26 серпня відбулося засідання Кабінету Міністрів, де було прийнято постанову, що дозволяє вищому навчальному закладу позбавляти колишніх студентів ступеня молодшого бакалавра, магістра і бакалавра.
Подробиці дивіться на YouTube-каналі Кабміну.
За фактом виявлення порушень академічної доброчесності
Як йдеться в прийнятій постанові, якщо в кваліфікаційній роботі студента виявлять такі порушення академічної доброчесності як плагіат, фальсифікацію, списування, інформаційний і фактологічний обман, або ж саме дослідження було допущено до захисту через хабарництво, то вчена рада університету може подавати прохання про позбавлення ступеня.
Буде створена експертна комісія, яка візьметься за перевірку кваліфікаційної роботи на наявність зазначених порушень. Якщо вони будуть доведені, студента і колишнього учня, що має ступінь молодшого бакалавра, бакалавра або магістра позбавлять цього. Однак рішення можна оскаржити в суді або Міністерстві освіти і науки України протягом друх місяців після видачі указу.
Студентів стимулюють дотримуватися правил вузу
Як прокоментував рішення міністр освіти Сергій Шкарлет, в Кабміні прийняли постанову з тієї причини, що постійно надходять повідомлення про низьку оригінальність і наукову новизну кваліфікаційних праць студентів. Якщо налякати їх можливістю втратити свій ступінь, яку ті здобували протягом декількох нелегких навчальних років, то студенти стануть більш відповідально підходити до написання роботи, будуть дотримуватися академічної доброчесності і забудуть, що таке крадена наукова праця.
Також мова йде про високу конкурентоспроможність, чим далеко не всі університети країни можуть похвалитися. Сергій Шкарлет впевнений, що після інформування громадян про нову постанову рівень вищої освіти в Україні підніметься на вищий щабель.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що колишній міністр Афганістану втік з країни і тепер працює кур'єром в Німеччині.
Також ми писали, що Юрій Вілкул займе місце загиблого мера Кривого Рогу: що про нього відомо.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.