MY.UAНовини
"Для актора важливо запам’ятатися глядачам": інтерв'ю Володимира Горянського
"Для актора важливо запам’ятатися глядачам": інтерв'ю Володимира Горянського

"Для актора важливо запам’ятатися глядачам": інтерв'ю Володимира Горянського

Володимир Горянський є одним з першопрохідців вітчизняного кіно. У інтерв’ю для проєкту «Про кіно без меж» метр розповів про життя театру, зміни в українському кіно та знамениту роль Кості з Буржуя.

Про героя: Володимир Горянський − актор, народний артист України, телеведучий, артист Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра. Його фільмографія складає майже 150 робіт, серед яких величезна кількість головних ролей. 33-ій рік поспіль актор виходить на сцену рідного театру на Лівому Березі і є улюбленцем мільйонів. За вагомий внесок в розвиток кіноіндустрії та мистецтва нагороджений численними відзнаками, в тому числі Орденом «За заслуги» III ст. 

Ви працюєте в Театрі драми і комедії на лівому березі з 1991 року. Ви були директором-розпорядником, працювали в адміністрації, і є актором. Як тоді жилось українському театру в перші роки Незалежності? 

Я дуже добре пам’ятаю цей період переходу в Києві, коли до Незалежності залишалося зовсім трохи. Як і багато наших громадян, я був свідком подій відомого ДКНС. Тоді було літо, сезон відпусток у театрі. А я якраз складав іспит на водійські права і пам’ятаю, як їду по Московському мосту, і бачу купу воєнної техніки, воєнні вертольоти – було зрозуміло, що насуваються якісь події. Остаточно я це зрозумів, коли прийшов додому і заграло «Лебедине озеро». Ті вертольоти стали для мене символом, який відітнув стару епоху, що билась в конвульсіях. Далі стався ряд історичних подій і попри непросту ситуацію в соціумі, дефіцит та все інше, назагал відчувався внутрішній підйом. 

Театр так само відбивав всі ті зміни, які відбувалися в наших реаліях. Ми продовжували працювати і то було нове натхнення, дух нового етапу не лише для країни, а й для всіх акторів, адже прийшло відчуття свободи в творчості. Це давало неймовірне піднесення і драйв. Ми звикли до постійних обмежень, нескінченного контролю «згори» тощо, що перший час, мені здається навіть не всі усвідомлювали, що ж робити з тією свободою. Відчуття вільного плавання дало тоді навіть певну розгубленість: ніхто не знав, який репертуар тепер має бути, про що говорити. А насправді тепер можна було говорити про все! 

Звісно, від того інколи траплялось і не завжди продуктивне та художнє. Але наш театр залишався класичним, зберігаючи істинні театральні традиції. Наш незмінний художній керівник Едуард Маркович Митницький дбав про те, аби вистави інтерпретувалися в сучасні теми. Тоді він запросив багатьох молодих режисерів – Юрія Одинокого, Дмитра Богомазова, Олексія Лісовця. Всі вони були учнями Митницького і кожен з них приніс тоді в театр щось абсолютно нове і своє. От я пам’ятаю, як ми з Дмитром Богомазовим ставили «Наймичку» Карпенка-Карого. Я грав там Степана − образ, який дійсно сильно запам’ятався – яскравий герой, якого при появі одразу зустрічали оплесками. З Юрієм Одиноким ми теж творили разом. Це була яскрава комедія «Принадності гріха», яка теж справляла фурор в тогочасного глядача.

Потім було ще дуже багато п’єс, настільки яскравих, потужних вистав, на які люди ходили по декілька разів. Одного разу до мене прийшла глядачка з мішком і каже: «Це квитки на ваші спектаклі» − вона їх всі зберігала. Я потім подивився на дати і там були якраз ті найпопулярніші вистави, на які люди приходили до театру знову і знову: «Смерть Тарелкіна», «Дрібний біс», «Отелло» та багато інших.

Якщо театр живий, він завжди викликатиме глибинний інтерес в глядача, які б трансформації і події не відбувалися навколо. Театр допомагає піднятися над всім, забути про рутинні проблеми та негаразди. Думаю, що тоді був час підйому нашого театру, особливий, яскравий час, який не забувається.

Ви з таким теплом згадуєте саме про глядачів. А як змінився український глядач з тих часів? 

Із часом глядач змінюється, це правда. Зараз у нас в театрі новий художній керівник Стас Жирков, і це абсолютно нове покоління й інша стилістика театру. А з цими змінами приходить і новий глядач, якому близько та зрозуміло те, про що говорить театр в своєму новому періоді. Часто глядачі й самі формують театр. Цим він і цікавий − це нове живе спілкування щовечора, адже не можна зіграти один спектакль кілька разів однаково. На одній виставі одна енергетика, один настрій, а наступного дня, це зовсім по-іншому – і все це тонкощі мистецтва.

Окрім театру, у вас також чималий кіно та теледосвід. Зокрема хотілося б поговорити про ваші зйомки у відомому мюзиклі «Вечори на хуторі біля Диканьки». Як тоді відбувалися зйомки, як було працювати на майданчику? 

«Вечори на хуторі...» був одним з перших українських мюзиклів, який згодом став новорічним символом. Також це був мій перший досвід зйомок саме в форматі мюзикла, та й ще за мотивами Гоголя, якого я просто обожнюю. Тут все співало, а тому це була знакова для мене робота. Над зйомками працював талановитий режисер Семен Горов, у якого прекрасне почуття гумору. До речі, він теж випускник Едуарда Марковича, але пішов не театральною стежкою, а кіношною, потім рекламною. І от коли він запропонував мені роль, я без жодних вагань приїхав на проби. Тоді для мене було щастям зіграти в кіно щось нове, щось яскраве, де можна проявити та включити якийсь характер. Іноді переглядаю мюзикл з великим задоволенням, хоча зазвичай дуже рідко дивлюсь те, в чому знімаюсь. 

До речі, я вважаю, що нам бракує такого підходу у ставленні до акторів, як от за кордоном. В нас так багато дійсно відомих, крутих акторів, які наче трохи в забутті. Потрібно дбати про акторську плеяду, адже на ній зростає наступне покоління акторів. Наразі все стало якимось поверховим, швидким, тимчасовим. Мені здається, у питанні відбору та залучення акторів в нові проєкти потрібно підходити більш глибинно і формувати обличчя індустрії. 

Чи в сучасних реаліях можливо знову створити щось подібне, яке наступні покоління переглядатимуть з ностальгією? Оскільки зараз ми полюбляємо повертатись до кращих фільмів, мюзиклів та серіалів, які вже стають класикою. 

Думаю, що все можливо, в цьому не має проблем. В нас багато талановитих режисерів, акторів, сценаристів, талановиті команди загалом. Але все дуже прозаїчно, бо скільки б ми не говорили про творчість, приходимо до однієї і тієї ж точки – бюджет. Кіно це дуже затратна штука, і воно повинно окупатись. Зараз ринок функціонує інакше, а тому подібного масштабу мюзикли, до прикладу, як були тоді, – це доволі дороге задоволення. 

Якщо говорити про українське кіно сьогодні і його стрімкий розвиток за останні 7-10 років. Чи є у нашого кіноконтенту потенціал виходу на міжнародний ринок? 

Ми намагаємося. Все-таки це не може бути одразу. Спробуйте дострибнути до Голлівуду в один момент – такого не буде, це треба розуміти. Але треба працювати над українським продуктом і старатися, що зараз й спостерігається в індустрії. Ситуація можливо і не швидко, але покращується: з’являється фінансування, змінюються творчі підходи. Ми в процесі – і це головне, навіть якщо іноді здається, що ми стоїмо на місці. 

За свою кар’єру ви знялись в багатьох фільмах та серіалах, маєте чимало нагород. Зокрема в 2000-х рр. тричі були лауреатом премії «Людина року». Що ви пам’ятаєте про той період? Це ж якраз після виходу легендарного серіалу «День народження Буржуя».

Дійсно, для актора важливо запам’ятатись глядачам. Це не завжди вдається, але це сильна мотивація та натхнення. За весь час в кіно у мене було безліч головних ролей і я дуже радий, що мої герої мають відгук у публіки. А моя поява в серіалі в той час було дійсно чимось новим і захопливим. Коли на «плюсах» ми очікували вихід, я дуже хвилювався. Знаєте, коли бачиш себе на екрані, думаєш: «Боже мій, що це таке взагалі???», ось я, вжавшись в крісло і скриплячи зубами, дивився і думав: «Який жах!». Потім в один зі звичайних днів я запізнювався, зупиняю таксі, сідаю, їду в театр і, під’їжджаючи, кажу: «Скільки?», а таксист каже: «Ні-ні, ніскільки». Потім я на базар забіг, те взяв, те, кажу: «Скільки?,» - «Ні-ні, Костя, не треба, що ще ви хочете?». А потім йдеш по вулиці, тобі посміхаються, вітаються, це дуже приємно. Після такої любові від людей ти усвідомлюєш силу кіно.

Після виходу «День народження Буржуя» для мене почався інший час: ти стаєш помітним, люди в тому ж таксі часто починають говорити так, наче знають тебе вже 100 років, просто ведуть діалог, просять якоїсь поради. І, що цікаво, більше звертаються до персонажа з кіно, Кості, ніж до мене. 

Круто, що перший серіальний досвід був одразу так тепло прийнятий українським глядачем і цей проєкт пам’ятають й досі. Без зайвої скромності відзначу, що «Буржуй» − це вже новітня історія нашого телебачення. 

А тепер з нашими серіалами варто рухатися ще активніше, адже є досвід і в каналу 1+1, і в окремих продакшенів. Ми можемо і маємо потенціал продавати свій продукт за кордон. І хоч завжди є куди рости, та вже зараз ми досягли того рівня якості, який зможуть сприйняти там. 

У вас також була активна телевізійна діяльність ведучого. Як вам тоді працювалось в такому амплуа? Чи доводилось працювати в прямому ефірі? 

На щастя – ні, прямих ефірів не було, тому що я б там напевно вмер (Сміється). Тоді треба було доносити багато інформації, все було дуже чітко та суворо. Зараз трохи формати змінились, мені здається, що тепер все більш розслаблено. Пам’ятаю, я мав сюжети в «25 Кадрі», де говорив про кіно, про світову індустрію, закадрове життя, проводив інтерв’ю з акторами. Тоді були високі рейтинги, все добре вдавалось. 

Зараз ви також викладаєте студентам. Як вам нове покоління? 

Так, зі студентами працюю багато, ставлю з ними вистави. Викладацька діяльність мені вдається і я цьому тішуся. Навіть в період пандемії, коли все було онлайн, ми поставили багато уривків. Працюю над своїми методиками і мені здається, що вони дієві, адже студенти натхненні, я бачу запал в їхніх очах – і це головне.

Нині ми відзначаємо 30 річницю Незалежності України. Дивлячись на увесь пройдений шлях, що ви могли б сказати про наше кіно сьогодні?

Я думаю, що ми на тому етапі, коли кіно має більше надихати, нести щось світле та вічне, щоб кіно підіймало дух. Я проти політизації, проти надмірної ідеологізації. Щоб я не грав, завжди борюсь з режисерами за те, що я завжди хочу бачити світло в кінці тунелю, навіть в найтрагічнішій історії мого героя, в найтрагічнішій виставі. Нам потрібно знімати фільми просто про Людину, відкривати людські долі. 

Також я дуже хочу, аби в нас більшало хороших фільмів про співвітчизників – людей, які робили великі відкриття, які змінювали країну, своєю працею робили внесок в науку, культуру, спорт. У нас неймовірно багатий бекраунд і є про кого розповідати в кіно. 

За підтримки Київстар ТБ

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Воїни 48 ОШБ витіснили російських загарбників з села Новий Комар на Донеччині - DeepState
ZN UA
2024-12-04T23:54:43Z
Джелял закликає кримських татар по світу робити свій внесок у звільнення Батьківщини
УкраинФорм
2024-12-04T23:48:07Z
Росіян перетворили на "вінегрет": ЗСУ звільнили село на Донеччині - DeepState
GlavRed
2024-12-04T23:27:13Z
Хмарно, невеликий мороз: прогноз погоди на 5 грудня
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T23:24:19Z
Прикордонники дронами уразили укриття росіян під Вовчанськом
УкраинФорм
2024-12-04T23:00:02Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-12-04T22:39:58Z
Карта бойових дій в Україні станом на 5 грудня 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T22:27:26Z
Ситуація важка: росіяни увійшли важливий населений пункт перед Покровськом
GlavRed
2024-12-04T22:27:17Z
Найгарячіше – біля Покровська та Курахового: яка ситуація на фронті станом на вечір 4 грудня
24tv
2024-12-04T21:36:44Z
Українська делегація провела зустріч з командою Трампа - Reuters
УкраинФорм
2024-12-05T00:01:35Z
"Застрибують в останній вагон": чому росіянки спонукають своїх чоловіків йти на війну в Україні
24tv
2024-12-04T23:42:21Z
Необхідні практичні кроки: Блінкен пояснив, чому немає запрошення України до НАТО
УкраинФорм
2024-12-04T23:39:21Z
Головний сервісний центр МВС проведе чистку кадрів після розслідування журналістів
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T23:12:36Z
Україну ніхто не змусить до переговорів, вона прийматиме рішення сама - Пайфер
УкраинФорм
2024-12-04T23:12:06Z
Війна, день 1015. Україна має ухвалити "важкі рішення", що стосуються мобілізації – держсекретар США Блінкен
Football.ua
2024-12-04T23:01:48Z
Проросійський кандидат у президенти Румунії обіцяє зупинити допомогу Україні
Европейская правда
2024-12-04T22:36:10Z
Уряд Франції йде у відставку
Европейская правда
2024-12-04T22:27:54Z
ЗМІ: Посли ЄС не домовились продовжити переговори про вступ Сербії
Европейская правда
2024-12-04T22:22:55Z
Сара Фергюсон без макіяжу "засвітилася" на домашніх фото з різдвяним вайбом
GlavRed
2024-12-04T23:33:02Z
Vlad Darwin презентував новий сингл "Небесна" — емоційну посвяту своїй дружині Христині Марті на п’яту річницю шлюбу
FM-TV
2024-12-04T22:18:02Z
"Кульбаби" Тоні Матвієнко опинились у трендах TikTok
24tv
2024-12-04T22:00:19Z
Spotify назвав найпрослуховуваніших українських артистів 2024 року і топтреки
Фокус
2024-12-04T21:57:51Z
Пристрасть у кожній хвилині: 5 найсексуальніших фільмів 2024 року
24tv
2024-12-04T21:39:40Z
Скандальні учасники з Чорногорії відмовилися від участі в Євробаченні-2025
GlavRed
2024-12-04T21:27:24Z
Притула чесно відповів, чи піде працювати на ТБ та як ставиться до гумористичних шоу під час війни
TSN
2024-12-04T21:18:23Z
Світлана Вольнова натякнула, яка відома продюсерка порадила Лободі заробляти в Росії
TSN
2024-12-04T21:06:27Z
Нах*р не потрібне, – Приходько різко висловилась про участь України в Євробаченні
24tv
2024-12-04T20:54:50Z
В Україні перерахують вартість сигарет: коли пачка коштуватиме 160 грн
Фокус
2024-12-04T23:45:32Z
За два роки громади придбали 1000 шкільних автобусів українського виробництва
УкраинФорм
2024-12-04T23:36:35Z
«Нацкешбек»: Приватбанк прокоментував інформацію про розкриття банківської таємниці
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T23:09:34Z
Іран налагодив таємну схему контрабанди свого мазуту через Ірак на мільярди доларів
Хвиля
2024-12-04T22:36:15Z
Інвестувати в Україну треба вже, не чекаючи завершення війни - заступник Блінкена
УкраинФорм
2024-12-04T21:12:49Z
Данія виділила 6 млн євро на відновлення енергетики України
360ua.news
2024-12-04T21:03:03Z
Міжнародні пенсії: українцям потрібно подати до ПФУ важливий документ
Хвиля
2024-12-04T20:39:58Z
Доходи Росії від продажу нафти падають другий місяць поспіль - Bloomberg
УкраинФорм
2024-12-04T20:22:29Z
Латвія запровадила податок на надприбуток банків
iPress
2024-12-04T20:22:11Z
В Україні створять щонайменше 200 центрів ментального здоровʼя
Хвиля
2024-12-04T21:36:29Z
На підлозі чи на ліжку – де корисніше спати
24tv
2024-12-04T20:06:00Z
Про це знають одиниці: чому в банан потрібно вставляти алое вера
24tv
2024-12-04T19:33:29Z
Секрет довгожителів: до чого тут стовбурові клітини і як це допоможе попередити Альцгеймера
24tv
2024-12-04T19:18:11Z
З 2025 року в Україні почнуть роботу 200 центрів ментального здоров’я
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T18:48:31Z
Як оформити лікарняний без відвідування лікаря: українцям підказали зручний спосіб
Знай
2024-12-04T18:21:31Z
Збитки сфері охорони здоровʼя України внаслідок війни перевищують $17 мільярдів - МОЗ
УкраинФорм
2024-12-04T18:07:13Z
Зроби та дізнайся, скільки тобі залишилось жити: чи можна довіряти фітнес-тестам на довголіття
24tv
2024-12-04T17:39:23Z
Стало відомо, в якому м’ясі практично немає холестерину
AgroNews
2024-12-04T17:21:29Z
Прикордонники знайшли у телефоні німого ухилянта голосові повідомлення
InternetUA
2024-12-04T23:51:24Z
Чоловік знайшов чужу банківську картку і витратив з неї 35 тисяч гривень
InternetUA
2024-12-04T22:00:37Z
В Україні масштабна повітряна тривога: "почервоніло" пів країни
TSN
2024-12-04T21:36:05Z
Зробив матір "інвалідом", щоб не служити: на Рівненщині судили військового
Политека
2024-12-04T20:28:45Z
На Київщині затримали чоловіка, який підпалював релейні шафи за вказівкою спецслужб рф
InternetUA
2024-12-04T20:28:37Z
Шахрай обдурив військовослужбовця на 125 тисяч гривень
InternetUA
2024-12-04T19:18:16Z
У Нью-Йорку вбито гендиректора найбільшої страхової компанії США
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T19:06:46Z
Суд залишив в силі арешт майна очільниці Хмельницької МСЕК Крупи
УкраинФорм
2024-12-04T18:48:08Z
Росіяни вдарили КАБом по Куп’янську, є загиблий
УкраинФорм
2024-12-04T18:24:49Z
Не відірвати очей: які ТОП-3 знаки зодіаку втілюють дух справжньої рок-зірки
GlavRed
2024-12-05T00:06:58Z
Всупереч усім прогнозам: найстаріша дика пташка у світі відклала яйце у 74 роки
Фокус
2024-12-05T00:03:45Z
День святого Николая: стихи и открытки
ZN UA
2024-12-05T00:03:39Z
Росія планує використовувати дрони з оптоволокном на 20 км ‒ командир екіпажу БПЛА
ZN UA
2024-12-04T23:33:56Z
Стало відомо, де і коли поховають мера Дніпрорудного Євгенія Матвєєва, який загинув у полоні
24tv
2024-12-04T23:01:12Z
Нідерланди передадуть Україні близько 30 000 комплектів військової форми
УкраинФорм
2024-12-04T22:39:53Z
Повітряних цілей в небі України стане більше: що саме запускатимуть росіяни — експерт
TSN
2024-12-04T22:06:38Z
Чи вважається повістка, яку не встигли забрати з пошти, врученою: у Черкаському ТЦК відповіли
24tv
2024-12-04T21:30:32Z
Відстрочка від мобілізації: як її отримати в умовах війни, поради юриста
Знай
2024-12-04T21:12:57Z
Як приготувати чизкейк: "Мастер Шеф" Глінська дала рецепт смачнющого десерту з гарбузом
Политека
2024-12-04T23:30:25Z
То он в чому справа: навіщо французи змочують круасани у каві – цікаве пояснення
24tv
2024-12-04T23:06:58Z
Закарпатський колорит на Різдво: як приготувати улюблену пісну пасулю
24tv
2024-12-04T22:15:00Z
Тривожні дзвіночки для стосунків: 5 ознак того, що вас більше не кохають
24tv
2024-12-04T21:45:04Z
Трубочки як у дитинстві і без вафельниці: рецепт, який розбудить спогади
Знай
2024-12-04T20:51:10Z
Покладіть по чайному пакетику в черевики: один трюк допоможе позбутися поширеної проблеми
24tv
2024-12-04T20:24:16Z
Німецький різдвяний штолен: рецепт смачної святкової випічки
Фокус
2024-12-04T20:15:39Z
Картопля з беконом: рецепт швидкої та смачної страви в духовці
Фокус
2024-12-04T18:57:09Z
Вас називатимуть чарівницею: готуємо двоколірний пиріг, який зробить навіть дитина
24tv
2024-12-04T18:54:09Z
Визначилися всі чвертьфіналісти Кубка Німеччини-2024/25
Football.ua
2024-12-04T22:54:05Z
Фіорентина поступилась Емполі в серії пенальті та вилетіла з Кубка Італії
Football.ua
2024-12-04T22:30:03Z
Брентфорд з Ярмолюком поступився Астон Віллі
Football.ua
2024-12-04T22:18:46Z
Арсенал переграв Манчестер Юнайтед в АПЛ: Зінченко виставив воротаря суперника посміховиськом
24tv
2024-12-04T22:15:15Z
Арсенал впевнено обіграв Манчестер Юнайтед
Football.ua
2024-12-04T22:09:46Z
Підніжка для лідера: "Ліверпуль" втратив очки у феєричному матчі АПЛ проти "Ньюкасла"
TSN
2024-12-04T22:06:00Z
Реал поступився Атлетіку в Більбао
Football.ua
2024-12-04T22:00:05Z
Мбаппе не реалізував пенальті в поєдинку з Атлетіком
Football.ua
2024-12-04T21:48:04Z
Феєрія Салаха не допомогла: Ліверпуль втратив очки у божевільному матчі в АПЛ з шістьма голами
24tv
2024-12-04T21:45:32Z
Як врятувати астронавта на Місяці: NASA готове заплатити за ідеї 45 тисяч доларів
TSN
2024-12-05T00:06:41Z
Apple і Google звинувачуються в підтримці нелегальних свіпстейк-казино
InternetUA
2024-12-05T00:01:19Z
AMD фактично підтвердила Radeon RX 8800 та 8600 — RX 8800 XT конкуруватиме з NVIDIA RTX 4080
ITC
2024-12-04T21:24:00Z
Як відновити сигнал мобільної мережі під час блекауту: інструкція від фахівців
Политека
2024-12-04T20:42:49Z
8 млн користувачів Android постраждали від шкідливого програмного забезпечення
InternetUA
2024-12-04T20:13:58Z
Як продовжити життя на декілька років. Науковці знайшли спосіб
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T19:39:57Z
Несподівані новинки: топ-6 смартфонів, які варто чекати на початку 2025 року
InternetUA
2024-12-04T19:31:06Z
Вихід Kingdom Come: Deliverance 2 знову перенесли, але не поспішайте сумувати
ITC
2024-12-04T19:25:43Z
Samsung представить XR-окуляри на заході Unpacked у січні – лише на картинках
ITC
2024-12-04T19:25:01Z
В Україні знизились продажі нових авто
360ua.news
2024-12-04T21:03:36Z
Aptera створює сонячний електромобіль: до 17 700 км безплатних поїздок на рік від сонця або до 643 км від батареї. Треба ще $60 млн на запуск в серію
ITC
2024-12-04T19:25:54Z
Електричний Mercedes-Benz G-Сlass перетворили на «Папамобіль»
AutoCentre
2024-12-04T19:01:31Z
Більшість водіїв забувають: без яких речей не можна сідати за кермо авто
GlavRed
2024-12-04T18:27:20Z
В Україну поставлено 780-сильний тягач Volvo FH16 Aero
AutoCentre
2024-12-04T18:16:32Z
Honda презентувала седан вартістю менше ніж $10 тисяч
AutoCentre
2024-12-04T17:10:27Z
Море карбону і 670 сил: найшвидший спорткар від Hyundai показали на офіційних зображеннях
Фокус
2024-12-04T16:27:47Z
Море карбону і 670 сил: найшвидший спорткар від Hyundai показали на офіційних зображеннях
Фокус
2024-12-04T16:27:28Z
Море карбону і 670 сил: найшвидший спорткар від Hyundai показали на офіційних зображеннях
Фокус
2024-12-04T16:27:28Z