11 серпня телеканал «1+1» запросив журналістів та блогерів на зйомки другого сезону шоу «Маскарад». У 12-му павільйоні ВДНГ гості побачили два номери: Гуску Господиню, яка заспівала пісню Adele, і Нептуна, який показав акробатичний номер. Раніше в різних каналах комунікацій «1+1» представив ще кількох героїв проєкту: у «Твоєму дні» – Папугу з Ріо, у проморолику каналу – Арлекіна.
Тімур Мірошниченко замінив Юрія Горбунова і Лайка
Окрім того, що учасники шоу в другому сезоні не тільки співають, але й виступають в інших жанрах, продюсери «Маскараду» кажуть, що певні зміни торкнулися й правил проєкту. Кількість епізодів наразі не розголошують – кажуть тільки, що їх буде більше, ніж минулого року (тобто, більше шести). Не розголошують і кількість учасників – відомо лише, що їх буде більше десяти (минулого року їх було 13).
На «1+1» – дисципліна: у перерві між номерами журі терпляче спілкується з тік-токерами
Великою інтригою залишається й дата виходу «Маскараду» в осінньому ефірі – не стільки сама по собі, скільки в контексті рішення телеканалу «Україна» перенести «Маску» теж на осінь. На нас, безперечно, чекає цікава битва програмних директорів і промокоманд двох мовників.
Про деталі «Маскараду-2» «Детектор медіа» запитав у його творців.
Нептун не ховається всередині громіздкого костюму, але впізнати його все одно складно
Максим Кривицький, генеральний продюсер телеканалу «1+1», директор бізнес-одиниці «Телевізійний бізнес» групи 1+1 media:
– Максиме, які зміни в другий сезон шоу ви внесли під впливом мирової угоди з «Медіа Групою Україна» (про виробництво «Маскараду» і «Маски». – Ред.), а які з ним не пов’язані?
– Всі зміни, які ми внесли цього сезону до проєкту, були зумовлені не тільки мировою угодою, якої дотримуються всі сторони, але насамперед досвідом, набутим минулого сезону. Нашою метою було зробити проєкт ще більш цікавим та зрозумілим для глядачів, тому ми скоригували структуру, оновили склад зіркових команд та запросили нового ведучого. І головне – збільшили варіативність жанрів, у яких виступають наші герої. Тепер в одному епізоді буде лише два співочих героя, інші демонструватимуть різноманітні таланти: від танців і повітряної акробатики до гри на музичних інструментах та бою на шаблях. На нашу думку, це стало великим плюсом, адже такого не було в жодному шоу.
– Скільки ще часу вам знадобиться, щоби закінчити роботу над другим сезоном?
– Минулого тижня його зйомки закінчилися, програма наразі знаходиться на постпродакшені. А прем’єра другого сезону «Маскараду» запланована на осінь.
– Чи спричинить для вас незручності рішення «України» показати «Маску» восени?
– Цього року ми провели колосальну роботу на етапі передпродакшну та під час зйомок і впевнені у своєму продукті. А результат традиційно оцінять глядачі, чия думка для нас, звичайно, найважливіша.
Ігорю Ласточкіну в журі комфортніше, ніж у костюмі Кака
Володимир Завадюк, керівник департаменту Big Entertainment Show 1+1 media:
– Володимире, що змінилося в другому сезоні «Маскараду» в порівнянні з першим?
– Ми разом із форматником Antena TV Group працювали над другим сезоном цілий рік. За цей час шоу зазнало певних змін. Зокрема, вони стосуються правил, про які ви дізнаєтеся пізніше. Також тепер шоу веде Тімур Мірошниченко. Ми, безумовно, дуже задоволені роботою з Юрою Горбуновим і вдячні йому за перший сезон проєкту. Він – наш незмінний ведучий шоу «Танці з зірками», але у глядачів час від часу виникає запит на нові імена та обличчя в ефірі. Тімур прекрасно проявив себе в «Твоєму дні» і ми вирішили попрацювати з ним у «Маскараді».
Також зміни торкнулися костюмів. Наша команда разом із Олею Слонь цілий рік працювала над ними, вони деталізовані, достатньо технологічні.
І, звичайно, важливою зміною є різножанровість шоу цього року. Усім буде цікаво спостерігати за різноманітними талантами наших зірок, яких вони не показували раніше: це і вокал, і танець, і гра на різних музичних інструментах, і оригінальний жанр, під яким ми розуміємо в основному циркове мистецтво.
– Наскільки складніше було проводити кастинг учасників, ураховуючи, що вони повинні не лише співати?
– Це було дуже складно. Ми почали його заздалегідь, ще взимку, разом із нашою star-командою. Але нам вдалося зібрати класний кастинг, несподіваний. Ми робили ставку не тільки на співаків, але й на акторів, спортсменів – людей, яких по праву можна назвати національними символами і гордістю нашої країни.
– Чому ви відмовилися від віртуального співведучого?
– Уже сім років виконавчим продюсером усіх наших проєктів – «Голосу країни», «Танців з зірками», «Маскараду» – виступає Анна Аксютенко. Цього року вона проаналізувала статті витрат шоу «Маскарад», яке попри свою складність і технологічність рухається в ключі розумного споживання і маржинальності. Тому ми сконцентрували всі наші зусилля на тому, що дійсно створює в ньому головний візуальний ефект: графіці, костюмах, номерах.
Але ми не виключаємо можливості попрацювати з віртуальними ведучими і доповненою реальністю в інших шоу, адже завжди прагнемо задавати тренди на українському телебаченні. Для нас цікаві всі світові тренди в медіа.
Гуска Господиня вміє не тільки співати й поратися по дому, але й кліпати очима
Ольга Слонь, керівниця групи стилю 1+1 media:
– Ольго, чим для вас відрізнялася робота над другим сезоном «Маскараду» від першого?
– У першому «Маскараді» ми хотіли максимально приховати стать героїв. Робили такі фігури, конструкції та костюми, щоб глядачі не могли розпізнати – чоловік чи жінка знаходиться всередині. Ми хотіли, щоб другий сезон відрізнявся від першого, і тепер стать персонажів співпадає зі статтю учасників.
Також ціллю було максимально підкреслити внутрішній світ кожного учасника, який ховається за костюмом, щоб журі було ще цікавіше вгадувати, хто всередині, а глядачам – цікавіше дивитися. Плюс, я думаю, ви вже зрозуміли, що цього року ми використали абсолютно інші технології, які дозволили героям оживати на сцені. Наприклад, Гуска Господиня, чий виступ ви бачили сьогодні, кліпає очима.
– Запитання про тих персонажів, які не співають, а, наприклад, роблять акробатичні трюки. Ви не ховаєте цих людей всередині масивного костюму, їхні тіла видно повністю. Наскільки складно було їх замаскувати, зробити невпізнаваними?
– Досить складно, оскільки наш шоу-бізнес достатньо вузький, усі знають, яких зірок ми теоретично могли запросити у сезон. Тому цього сезону ми створювали візуальні та оптичні ілюзії за допомогою образів, змінювали пропорції.
– Ігор Ласточкін (один із членів журі другого сезону «Маскараду» та учасник першого. – Ред.) сьогодні не жартував, що ви поставили вентилятори в костюми і там нарешті стало не так спекотно?
– Так, цього року костюми дуже технологічні. Ми зібрали круту команду з усієї України, в тому числі спеціалістів, які працюють з голлівудськими студіями. Тож цього сезону глядачі побачать об’ємні, великі костюми, всередині деяких розміщуватимуться три вентилятори, щоб учасники могли там спокійно дихати. Ми створили спеціальну технологію для подачі повітря при повністю закритому обличчі. Багато образів обладнані аніматронікою, яка запускається з пульта, що дає можливість персонажу відкривати рот та очі. Наші герої реально оживали.
Щоб ще більше заплутати зіркові команди та глядачів, у деяких героїв ми залишали реальні очі, змінюючи їх колір лінзами або мейком. Часто змінювали пропорції тіла за допомогою латексу, венеційськими масками закривали обличчя, робили пластичний грим. Наприклад, обличчя учасника, який ховається у образі Нептуна, пластичний грим змінив до невпізнаваності.
Дуже хотілося подарувати глядачам трохи казки. Знаєте, коли діти дивляться казку, вони наділяють персонажів певними якостями, і ті оживають? Ми хотіли, щоб усі ці казкові персонажі ожили в нас на майданчику та на екранах глядачів.
Фото: «1+1»