MY.UAНовини
30 років незалежності: головні досягнення, якими пишається Україна
30 років незалежності: головні досягнення, якими пишається Україна

30 років незалежності: головні досягнення, якими пишається Україна

30 років незалежності України точно не можна назвати простими. Особливо враховуючи те, що з 2014 року українці змушені щодня виборювати цю незалежність у війні з Росією, захищаючи свої території.

Але попри те, що за останні 30 років ми пройшли крізь часи як зневіри, так і піднесення, можна з упевненістю сказати – українцям є чим пишатися.

Адже за цей час ми встигли двічі провести у себе пісенний конкурс Євробачення, Євро-2012 і прийняти у 2018 році на НСК Олімпійський фінал Ліги чемпіонів.

А ще за останні 30 років в українців з’явилася можливість вільно подорожувати Європою без віз, ми утворили незалежну, самостійну Православну церкву України, отримавши Томос, і під час Революції гідності у 2014 році довели, що готові відстоювати свої цінності та права ціною власного життя.

Головні досягнення України за 30 років незалежності – читайте у матеріалі.

Спорт

Рекорд Сергія Бубки

Український легкоатлет Сергій Бубка став першою у світі людиною, яка стрибнула вище шести метрів. 31 липня 1994 року на змаганнях в італійському місті Сестрієре він перестрибнув через планку, встановлену на висоті 6,14 м.

Подолати рекорд Сергія Бубки зі стрибків із жердиною на відкритому повітрі у 2020-му зміг швед Арман Дюплантіс, стрибнувши 6,15м.

Перша участь в Олімпіаді і перше золото

1994 рік відзначився ще однією знаковою подією. Адже саме тоді  Україна вперше стала учасницею зимових Олімпійських ігор у Норвегії.

Наша збірна одразу здобула золоту медаль у фігурному катанні, яку принесла Оксана Баюл. Вона стала першою олімпійською чемпіонкою в історії незалежної України.

Рекорди Яни Клочкової

Українську плавчиню Яну Клочкову без перебільшень можна назвати справжньою гордістю і зіркою українського спорту. Вона встановила 50 рекордів України у 25- та 50-метрових басейнах на дистанціях 100 м, 200 м, 400 м комплексним плаванням; 200 м, 400 м та 800 м вільним стилем; 100 м та 200 м на спині; 200 м батерфляєм та в естафетному плаванні.

Також Яна Клочкова за свою кар’єру здобула чотири золоті медалі Олімпійських ігор – по дві у Сіднеї та Афінах. Це найбільша кількість золотих медалей, яку коли-небудь здобував хтось із українських спортсменів.

Золотий м’яч Шевченка

У 2004 році Андрій Шевченко став найкращим футболістом Європи, отримавши нагороду Золотий м’яч. Він  єдиний український футболіст, який отримав цей трофей за роки незалежності країни.

До цього нагороду Золотий м’яч отримували українці Олег Блохін (у 1975-му) та Ігор Бєланов (у 1986 році). Але це було це ще за часів СРСР.

Брати Клички

Брати Володимир і Віталій Клички – ще одні легенди українського спорту.  У 2011 році, після перемоги Володимира Кличка в бою з британським боксером Девідом Хеєм, вони володіли всіма чотирма поясами чемпіонів світу у важкій вазі.

Євро-2012 і Ліга чемпіонів-2018

У 2012 році Україна приймала найбільший футбольний чемпіонат Європи – Євро-2012. 14-й за рахунком чемпіонат вперше пройшов у Східній Європі на стадіонах в Україні та Польщі.

Для їхнього проведення побудували і реконструювали чотири стадіони та аеропорти у Києві, Харкові, Львові та Донецьку. А ще для забезпечення належного сполучення між цими містами навіть запустили перший в Україні швидкісний потяг Хюндай.

На турнір Україна витратила близько €12 млрд.

У 2018 році Україна стала місцем проведення фіналу Ліги чемпіонів УЄФА. 24 травня відбувся фінальний матч жіночої ліги між німецьким Вольфсбургом і французьким Ліоном на стадіоні Динамо ім. Лобановського. А 26 травня на НСК Олімпійський зіграли іспанський Реал і англійський Ліверпуль.

Вихід України в 1/4 фіналу Євро-2020

30 червня 2021 року збірна України вперше у своїй історії вийшла до 1/4 фіналу чемпіонату Європи з футболу, обігравши Швецію з рахунком 2:1.

Гравець Дніпра-1 Артем Довбик став автором переможного гола у ворота шведів. У компенсований час до другого екстратайму він вирвав для України путівку в 1/4 фіналу Євро-2020.

Культура

Перемога у Євробаченні і проведення конкурсу в Україні

Україна двічі ставала переможницею пісенного конкурсу Євробачення. Першу перемогу нашій країні у 2004 році принесла Руслана, виступивши в Стамбулі з піснею Wild dances (Дикі танці). Тому у 2005 році Україна вперше приймала у себе конкурс.

Другу перемогу Україні принесла Джамала у 2016 році піснею 1944 про депортацію кримських татар. Завдяки їй у 2017 році Київ вдруге приймав Євробачення.

Перемога у дитячому Євробаченні

У 2012 році представниця України Анастасія Петрик стала переможницею дитячого Євробачення, виконавши пісню Небо.  Тоді десятирічна українка отримала максимальні 12 балів одразу від восьми країн.

Одна з найкращих диригентів світу

Оксана Линів – відома українська диригентка, родом зі Львівщини. Свого часу стала першою жінкою на посаді головного диригента Опери і філармонійного оркестру австрійського міста Ґрац – другої за величиною опери Австрії.

Оксану Линів визнано найкращою диригенткою 2020 року за версією німецької премії Oper! Аwаrds та внесено до короткого списку шести найцікавіших диригентів світу від International Opera Awards-2020.

Працює з найбільшими оперними театрами та оркестрами світу. Є засновницею Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt у Львові та Молодіжного симфонічного оркестру України YsOU.

Українське кіно на Венеційському кінофестивалі

Фільм українського режисера Валентина Васяновича Відблиск увійшов в основну конкурсну програму 78-го Венеційського кінофестивалю, що відбудеться 1–11 вересня.

Це друга в історії українського кіно стрічка, що візьме участь в основному конкурсі одного з трьох головних кінофестивалів світу вперше за 29 років після фільму Чутливий міліціонер Кіри Муратової.

Читайте
Як гартувалося кіно: 10 найкращих українських фільмів часів незалежності

Космос, авіація та наука

Перший український космонавт

У 1997 році перший космонавт незалежної України, уродженець Буковини Леонід Каденюк полетів у космос. Його політ на американському шатлі Колумбія тривав 16 днів.

Запуск першого українського супутника

У 1995 році в космос запустили перший український штучний супутник Січ-1 для наукових спостережень та експериментів, розроблений і виготовлений у Дніпрі.

Цю подію називають знаковою для ракетно-космічної галузі незалежної України, адже Січ-1 вивели на орбіту за допомогою української ракети-носія Циклон-3 вперше під юрисдикцією України.

Перший космічний морський старт

У 1999 році Україна запустила ракетоносій Зеніт ЗSL з плавучої платформи Одіссей. Це був перший космічний морський старт.

Програма стала одним із найцікавіших і революційних міжнародних космічних проектів. Адже завдяки їй вперше вдалося реалізувати ідею використання морської платформи для здійснення космічних запусків з екваторіальної зони.

Літак Ан-178

У 2015 році Державне підприємство Антонов представило своє дітище – транспортний літак Ан-178. Він унікальний тим, що може перевозити широкий спектр вантажів (у контейнерах і на піддонах). Це робить літак ефективним транспортним засобом для матеріально-технічного забезпечення і використання для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Крім того, Ан-178 може базуватися на різних аеродромах, зокрема ґрунтових та високогірних.

Мрія у Книзі рекордів Гіннеса

Хоча найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак Мрія було введено в експлуатацію у 1989 році, але до Книги рекордів Гіннеса він потрапив у 2009 році. Тоді міжнародна громадськість відзначила перевезення на літаку найважчого в історії авіації моновантажу – генератора вагою 174 тонни.

Так Мрія стала абсолютним світовим рекордсменом у важкій вазі. На її рахунку рекорд із перевезення максимального комерційного вантажу 247 тонн, максимального комерційного моновантажу 187,6 тонн і абсолютний рекорд вантажопідйомності – 253,8 тонни.

Станція Академік Вернадський

У 1996 році в Антарктиді починає діяти українська станція Академік Вернадський, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова.

Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиді.

Політика та суспільство

Конституція України

28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію незалежної України. У документі було закріплено правові основи нашої держави, її суверенітет і територіальну цілісність.

Основний закон визначив найціннішим життя людини її здоров’я, честь і гідність, надав кожному українцю можливості для самоорганізації, свободу слова та віросповідання.

Введення в обіг гривні

25 серпня 1996 року президент України Леонід Кучма підписав указ Про грошову реформу в Україні. З 2 до 16 вересня з обігу вивели купоно-карбованці.

З 17 вересня 1996 року гривня стала єдиною законною грошовою одиницею України, офіційний курс якої НБУ встановив на рівні 1,76 гривні за 1 долар США.

Гімн України

Офіційно музична редакція державного гімну була ухвалена Верховною Радою України 15 січня 1992 року. А 6 березня 2003 року парламент ухвалив закон, яким затвердив як державний гімн музику Михайла Вербицького зі словами тільки першого куплета і приспіву пісні Павла Чубинського Ще не вмерла Україна.

Перша строфа гімну, згідно з пропозицією президента, повинна була звучати не просто Ще не вмерла Україна, а Ще не вмерла України і слава, і воля.

Революція гідності

Говорячи про досягнення України за 30 років, неможливо не згадати про події, які відбувалися з листопада 2013-го до лютого 2014 року.

Революція гідності стала наймасштабнішою подією в новітній історії України. Тоді тисячі людей вийшли на вулиці міст, щоб відстояти свої права після того, як тодішній президент Віктор Янукович відмовився від європейського вектору розвитку.

Тоді український народ довів прагнення рухатися в бік Європи, а не Росії. Він показав відданість свободі, гідність, заплативши, однак, за ці цінності життям 107 українців, яких назвали Небесною Сотнею.

Безвіз

Із 11 червня 2017 року українці отримали можливість подорожувати у Європу без віз. Для цього охочим перетнути кордон  потрібно просто мати при собі біометричний закордонний паспорт.

Українці, які мають біометричні паспорти, можуть приїжджати в країни ЄС з діловою чи туристичною метою або в сімейних справах на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду протягом року.

ID-паспорти

Із 1 листопада 2016 року нові ID-паспорти почали видавати всім громадянам, які досягли 14-річного віку. Особам віком від 14 до 18 років паспорт громадянина України у формі картки видається з терміном дії чотири роки.

Тим, кому виповнилося 18 років, документ видають на 10 років. ID-паспорти запровадили, щоб захистити конфіденційну інформацію про громадян.

Мовний закон

16 липня 2019 року набув чинності закон про державну мову. Він передбачає, що єдиною державною мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів державної влади і громадських сфер.

Також, згідно з документом, тепер усі концерти, шоу-програми, культурно-мистецькі розважальні, видовищні заходи мають відбуватися українською мовою. Винятки передбачені лише для пісень і фонограм. Виступи осіб, які не володіють українською мовою, повинні супроводжуватися перекладом.

Крім того, іноземні фільми слід дублювати, озвучувати та поширювати, зокрема на телебаченні, державною мовою.

А показ іноземних фільмів із субтитрами в кінотеатрах дозволяється лише, якщо кількість таких сеансів не перевищує 10% від усіх сеансів.

Читайте
Мовний закон в Україні: що зміниться з 16 липня та як це вплине на українців

Отримання томосу

15 грудня 2018 року у Софії Київській пройшов Об’єднавчий Собор Української православної церкви. Відповідно до рішення Собору, була утворена Православна церква України, а її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія.

6 січня 2019 року ПЦУ отримала томос і стала 15-ю автокефальною церквою Вселенського православ’я. Відтоді парафії УПЦ (МП) по всій території нашої держави почали переходити у склад першої помісної церкви України.

Держава в смартфоні

У 2020 році в Україні запрацювала держава в смартфоні – Дія (скорочення від Держава і я). Сьогодні Дія – це застосунок і портал, де можна отримати понад 70 послуг онлайн.

Так, у додатку є водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти. Також через Дію (застосунок або портал) можна отримати такі послуги, як єМалятко (комплексна послуга після народження дитини), зареєструвати бізнес та ФОП онлайн, сплачувати податки і подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації.

Кількість активних користувачів застосунку Дія вже перевищила 6 млн осіб.

Електронні паспорти

30 березня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон, який прирівнює е-паспорти до паперових. Завдяки цьому Україна стала першою країною, де електронний паспорт має таке саме значення, як звичайні документи.

Закон набуде чинності вже 23 серпня 2021 року. Після цього електронні паспорти зобов’язані будуть приймати всі без винятку постачальники послуг в Україні – як державні, так і приватні.

Читайте
Перші в світі: з цифровізації або злочинності? Як буде працювати е-паспорт

Українська армія

Справжньою гордістю для кожного громадянина сьогодні є українська армія. Хоча ще у другій половині 90-х спостерігався її поступовий занепад і деградація. Щороку фінансування зменшувалося, техніка застарівала, а нову не розробляли й не закуповували.

Військовий фах втратив популярність. Але з початком агресії Росії і війни на Донбасі українська армія підвищила рівень бойової підготовки і гідно продовжує захищати кордони України.

Фото: УНІАНGetty Images, Укроборонпром, Державне космічне агентство України

Теги за темою
Евровидение
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Grand Theft Auto V разошлась тиражом в 210 миллионов копий, Red Dead Redemption 2 — 70 миллионов копий
GameMag
2025-02-07T20:07:17Z
Ремейк Amerzone: The Explorer's Legacy выйдет 24 апреля — это первая игра создателя Syberia
GameMag
2025-02-07T20:00:20Z
Слух: На следующей неделе представят обновлённую Rainbow Six Siege
GameMag
2025-02-07T19:55:50Z
Сияли под лучами солнца: археологи нашли уникальное украшение из более 270 000 бусин
Фокус
2025-02-07T19:12:31Z
"Я схватился за голову": Сюхэй Ёсида рассказал о самых напряженных моментах на посту главы PlayStation Studios
GameMag
2025-02-07T17:31:44Z
Ранее их не исследовали: ученые раскрыли новые тайны погребальных практик Древнего Египта
Фокус
2025-02-07T17:21:31Z
Уловки бешеного пса: Представлен сюжетный трейлер Like a Dragon: Pirate Yakuza in Hawaii
GameMag
2025-02-07T17:19:59Z
Не только генерирует, но и хранит энергию: создана необычная солнечная батарея
Фокус
2025-02-07T17:01:39Z
"Стань хозяином своей судьбы": Microsoft рекламирует Xbox-эксклюзив Avowed яркими уличными баннерами
GameMag
2025-02-07T16:46:32Z
Жить в Германии можно дешевле, но готовы ли вы к такому: реальные цифры и лайфхаки беженцам
Знай
2025-02-07T19:21:29Z
Гороскоп для знаков зодиака на выходные 8-9 февраля 2025 года
Корреспондент
2025-02-07T18:57:16Z
Хобби долгожителей, которое снижает вес и продлевает жизнь: интересные результаты исследований
TSN
2025-02-07T18:09:42Z
Пиццу можно приготовить вообще без теста: нереально сытный рецепт Кальцоне
Telegraf
2025-02-07T18:00:38Z
Домашний батон: как легко приготовить ароматную домашнюю выпечку
Фокус
2025-02-07T16:42:53Z
Три знака Зодиака, которым стоит быть осторожнее на выходных 8-9 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-07T16:36:25Z
Как постирать зимнюю одежду и не испортить ее
Знай
2025-02-07T15:51:46Z
Лунный посевной календарь на март 2025 года: пришла пора заняться огородом
TSN
2025-02-07T15:36:55Z
Семь лучших специй для спагетти: какие пряности усилят вкус любимого блюда
Gazeta UA
2025-02-07T14:51:59Z
Нападение подростков на юношу в Киеве: четырем участникам избиения сообщили о подозрении
Апостроф
2025-02-07T19:51:06Z
Бронирование работника, находящегося в розыске ТЦК: юристы рассказали о такой возможности
Политека
2025-02-07T19:27:36Z
Пьяный украинец вызвал скорую жене, запер медиков дома и ушел
Знай
2025-02-07T18:51:49Z
Самолет упал на автобус с пассажирами: ВИДЕО с самой оживленной трассы
Новости Украины
2025-02-07T18:51:48Z
Смерть мужчины во время прохождения ВВК в Черновцах: омбудсмен устроит проверку
Апостроф
2025-02-07T18:48:08Z
В Брюсселе четвертая стрельба за неделю, есть погибший
Корреспондент
2025-02-07T17:36:49Z
В Швеции назвали имя мужчины, устроившего стрельбу в школе: что о нем известно
TSN
2025-02-07T17:21:27Z
Нацполиция разоблачила "криминальные сходки" в Криворожской колонии
Корреспондент
2025-02-07T17:03:46Z
В ТЦК при прохождении ВЛК умер 32-летний мужчина
UAToday
2025-02-07T17:03:03Z
Вечный злодей-сердцеед и красавица с родословной: непростая история любви Андре Агасси и Штеффи Граф
Marie Claire
2025-02-07T19:01:18Z
Станкевич выиграл первую за три года медаль на этапе Кубка мира по фехтован
Корреспондент
2025-02-07T19:00:12Z
"Шахтер" оформил первый зимний трансфер
ZN UA
2025-02-07T18:25:44Z
Чисора - Валлин: букмекеры не верят в успех друга Усика
Telegraf
2025-02-07T15:33:19Z
Экс-игрока Милана уволили с должности тренера и восстановили в тот же день
Корреспондент
2025-02-07T15:21:49Z
Мужская сборная Украины по биатлону объявила состав на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-07T13:36:31Z
Наставник Ливерпуля высказался о шансах на исторический квадрупл
Корреспондент
2025-02-07T13:33:31Z
Легенда "Реала" и сборной Испании Серхио Рамос нашел новый клуб
TSN
2025-02-07T13:24:25Z
Международная федерация баскетбола продлила отстранение россиян
ZN UA
2025-02-07T12:45:48Z
"Земельное дело": суд арестовал заместителя главы КГГА Оленича
Апостроф
2025-02-07T20:06:19Z
"Ударом HIMARS": в Селидово ВСУ уничтожили весь командный состав 35-й бригады оккупантов
Апостроф
2025-02-07T20:00:49Z
Торецк держится: в Deep State опровергли заявление противника о захвате города. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-07T19:57:25Z
Воздушная тревога в Киеве и области: что грозит столице
TSN
2025-02-07T19:48:21Z
Одним ударом — всех командиров: ВСУ уничтожили штаб ВС РФ в Селидово
Фокус
2025-02-07T19:42:07Z
В Украину заглянул атмосферный фронт: когда и где будет до -12
Telegraf
2025-02-07T19:15:34Z
Зеленский заявил о новых корейских штурмах и бешеных потерях: что происходит в Курской области
Comments UA
2025-02-07T19:00:29Z
Был на грани жизни и смерти: в Днепре спасли тяжелораненого воина ВСУ
TSN
2025-02-07T18:51:39Z
Оккупанты попали в "бермудский треугольник": из штурмов возвращаются единицы - как это устроено
Comments UA
2025-02-07T18:36:08Z
Бывшая студентка обвинила Михаила Поплавского в сексуальных домогательствах
Апостроф
2025-02-07T20:06:09Z
Возрождение Баффи: что известно о перезапуске легенды и возможное участие Сары Мишель Геллар
Знай
2025-02-07T19:51:14Z
"Евровидение-2025": букмекеры назвали вероятного победителя нацотбора
TSN
2025-02-07T19:49:24Z
Минус 10 лет без уколов: стилист раскрыла секрет омолаживающей одежды для женщин 60+
Знай
2025-02-07T17:51:50Z
Русская песня "Сигма Бой" стала вирусной и в Украине. Почему ее лучше не слушать
Telegraf
2025-02-07T17:09:36Z
Победительница "Холостяка-13" ответила, сможет ли возобновить отношения с "Тереном"
Gazeta UA
2025-02-07T17:09:28Z
Лесик впервые после остановки сердца вышел на сцену: как выглядит бывший участник группы "Дзидзьо"
TSN
2025-02-07T16:48:51Z
"Измена от девушки, которую любил": актер-военный Девизоров впервые назвал причину развода
Фокус
2025-02-07T16:09:59Z
Канье Уэст призывает освободить P. Diddy и снова провоцирует скандал
Корреспондент
2025-02-07T16:00:18Z
Армия КНДР готовится к новому наступлению: где могут ударить корейцы
Comments UA
2025-02-07T20:12:08Z
В ТЦК или онлайн: адвокат рассказал, какой формат получения отсрочки надежнее
Знай
2025-02-07T19:36:59Z
Военную службу в Украине реформируют: что изменится
BigMir
2025-02-07T19:36:02Z
Вместе с певцом более 20 лет: как выглядит жена Степана Гиги, вернувшего популярность
Telegraf
2025-02-07T19:33:23Z
Французские истребители Mirage 2000 работают в небе Украины: первые фото полета
Фокус
2025-02-07T19:18:13Z
Фотосет отменяется: в "Нафтогазе" сообщили, кому из украинцев не нужно передавать показатели
Знай
2025-02-07T19:06:36Z
Пополнение в королевской семье: принцесса Швеции София родила четвертого ребенка
Фокус
2025-02-07T18:57:44Z
Впервые за время войны с РФ: над Черным морем пролетел самолет-разведчик США
Фокус
2025-02-07T18:15:00Z
Украина сожгла редкую и важную цель оккупантов: появилось яркое видео
Comments UA
2025-02-07T18:06:07Z
Не шоколад и не зефир: нутрициологи назвали самые полезные сладости, которые можно есть каждый день
TSN
2025-02-07T17:21:04Z
Повышают риск диабета в разы: ученые назвали напитки, приводящие к развитию болезни
Фокус
2025-02-07T15:51:32Z
Компрессионные гольфы - защита и здоровье ног
Gazeta UA
2025-02-07T15:24:25Z
Женщина ежедневно ест только мясо: как изменилось ее самочувствие и тело за это время
Фокус
2025-02-07T14:57:01Z
Врачи потеряют бронь и пойдут в ВСУ: какие специалисты нужны армии
Фокус
2025-02-07T14:21:42Z
Будут решения, которые снизят цены на лекарства в аптеках, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-02-07T14:21:03Z
Можно ли котам давать тунец в собственном соку: окончательный ответ ветеринаров
TSN
2025-02-07T13:39:19Z
Черви защитят наш кишечник: ученые использовали их для борьбы с его воспалением
Фокус
2025-02-07T12:51:35Z
Как убрать жир на животе: названы главные секреты
UAToday
2025-02-07T12:45:19Z
За кило "домашнего" берут 280 грн: супермаркеты изменили ценники сала, яиц и сарделек
Знай
2025-02-07T20:12:34Z
Украинцам рассказали про цены на мобильную связь и коммуналку: как подорожают ключевые услуги в 2025 году
Хвиля
2025-02-07T19:45:06Z
Американцы массово скупают итальянское вино: в чем причина
TSN
2025-02-07T18:51:10Z
Верховный суд отказался отменить приватизацию Укртелекома
Лига
2025-02-07T18:30:16Z
"єОселя": Федоров сказал, сколько кредитов получили украинцы
Gazeta UA
2025-02-07T18:18:28Z
Зеленский отчитался о рекордных объемах морского экспорта Украины
Хвиля
2025-02-07T18:12:55Z
Нобелевский лауреат спрогнозировал полное обесценивание биткоина за 10 лет
Gazeta UA
2025-02-07T18:12:53Z
В Украине стремительно дешевеет популярный овощ из борщевого набора
Фокус
2025-02-07T18:12:40Z
Цены на хлеб в Украине растут: сколько украинцам придется заплатить в феврале
Политека
2025-02-07T18:00:59Z
От создателя "Мивины": представлен дешевый электрокар с запасом хода 180 км
Фокус
2025-02-07T16:36:44Z
Необычный мотоцикл Honda в заводской коробке продали за $200 000
Фокус
2025-02-07T14:42:55Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
В материалах, изъятых по делу Комарницкого, могут быть разговоры топ-чиновников "Слуги народа": СМИ
Comments UA
2025-02-07T20:12:52Z
Путину рисуют оптимистическую картинку: где у РФ плохие дела
Comments UA
2025-02-07T19:57:24Z
США требуют выборов: как Украине не поддаться на провокацию
Comments UA
2025-02-07T19:45:54Z
Зеленский в интервью Reuters: о полезных ископаемых, партнерстве с Трампом и новых военных контрактах для молодежи
Хвиля
2025-02-07T19:33:18Z
Немецкие "Зеленые" сомневаются в возможной коалиции с консерваторами Мерца
Европейская правда
2025-02-07T19:16:51Z
Масштабы мобилизации в России впечатляют: что удалось Путину
Comments UA
2025-02-07T19:12:58Z
США спасают российских олигархов: что произошло
Comments UA
2025-02-07T19:12:06Z
Шесть главных новостей Украины и мира на 21:00 7 февраля
Лига
2025-02-07T19:03:35Z
Кандидата на пост главы Минздрава США Кеннеди младшего застали во время приема синего вещества, — СМИ
Фокус
2025-02-07T18:57:59Z