/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F8496865e-b95b-4559-8035-d1edf569eb87.jpeg)
Чи можна пити воду з-під крана в Україні?
У незалежній лабораторії перевірили, чи можна пити воду, яка тече з кранів у домівках киян.
Про це повідомляє ТСН.
Жителі Києва скаржаться на якість води
Кияни масово скаржаться на якість води, яка тече у них з-під кранів. Мешканці столиці розповідають, що вода сильно смердить, вона не прозора, як належить, а жовтого кольору. Кияни скаржаться, що фільтри забиті брудом.
Одна з мешканок столиці, яка проживає на Лівому березі, розказує, що взагалі не вживає в їжу воду з-під крану, навіть кип’ячену. Жінка відзначає, що такою водою вона може хіба мити підлогу.
Такі ж самі проблеми й в інших куточках Києва. Мешканець однієї з новобудов показує свою воду. Вона нібито чиста. За словами киянина, він нещодавно встановил фільтри.
У тому, що в будинках тече брудна вода, жителі столиці звинувачують "Київводоканал". У відомстві у свою чергу відзначають, що вода в будинках киян чиста. Її можна навіть пити, набираючи просто з-під крану.
Проте кияни обурилися, побачивши допис "Київводоканалу" у соцмережах про якісну воду в столичних квартирах. У коментарях від дописом вони масово залишали фото і відео води, яка тече у них в будинках.
Очищення води
На Дніпровській базі займаються знезараженням води. Фільтри, які тут використовують, зробили близько 60 років тому.
На станції розповідають, що сьогодні воду все менше очищують за допомогою хлору. Зазначають, що вода придатна для пиття.
Жовтуватий відтінок води пояснюють тим, що такий колір води у річках, звідки йде забір, - Дніпрі і Десні. Про погіршення стану води в Десні повідомляли раніше в лабораторії при МОЗ.
Також у поганій якості води звинувачують застарілі ржаві комунікації.
Перевірка якості води
Журналісти ТСН зробили забір води у квартирах киян. Зразки віддали на фізхім аналіз та на аналіз на бактерії до незалежної лабораторії.
Експерти знайшли порушення. У зразку, який взяли у старому будинку, - виявили забарвленість та перманганатну окислюваність.
У воді із нового будинку також знайшли забарвленість. каламутність, марганець та перманганатну окислюваність.
У лабораторії пояснюють, що порушення у воді в будинках киян вони фіксують постійно. Про відхилення від норми розповідають і в Держспоживслужбі. За кожен підтверджений випадок "Київводоканал" отримує штраф.
Киян закликають ставити фільтри, а також повідомляти про брудну воду та замовляти перевірку.
Читайте про те, як в українських річках знайшли залишки препаратів від коронавірусу.
Нагадаємо, що у США звинувачують Китай у витоку COVID-19.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас у Telegram та Viber.