Олімпійських ігор.

Через три роки Олімпіада у Парижі. Наскільки цього терміну достатньо для підготовки, як графік підготовки відрізнятиметься до того, який був до Токіо?

Так, графік підготовки відрізнятиметься. Починаючи з вересня, коли Марина трохи відпочине, складатимемо плани на наступний цикл. Менше часу на технічно-силову, а більше на бігову підготовку приділятимемо.

Олімпійська чемпіонка Токіо, американка Кеті Наджеотт стрибнула на 4,9 м. На який результат Марини Килипко розраховуватимете у Парижі?

Дуже складно відповісти на це питання. Ви зрозумійте, коли вона стрибнула в Ріо на 4,55 м, а після тієї олімпіади встановила новий рекорд України, стрибнувши на 4,65 м, то думав, що напевно на Олімпіаді вона стрибатиме на 4,80 м. Але потім через рік вона отримала важку травму на змаганнях у Парижі, хоча вона на тих змаганнях встановила рекорд України у закритих приміщеннях, стрибнувши на 4,62 м. Після цієї травми ми один рік лікувалися. Тільки ми вилікувалися, почали змагатися «на повну катушку», у неї стався надрив зв’язок стопи, і знову на один рік спортсменка вилетіла. Зараз я не можу сказати: якщо зараз стрибає на 4,7 м, то в Парижі на Олімпіаді стрибатиме на 5 м.

Яким чином місто Харків і область допомагали вам у підготовці?

Від міста не було ніякої допомоги. Допомога – це закрити на замок усі спортивні споруди і нікого не пускати, це і вся допомога на час пандемії.

Наскільки потрібно збільшити фінансування спортсменів, аби від них об’єктивно вимагати високих результатів?

В рази збільшити. Що казати, якщо стипендія від облдержадміністрації становить 2 тис. грн.

Дозвольте на завершення запитати про ваше ставлення до спільного фото Ярослави Магучіх з російською легкоатлеткою Марією Ласіцкене, яке викликало збурення. Ви сформували свою позицію?

Так, звичайно, я на боці Ярослави.

Критики вказують на той факт, що Ярослава є офіцером Збройних сил і на змаганнях вона представляла не тільки сама себе, а й державу. А якщо так, наскільки коректно фотографуватися зі спортсменкою, яка представляє агресора?

На Олімпійських іграх не було держави-агресора, там був Російський олімпійський комітет. Вони ж (російськи спортсмени) не представляли на змаганнях державу-агресора. Тому я на боці Магучіх. Можливо, перед змаганням їй не сказали (не попередили про наслідки), але я цього не знаю.

Михайло Глуховський, «Главком»

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Корисні коди Водафон: як швидко вирішити питання не звертаючись до оператора
Политека
2025-02-07T17:42:30Z
Вчені винайшли нову формулу ідеального вареного яйця: в чому полягає метод
Telegraf
2025-02-07T17:39:39Z
Браузер Edge стежитиме за вашим екраном, щоб захистити від шахраїв
24tv
2025-02-07T17:09:55Z
В Іспанії у затопленій печері знайшли 1900-річне давньоримське святилище
УкраинФорм
2025-02-07T16:54:05Z
Яке "залізо" обирають геймери? Steam оновив дані про найпопулярніші комплектуючі для ПК
Знай
2025-02-07T16:51:32Z
ТОП-10 смартфонів із кремнієво-вуглецевими батареями
InternetUA
2025-02-07T16:43:29Z
Джерело чистої енергії: вчені виявили найбільше у світі підземне термальне озеро
Фокус
2025-02-07T16:42:51Z
The Verge: соратники Маска увійшли до відомства, яке прогнозує погоду і досліджує океан
InternetUA
2025-02-07T16:37:28Z
Клопотенко зустрівся із Кличком: соцмережа здивована одягом кулінара
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:36:55Z
7 способів позбутися мурах вдома раз і назавжди: найкращі народні засоби
24tv
2025-02-07T17:45:57Z
Мають чарівне цвітіння: які рожеві квітучі дерева варто посадити у саду
24tv
2025-02-07T17:45:44Z
Швидко та без розводів: як прибрати вапняний наліт зі стінок душової кабіни
GlavRed
2025-02-07T17:42:24Z
Удача та гроші будуть липнути до вас: мольфар сказав, що завжди треба носити в кишені
GlavRed
2025-02-07T17:27:55Z
Швидкі бананові оладки без цукру: рецепт від судді "Мастер Шеф" Ярославського
Политека
2025-02-07T16:42:36Z
Як забезпечити собі розкішне життя і стати улюбленцем фортуни: порада, якій 1000 років
TSN
2025-02-07T16:36:36Z
Млинці з начинкою з кисломолочного сиру, які ніколи не рвуться: рецепт зі старої українською книги
TSN
2025-02-07T16:36:34Z
Завжди думайте про їжу для них: експертка розповіла про найслухняніші породи собак
Фокус
2025-02-07T16:30:02Z
Як пити віскі з колою: що додати, щоб було смачно
GlavRed
2025-02-07T16:27:45Z
У Львові жінка загинула під колесами тролейбуса: подробиці трагедії
TSN
2025-02-07T17:48:28Z
Підпалив Укрпошту: в Харкові судитимуть 18-річного хлопця, якого завербували росіяни
InternetUA
2025-02-07T17:28:27Z
У Херсоні внаслідок атаки БпЛА загинув працівник газової служби
1News
2025-02-07T17:13:40Z
У американських корів виявили ще один штам пташиного грипу
AgroPortal
2025-02-07T17:00:41Z
Справа закарпатських ґвалтівників. Суд ухвалив вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:51:49Z
Українку витурили з Польщі, і просто на кордоні її взяли під варту
Telegraf
2025-02-07T16:51:06Z
У Києві поліція встановлює обставини побиття ще одного підлітка
УкраинФорм
2025-02-07T16:42:31Z
Втрата свідомості та галюцинації: на Дніпропетровщині підліток отруївся Revo
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:36:47Z
У Швеції завершили ідентифікацію загиблих внаслідок стрілянини
Европейская правда
2025-02-07T16:31:39Z
Товариські матчі: Карпати розтрощили Динамо Батумі, розгромна поразка Кривбасу та інше
Football.ua
2025-02-07T17:37:08Z
Зимове трансферне вікно-2025 побило всі рекорди: які країни найбільше витратили грошей
24tv
2025-02-07T17:30:43Z
Реал Мадрид – Атлетіко: де дивитися і ставки букмекерів на матч Ла Ліги
TSN
2025-02-07T17:04:46Z
"У ньому досі палає вогонь": промоутер Усика оцінив шанси Джошуа у потенційній битві проти Ф'юрі
24tv
2025-02-07T16:54:27Z
Анчелотті: Кажуть, система надає перевагу Реалу, але коли ми хочемо змінити її, це відкидається
Football.ua
2025-02-07T16:48:21Z
Захарова влаштувала істерику через недопуск Росії до чемпіонату світу з хокею
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:12:28Z
Довбик різко відреагував на інформацію про травму коліна
24tv
2025-02-07T16:12:08Z
Не зв'язуйтеся з левом: "Канело" підписав контракт з Туркі Аль аш-Шейхом на чотири мегафайти
24tv
2025-02-07T15:39:30Z
Хокей: «Крижинка» пропустила 15 шайб від «Київ Кепіталз»
УкраинФорм
2025-02-07T15:36:32Z
В Україні буде дуже холодно: де "вдарить" -10 градусів
GlavRed
2025-02-07T17:45:47Z
ВАКС арештував заступника голови КМДА Оленича, застава - 15 мільйонів
УкраинФорм
2025-02-07T17:45:02Z
Є дані, чим Україна може збивати російські КАБи, – Defense Express
24tv
2025-02-07T17:45:02Z
Військові показали знищення ворожого Сонцепьока
1News
2025-02-07T17:36:54Z
Що насправді відбувається в Торецьку: чи захопили місто окупанти
GlavRed
2025-02-07T17:27:48Z
Тримаємо оборону: українські військові спростували захоплення Торецька
УкраинФорм
2025-02-07T17:27:18Z
Бійці полку «Ахіллес» відбили черговий штурм росіян на Куп’янському напрямку
УкраинФорм
2025-02-07T17:27:17Z
Чи захопив ворог Торецьк: у DeepState відповіли
TSN
2025-02-07T17:24:08Z
Названо кількість далекобійних операцій на території Росії
1News
2025-02-07T17:18:50Z
Відома російська ведуча "злила" зрадницю Лоліту - що сталося
GlavRed
2025-02-07T17:27:32Z
Демі Мур розсекретила свій улюблений засіб для волосся
Вива
2025-02-07T17:12:19Z
У Києві відкрилася виставка кераміки трипільської культури до 175-річчя Вікентія Хвойки
УкраинФорм
2025-02-07T17:09:58Z
Хто переможе – меседжі, сильний вокал чи тренди: огляд усіх пісень фіналістів Нацвідбору-2025
24tv
2025-02-07T17:06:12Z
Які фільми найбільше дивилися українці на Megogo: рейтинг
Gazeta UA
2025-02-07T16:51:34Z
4 найкращі фільми у жанрі фентезі, які змінять ваш погляд на реальність
24tv
2025-02-07T16:48:15Z
Є докази для Гааги: загарбники випустили у прокат фільм про захоплення Маріуполя
УкраинФорм
2025-02-07T16:42:12Z
Головні фаворити та відкриття Нацвідбору: відверте інтерв'ю з гуртом Ziferblat
24tv
2025-02-07T16:33:40Z
Виступала разом з Іво Бобулом: де зараз Лілія Сандулесу, яка була популярною у 90-х
Telegraf
2025-02-07T16:33:34Z
Податкове відшкодування у Польщі: хто з українців не отримає гроші
Хвиля
2025-02-07T17:45:07Z
Водний канал в Аргентині став криваво-червоним: моторошні кадри
24tv
2025-02-07T17:36:39Z
У російських військових експертів черговий напад екстазу
GlavRed
2025-02-07T17:27:26Z
Без "бусифікації" та "людоловів": ЗСУ анонсували новий етикет для працівників ТЦК
Хвиля
2025-02-07T17:24:28Z
Чи можна вірити ворожкам у тіктоці: священник дав чітку відповідь
24tv
2025-02-07T17:21:21Z
Російський КАБ збила "експериментальна зброя": в ЗМІ розкрили таємничу зброю ЗСУ
GlavRed
2025-02-07T17:18:20Z
Учні за кордоном не хочуть обирати навчання за українознавчим компонентом
24tv
2025-02-07T17:09:05Z
"Вчора я плакала весь день": спогади українки, яка стала свідком стрілянини у шведській школі
24tv
2025-02-07T17:06:16Z
ГеройCar та ЕVA збирають на армію мотоциклів для ЗСУ
TSN
2025-02-07T17:06:10Z
Як часто можна фарбувати волосся без шкоди - відповідь експерта
GlavRed
2025-02-07T16:27:02Z
Просто і корисно: рецепт риби, запеченої в духовці
Фокус
2025-02-07T16:21:06Z
Яка жирна їжа корисна під час схуднення: відповідь дієтологині
Gazeta UA
2025-02-07T15:51:01Z
В Україні запровадять механізм розбронювання медиків: як це працюватиме
24tv
2025-02-07T15:42:14Z
Знайшли простий спосіб уникнути сивини
24tv
2025-02-07T15:18:28Z
На ТОТ заборонили продаж ліків без російського паспорта – ГУР
1News
2025-02-07T15:12:58Z
Як правильно зберігати часник, щоб не висохнув: поради від господинь
24tv
2025-02-07T15:12:33Z
Вчені виявили, що звичайна трава може допомогти в лікуванні раку товстої кишки
Portaltele
2025-02-07T14:43:53Z
Зі шлунка дівчини видалили 1 кг волосся
TSN
2025-02-07T14:15:59Z
Перший аукціон старовинної зброї: Укрпошта продала «Наган» за ₴36 тисяч
УкраинФорм
2025-02-07T17:48:38Z
Долар різко "впав": яким буде курс валют з 10 лютого
GlavRed
2025-02-07T17:27:43Z
Ціни зросли на 23% за тиждень: в України стрімко дорожчає популярний овоч
GlavRed
2025-02-07T17:27:01Z
Обрізані гілки комунальними службами: чи можна їх збирати на дрова
24tv
2025-02-07T17:06:59Z
Росія хоче розширити можливості з арешту активів західних компаній - Reuters
УкраинФорм
2025-02-07T17:06:53Z
"Нафтогаз" поверне гроші: які документи потрібно подати
Знай
2025-02-07T17:06:08Z
Міжнародні резерви України на початок лютого становили $43 мільярди - Нацбанк
УкраинФорм
2025-02-07T17:00:12Z
Через аномальну спеку фермери в Аргентині можуть лишитися без врожаю
AgroNews
2025-02-07T16:27:30Z
Помітно дорожче, ніж у січні: супермаркети оновили ціни на популярну зелень
Знай
2025-02-07T16:21:12Z
Cadillac тестує новий спортивний кросовер Optiq-V
AutoCentre
2025-02-07T17:12:34Z
Продажі електрокарів Tesla обвалюються по всій Європі
Хвиля
2025-02-07T17:00:25Z
Гібридний Opel Grandland проїхав 1115 км на одну баку й заряді — в реальних умовах
ITC
2025-02-07T16:31:45Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:18:36Z
23-річний Nissan Skyline оцінили у півмільйона доларів
AutoCentre
2025-02-07T16:10:52Z
Їзда на чужих авто в Україні: як уникнути штрафів та оформити користування
ТСН
2025-02-07T15:48:37Z
Які авто зі США найпопулярніші серед українців
360ua.news
2025-02-07T15:30:33Z
В Україні виготовили авторефрижератор на шасі Foton Aumark
AutoCentre
2025-02-07T15:09:25Z
Що потрібно знати про миття автомобіля: важливі рекомендації від експертів
ТСН
2025-02-07T14:07:43Z
Глава МЗС Британії сумнівається у "перемирʼї" в Україні в найближчі місяці
Европейская правда
2025-02-07T17:49:11Z
Журнал TIME посадив у крісло президента США чоловіка, який любить Трампа: фото
TSN
2025-02-07T17:48:53Z
У Франції почали розслідування проти Маскового X
Европейская правда
2025-02-07T17:45:25Z
Російські дезінформаційні канали активізувалися в соціальній мережі X, прагнучи вплинути на вибори в Німеччині — Politico
InternetUA
2025-02-07T17:45:17Z
Туск анонсував депортації з Польщі іноземців, які вчинають злочини
Европейская правда
2025-02-07T17:42:59Z
Трамп заявив, що USAID необхідно ліквідувати. Каже про "нечуваний рівень корупції"
Лига
2025-02-07T17:40:51Z
Маск показав фото у кабінеті Трампа та в кепці на його підтримку
InternetUA
2025-02-07T17:37:21Z
"Треба коня купувати": росіяни скаржаться на удари по своїх НПЗ
24tv
2025-02-07T17:36:56Z
Сучасний варіант пейджерів Хезболли? Проти російських військових влаштували геніальну диверсію
Telegraf
2025-02-07T17:36:54Z