MY.UAНовини
30 років незалежності: головні досягнення, якими пишається Україна
30 років незалежності: головні досягнення, якими пишається Україна

30 років незалежності: головні досягнення, якими пишається Україна

30 років незалежності України точно не можна назвати простими. Особливо враховуючи те, що з 2014 року українці змушені щодня виборювати цю незалежність у війні з Росією, захищаючи свої території.

Але попри те, що за останні 30 років ми пройшли крізь часи як зневіри, так і піднесення, можна з упевненістю сказати – українцям є чим пишатися.

Адже за цей час ми встигли двічі провести у себе пісенний конкурс Євробачення, Євро-2012 і прийняти у 2018 році на НСК Олімпійський фінал Ліги чемпіонів.

А ще за останні 30 років в українців з’явилася можливість вільно подорожувати Європою без віз, ми утворили незалежну, самостійну Православну церкву України, отримавши Томос, і під час Революції гідності у 2014 році довели, що готові відстоювати свої цінності та права ціною власного життя.

Головні досягнення України за 30 років незалежності – читайте у матеріалі.

Спорт

Рекорд Сергія Бубки

Український легкоатлет Сергій Бубка став першою у світі людиною, яка стрибнула вище шести метрів. 31 липня 1994 року на змаганнях в італійському місті Сестрієре він перестрибнув через планку, встановлену на висоті 6,14 м.

Подолати рекорд Сергія Бубки зі стрибків із жердиною на відкритому повітрі у 2020-му зміг швед Арман Дюплантіс, стрибнувши 6,15м.

Перша участь в Олімпіаді і перше золото

1994 рік відзначився ще однією знаковою подією. Адже саме тоді  Україна вперше стала учасницею зимових Олімпійських ігор у Норвегії.

Наша збірна одразу здобула золоту медаль у фігурному катанні, яку принесла Оксана Баюл. Вона стала першою олімпійською чемпіонкою в історії незалежної України.

Рекорди Яни Клочкової

Українську плавчиню Яну Клочкову без перебільшень можна назвати справжньою гордістю і зіркою українського спорту. Вона встановила 50 рекордів України у 25- та 50-метрових басейнах на дистанціях 100 м, 200 м, 400 м комплексним плаванням; 200 м, 400 м та 800 м вільним стилем; 100 м та 200 м на спині; 200 м батерфляєм та в естафетному плаванні.

Також Яна Клочкова за свою кар’єру здобула чотири золоті медалі Олімпійських ігор – по дві у Сіднеї та Афінах. Це найбільша кількість золотих медалей, яку коли-небудь здобував хтось із українських спортсменів.

Золотий м’яч Шевченка

У 2004 році Андрій Шевченко став найкращим футболістом Європи, отримавши нагороду Золотий м’яч. Він  єдиний український футболіст, який отримав цей трофей за роки незалежності країни.

До цього нагороду Золотий м’яч отримували українці Олег Блохін (у 1975-му) та Ігор Бєланов (у 1986 році). Але це було це ще за часів СРСР.

Брати Клички

Брати Володимир і Віталій Клички – ще одні легенди українського спорту.  У 2011 році, після перемоги Володимира Кличка в бою з британським боксером Девідом Хеєм, вони володіли всіма чотирма поясами чемпіонів світу у важкій вазі.

Євро-2012 і Ліга чемпіонів-2018

У 2012 році Україна приймала найбільший футбольний чемпіонат Європи – Євро-2012. 14-й за рахунком чемпіонат вперше пройшов у Східній Європі на стадіонах в Україні та Польщі.

Для їхнього проведення побудували і реконструювали чотири стадіони та аеропорти у Києві, Харкові, Львові та Донецьку. А ще для забезпечення належного сполучення між цими містами навіть запустили перший в Україні швидкісний потяг Хюндай.

На турнір Україна витратила близько €12 млрд.

У 2018 році Україна стала місцем проведення фіналу Ліги чемпіонів УЄФА. 24 травня відбувся фінальний матч жіночої ліги між німецьким Вольфсбургом і французьким Ліоном на стадіоні Динамо ім. Лобановського. А 26 травня на НСК Олімпійський зіграли іспанський Реал і англійський Ліверпуль.

Вихід України в 1/4 фіналу Євро-2020

30 червня 2021 року збірна України вперше у своїй історії вийшла до 1/4 фіналу чемпіонату Європи з футболу, обігравши Швецію з рахунком 2:1.

Гравець Дніпра-1 Артем Довбик став автором переможного гола у ворота шведів. У компенсований час до другого екстратайму він вирвав для України путівку в 1/4 фіналу Євро-2020.

Культура

Перемога у Євробаченні і проведення конкурсу в Україні

Україна двічі ставала переможницею пісенного конкурсу Євробачення. Першу перемогу нашій країні у 2004 році принесла Руслана, виступивши в Стамбулі з піснею Wild dances (Дикі танці). Тому у 2005 році Україна вперше приймала у себе конкурс.

Другу перемогу Україні принесла Джамала у 2016 році піснею 1944 про депортацію кримських татар. Завдяки їй у 2017 році Київ вдруге приймав Євробачення.

Перемога у дитячому Євробаченні

У 2012 році представниця України Анастасія Петрик стала переможницею дитячого Євробачення, виконавши пісню Небо.  Тоді десятирічна українка отримала максимальні 12 балів одразу від восьми країн.

Одна з найкращих диригентів світу

Оксана Линів – відома українська диригентка, родом зі Львівщини. Свого часу стала першою жінкою на посаді головного диригента Опери і філармонійного оркестру австрійського міста Ґрац – другої за величиною опери Австрії.

Оксану Линів визнано найкращою диригенткою 2020 року за версією німецької премії Oper! Аwаrds та внесено до короткого списку шести найцікавіших диригентів світу від International Opera Awards-2020.

Працює з найбільшими оперними театрами та оркестрами світу. Є засновницею Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt у Львові та Молодіжного симфонічного оркестру України YsOU.

Українське кіно на Венеційському кінофестивалі

Фільм українського режисера Валентина Васяновича Відблиск увійшов в основну конкурсну програму 78-го Венеційського кінофестивалю, що відбудеться 1–11 вересня.

Це друга в історії українського кіно стрічка, що візьме участь в основному конкурсі одного з трьох головних кінофестивалів світу вперше за 29 років після фільму Чутливий міліціонер Кіри Муратової.

Читайте
Як гартувалося кіно: 10 найкращих українських фільмів часів незалежності

Космос, авіація та наука

Перший український космонавт

У 1997 році перший космонавт незалежної України, уродженець Буковини Леонід Каденюк полетів у космос. Його політ на американському шатлі Колумбія тривав 16 днів.

Запуск першого українського супутника

У 1995 році в космос запустили перший український штучний супутник Січ-1 для наукових спостережень та експериментів, розроблений і виготовлений у Дніпрі.

Цю подію називають знаковою для ракетно-космічної галузі незалежної України, адже Січ-1 вивели на орбіту за допомогою української ракети-носія Циклон-3 вперше під юрисдикцією України.

Перший космічний морський старт

У 1999 році Україна запустила ракетоносій Зеніт ЗSL з плавучої платформи Одіссей. Це був перший космічний морський старт.

Програма стала одним із найцікавіших і революційних міжнародних космічних проектів. Адже завдяки їй вперше вдалося реалізувати ідею використання морської платформи для здійснення космічних запусків з екваторіальної зони.

Літак Ан-178

У 2015 році Державне підприємство Антонов представило своє дітище – транспортний літак Ан-178. Він унікальний тим, що може перевозити широкий спектр вантажів (у контейнерах і на піддонах). Це робить літак ефективним транспортним засобом для матеріально-технічного забезпечення і використання для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Крім того, Ан-178 може базуватися на різних аеродромах, зокрема ґрунтових та високогірних.

Мрія у Книзі рекордів Гіннеса

Хоча найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак Мрія було введено в експлуатацію у 1989 році, але до Книги рекордів Гіннеса він потрапив у 2009 році. Тоді міжнародна громадськість відзначила перевезення на літаку найважчого в історії авіації моновантажу – генератора вагою 174 тонни.

Так Мрія стала абсолютним світовим рекордсменом у важкій вазі. На її рахунку рекорд із перевезення максимального комерційного вантажу 247 тонн, максимального комерційного моновантажу 187,6 тонн і абсолютний рекорд вантажопідйомності – 253,8 тонни.

Станція Академік Вернадський

У 1996 році в Антарктиді починає діяти українська станція Академік Вернадський, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова.

Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиді.

Політика та суспільство

Конституція України

28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію незалежної України. У документі було закріплено правові основи нашої держави, її суверенітет і територіальну цілісність.

Основний закон визначив найціннішим життя людини її здоров’я, честь і гідність, надав кожному українцю можливості для самоорганізації, свободу слова та віросповідання.

Введення в обіг гривні

25 серпня 1996 року президент України Леонід Кучма підписав указ Про грошову реформу в Україні. З 2 до 16 вересня з обігу вивели купоно-карбованці.

З 17 вересня 1996 року гривня стала єдиною законною грошовою одиницею України, офіційний курс якої НБУ встановив на рівні 1,76 гривні за 1 долар США.

Гімн України

Офіційно музична редакція державного гімну була ухвалена Верховною Радою України 15 січня 1992 року. А 6 березня 2003 року парламент ухвалив закон, яким затвердив як державний гімн музику Михайла Вербицького зі словами тільки першого куплета і приспіву пісні Павла Чубинського Ще не вмерла Україна.

Перша строфа гімну, згідно з пропозицією президента, повинна була звучати не просто Ще не вмерла Україна, а Ще не вмерла України і слава, і воля.

Революція гідності

Говорячи про досягнення України за 30 років, неможливо не згадати про події, які відбувалися з листопада 2013-го до лютого 2014 року.

Революція гідності стала наймасштабнішою подією в новітній історії України. Тоді тисячі людей вийшли на вулиці міст, щоб відстояти свої права після того, як тодішній президент Віктор Янукович відмовився від європейського вектору розвитку.

Тоді український народ довів прагнення рухатися в бік Європи, а не Росії. Він показав відданість свободі, гідність, заплативши, однак, за ці цінності життям 107 українців, яких назвали Небесною Сотнею.

Безвіз

Із 11 червня 2017 року українці отримали можливість подорожувати у Європу без віз. Для цього охочим перетнути кордон  потрібно просто мати при собі біометричний закордонний паспорт.

Українці, які мають біометричні паспорти, можуть приїжджати в країни ЄС з діловою чи туристичною метою або в сімейних справах на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду протягом року.

ID-паспорти

Із 1 листопада 2016 року нові ID-паспорти почали видавати всім громадянам, які досягли 14-річного віку. Особам віком від 14 до 18 років паспорт громадянина України у формі картки видається з терміном дії чотири роки.

Тим, кому виповнилося 18 років, документ видають на 10 років. ID-паспорти запровадили, щоб захистити конфіденційну інформацію про громадян.

Мовний закон

16 липня 2019 року набув чинності закон про державну мову. Він передбачає, що єдиною державною мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів державної влади і громадських сфер.

Також, згідно з документом, тепер усі концерти, шоу-програми, культурно-мистецькі розважальні, видовищні заходи мають відбуватися українською мовою. Винятки передбачені лише для пісень і фонограм. Виступи осіб, які не володіють українською мовою, повинні супроводжуватися перекладом.

Крім того, іноземні фільми слід дублювати, озвучувати та поширювати, зокрема на телебаченні, державною мовою.

А показ іноземних фільмів із субтитрами в кінотеатрах дозволяється лише, якщо кількість таких сеансів не перевищує 10% від усіх сеансів.

Читайте
Мовний закон в Україні: що зміниться з 16 липня та як це вплине на українців

Отримання томосу

15 грудня 2018 року у Софії Київській пройшов Об’єднавчий Собор Української православної церкви. Відповідно до рішення Собору, була утворена Православна церква України, а її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія.

6 січня 2019 року ПЦУ отримала томос і стала 15-ю автокефальною церквою Вселенського православ’я. Відтоді парафії УПЦ (МП) по всій території нашої держави почали переходити у склад першої помісної церкви України.

Держава в смартфоні

У 2020 році в Україні запрацювала держава в смартфоні – Дія (скорочення від Держава і я). Сьогодні Дія – це застосунок і портал, де можна отримати понад 70 послуг онлайн.

Так, у додатку є водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти. Також через Дію (застосунок або портал) можна отримати такі послуги, як єМалятко (комплексна послуга після народження дитини), зареєструвати бізнес та ФОП онлайн, сплачувати податки і подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації.

Кількість активних користувачів застосунку Дія вже перевищила 6 млн осіб.

Електронні паспорти

30 березня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон, який прирівнює е-паспорти до паперових. Завдяки цьому Україна стала першою країною, де електронний паспорт має таке саме значення, як звичайні документи.

Закон набуде чинності вже 23 серпня 2021 року. Після цього електронні паспорти зобов’язані будуть приймати всі без винятку постачальники послуг в Україні – як державні, так і приватні.

Читайте
Перші в світі: з цифровізації або злочинності? Як буде працювати е-паспорт

Українська армія

Справжньою гордістю для кожного громадянина сьогодні є українська армія. Хоча ще у другій половині 90-х спостерігався її поступовий занепад і деградація. Щороку фінансування зменшувалося, техніка застарівала, а нову не розробляли й не закуповували.

Військовий фах втратив популярність. Але з початком агресії Росії і війни на Донбасі українська армія підвищила рівень бойової підготовки і гідно продовжує захищати кордони України.

Фото: УНІАНGetty Images, Укроборонпром, Державне космічне агентство України

Теги за темою
Евровидение
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Випробування найновішого бомбардувальника B-21 Raider потрапили на відео
Portaltele
2024-11-25T09:52:38Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Взрывы в Криворожском районе: враг снова атаковал город
Comments UA
2024-11-26T14:15:52Z
Сможет ли враг окружить и захватить Запорожье: генерал дал четкий ответ
Comments UA
2024-11-26T14:15:20Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Байден пытается укрепить позиции Украины для переговоров с РФ и прихода Трампа – WP
TSN
2024-11-26T14:21:56Z
Когда убьют Путина: астролог Влад Росс назвал год
TSN
2024-11-26T14:21:10Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
Рожденная в городе запуске "Орешника" украинская певица анонсировала трогательную песню
Апостроф
2024-11-26T14:09:52Z
Одинокая звезда на пенсии: почему Анжелина Джоли идеальна для роли Марии Каллас
Фокус
2024-11-26T13:15:58Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
57-летняя Памела Андерсон в скромном платье появилась на Governors Awards 2024
Фокус
2024-11-18T08:57:50Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Как правильно пить коньяк и чем закусывать: правило гурманов "3 С"
UAToday
2024-11-26T14:03:17Z
Спасут сердце и бюджет: 7 лучших замороженных овощей для здоровья
UAToday
2024-11-26T13:03:19Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Сколько лет нужно собирать, чтобы купить квартиру в Украине
Comments UA
2024-11-26T14:00:21Z
ЕБРР никогда не заявлял о неготовности финансировать ДТЭК Ахметова - официальное заявление банка
Апостроф
2024-11-26T13:57:41Z
Курс валют на 25 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
Комсомольская правда
2024-11-25T07:39:47Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Эрлинг Холанд может попасть в тюрьму: детали
Comments UA
2024-11-26T14:21:44Z
Аморим определился с главной трансферной целью Манчестер Юнайтед
Корреспондент
2024-11-26T14:18:52Z
Украинец попал в символическую сборную тура в европейском чемпионате
Корреспондент
2024-11-26T14:09:15Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов и соотношение сил
Фокус
2024-11-26T14:06:09Z
Конора Макгрегора убрали из культовой игры Hitman после скандала с изнасилованием
Фокус
2024-11-26T13:12:31Z
"Борнмут" готов продать украинца Забарного – СМИ
ZN UA
2024-11-26T12:30:32Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Рекордное количество дронов атаковало Украину: Зеленский сообщил, что обнаружили в каждом из них
Comments UA
2024-11-26T14:25:20Z
Вдовец через год после смерти жены принес домой якобы ее ребенка, чтобы получить наследство
TSN
2024-11-26T14:21:42Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Под Киевом спасли молодого лебедя, который оказался в "ловушке"
Комсомольская правда
2024-11-26T14:25:52Z
В Кривом Роге раздались взрывы: что известно
TSN
2024-11-26T14:18:21Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Ошибок наделать можно и с гречкой: 5 причин, почему гарнир получается сухим
Знай
2024-11-26T13:51:03Z
Покорила весь мир: девушка, посетившая все страны мира к 21 году, делится своими советами
Фокус
2024-11-26T13:45:04Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Что может оскорбить араба: культурные нюансы, которые нужно знать
Comments UA
2024-11-26T13:36:14Z
Тест по руке: что говорит о вас линия сердца
TSN
2024-11-26T13:33:39Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Ученые обнаружили в джунглях неизвестных существ – похожи на червей или змей
Апостроф
2024-11-26T13:57:10Z
Ракета Илона Маска отправит ядерный вертолет NASA за 3 млрд $ на спутник Сатурна: зачем
Фокус
2024-11-26T13:36:37Z
Умное управление и организационная сложность: что древние дамбы рассказали о руинах Лянчжу
Фокус
2024-11-26T13:27:05Z
На пике самой высокой горы Земли лежит то, что сотни миллионов лет скрывалось в океане: о чем речь
Фокус
2024-11-26T13:21:50Z
Новый смартфон Huawei разжигает технологическую войну США и Китая: чем это грозит
Фокус
2024-11-26T13:16:25Z
Уникальные и важные: древние мечи с Балеарских островов стали свидетельством развития технологий
Фокус
2024-11-26T12:57:08Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Круче любого маслкара: в Украине "отрыли" эксклюзивное купе из 60-х "Акула"
Знай
2024-11-26T12:51:04Z
Разгоняется до 966 км/ч: на аукцион выставили впечатляющее реактивное авто 60-х
Фокус
2024-11-26T11:30:42Z
Опытные водители наливают в бак омывателя популярный напиток: зачем так делать и действительно ли это полезно
TSN
2024-11-26T09:39:45Z
Стремительный силуэт и 367 сил: дебютировал стильный спортивный кроссовер Audi
Фокус
2024-11-26T08:57:07Z
Tesla и кроссоверы по шокирующим скидкам: какие автомобили купили украинские министры в 2024 году
Знай
2024-11-26T04:51:23Z
Эксклюзив высшей пробы: на продажу выставили уникальный Mercedes за $55 миллионов
Фокус
2024-11-25T18:15:51Z
Представлений новий BMW 225i Coupe M Sports Night Package
Portaltele
2024-11-25T17:52:13Z
Автомобили за несколько дней могут эвакуировать: в Украине назревает крупный бизнес под крылом Арахамии
Знай
2024-11-25T17:22:57Z