MY.UAНовости
Свиняча дипломатія. Моніторинг теленовин 9–14 серпня 2021 року
Свиняча дипломатія. Моніторинг теленовин 9–14 серпня 2021 року

Свиняча дипломатія. Моніторинг теленовин 9–14 серпня 2021 року

Найпоширеніші теми протягом тижня: вакцинація — темпи щеплення українців, нові рекомендації щодо строків вакцинації тощо; наслідки негоди — тут відзначилися Черкащина, Крим та події за кордоном. Олімпійські теми відійшли на другий план, але ще згадувався скандал із олімпійською призеркою Ярославою Магучіх. Також у новинах почали з’являтися матеріали до тридцятиріччя проголошення незалежності України: до Києва привезли оригінал Конституції Пилипа Орлика, тривала підготовка до військового параду, святкового концерту на «Олімпійському», заходів у регіонах, зокрема виконання гопака в небі, на який виділили 2,5 мільйони гривень.

Расистський скандал і звинувачення Зеленського

Згадок про політичні партії в новинах майже не було. Половина згадок про «Слугу народу» пов’язана з інцидентом, що стався з олімпійським чемпіоном і нардепом Жаном Беленюком. 13 серпня він написав у фейсбуку, що до нього на вулиці в Києві чіплялися та викрикували расистські образи. Про це коротко з уточненнями від поліції повідомили на ICTV, 5 каналі, «Україні» та «UA: Першому». Наступного дня на Першому незалежному цей інцидент викрутили проти партії влади: «Партія засуджує прояв расизму і ксенофобії. Втім, є питання: чому вигуки "Вали в Африку" викликають у Зеленського обурення, а власні слова, що українці з Донбасу повинні їхати в Росію – ні. В чому різниця? – запитують в "Опозиційній платформі – за життя"». Хто саме запитує, у повідомленні не уточнили, але назвали це подвійними стандартами і навіть підтримкою расизму: «Зеленський не розуміє, що особисто він є головним винуватцем нападу на Беленюка, бо, покриваючи націонал-радикалів, фашистських молодчиків і інших расистів, створив для них атмосферу вседозволеності і підштовхує до нових злочинів».

 

Результати соціологічних опитувань уже не перший тиждень охоче поширюють канали «Опозиційної платформи — За життя», оскільки ця партія займає в рейтингах вигідні позиції. Але цього тижня до ОПЗЖ долучився 5 канал. Тут поширили частину результатів опитування компанії «Социс», що пов’язана з політтехнологом і радником Петра Порошенка Ігорем Гринівим. Компанія поставила партію «Європейська солідарність» на другій позиції після «Слуги народу» (як і в опитуванні «Рейтингу», опублікованому 19 серпня). Але інші компанії показують інші результати. Наприклад, КМІС на початку серпня показував перевагу ОПЗЖ та «Батьківщини», відповідно на другій та третій позиції, а «Євросолідарність» поставив на четверту. Таке ж розташування у рейтингу фіксувало опитування центру «Соціальний моніторинг» в першій декаді серпня.

Розбіжності у результатах опитувань є не надто суттєвими, це може бути пов’язано з методами, періодом, вибіркою та іншими факторами. Втім, показово, що телеканали озвучують лише ті дані, що вигідні партіям, яким вони симпатизують: ОПЗЖ на «Інтері» та Першому незалежному, «Європейській солідарності» на 5 каналі.

На Першому незалежному при цьому двічі за 10 серпня посилалися на дані сумнівної організації «Інститут соціології громадянського суспільства». В першому випадку показали рейтинги, згідно з якими ОПЗЖ майже наступає на п’яти «Слузі народу». В наступному повідомленні з посиланням на цю ж організацію сказали: «Майже 70% українців упевнені: суд над головою політради "Опозиційна платформа – за життя" Віктором Медведчуком – спроба влади відволікти українців від реальних економічних проблем»

Дипломатія та російська агресія

Зі зниженням уваги до політики кількість паркету також зменшилася. Точкові випадки були на ICTV. Наприклад, там сповістили, що саме завдяки ініціативі президента з осені для частини споживачів знизиться тариф на електроенергію. Хоча за Конституцією президент не має директивного впливу на Кабмін, який ухвалив рішення щодо тарифів. На Першому незалежному цю заслугу приписали тискові опозиції, а співголова ОПЗЖ Юрій Бойко у коментарі розповідав, що країні бракує енергетичної стратегії та закупівлі вугілля з українських шахт.

 

Також Зеленський фігурував у повідомленнях про заплановані переговори з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, підготовку до Дня Незалежності та Кримської платформи, у реакціях на заяви самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. До цих інформаційних приводів на «Інтері» допасовували заяви співголови ОПЗЖ Юрія Бойка. 13 серпня він під гаслами за мир вчергове звинуватив українську сторону у нібито недотриманні Мінських угод та вболівав за транзит російського газу: «Я очень надеюсь, что будет дан четкий сигнал о выполнении Минских договоренностей со стороны нашей власти, соответственно и власти непризнанных республик, [...] и я надеюсь, что будет дан старт продолжению контракта по транзитам российского газа на нашей территории». А наступного дня він закликав владу подарувати країні на День Незалежності все те, добитися чого вже не перший рік обіцяє його політична сила: «Самый лучший подарок – это заключение мира в день тридцатилетия на Донбасе, это снижение комунальных тарифов, снижение цен на продукты и повышение социальных выплат тем людям, которые в этом нуждаются и которые тогда почувствуют, что государство для них, оно о них заботится».

 

Тим часом найбільш висвітлюваним регіоном у новинах лишається Донецька область. Там, крім регулярних зведень про ворожі обстріли по позиціях української армії, цього тижня стало відомо про вбивство трьох в’язнів колонії, які свого часу намагалися перевестися на вільну територію. У репортажі з-під Горлівки 10 серпня кореспондент «1+1» Андрій Цаплієнко показав чергові докази російської агресії: на уламках мін, якими обстрілювали позиції української армії, знайшли маркування російського виробництва.

 

Незначну увагу у випусках приділили наслідкам російської агресії у Криму. На Суспільному та СТБ згадали про проведення на території півострова військових навчань російської армії. Також на СТБ висвітлювали акцію на підтримку кримських політв’язнів, яку провели у Львові. На ICTV сюжет присвятили проблемам із водою в Криму. На «Україні» розповіли, як Росія забруднила Чорне море нафтою. Про наслідки негоди в Криму згадували у випусках СТБ та «1+1». Проте не для всіх каналів кримські новини є пріоритетними.

Більшість каналів згадували про річницю початку протестів у Білорусі та подальші переслідування активістів та журналістів. 9 серпня, коли про це повідомляли усі канали з вибірки «Детектора медіа», новини на Першому незалежному не виходили. В цей день ефір медіа Медведчука присвятили висвітленню пресконференції білоруського диктатора та її обговоренню в онлайн-ефірі. Також більшість каналів повідомила про реакцію Офісу президента на звинувачення Лукашенка у нібито постачанні бойовиків на територію Білорусі з України.

Доволі дивному дипломатичному скандалу приділили увагу на СТБ 12 серпня. В ефірі українського каналу коротко розповіли про взаємні лайки через відеозвернення між російським політиком Володимиром Жириновським та експослом Азербайджану Ісфандіяром Вагабзаде. Вагабзаде обурили заяви Жириновського щодо російського впливу на Кавказі і він перейшов до приниження: «Зараз прочитаю цитату дипломата: "Твоя нація смердить, як свиня". Із такими словами до Володимира Жириновського звернувся азербайджанський дипломат і порадив йому "вдягнути намордника"», – прокоментував ведучий новин СТБ. Ця сварка надихнула редакцію СТБ на грубий каламбур у титрі до сюжету: «Одінь на рот».

Поліція проти Нацкорпусу

14 серпня політичне затишшя розбавила акція протесту «Національного корпусу», що переросла у сутички з поліцією та напади на журналістів. Цій події передували затримання членів «Нацкорпусу»: правоохоронці підозрюють їх у рекеті, а активісти звинувачують владу в політичних переслідуваннях. З усіх каналів, що входять у вибірку ДМ і мають новини в суботу, проігнорували цю подію лише новинарі ICTV. Однобоко протест і сутички подали на «Україні», «Інтері» та Першому незалежному — лише з коментарями поліцейських, навіть не передавши претензії та вимоги, які висували протестувальники. На ютуб-каналі Першого незалежного сюжет про акцію мав назву «Митинг "Нацкорпуса" из мирного превратился в уничтожающий». У тексті новини акцентували на радикальності протестувальників: «Замість того, аби виконати вимоги правоохоронців, ватажок організації Андрій Білецький дав команду своїм прихильникам йти на прорив. Молодики почали кидати у силовиків бруківку та петарди. Постраждав також і журналіст». Який саме журналіст, не уточнювали.

Про поранених та претензії з обох сторін сутичок йшлося у матеріалах «UA: Першого», 5 каналу та «1+1». Суспільне і «1+1» окремо звернули увагу на напади на журналістів: постраждали фотокор видання «Букви» Олександр Кужельний та оператор «1+1» Антон Філіпов.

Деякі канали уникали й інших скандальних тем. Звинувачення у домаганні на адресу актора Володимира Талашка не висвітлювали на «Інтері» та Першому незалежному. Дрифт із порушенням правил на Софійській площі за участі компанії Red Bull та реперки Alyona Alyona не зачіпали у випусках новин СТБ та ICTV.

Виготовлення цього моніторингового звіту стало можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданій через проєкт «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією «Internews». Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Детектор медіа» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та «Internews». Моніторинг проведено відповідно до методології, розробленої експертами ГО «Детектор медіа».

Теги по теме
Статті
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Найдите лица в цветах за 13 секунд: новая оптическая иллюзия проверит зрение каждого
Фокус
2025-02-16T18:36:48Z
Фанаты Xbox, не переживайте — Microsoft не планирует становиться новой Sega
GameMag
2025-02-16T17:34:37Z
5 настроек, которые пользователи смартфона Galaxy S25 Ultra должны изменить немедленно
Фокус
2025-02-16T17:00:18Z
Okami 2 продолжит историю оригинала — сиквел разрабатывается на RE Engine
GameMag
2025-02-16T16:51:52Z
Хитрости, которые помогут "разогнать" мобильный интернет: скорость увеличится мгновенно
Знай
2025-02-16T16:51:51Z
Фил Спенсер объяснил, почему разработка Everwild от создателей Sea of Thieves затянулась — игроков ждет нечто особенное
GameMag
2025-02-16T16:46:17Z
Сказочная игра Buramato на основе на мифов острова Борнео обзавелась свежим трейлером
GameMag
2025-02-16T16:46:06Z
Первый в мире гибридный квантовый суперкомпьютер уже запущен в работу: детали
Фокус
2025-02-16T16:00:23Z
Впечатления от Kingdom Come: Deliverance II после 30 часов игры
GameMag
2025-02-16T15:58:31Z
Что заставляет мужчин возвращаться к бывшим
Gazeta UA
2025-02-16T19:18:11Z
Гороскоп на 17 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-16T18:45:31Z
Жульен в булочке: эффектная подача любимого блюда, если нет тарталеток, рецепт
Знай
2025-02-16T17:51:04Z
Назвали продукты, которые нельзя совмещать с алкоголем. Что произойдет
Gazeta UA
2025-02-16T17:48:14Z
Таропрогноз на 17 февраля 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет в понедельник
Telegraf
2025-02-16T16:03:27Z
Проклятие имен: женщины, которым не везет в любви, проверьте себя и своих подруг
Знай
2025-02-16T15:51:27Z
Как быстро и безопасно разморозить фарш: 3 способа, которые работают всегда
Знай
2025-02-16T14:51:15Z
Какие сорта помидоров лучше сажать: советы огородникам
Gazeta UA
2025-02-16T14:00:10Z
Какой наполнитель для кошачьего лотка можно смывать в унитаз
Знай
2025-02-16T13:51:32Z
ЧАЭС под угрозой: повторные удары могут привести к радиационным выбросам
TSN
2025-02-16T13:33:22Z
В Австрии нападавшего с ножом сирийца остановил сириец: погиб ребенок. ФОТО
Новости Украины
2025-02-16T11:57:30Z
Удар российского дрона по ЧАЭС: сотрудники ГСЧС тушат пожар в сложных условиях
Фокус
2025-02-16T11:57:26Z
В Польше украинка оставила пятерых детей в холоде и без еды: вернулась домой нетрезва
Политека
2025-02-16T11:27:40Z
Странности с российским самолетом в Польше: пассажиры 14 часов находятся в состоянии неопределенности
Новости Украины
2025-02-16T11:03:23Z
Взрыв в Николаеве: погибли три военных ЦПМД
Корреспондент
2025-02-16T10:42:57Z
Семь спасателей помогли подняться с пола 250-килограммовому мужчине
VGorode
2025-02-16T10:36:48Z
Взрыв в Николаеве забрал жизни троих военных: стали известны их личности
Telegraf
2025-02-16T10:24:06Z
Во Львове сгорел гараж с котами: что стало причиной трагедии, кадры
Telegraf
2025-02-16T10:09:09Z
Форвард сборной Украины отметился дебютной голевой передачей за "Олимпиакос"
ZN UA
2025-02-16T19:07:41Z
Тоттенгем мінімально здолав Манчестер Юнайтед
Football.ua
2025-02-16T18:24:54Z
Свитолина разгромила россиянку на старте турнира в ОАЭ
ZN UA
2025-02-16T17:36:55Z
"Стала значительным препятствием": тренер Беринчика назвал главную причину поражения от Дэвиса
TSN
2025-02-16T17:21:02Z
Юношеская сборная Украины одержала волевую победу над Грецией
Корреспондент
2025-02-16T17:15:30Z
"Ливерпуль" одержал непростую победу и укрепил свое лидерство в АПЛ
TSN
2025-02-16T16:39:49Z
Бавария работает над подписанием лидера своего конкурента
Корреспондент
2025-02-16T13:36:00Z
Усик и его жена поддержали Беринчика после поражения в чемпионском бою против Дэвиса
TSN
2025-02-16T12:51:41Z
Кассано - о своем неудачном периоде в Реале
Корреспондент
2025-02-16T10:18:53Z
Банзай-атака на Курщине закончилась для россиян полным разгромом. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-16T19:33:15Z
В ВСУ отреагировали на уничтожение "жирной цели" у россиян под Покровском – есть невыясненные моменты
Апостроф
2025-02-16T17:42:57Z
Штурмовики Путина прорвались в Новоселку: ВСУ ведут зачистку вражеского десанта - DeepStat
Новости Украины
2025-02-16T17:33:44Z
В Украине впервые уничтожили новейшую систему ТОС-2 "Тосочка" войск РФ
Фокус
2025-02-16T17:03:44Z
Войска РФ обстреляли город в Покровском районе и убили двух человек
Gazeta UA
2025-02-16T16:45:58Z
Россияне колонной пошли на штурм в Курской области под красными флагами - видео
Лига
2025-02-16T16:12:34Z
В Генштабе рассказали о ситуации на фронте: горячее всего - на Покровском направлении
Апостроф
2025-02-16T16:12:11Z
Гороскоп на понедельник 17 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-16T16:00:09Z
Враг готовит новые штурмы на Сиверском направлении: какую тактику применяют россияне
TSN
2025-02-16T15:51:45Z
Полный список победителей BAFTA-2025
Marie Claire
2025-02-16T19:42:09Z
Фильм о войне в Украине выиграл престижную премию BAFTA: в нем играли украинские актеры
Фокус
2025-02-16T19:42:04Z
"Шедевры" на стенах: на улицах заметили бананы стоимостью 24,8 млн фунтов стерлингов
Фокус
2025-02-16T18:00:17Z
BAFTA-2025: лучшие звездные образы с красной дорожки премии
Marie Claire
2025-02-16T17:30:56Z
"Как человек, не раз лежавший в психиатрической клинике, слово "шизанутый" не люблю". Интервью с художником Никитой Титовым/Никита Титов имеет много единомышленников
Апостроф
2025-02-16T16:57:42Z
Заметно похудевший Виктор Бронюк восхитил романтическими фото с женой-красавицей
TSN
2025-02-16T16:39:34Z
Селена Гомес показала маникюр для встречи весны 2025
Фокус
2025-02-16T16:00:41Z
Мода и миссия: как Ukrainian Fashion Week поддерживает героев и дизайнеров
ZN UA
2025-02-16T15:25:54Z
Разбор фильма «Плохая девочка»: что с ним не так и чему может научить — мнение психолога
Marie Claire
2025-02-16T15:00:01Z
Три храма решили перейти из УПЦ МП в ПЦУ
Апостроф
2025-02-16T19:39:19Z
Запрет на вождение: в каком возрасте придется оставить руль
Хвиля
2025-02-16T19:21:42Z
Если устали ждать пенсию: как увеличить недостающий стаж
Знай
2025-02-16T18:21:25Z
Напряжение между НАТО и ВСУ: военные Альянса критикуют тактику Украины за "советскость"
TSN
2025-02-16T18:07:55Z
Не только офисы: в Днепре студентам предлагают интересную работу с достойной зарплатой
Telegraf
2025-02-16T18:00:43Z
Дольше 60 лет ждать не обязательно: как выйти на пенсию вовремя и не докупать стаж
Знай
2025-02-16T17:06:46Z
Льготы и выплаты семьям погибших Героев Украины в 2025 году: на что они имеют право
Политека
2025-02-16T17:00:26Z
"Через пять лет, здесь совсем ничего не будет": в украинской деревне, в 25 километрах от Чернигова, осталось только девять жителей
Политека
2025-02-16T16:33:27Z
Благовещение в 2025 году: традиции, история и дата праздника
Знай
2025-02-16T16:21:41Z
Что произойдет, если съедать перед сном свежую луковицу
Gazeta UA
2025-02-16T19:39:08Z
Назвали самый быстрый способ похудания
Gazeta UA
2025-02-16T17:27:22Z
Кому нужно пить желатин, разбавленный водой – этот напиток поможет избавиться от одной проблемы
UAToday
2025-02-16T17:03:48Z
Какая распространенная ошибка вечером приводит к бессоннице
Gazeta UA
2025-02-16T16:57:08Z
Витамины для хорошей памяти: как не забывать, зачем вы вошли в комнату
TSN
2025-02-16T16:06:52Z
Категорически не разогревайте это в микроволновке: вас ждет пищевое отравление
UAToday
2025-02-16T13:03:51Z
3 травы, которые запустят "перезагрузку" вашей печени: начните применять уже сейчас и увидите результат
Знай
2025-02-16T12:51:13Z
Шесть лучших продуктов для плоского живота
TSN
2025-02-16T12:51:07Z
3 продукта, которые обладают эффектом «Оземпика»
Marie Claire
2025-02-16T12:00:05Z
"Что вы, где вы, как вы?": о чем важно сообщить ПФУ, чтобы не потерять теплые субсидии
Знай
2025-02-16T19:12:43Z
Раскрытие банковской тайны: в НБУ сделали заявление
Политека
2025-02-16T19:00:26Z
Радоваться или плакать: какой будет судьба тарифа на свет после отопительного сезона
Знай
2025-02-16T18:36:02Z
ПриватБанк блокирует счета украинцев: что происходит с деньгами и как этого избежать
Знай
2025-02-16T15:30:09Z
56 тысяч гривен в одни руки: кто имеет право на срочную выплату одной суммой
Знай
2025-02-16T14:12:39Z
Похитили 75 тысяч с карты, но ПриватБанк требует украинца погасить долг: какое решение принял суд
Политека
2025-02-16T14:03:44Z
За сало, сосиски та колбаски придется выложить немалую пачку денег: как изменились ценники
Знай
2025-02-16T13:12:28Z
Цены на кофе рекордно взлетели: стоит ли ожидать понижения в 2025 году
TSN
2025-02-16T12:48:17Z
Пюре или жареный картофель: супермаркеты переписали цены на популярный овощ
Знай
2025-02-16T12:12:45Z
Раритет из 80-х: обнаружен уникальный спортивный Porsche без пробега
Фокус
2025-02-16T10:00:44Z
Развивает 300 км/ч: в Киеве заметили редкий заряженный седан BMW
Фокус
2025-02-16T08:27:29Z
90 км с ветерком и без тревог: Suzuki выпустила электромопед по цене мобильного телефона
Знай
2025-02-16T06:51:28Z
Авто можно уберечь от эвакуатора: простые трюки, которые свяжут руки
Знай
2025-02-15T17:21:28Z
Мощный электрический аналог Jeep Wrangler рассекретили до премьеры
Фокус
2025-02-15T14:57:29Z
Новая уловка автоугонщиков: если видите это на зеркале – срочно закройте машину
Знай
2025-02-15T11:51:05Z
С конвейера сошел автомобиль с новейшим двигателем
Gazeta UA
2025-02-15T09:33:05Z
Подросток в теле 29-летнего: в США случайно нашли новенький Ford Mustang 1996 года
Знай
2025-02-15T04:51:25Z
Итальянский стиль, американский V8: на продажу выставили редкое швейцарское авто
Фокус
2025-02-14T18:27:19Z
Зеленский назвал гарантии безопасности, которых хочет Украина от союзников
Корреспондент
2025-02-16T19:45:10Z
Уклонистов хотят лишить права голоса: военный-политик поставил острый вопрос
Знай
2025-02-16T19:30:48Z
Президент Евросовета и генсек НАТО прибудут на срочную встречу по Украине
Gazeta UA
2025-02-16T19:27:39Z
Зеленский назвал новую цифру погибших и раненых украинских военных
Лига
2025-02-16T19:27:29Z
Президент Финляндии предложил идею, как ЕС не оказаться за бортом мирных переговоров
Европейская правда
2025-02-16T19:06:46Z
РФ готовит нападение на Европу: каким странам пора готовиться к войне
Comments UA
2025-02-16T18:51:41Z
Сикорский: Келлог поделился с некоторыми европейскими союзниками планами по Украине
Лига
2025-02-16T18:49:45Z
В ГУР поражены уровнем "гигиены" в российской армии
Апостроф
2025-02-16T18:45:26Z
"Не надо ни на кого обижаться!" - Песков заявил, что теперь Путина никто не надует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-16T18:33:32Z