"Наша стратегія – грати за тими ж правилами, за якими живе Захід, приносить результати. "Газпром" програв у Стокгольмському арбітражі. Тепер, намагаючись вивести "Північний потік-2" з-під дії європейського регулювання, так званого третього енергопакету, "Газпром" програв і в німецьких судах", – написав він.
Вітренко наголосив, що тепер треба, аби ці ж правила були застосовані до інших газопроводів Європи із РФ.
"Це буде непростий бій. Кремль шантажує Європу дефіцитом газу взимку. Окремі західні урядовці не хочуть розуміти або роблять вигляд, що не розуміють, що насправді означають європейські правила. Але "борітеся – поборемо", – додав очільник Нафтогазу.
Як повідомляв 5.UA, 25 серпня 2021 року компанія Nord Stream 2, оператор будівництва "Північного потоку - 2", програла у Вищому земельному суді Дюссельдорфа справу про звільнення газопроводу від вимог газової директиви ЄС.
Як відомо, 4 квітня 2019 року Європарламент прийняв оновлену директиву (закон Євросоюзу), що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до блоку, в тому числі "Північний потік-2".
Згідно з директивою ЄС, видобувна компанія не може одночасно бути власником трубопроводу, яким здійснюються поставки видобутого нею газу. Діяльність з доставки і транспортування газу має бути розділена. Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% пропускної потужності газогону мусять резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.
Довідка. "Північного потік-2" – російський газопровід, збудований в обхід України. Його прокладають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром".
У липні 2021 року Німеччина та США досягли угоди, згідно з якою Америка не чинитиме опору добудові труби, а Німеччина зобов’язується вжити санкцій у разі агресії Росії проти України, а також допомогти Україні в енергетичній трансформації.