/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F2edbe6a3-cb13-4234-911e-e820eb3668f8.png)
Спочатку президент, тепер гроші: чому українська гривня стає схожою на ізраїльський шекель?
Антон Василенко, український блогер, який називає себе лібералом-прогресивістом, виклав пост в мережі, де продемонстрував зовнішню схожість українських копійок з шекелями.
Публікація блогера доступна в соціальній мережі Facebook.
Збіг або цілеспрямована політика?
Українець виклав фото, на якому розставив одна біля одної кілька українських копійок номіналом в 5 гривень, 1 гривню і 50 копійок. Такий же грошовий номінал в ізраїльських шекелях розмістив впритул. А саме фото супроводив наступним текстом: "Українські гривні стають все більше схожі на ізраїльський шекель. Це цілеспрямована політика. Спочатку президент, тепер гроші. Максимальний репост! Бийте тривогу!".
Копійки дійсно схожі зовнішнім виглядом, формою, але сказати, що вони практично ідентичні, і тим більше, мають під собою продумане підгрунтя, важко. Не погодилися з автором думки і коментатори в соціальній мережі. Хоча деякі жартують з цього приводу і припускають, що схожість зробили для того, аби "зручніше було купувати українські землі".
Історія появи ізраїльських номіналів
Для оформлення монети в 10 агор вирішили використовувати менору (семисвічник). На реверсі присутній ребристий квадрат, а малюнок з мінорою скопійований з монети часу Антігона II. Свого часу саме він мало не привів до міжнародного скандалу через схожість з давньою монетою: Державний банк Ізраїлю був звинувачений в тому, що на грошах зобразили карту "Великого Ізраїлю", що тягнеться від Середземномор'я до Месопотамії і від Червоного моря до Євфрату.
У дизайні 1 шекеля немає нічого примітного: на аверсі ми бачимо квітку лілії, що відсилає до давньої лілії з оболів, що колись мали були на території, займаній сучасним Ізраїлем. Монета в 5 шекелів надійшла в обіг лише на самому початку 1990 року. На аверсі видніється тільки державний герб і капітель стародавньої колони. Укупі з вигинами країв точковий візерунок візуально перетворює монету в дванадцятикутник.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що Мінфін готує новий податок: кому доведеться платити 18% за покупки.
Також ми писали, що до кінця року українським пенсіонерам ще двічі піднімуть пенсії.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.