MY.UAНовини
«Цивілізована частина світу про окупацію Криму не забуде». Як експерти оцінюють успішність саміту «Кримської платформи»
«Цивілізована частина світу про окупацію Криму не забуде». Як експерти оцінюють успішність саміту «Кримської платформи»

«Цивілізована частина світу про окупацію Криму не забуде». Як експерти оцінюють успішність саміту «Кримської платформи»

У Києві пройшла найбільша міжнародна подія за час незалежності — саміт «Кримська платформа». У ньому взяли участь представники 46 країн і міжнародних чи міждержавних організацій та найвищі посадовці України. Ініційований Україною новий міжнародний консультаційно-координаційний формат має на меті розв’язання проблеми російської окупації Криму та повернення півострова під контроль України. «Детектор медіа» вже готував путівник подіями саміту та розпитував про значення саміту народного депутата Рустама Умєрова. Ми також дослідили згадки про «Кримську платформу» в українських телеграм-каналах.

Цього разу «Детектор медіа» запитав в експерток і експертів:

  • Як ви загалом оцінюєте успішність проведення саміту «Кримської платформи»?
  • Які головні сигнали «Кримська платформа» мала послати світові, Україні, зокрема окупованому Криму, й Росії? Чи послала вона їх?
  • Чи запропонувала, на вашу думку, «Кримська платформа» цілісну стратегію повернення Криму? Як ви її оцінюєте?
  • Яка медійна / інформаційна складова є зараз у боротьбі за повернення Криму і якою, на вашу думку, вона має бути?

Відповідають Валентина Самар, Осман Пашаєв, Олександра Дворецька, Алім Алієв та Сергій Сидоренко.

Алім Алієв, заступник генерального директора Українського інституту:

— Я вважаю, що «Кримська платформа» перевершила очікування за кількістю держав-учасниць і представників високого рангу. Це зробило її найбільшим самітом в Україні за весь час незалежності.

Головний сигнал: про Крим ніхто не забуває, а Росія має понести відповідальність. Крим — це не стільки проблема й виклик для України, скільки виклик для всього цивілізованого світу. Те, що відбувається в Криму, — це колонізація території в центрі Європи. Якщо її пропустити, ми отримаємо хвилю нових колонізацій.

Саміт дав поштовх для розробки стратегії повернення Криму. Ніхто не очікував, що її створять швидко. Є кілька рівнів роботи платформи, й один із них — коли експерти з різних країн сідають і аналізують варіанти проведення деокупації. На саміті чітко сформулювали: можлива лише мирна деокупація без збройного конфлікту.

Комунікації — один із важливих елементів адвокації питань Криму як в Україні, так і за її межами. Очевидно, що саміт повернув Крим до порядку денного, але висвітлення кримської тематики має бути не спорадичним, а системним. Інакше нам буде важко знов повернути цю тему в громадську дискусію.

Олександра Дворецька, правозахисниця, членкиня правління правозахисної організації «Восток SOS»:

— Загалом я оцінюю проведення «Кримської платформи» як успішне. Найголовніше, що вона показала: питання Криму не є остаточно вирішеним, як це завжди намагається ствердити Росія — мовляв, усі змирилися, що Крим російський, а отже дискутувати можна лише про Донбас. «Кримська платформа» послала сигнал, що статус Криму не є визначеним, а окупація неприйнятна. Мені здається, що «Кримська платформа» не мала на меті створити стратегію деокупації. Стратегія вже затверджена Радою національної безпеки і оборони, на її виконання розробляється план заходів, і «Кримська платформа» — один з інструментів цієї стратегії.

Що ж до медіа, я пошлюся на дослідження, яке проводив фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Вони і до «Кримської платформи» показували, як українці ставилися до питання Криму й деокупації. Попри оптимістичні заголовки цих досліджень, мене вразили низькі показники оптимізму щодо майбутнього Криму. Кожному п’ятому складно відповісти, чи Крим повністю втрачений, чи він іще може повернутися під контроль української влади. Це пояснюється тим, що кримська тематика в центральних медіа відсутня. Не у профільних медіа на кшталт «Криму. Реалій» чи телеканалу «Дом», які спеціально порушують ці теми, а в медіа загального інтересу. Це конвертується в низьку зацікавленість і невіру пересічних українців у повернення Криму. А незацікавленість громадян тягне за собою відсутність уваги на рівні державної політики, адже владі здається, що виборців не обходить доля Криму.

 

Осман Пашаєв, телевізійний журналіст і редактор, Суспільне:

— Немає сумнівів, що проведення «Кримської платформи» і залучення такої кількості держав, чиї урядовці приїхали до Києва, — це успіх. Враховуючи, що й до Криму у світі були прецеденти — від анексування Тибету Китаєм до того, що зробила Росія у Придністров’ї й Абхазії, — жодна з цих територій не має механізму, яким є «Кримська платформа». Тому це унікальне явище.

Сигнал платформи: цивілізована частина світу про окупацію Криму не забуде. Ми розуміємо, що 46 держав, які долучилися до платформи, — це і є цивілізована частина світу, де права людини мають цінність.

Коли критики кажуть, що підтримка зменшується, бо 2014 року в ООН Україну підтримали сто держав, а зараз за кримські резолюції голосують шістдесят-сімдесят і на саміт приїхали сорок шість, — треба враховувати, що резолюція 2014 року стосувалася лише посягання на територіальну цілісність. Це питання є важливим для багатьох держав світу. Подальші ж резолюції стосувалися прав людини, а це вже складніший аспект. Адже, наприклад, арабські держави, які підтримували Україну в багатьох резолюціях і зазвичай виступають на боці Сполучених Штатів, а не Росії, мають власне ставлення до прав людини. Чекати від них підтримки правозахисних резолюцій важко.

Платформа не зовсім запропонувала цілісну стратегію деокупації Криму. Я чекав у підсумковій декларації жорсткіших санкційних речей, тоді як вони розписані розпливчасто і сформульовані дуже обережно. Стратегію запропонує, мені здається, все ж таки Україна, хоча й світ не буде мовчки підписуватися під усім, що зробить наша держава. В ухваленій раніше стратегії, мені здається, не вистачає питання, яке українське суспільство вже підтримує: перетворення Криму на національну автономію кримських татар. Це було б важливим сигналом підтримки корінного народу.

В останні роки Крим з’являвся у світових новинах спалахами. 2014 року — через окупацію, потім через громадянську блокаду в Чонгарі. Привертав увагу до Криму Олег Сенцов, поки був в’язнем Росії: про нього говорили режисери й актори. Та загалом Крим не висвітлюється у світових медіа активно, тоді як росіяни мають потужні мережі поширення новин у багатьох країнах світу. Свої наративи щодо Криму вони просувають набагато активніше, ніж ми.

 

Сергій Сидоренко, головний редактор «Європейської правди»:

— «Кримська платформа» була безпрецедентно успішною навіть лише за кількістю міжнародних учасників. Якщо чесно, я чекав, що інші держави пришлють представників рівня послів, але виявилося, що, за поодинокими винятками, вони були як мінімум міністрами.

Україні «Кримська платформа» дала сигнал, що Крим залишається на порядку денному у світі. Росії ж, я вважаю, жодні сигнали не потрібні, крім того, що Україна не здається. Світові — що питання Криму не закрите, а Україна має міжнародну підтримку.

Я щиро переконаний, що як такої стратегії повернення Криму не існує. Вона напрацьовуватиметься в процесі. Головне завдання інформаційної й медійної складової — зберігати в українців віру, що Крим буде звільнений, і показувати цю віру Заходу.

 

Валентина Самар, головна редакторка ІА «Центр журналістських розслідувань»:

— Я досить високо оцінюю результати саміту «Кримської платформи», адже головне завдання, яке перед ним ставилося, — повернути Крим у міжнародний порядок денний та інформаційний простір — було досягнуто. Україна нарешті «розморозила» кримське питання на досить високому рівні. Можна сперечатися, чи сорок сім держав, які приєдналися до Декларації «Кримської платформи», — це багато, чи мало. Мені це здається непоганим результатом, враховуючи протидію, відвертий шантаж і тиск із боку Росії, а також те, наскільки прагматизм великого бізнесу витісняє в багатьох країнах декларовані цінності. Якщо ми згадаємо, що в Організації Об’єднаних Націй 193 держави, то можна сказати, що представники кожної четвертої держави світу приїхали до Києва, щоби підтвердити вірність політиці невизнання спроби російської анексії Автономної республіки Крим та Севастополя.

Це дуже важливо. На Генеральній асамблеї ООН щороку приймають так звані кримські резолюції. Але ми бачимо, що в останні роки держав, які голосують за них, стає менше. 2014 року резолюцію про територіальну цілісність України підтримали сто країн, а 2020 року за резолюцію щодо ситуації з правами людини в Криму голосували 64 держави, 86 — утримались. За резолюцію про мілітаризацію Криму, Чорного та Азовського морів голосували 63 держави, утримались — 62.

Ми також бачимо, що на саміті «Кримської платформи» фактично не були представлені Африка, Латинська Америка та Азія. Україна повинна використати цей резерв і розширити географію партнерів не тільки до наступного саміту «Кримської платформи», а вже до грудня 2021 року, коли Генеральна асамблея ООН прийматиме резолюції щодо Криму. Це завдання для наших державних органів, перш за все — для дипломатичних установ та інституцій, які займаються публічною дипломатією, а також експертної мережі «Кримської платформи».

Те, що Києву вдалося провести саміт, — свідчення повного провалу російської політики, спрямованої на його зрив. Це програш усієї пропагандистської машини Росії, яка працює на легітимізацію анексії Криму, зняття або послаблення санкцій, розхитування політики невизнання Криму частиною Росії.

Ключові сигнали цього саміту: по-перше, тема Криму не закрита. Так думає не тільки Київ, а й ще пів сотні держав, які підписали декларацію. По-друге, сигнал для українців: Київ має політичну волю, аби вирішувати складні питання, які Україна заборгувала власним громадянам в окупованому Криму та Севастополі. Скасовано закон про вільну економічну зону «Крим», який підривав західні санкції та дискримінував громадян України в Криму, надавши їм статус нерезидентів. Ухвалено закон про корінні народи. На черзі закінчення роботи над змінами розділу Конституції України про Крим, які мають гарантувати кримськотатарському народу право на самовизначення в межах України на його історичній території.

Третій потужний сигнал — для наших західних партнерів: Україна почала ухвалювати якісні закони, які стосуються економічних відносин із Кримом і адекватної, солідарної із західним законодавством санкційної політики. Ми готуємося до перезавантаження санкційної політики: за участі членів експертної мережі «Кримської платформи» розробляється проєкт закону, який передбачає створення санкційного органу, державного реєстру осіб, до яких застосовані обмеження, запровадження відповідальності за порушення санкційного режиму. Є ще низка законопроєктів, які чекають на ухвалення, зокрема закон про допомогу політичним в’язням. Закон про розслідування воєнних злочинів із 7 червня чекає на президентський підпис. І ми дуже сподіваємося на ратифікацію Римського статуту, який прискорить притягнення до відповідальності політичного та військового керівництва Росії.

Стратегія деокупації Криму — ще один борг української політики, закритий напередодні саміту. Це рамковий документ, але він встановлює лінії, за які український законодавець та урядовець не мають права заходити. Там чітко написано, що ніякого постачання води та інших ресурсів до Криму до звільнення не може бути.

Що ж до інформаційної складової боротьби за повернення Криму, то тут є кілька моментів.

Перший — законодавство, яке забезпечить виділення ресурсів на ведення інформаційної політики, яка має включати й безпекові, й суто інформаційні компоненти. На інформаційному фронті ми маємо навчитися воювати сучасними методами.

Другий — інформаційна підтримка мешканців Криму. Це дорого. Поставили вежу на межі з Кримом, аби транслювати сигнали українських телекомпаній — а Росія поставила ще вищу вежу і глушить український сигнал, транслюючи свої станції на наших частотах, зокрема, й на Херсонську область. Тому, крім технічного забезпечення трансляції сигналу, Україна має діяти в юридичній площині: судитися в міжнародних судах за вкрадені Росією частоти. З іншого боку, український контент має бути конкурентоспроможним, а новини з України — запитаними в мешканців окупованих територій. Повірте, на них там чекають — особливо на добрі новини про успішні реформи та економічні здобутки.

Третій момент — освітня складова інформаційної політики. Крим окупований сім років. Діти, які пішли до школи 2014 року, вже не вивчали українську мову, літературу та історію. Вони хочуть вступати до українських вишів, але не мають потрібних знань. Ця проблема могла би частково бути розв’язана створенням національної електронної освітньої платформи. Але 50 мільйонів гривень, виділених на її створення з бюджету, тупо вкрали. Підготовчі курси при вишах для молоді з окупованих територій, які запрацювали цього року, — річ потрібна, але проблеми не розв’язує. Правозахисники радять не розмазувати тонким шаром бюджетні гроші на десятки вишів, а створити в Херсоні гімназію-інтернат для кримських старшокласників, які отримають якісну підготовку до вступу.

І останнє: медіаграмотність має стати в Україні обов’язковою навчальною дисципліною з першого класу. Це нагальна потреба, особливо у прикордонних із Росією та прилеглих до окупованих територій регіонах. Уміння відрізнити якісну інформацію від брехні, а новини від пропаганди медіаграмотні діти можуть передати своїм батькам.

Фото: 24 канал, Фейсбук, архів ДМ

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Ко Дню освобождения Киевщины телеканал 2+2 покажет истории героев, изменивших ход войны
TSN
2025-04-01T08:13:54Z
Дают ли отсрочку от мобилизации с остеохондрозом или спондилолизом
Telegraf
2025-04-04T23:42:21Z
Международный Реестр убытков: как подать заявление о пропавшем родственнике
ZN UA
2025-04-04T23:42:21Z
Бои в Курской области: генерал ВСУ рассказал о тактике и угрозах со стороны РФ
TSN
2025-04-01T10:13:34Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Трогать нельзя! В Запорожье заметили редкого жука, но он очень ядовитый
Telegraf
2025-04-04T15:13:16Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
Россияне массированно атакуют Кривой Рог "шахедами"
Лига
2025-04-04T20:33:55Z
Из пехоты в «космические» войска: на Лиманском направлении россияне носят с собой противотанковые мины. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-04T19:36:14Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
Россияне ударили по Харькову дронами: среди пострадавших есть дети
Корреспондент
2025-04-03T19:57:48Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
Россияне нанесли ракетный удар по Кривому Рогу
Комсомольская правда
2025-04-04T23:24:18Z
Кремль оценил переговоры посланника Путина в США
Корреспондент
2025-04-04T18:42:43Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
Трамп дал еще немного времени для продажи TikTok
Европейская правда
2025-04-04T23:27:45Z
Украине не обещали вступление в НАТО - Рютте
UAToday
2025-04-04T23:24:57Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
"Большой прогресс": Трамп оценил готовность Зеленского и Путина к переговорам
Хвиля
2025-04-04T16:00:57Z
СБУ объявила подозрения военным РФ, командовавшим ударом по художественному музею в Одессе
Лига
2025-04-04T18:00:08Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Актер Ярошенко прокомментировал, почему не вернулся в Украину после выезда за границу с разрешения Минкульта
Комсомольская правда
2025-04-04T16:36:52Z
Шоураннер сериала "Одни из нас" ответил на критику внешности Беллы Рамзи во втором сезоне
GameMag
2025-04-04T21:03:08Z
Родная дочь Эминема родила первенца: как назвали мальчика
Фокус
2025-04-04T18:06:43Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
"Динамо" обыграло "Рух" в Кубке Украины благодаря соло голу Пихаленка
Telegraf
2025-04-02T16:57:27Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
ВСУ на фронте ликвидировали молодого российского спортсмена
ZN UA
2025-04-04T21:37:57Z
Реал намерен продлить контракт с ключевым защитником
Корреспондент
2025-04-04T21:30:53Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
"Динамо" – "Левый Берег": видео онлайн-трансляция матча УПЛ
ZN UA
2025-04-04T21:10:56Z
Польша хочет получить свой порт в Одессе для экспорта зерна в Африку
Хвиля
2025-04-04T19:54:03Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
Европа готовится к наплыву китайских товаров после введения пошлин Трампа
ZN UA
2025-04-04T23:39:57Z
Польский чиновник предложил арендовать одесский порт
ZN UA
2025-04-04T23:03:55Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
В Днепре во время теракта погиб товарищ Филатова
Comments UA
2025-04-04T11:15:56Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
После баллистики: РФ ударила по Кривому Рогу БПЛА
Корреспондент
2025-04-04T21:15:33Z
На Закарпатье крестный отец выманил 7 млн гривен у семьи погибшего на войне крестника
Фокус
2025-04-04T19:57:38Z
Теракт в Днепре: как все произошло и говорят о погибшем депутате Юрии Федько
TSN
2025-04-04T18:24:28Z
"За что? Мама!" Появились видео первых минут после прилета в Кривом Роге
Telegraf
2025-04-04T18:03:44Z
В Кривом Роге раздался взрыв: что известно
Comments UA
2025-04-04T16:09:01Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
В чем постирать махровые полотенца, чтобы стали мягкими и пушистыми: это средство есть в каждой аптеке
Gazeta UA
2025-04-04T23:00:46Z
Как спасти отношения от разрыва: пять полезных правил
Gazeta UA
2025-04-04T22:09:17Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Квартира может многое рассказать о мужчине: на что обратить внимание
Gazeta UA
2025-04-04T21:39:00Z
Какой тропический фрукт съесть перед сном, чтобы спать всю ночь и не просыпаться
Gazeta UA
2025-04-04T21:27:20Z
Сахарозаменитель заставляет человека ощущать себя голоднее - исследование
Корреспондент
2025-04-04T18:45:49Z
Рак мозга: этот продукт защитит организм от онкологии
Comments UA
2025-04-04T18:30:26Z
Гигиена наушников: как часто нужно чистить устройство
Comments UA
2025-04-04T17:18:53Z
Попрощайтесь с сутулостью: простые упражнения для здоровой спины
Comments UA
2025-04-04T15:57:49Z
Какой хлеб лучше покупать: врачи назвали шесть самых полезных сортов
UAToday
2025-04-04T13:48:26Z
Почему не получается похудеть: самые распространенные ошибки
UAToday
2025-04-04T13:48:05Z
В каком возрасте резко ухудшается зрение: ответ ученых удивил
Comments UA
2025-04-04T12:57:19Z
Как вирусы избегают иммунной защиты — исследование
Факти ICTV
2025-04-04T12:31:33Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Официально: Создатели ELDEN RING трудятся над новыми одиночными играми — Хидэтака Миядзаки подтвердил
GameMag
2025-04-04T21:03:02Z
Погружение в таинственный враждебный мир: Геймплейный трейлер хоррора Stygian: Outer Gods в духе Лавкрафта
GameMag
2025-04-04T20:57:52Z
В Palworld теперь можно не только эксплуатировать, но и влюбляться – анонсировали визуальный роман
Знай
2025-04-04T20:51:17Z
Прототип ржавого тарантаса: Наши первые впечатления от Wreckfest 2
GameMag
2025-04-04T19:51:17Z
Никому не нужна? В Netflix сделали заявление по PlayStation 6
Знай
2025-04-04T18:51:57Z
На смартфонах появляются приложения, которые никто не загружал: кого это коснулось
Фокус
2025-04-04T18:28:52Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Nissan прекращает прием заказов на мексиканские Infiniti в США из-за пошлин
Корреспондент
2025-04-04T17:24:15Z
У монстра теперь два "сердца": легендарную Honda превратили в мощный спорткар
Знай
2025-04-04T12:51:49Z
Продажи автомобилей Tesla в мире резко упали из-за одиозной политики Илона Маска
Известия Киев
2025-04-04T10:30:07Z
Формула-1: где смотреть трансляции гонок в Украине сезона-2025
Факти ICTV
2025-04-04T09:55:54Z
Семейный люкс: тест-драйв нового кроссовера Volvo XC90
Фокус
2025-04-04T09:00:41Z
Hyundai презентовала туалет на колесах: главное - успеть добежать, а еще можно смотреть в окошко
Знай
2025-04-04T02:51:05Z
Составили рейтинг самых ненадежных авто
Gazeta UA
2025-04-04T01:48:06Z
Škoda представила новый электрический внедорожник
Корреспондент
2025-04-03T19:12:44Z