Російський опозиціонер Олексій Навальний розповів в інтерв'ю The New York Times, що в колонії його та інших в'язнів змушують по вісім годин на день дивитись державне телебачення.
За його словами, це спосіб «психологічного насильства» та «промивання мізків».
Навальний описав журналістам п’ять щоденних сеансів перегляду телебачення для в’язнів, перший з яких починнається одразу після ранкової гімнастики, сніданку та прибирання у дворі. Після обіду та вечері майже весь вільний час в'язні змушені дивитись телебачення.
«Ми дивимося фільми про Велику Вітчизняну війну або як одного разу, 40 років тому, наші спортсмени перемогли американців чи канадців. Я розумію суть ідеології путінського режиму: сьогодення і майбутнє замінюються минулим – справді героїчним минулим, або прикрашеним минулим, або повністю вигаданим минулим. Будь-яке минуле повинно постійно бути в центрі уваги, щоб витіснити думки про майбутнє та питання про сьогодення», – сказав Навальний.
За словами експертів російської тюремної системи, в'язнів почали змушувати до багатогодинного перегляду телебачення після 2010 року, це робиться для того, щоб посилити контроль над ними та зменшити вплив тюремних угруповань.
Нагадаємо, Навальний перебуває в колонії суворого режиму в Покрові. Його заарештували в січні 2021 року після повернення в Росію з лікування в Німеччині. Там він відкновлювався після отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новачок». Західні спецслужби вважають, що до отруєння можуть бути причетні російські спецслужби. У Кремлі це заперечують і заявляють, що вирок не має політичного характеру.
У червні 2021 року Мосміськсуд визнав екстремістськими засновані Навальним структури — Фонд боротьби з корупцією та Фонд захисту прав громадян, які також визнані організаціями, що здійснюють функції іноземного агента.
Також Роскомнагляд заблокував доступ до сайту Олексія Навального нібито через порушення закону про інформацію. За даними реєстру відомства, блокування було виконано за рішенням генпрокуратури. Роскомнагляд вимагає від YouTube і Twitter заблокувати акаунти Фонду боротьби з корупцією, громадського руху «Штаби Навального», а також Фонду захисту прав громадян.
Раніше грузинське видання Ambebi опублікувало фейкове інтерв'ю Навального.
Фото: bz-berlin.de